Reklama

kleceni deti v koute

Andy (Čt, 18. 10. 2007 - 10:10)

Tomáš: řídím bez problémů:))
Katka: Káťo, já ti nepřišla pochlebovat, jen jsem se ti přiznala k tomu, že jsem byla stejný rebel, možná pořád jsem, ale hormony už se mi uklidnily:))
Co se týče toho kola, myslím, že jsi hulení ještě dostatečně nepochopila nebo nedosahuješ vysokého IQ. Mě naopak hulení přimělo konat dobré skutky, věci a odstraňovat či minimalizovat zlo! Ničit věci není nic ušlechtilého ani zajímavého na osobnosti! Je to vandalismus a ten nespadá do mých mezí! Hulení mě naučilo vidět dobro, vážit si ho a mít z něj radost. Myslím, že životem se kráčí líp, když je svět barevný, klidný a v něm dobří lidé, to je pak balzám na duši! Pokud jsi hulič, prudič a ještě k tomu výtržník, nejsi hulič v pravém slova smyslu, páč hulení lidi uklidňuje a zbavuje negativních emocí a jednání...
Nad tím se zamysly, tím jsi mě dnes neokouzlila a nyní si myslím, že jsi jenom potřeštěná puberťačka, co neví, jak vynaložit s volným časem! Jenom ušlechtilé činy z tebe udělají ušlechtilého a kvalitního člověka!

Katka (Čt, 18. 10. 2007 - 09:10)

Joo joo Andy seš muj člověk dát si travku je to nejlepší co znám když máš Ňákej problém. třeba když dostanu z něčeho za 5 nebo něco řešim řeknu Kristýně a dáme si na záchodě o přestávce. Hrozně to pomáhá uvolní a tak a člověk má pak lepší náladu. Paměť se mi nijak nezhoršila tak O.K. U nás hulí víc holek někdy dou i s náma ale většnou jen my s Kristou. Včera sme s Kristou a s Lukym (jeden kluk z naší třídy) vypustili našemu matikářovi kolo. Když je hezky jezdí na něm ráno do školy. Luky měl u sebe kudlu tak si na něj trochu posvítil a asi mu proříz i přední kolo. Pak sme zdrhli tak nás nikdo neviděl. Byla aspoň prdel. Věděli sme že učí tak na nás nemoh a nikdo jinej za roh nešel ke stojanu s kolama. Má co si zaslouží hajzl. To má za to klečení. Nejrači bych mu na tu jeho plešatou palici dupla. Doufám že nevleze sem na stránky a nepřečte si to. To bysme měli vystaráno všichni. No nic budu končit tak čauky zase příště. Káťa.

Tomáš (Čt, 18. 10. 2007 - 09:10)

OK, Andy, kráčej. Já to snad dobrzdím. Jenom kdyžtak prosímtě nelez za volant, jo.
Předem dík.

Andy (Čt, 18. 10. 2007 - 09:10)

Tomáš: jen bych dodala, že dávno nejsem na celý svět naštvaná:)) Naopak, kráčím jím s úsměvem a koukám na něj jinýma očima než TV Nova, blesk a jim podobní...
Na psychické problémy též nedoporučuju, může to mít opačný efekt, ale samozřejmě nemusí, jako u mně! Tráva vás nutí či přiměje k hloubkovému rozjímání s nadhledem. Tzn. po zakouření si se člověk uklidní, jako by povznese nadsvůj problém či život a přemýšlí o něm jako o celku a jelikož koukáte jakoby zvrchu, vidíte vše jasněji a otevírají se brány možných alternativ, jak danou věc řešit! Nejednám v afektu, zakouřím si, proberu možné alternativy a pak jednám! S rozvahou jde všechno líp, ale jsou lidé, kteří zvažovat situaci neumí a pak v afektu dělají a říkají to, co by vlastně ani nechtěli:(

Tomáš (Čt, 18. 10. 2007 - 01:10)

V pohodě.
Tom není Tomá? a Tomáš je sklerotik, takže jeden příspěvek napsal omylem anonymně. A já jsem ten sklerotik.
Dík za přání, a Tobě totéž až přijde ta vhodná doba :-))

Zatím nerodič (Čt, 18. 10. 2007 - 01:10)

Mám trochu hokej ve jménech Tom vs. Tomáš takže se omlouvám.
To je právě ta věc, které se na rodičovství celkem děsím. Správně zvolit metodu, hranice - a nejhorší je správná aplikace, aby toho nebylo hodně nebo málo.
Pokud Vám to funguje, tak to je fajn, ale znám mnoho rodin kde jsou role trochu pokřivené. Neúcta především k matce apod.
Přeju hodně štěstí při výchově dětí, ať přínáší jen samé radosti.
Já si ještě radši chvilku počkám.

