Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Věra (Po, 31. 1. 2022 - 20:01)

Já už pomalu končím lázně. Každý den jsem se přinutila jít alespoň na hodinu ven. Bylo i celkem pěkné počasí, rozchodila jsem se. To jsem potřebovala. Jako vždy - mám lázně ráda, užívám si je. Pájjo, já si říkám, že mám ještě jiné klouby, kterým možná ty doplňky na klouby pomůžou, tak třeba Condrosulf si nechám zase napsat. Co kdyby to trochu pomohlo :-) Mějte se, sportujte doma, když to venku nejde. Hezké dny.

Pájja (Út, 1. 2. 2022 - 08:02)

Věrko, taky jsem věrná Condrosulfu, teď končím tříměsíční kůru, ale na velký kloub palce už nezabral. Samozřejmě, na ostatní jako prevence asi ano. Doktor myslel brát doplňky kvůli palci. Řekl, že v tom stavu už kloub pouze "polechtá", ale nepomůže. Kontrola tentokrát za rok, ne za dva, tak uvidím. Mám známou, ta má artrózu všude od mládí a na palci nosí malou ortézu, prý ji hodně ulevuje od bolesti, viděla jsem to poprvé. Užívej poslední dny v lázních, je fajn, že ti vyšlo počasí. Krásný den všem!

Alena (Po, 31. 1. 2022 - 14:01)

"FruitFly" = octomilka obecná. Také ale lidově banánová muška, pivní muška atp. Koncem léta mi leze do piva a teď už i delší dobu do naší diskuze. Děvčata, po vašich příspěvcích o rotopedu jsem se rozhodla, že ho z půdy sneseme dolů. Sice mě to na rozdíl od vás nebaví a nemám tak pevnou vůli jako vy, ale hýbat se nějak musím. Venku je na chůzi permanentně hnusně, tak se holt do toho taky dám. Ten malý rotoped jsem nakonec vypustila, velký je přece jen něco jiného. Všem hezký den.

Pájja (So, 29. 1. 2022 - 09:01)

Holky, šlapu na rotopedu a čtu Téma č. 5. Opět článek o endoprotezách a bolestech kloubů.

Aja (Ne, 30. 1. 2022 - 14:01)

Ty si aktívna. Koľko naslapeš v priemere za deň? Len tak či by som mala pridať!? :-)

Pájja (Ne, 30. 1. 2022 - 15:01)

Ahoj Ájo, šlapu 2-3x týdně, plus 2x dvě hodiny cvičení ve fitku. Podle nálady buď rovinu střední zátěž - 50 km, zhruba 90 minut. Nebo střídavý terén - rovinka, mírný kopec, prudké stoupání a pořád dokola. Tady jen 40 km za cca 75 minut. Občas nastavím jiný terén. U toho tv nebo si čtu, prostě mě to baví. Kolik ty? Třeba budu muset šlápnout do pedálu víc já :D

Aja (Ne, 30. 1. 2022 - 17:01)

No páni, ja na teba nemám. Sadnem na rotoped každý deň 2x, ale iba cca 25 min. Aby sme si tie nové kĺby nezodrali :-)).

Pájja (Po, 31. 1. 2022 - 07:01)

Ajo, každý pohyb se počítá, tleskám :D Já jezdím už přes dvacet let, takže mám natrénováno a před operací jsem tím udržovala klouby alespoň trochu v pohybu, když chůze byla ztížená.

Aja (Po, 31. 1. 2022 - 15:01)

Pájjo, áno. Ja som sa vyjadrila k tomu rotopedu, ktorým som v týchto zimných mesiacoch nahradila bicykel, ale tiež som denne urobila iba 20 km, okrem toho 4 km rýchla chôdza s palicami a samozrejme cvičenie od samého začiatku cca 45min. V prírode na bicykli vydržím sedieť, ale na rotopede som nikdy tak dlho nevydržala. Zdraví Aja

Pájja (Po, 31. 1. 2022 - 16:01)

Ajo, já si na sedlo, i když je široké, dávám ještě pěkně naducaný podsedák, co je na židle, z Jysku. Jinak zadek pěkně tlačí :D

Návštěvník (Ne, 30. 1. 2022 - 15:01)

Kde šlapeš, jaké služby poskytuješ a jaké máš ceny? Bych se možná objednal.

Pájja (Po, 31. 1. 2022 - 07:01)

Nejsi schopný si vyjednat termín operace, ale na netu za bukem "hrdina", velká huba a skutek utek! Jo hochu, ve tvém věku a s tím jak prý nevyjdeš ani na zahradu, to by ses nedoplatil. Nejsem charita, domácí péči si objednej jinde :D

Věra (Po, 31. 1. 2022 - 10:01)

:-) :-) :-)

Alča (Čt, 27. 1. 2022 - 10:01)

Všechny zdravím. Jen jsem zběžně nahlidla do diskuse a hned ji zavřela. Nemám na to číst o infekcích apod. Jsem 20. den po operaci a zatím vše jak má být. Doma o mě pečují jak o miminko. Jen mi chybí čerstvý vzduch, je u nás sníh a pod ním náledí, tak se bojím uklouznutí. Zítra vyzkouším jet jako doprovod na nákup. Takže má denní činnost je jinak jednotvárná. Cvičení, televize, pletení, čtení, mobil a tablet. Těším se na přenosy z ZOH, rádi se na to s přítelem díváme. Jinak jsem si už vyjednala i lázně. Měla bych jet 29.3. do Lázni Bělohrad. Moc vás všechny ještě jednou zdravím. Alča

