Reklama

Cervikální dystonie

mária (Pá, 30. 9. 2016 - 16:09)

Já mám ted 26 října jít na ten Dysport,jsem tak unavéná pořád bez energie třes se mi vrátil už dříve bolí mě svaly marodím už měsíc s kloubem.Nic se mi nechce jsem uplně vyčerpaná bez energie.

Jirka (Pá, 30. 9. 2016 - 10:09)

Stando a je to pravda jak...Kaňovský mele co si přečte někde v knížce,učil se na mě v Brně aplikovat injekce,teď je tuším v Olomouci mudrpudr před jménem i za ním,nikdy neposlouchal co mu říkám,že to mám z lidí co hledí apod,napíchl botox a měl jsem to ještě horší,začal to dělat druhý sval a ještě intezívněji,takže z pouhého stáčení jsem začal mít úklony hlavy všemi směry,je pravda,že některé roka je to horší,jiné zase lepší,ale nic se po pěti letech neupraví,možná tak jeho tituly.nejde se toho zbavit,plavu denně téměř kilometr,mám už své fígle před lidma,odpoutávat pozornost,poškrábat se apod. a potvora povolí.

standa (Čt, 29. 9. 2016 - 18:09)

Stando a je to pravda jak...Asi jak u koho - já jsem dříve měl jen polední krizi 2-3 hod- , pak to dalo pokoj, pak pár let to začínalo blbnout až tak po 8-9 hodině - a tož už to mám se proberu .Některé roky byly horší jiné lepší. k večeru tak po 16 hodině mám dost často klid .

Eva (Čt, 29. 9. 2016 - 15:09)

na mě to také není moc...Stando a je to pravda jak píše Kaňovský , že po 5 letech to zůstává na stejný úrovni? Já to tak dlouho ještě nemám, potvrzený přes rok, ale vím že stáčení sem pociťovala už v roce 2012, ale to sem netušila co to může být. To byla ještě dost dlouhá cesta k potvrzení diagnozy.

standa (St, 28. 9. 2016 - 16:09)

Musíš začat chlastat a...dám si to do pořadníku

Jirka (St, 28. 9. 2016 - 10:09)

Týden po botoxu (dysportu) a...Já ještě ten den po vpichu poznám jestli to bude dobré ,nebo ne-takové to lechtání ve svalech apod,někdy to mám po vpichu ještě horší jak píšeš a minule přišel slabý efekt až po dvaceti dnech.

Jirka (St, 28. 9. 2016 - 10:09)

Důchod jsem též nedostala,...Musíš začat chlastat a hrát automaty a máš jistý plný invalidní až do smrti.

standa (St, 28. 9. 2016 - 10:09)

Týden po botoxu (dysportu) a...na mě to také není moc vidět - , spíše ty záškuby nebo třes , ale hlavně mám to co ty: hnusný závratě a nauzeu. jak ten krk začne tuhnouta uhýbat bokem - to jsou ty posuvy c1-c2- atlas čepovec - po tom dysportu se mi to taky po týdnu zhoršilo - tak nehaž flintu do ovsa. Já požádat zkusím. už s tím zápasím přes 30let a se spastickou 20let .a je to čím dál tím horší - kaňovský píše tak 5 let se to mění a pak je to stejné .12let na ad a 10na rivotrilu.

Eva (St, 28. 9. 2016 - 10:09)

Důchod jsem též nedostala,...Týden po botoxu (dysportu) a nic, spíš bych řekla že to je horší než to bylo před opichama. Takže super, to se mě ještě nestalo. A v knize od Kaňovského je že začne působit od 3 do 7 dnů. Takže dneska poslední den. Důchod ani nezkouším, na mě to zas není extra viditelný, tak by mě nevěřili ani ty závratě a pocity na zvracení,to by se mnou vyběhli!

Dita (Út, 27. 9. 2016 - 21:09)

Důchod jsem též nedostala, připadala jsem si jak největší simulant.

Standa (Út, 27. 9. 2016 - 14:09)

A opravdu se mrkněte na new treatment in parkinson , torticollis, turetův syndrom desease MUdr. Demerian !!nebo tak nějak se to jmenuje a zapněte si titulky.Dost lidí se z toho vysekalo i po letech a i po ošklivých havárkách přes přední okno !! a někteří mají operovány dráty v hlavě !§(asi to nebylo ono.Tak když jste neproletěli přední sklo v autě mátěe jistě vyšší šanci se z toho dostat. jen to nevzdávat a nerezignovat.

Standa (Út, 27. 9. 2016 - 14:09)

pro Jirku - když víš , který to blbne - jde i definitivně odpojit nervík - , ale to se provádělo někdy v 70-80 letech,ono pak cd přebraly jiné svaly.tak se od toho odstopupilo.moc bych jich neodpojoval - neunést hlavu a být bez dystonie není také nic příjemného - chtělo by to ty kroužky na krk , jak to nosí ti dlouhokrcí indiáni.

Standa (Út, 27. 9. 2016 - 14:09)

Já po třech aplikacích mám už ten SCM docela slušně ochablý - tak už nevyvine takovou sílu kroutit krkem - ještě jednu aplikaci a můži se na něj dát pohov - budemu zase trvat pár měsíců něž zase naroste - jinak splenius capitis - mi ted neopichovala a měl jsem strašně moc záškůbů- tak ted to nasměruji tam .Ty dělají to cukání v mém případě a třes ne-ne , už to mám docela ohmatané , kde to blbne a které místa to přesně jsou.(trigry si myslím , že mám dole pod rameny v zádové oblasti i lečitelé jak ti chodí rukama pad tělem , tak to nejvíce cítím tam - ne krk, ne hlava , lae ramena!