Tomáš (Čt, 18. 10. 2007 - 00:10)

Viz pár předchozích stránek. Takže pro Tebe jenom doplním. Mám dva kluky, 9 a 14. Výchovné metody pro mnoho lidí až nepřiměřeně liberální, ale u nás kupodivu celkem fungují. Ale mantinely jsou a "kálet" na hlavu ve stylu USA náš vzor si určitě nenecháme. No a puberta se holt musí nějak přežít, s hormony se moc bojovat nedá :-)

Zatím nerodič (Čt, 18. 10. 2007 - 00:10)

Jasný, taky......
už máš děti?

Tomáš (Čt, 18. 10. 2007 - 00:10)

OK, tohle beru.
Tak hodně štěstí ...

Zatím nerodič (Čt, 18. 10. 2007 - 00:10)

Tomáši,
rozdíl mezi doma a ve škole vnímám. Pokud někdo pošle mé dítě ve škole do kouta, tak naopak budu rád když malej(malá) odmítne a rád se za něj(ní) v takovéto situaci postavím.
Snažím se jen poukázat na to, že liberální výchova dětí není všespasitelná.
Samozřejmně pokud se dítě poučí ze svých prohřešků a nebudou se opakovat (nebo jen v "nezbytně" nutné míře), tak není důvod používat takovéhoto typu trestu.

Tomáš (Čt, 18. 10. 2007 - 00:10)

Zatím nerodiči.
No názor to jistě je, Jenom nevím, kde bereš tu jistotu, že domluvou vše řešit nelze. Třeba budoucí malej(malá) příjemně překvapí. Co pak? Doufám že ne do kouta v rámci předem naplánované prevence ...
A ten rozdíl mezi "doma" a "ve škole před spolužáky" určitě taky vnímá?.

Zatím nerodič (St, 17. 10. 2007 - 23:10)

Zdarvím vrátím se k otázce, která padla na začátku. Až budu mít dítě, tak pokud já nebo manželka shledá, že existují objektivní důvody dítě potrestat, tak ho klidně do kouta klečet pošleme, i když spíše přistoupím k jinému typu trestu. Myslím že hlavní problém u tohoto trestu je v tom, že dítě musí "klečet" - což je u většiny lidí spojeno s ponížením, popř. prokázáním úcty. Ale myslím, že to občas není na škodu, malej si taky musí uvědomit kde má své hranice a domluvou vše řešit nejde. Tot můj názor.

Tomáš (St, 17. 10. 2007 - 23:10)

Tome, mně taky ne. Ale jestli to, co tady píše Andy je propagace drog, tak co je potom každodenní televizní reklamní masáž na alkoholické nápoje všeho druhu? A alkohol je "startovací drogou" číslo 1, nikoliv nikotin nebo THC, jak se mylně domnívá většina národa. Tím nehodlám dělat Andy advokáta, na to se s ní neshodnu v příliš mnoha věcech. A ten její poslední příspěvek je pro mě taky spíš jen poslední kamínek do mozaiky.

Ale snažím se být objektivní, takže:
Realita je prostě taková, že toho jointa si dává více či méně pravidelně nadpoloviční většina náctiletých. Pak toho zase většina nechá, někdo ne. Bude tu trochu analogie s alkoholem v dobách minulých. No, s alkoholem se začínalo tak v 15ti, dneska jsou prostě rychlejší.
A léčebné účinky THC jsou u některých onemocnění prokázány. Tedy ne že by to byl všelék, ale není to jenom jed. Jenom psychické problémy asi nebudou tou správnou diagnózou na "léčbu" jointy. Docela nerad bych potkal takovou od reality odtrženou a na celý svět nas*anou Andy někde na silnici.

Tom (St, 17. 10. 2007 - 20:10)

Nelíbí se mi veřejná propagace drog.

Andy (St, 17. 10. 2007 - 14:10)

Tome: já vím, že kdo je vidět nechce, tak je nevidí a naivně si myslí, že to co děcka kouří za školou jsou cíga:(
Hrdé? Nejsem na to hrdá, ale tak to prostě je! Pro mě lepší uklidňovat se trávou, než myšlenkami na sebevraždu! Začala jsem ve 13ti, neměla jsem hezké období, tak jsem si ho zkrášlovala jinak a dělám to dodnes! Nechci vnímat realitu takovou, jaká je, nelíbí se mi, je nespravedlivá, falešná, točící se kolem peněz, neférová, zlá, obklopená sobeckými, zapšklými lidmi s předsudky! Kouřím trávu, abych viděla krásu světa, ve kterém pořád ještě žijí dobří lidé se smyslem pomáhat druhým! Jde pouze o myšlení a úhel pohledu, ale bez trávy bych tento pohled získávala asi ještě dnes, pokud bych to všechno psychicky vydržela, proto si troufám tvrdit, že i Katka má nějaký psychický problém, který se snaží trávou maskovat! Na zdravotní stav kámo se neobracej, od mala jsem byla zdrav. mrzák, chronický prudůškář, astmatik s jednou problémovou ledvinou a nemožností otěhotnět! Ledviny se neozvaly 8 let, průdušky jsem měla naposledy v prváku na chmelu a astmatický záchvat jsem nezažila za posl. 2 roky ani jeden! Před tím 10-12x za pylovou sezónu! Dítě jsem bez problému donosila a porodila v 19ti! Takže promiň, nemohu s tebou souhlasit, já si naopak myslím, že trává léčí! Litovat? Není důvod, jsem spokojená a neměnila bych ani za jednoho panáka!