Alena (Pá, 21. 1. 2022 - 19:01)

Děvčata, jsem tu ještě jednou a pěkně naštvaná, tak už to minulé téma "cvok v akci" vynechám. Při propuštění z nemocnice, ale i při kontrolách mi operatér připomínal, že pro TEP je nebezpečný každý zánět, každá infekce. I při obyčejném trhání zubu mi zubař předepsal preventivně širokospektrální antibiotika. Příp. infekce (zánět) dle mého operatéra postupuje krevním řečištěm a velmi jí přitahuje titan. Tak pak může nastat problém v oblasti TEP. Ne že bych z toho byla nějak vyjevená a při každé rýmě naběhla k praktické, ale co by mohl způsobit "koronáč" s TEP, to nevím. Nemáte nějaké info? Každopádně může způsobit spoustu dalších problémů a my už máme s manželem určitý věk a různé zdravotní problémy. Proto jsme na chalupě a ne v Praze. Pár našich přátel a známých na covid (či snad s cividem?) už umřelo, tak máme respekt. Nikoli však Police ČR, která na cestě od lékaře už tady blízko nás (v Jincích) zastavila manžela k namátkové silniční kontrole. Při stažení okénka na něj policajt z půl metru prskal bez respirátoru do auta: Pane řidiči, silniční kontrola, doklady s sebou a vystupte si. Pak prolustroval celej auťák. Asistoval ještě jeden, také bez respirátoru a pořád oba v těsné blízkosti. Ten druhý poté vlezl do jejich auta a přinesl alkohol- tester vč. náustku a manžel dýchal, nenadýchal. Tak prý vše v pořádku může jet. Tak to tedy pardon, ale nic není v pořádku. Navíc k tomu všemu předchozímu musí být náhubek sterilní a každý si ho má sám vyjmout z obalu, to bez ohledu na epidemii. Vždycky. Ještě než manžel "rozmrzl" z údajně zvláštního zážitku, který by pak hned hodil za za hlavu, tak jsem ho donutila zavolat na Dopravní inspektorát do Příbrami. Ozval se náčelník(!) a my nestačili žasnout. Prý kdyby manžel slušně požádal policisty, určitě by si respirátory nasadili. Totéž, pokud jde o rozestupy a test na alkohol. Neuvěřitelné!!! Zhruba tak 500m od "policejní akce" je v Jincích restaurace (pivovar) Malý Janek neboli "Chcíplej pes", kam smí každý bez podmínek a majitel svolává demonstrace proti vládním opatřením a ještě s tím druhým (snad Olbrechtem nebo jak se jmenuje) dělají bordel nejen tady, ale hlavně v Praze. Náčelník na to řekl, že to je věc kolegů z Čenkova, kteří tam pravidelně chodí, ale prý se pak stejně nic neřeší, tak co s tím. Jeho ale když řidič požádá, aby si vzal rukavice, než sáhne na jeho doklady, tak uposlechne. Tak to chci tedy vidět, když začnu při kontrole buzerovat policajty. Určitě mi to spočítají, až se budu divit. Snad nám tedy nějakou ošklivost nenapáchali, ale stejně se ptám: Má tu někdo ze svého okolí zkušenost COVID versus TEP? Já zatím u operatéra nebyla, minule jsem jsem se omluvila, jen RTG jsem absolvovala a vše bylo OK. Teď se teprve budu objednávat, nechám to ale na výročí druhé kyčle, jinak bych se ho zeptala. Dík za odpověď a všem hezký večer.

Věra (Čt, 20. 1. 2022 - 22:01)

Děvčata, žádná Maja neexistuje. Je to nějakej cvok, kteýho baví rejpat do diskuze a baví se tím, že mu odpovídáme. Taky přeju krásný večer.

Aja (Pá, 21. 1. 2022 - 09:01)

Je to možné, ale ak sa iba niekto baví, môžu sa mu ráz tieto rady zísť. Hovorí sa "karma je zdarma". Zdraví Aja

Alena (Pá, 21. 1. 2022 - 13:01)

Ajo, je to naprosto jisté, že někdo se jen baví a téma, které zde probíráme, ho vůbec nezajímá. Leze po všech možných diskuzích a provokuje. Jedině účinná je ignorace, ale člověk se občas nechá těmi sprosťárnami unést, tedy i já. Nakonec ale přece jen něco dobrého oproti tomu zlému se podařilo. Ten parazit nás zavedl do šumperské nemocnice, takže kdo tam půjde na TEP a přečte si naše stránky, raději si nástup rozmyslí (viz poznatky Táni z lázní ve V. Losinách, Pájjiny i moje). Ještě se ozvu, teď ale dorazil manžel od lékaře, tak budeme mít pozdní oběd. Zatím všem ahoj :)

Maja (Pá, 28. 1. 2022 - 05:01)

Tady je to jako v kravíně.

Alena (Pá, 28. 1. 2022 - 13:01)

... a ty se v něm zjevně dobře cítíš, když sem pořád lezeš a necháš si ze sebe dělat srandu, "Milko" :)

Reklama

Přidat komentář