Standa (Út, 27. 9. 2016 - 14:09)

Byl jsem byl u komise, můžu...Odvolání a znovu - to se musí uchodít - když to dají jednomu , tak proč né druhému? Nemůžu s tím pracovat - vadí mi to při práci a basta - zkrátka to nejde - a když jo, tak mi to ukažte pane doktore !

standa (Út, 27. 9. 2016 - 14:09)

Stando, co zkusíš?požádat...pokud je tam pnutí křupe všem - mě to někdy jde do ruky a ramene a stůl se nesmím opřít , ale když cvičíš a správně sedíš - tak to někdy na pár týdnů zase přejde, pokud se přestanu hlídat - je zle , musí se na to pořad myslet a zafixovat jiné návyky při sedění i chůzy než máš- něco děláš blbě - a co fyzioterapeut - ? nezkusíš?

Standa (Út, 27. 9. 2016 - 13:09)

Stando, co zkusíš?požádat...Pořád si stěžuješ a co už jsi proto zkusil udělat ?nebo spoléháš jen na doktory - ti to za tebe nevyřeší ahlavně pokud jde o poruchu funkce - doktor za tebe nebude ani chodit ani posilovat ani studovat nové metody to musíš sám.Neříkám, že bych měl nějaké výsledky , ale nic nevzdávám , ajinak , když to vidíš tak beznadějně tak bych už kandidoval na hloubkovou stimulaci , zda jsem adept- pokud se po daří . jsi zase veselý kluk - jen baterky třeba měnit co 3 roky - ta jedna holčina to má namontované a je z toho nadšená - 3 roky neví o Cd , jen když klekne baterka , je to zpět. ale to je zákrok na pár minut vyměnit baterku - dnes už tam mají strojky , už jsem uváděl odkazy , 9 let výdrž. 2typ se nějak bezdrátově dobijí každý den. Já bý t tebou tak zkusím i Ad - vím není to nic moc - ale alespon se to trochu lépe snáší.

Standa (Út, 27. 9. 2016 - 13:09)

Byl jsem byl u komise, můžu...Když ti to nedají na krk, tak to zahraj na depky . úzkostné poruchy - to ti nikdo neprokáže a s depkou se dělat nedá .Někteří ani nevyjdou ven.A na to už důchod - seš sice veden jako cvok, ale vlk se nažere a koza.....Si stěžujete blbě - hlava na ramení na to bych se vykašlal - to je jen "estetická "závada- závratě - nauzea- nestabilita při chůzi , pocity na odlení , kolísavý tep a tlak . v tom deprese , nemožnost soustředění na prácí , sebevraž. myšlenky(život nebaví) , - v tom směru to musíš tlačit.

Standa (Út, 27. 9. 2016 - 13:09)

Stando, co zkusíš?požádat...Ale já hodlám dála pracovat .Ale nějaká koruna . pokud jsi na nemozenské žebračence by se hodila.Ted mě to smetlo na 3 měsíce - ale spíš než dyston , v tom byly antidepresíva depky a pocity na zvracení (neurovegetativní dystonie- při každém pohybu krku-tak spíše s tím , jinak pokud se tak poflakuji po doma tak o dystonii skoro nevím . Ale jak začne zátěž psycho a fyzic tak se to zhorší , to je jasné - už jsem konečně na 3tím AD sertralínu , což se užívat dá, už mě opustily myšlenky jen na onemocnění a už mě berou i myšlenky i na práci a koníčky , tak se to dá překonat lépe. Což je příznak , že se CNS zase vrací do normálu.Naštěstí toto se nám stává max jednou za 12 let - naposledy mě to tak smetlo v roce 2004, jinak marodím tak týden max 14dnů.(a to většinou infekce, kdy se CD zhorší) Probněte někdo tu Lyriku - je to na tu neuropatii- A to naše nervíky jsou někde poškozené.Je třeba si trochu uvědomit kde máš vlastně ty trígry (spouštěče) jestli je to mozek(nález na MR/ct-já ne) nebo svaly krku.Podle toho je třeba postupovat - já pokud to nahříván každdou noc, (ramena) tak se to hodně zlepší . U mě to bude funkční porucha obratlů - vyjedou mimo a chcípáš- je třeba je dát tam, kde mají být a to za tebe žádný doktor neudělá.

Mirek (Út, 27. 9. 2016 - 11:09)

Stando, co zkusíš?požádat...Byl jsem byl u komise, můžu prý dělat dál bez důchodu. Že mám hlavu někdy až u země? Výkonu práce nevadí.

Jirka (Út, 27. 9. 2016 - 10:09)

já to taky zkusím. Stando, co zkusíš?požádat o důchod?nedávno jsi tu psal,že s tím nevyžiješ,ale je lepší něco než nic a můžeš někde přivydělat,strašně to uteklo a já mám zase účinek pryč a měsíc do kontroly,rozhodí mě i hluk a svaly se hned šponujou,nemám ani tělo v pořádku,jedno rameno víš jak druhé,M-splenius propadnutý od věčného píchání dysportu,křupe mě za krkem,bolí hlava a nikdo ti ani neřekne proč nám to vůbec ty svaly dělají..já jsem býval tak veselý kluk..

Reklama

Přidat komentář