Tom (St, 17. 10. 2007 - 13:10)

Pokud jste hrdé na to, že kouříte od 13 let tak je mi Vás hluboce líto, protože to je nejhorší, co pro svůj zdravotní stav můžete udělat. Alkohol je stejné svinstvo, jenom zase působí na organismus jinak.
Nechci mentorovat, ale jestli jsou jointy kolem nás jako chléb a voda, tak nemám co dodat.

Andy (St, 17. 10. 2007 - 10:10)

Doba jde dopředu a jointy jsou všude kolem nás jako chléb a voda:) I když se to mnohým dospělým či nezasvědceným nezdá, je to tak! Začala jsem hulit ve 13ti a hulím dodnes! Můj názor je ten, že lepší než alkohol!
Ale Katka: Herr Flick má svým způsobem pravdu, ani já se učitelovi nedivím!
S tím kouřením, jsi ve věku, kdy tě zakázané věci lákají, nic nového, to měl myslím, každý z nás, akorát za každé éry zrovna frčelo něco jiného! Na jointech též nevidím nic špatného, ale nezapomeň, co jsou priority! V tvém případě je to škola! Tráva poškozuje krátkodobou paměť, pravda posiluje dlouhodobou, ale ty si potřebuješ pamatovat látku ze včera a minulého týdne, což může být problém, obzvlášť, když se látce nevěnuješ při výkladu, který je, dle mého, nejdůležitější a nejlepší na zapamatování si! Klečení v koutě je ponižování, mám s tím své zkušenosti, ale jak tomu zabránit, víš, nezlob a nevyrušuj! Schovej si historky pro Krist. na přestávku nebo na lavičku k jointu! A budeš mít klid ze všech stran! Nechci tě v kouření podporovat, ale vím, že ti ho nikdo nezakáže, takže kuř, ale nezapomínej, že máš před sebou spousty důležitých věcí! Jointy byly, jsou a budou, o nic nepřijdeš!!! Tvá reakce učitelky: slušně je požádáš? Myslím, že kdyby vás učitel slušně požádál, bylo by to prd platný, páč by jste se ještě tlemily tomu, že vás autorita žádá:)) Buď upřímná, prosit se něčeho do aleluja nejde, pak se holt přistupuje k radikálnějšímu řešení!

Tom (St, 17. 10. 2007 - 10:10)

ano, kouřil jsem, ale bral jsem to jako slabost a proti jointům jsem zcela zásadně. Navíc jsem nekouřil v Tvém věku. Ostatně dělej si co chceš.

Katka (St, 17. 10. 2007 - 10:10)

Čau lidi, čtu si tady coste tady napsali hele nepřeskočilo vám jako trochu? Herr flicku nejsi náhodou takle kámoš našeho matikáře že to tak všechno schvaluješ? a Tome já myslela že si tak trochu na mojí straně a teď koukám že si proti. co se ti jako nelíbí na jointech, dám si tak 1-2 někdy víc tejdně je to moc. Tys asi nikdy nehulil viď. Kocure: dávno bych si šla stěžovat, jen že když pudu udělá mi hrozný dusno a nechá mě rupnout. máš pravdu že za povahu si nikdo sám nemůže. Já taky ne. Andy: já bych svoje žáky nikdy netrestala kdybych byla učitelka. Normálně bych je požádala slušně aby byli sticha a nerušili. Klečet bych je neposílala jako on mě. Hele lidi vy si asi myslíte že sem vadná ale to teda nejsem. Vadný mi přídou ty, co si myslej že je v poho klečení při hodině. Tak si to teda zkuste a uvidíte jaký to je. nepřála bych tu vostudu a pocit ponížení nikomu. za muj názor se tady s váma teda klidně porvu až do krve. Zatim čus.

Tom (Út, 16. 10. 2007 - 16:10)

Herr Flick: ano, poté co slečna Kateřina přidává čím dál víc podrobností, se tomu učiteli přestávám divit a hluboce se omlouvám za svůj první příspěvek, kdy jsem radil, kam si má jít stěžovat.
Pokud někdo považuje jointa ve 13ti letech za normální a v "poho", tak já tedy ne.

Reklama

Přidat komentář