Reklama

Co je podle Vas, ta opravdova laska?

Názor (Po, 24. 1. 2022 - 13:01)

Možná je to tak, že když byl Libor zraněn tak unikal do zženštělosti a byla to obrana nebo určitá póza. Jak sleduji jeho poslední fundované odpovědi a komentáře na obou vláknech, kam píše, tak mi to dává tu představu, že psal v určité roli a nyní píše sám za sebe. Před několika dny to zde kdosi okomentoval: "už je to ten náš Libor". A to je velmi výstižné

žena (Po, 24. 1. 2022 - 14:01)

S mým, a nejen s mým, pocitem nemají nějaké fundované odpovědi co dělat. Taky nejedu po Lalle, protože fundovaně odpovídá. Teď když to píšu, tak si uvědomuji, že Lalla je pro mě sexy. Připadám si, jako když hodnotíme zvířátka v kleci. Je to pro Libora a Lallu asi ponižující. Omlouvám se, vyjádřila jsem se kvůli tomu, co tady začalo být naznačováno.

Návštěvník (Po, 24. 1. 2022 - 12:01)

Libore, nezapomněl jsi na můj dotaz na radary 6,11 ?

Libor. T. (Po, 24. 1. 2022 - 18:01)

Návštěvníku, přehlédl jsem jej. Omlouvám se, ale odpovím ti. Tak na radaru je skutečně čím červenější a tmavší místo v oblačnosti, tím intenzívnější srážky a většinou i bouřka. Ta červená a tmavá barva ukazuje teplotu oblačnosti a čím tmavší, tím je teplota nižší, zjednodušeně řečeno. K těm bouřkám, tam záleží velmi na tom jakou má oblak vertikální linii a na střihu větru a dalších faktorech. Na samotném tomto radaru tu bouřku neidentifikuješ stoprocentně, ale dá se dát detekce blesků například na Windity.com a tam si najet na určitou oblast a sledovat bleskové výboje v aktuálním čase a místě. ˇVždy se objeví záblesk a cvakne ti to na noťasu. Má to ale jeden háček. Zjistíš například, že je na radaru velká bouře například nad Zanzibarem nebo někde jinde, live camera to ukáže taky a radar neukáže nic z výbojů. Jednoduché, ne každá země má radary na detekci blesků v propojení na družicový přenos a tak například Afrika nebo střední a některé lokality Jižní Ameriky je taky nemají. Bohatě pokryto je USA, prakticky celá Evropa atd.

Návštěvník (Po, 24. 1. 2022 - 19:01)

Díky Libore. Škoda že to nemají všechny oblasti stejně pokryté. Mě přitahují bouřky a rád je sleduju ale nejsem tak aktivní jako ty. A jak se dá poznat že budou kroupy? To se dá taky pokud nemáš speciální techniku? Našel jsem si, že ti lovci bouří používají přenosné radary a tam jim to ukáže, ale myslím jako normálně. Koukneš na mrak a víš jestli bude déšť nebo kroupy

Libor. T. (Po, 24. 1. 2022 - 20:01)

To mi kdysi říkala babička, hele, když jde bouřka a je černý mrak a za ním žlutavý nádech, budou kroupy. Ono to je tak napůl správně vypozorované, ten žlutavý nádech srážkové stěny mohou spíše způsobovat optické jevy než kroupy samotné. Nedá se to až tak zcela spolehlivě určit, k tomu je vhodné mít radar, který určí teplotu v oblaku a proudění, ale mám vypozorováno, že pokud bouřka postupuje pomalu, nese s sebou místa, kde padají kroupy v jednotlivém stádiu vývoje oblaku. Je to složité stejně jako předpovědět s přesnou lokalizací tornáda na delší dobu dopředu

Návštěvník (Po, 24. 1. 2022 - 21:01)

To je příroda a ta nám ještě dá zahulit. Sledoval jsem ty americký lovce tornád a to je dost vylevlovaný a až do takovýho rizika bych se bál

Dotaz (Po, 24. 1. 2022 - 07:01)

To měli být kde a ne kdy

Návštěvník (Po, 24. 1. 2022 - 07:01)

Ty nedáš dohromady bez chyby ani souvislou větu, cestovatelko

Dotaz (Po, 24. 1. 2022 - 07:01)

Ještě kdy se dá nejlépe nakupovat v N.Y? A když pojedeme sami jestli na Nevark nebo Kenediovo letiště? Díky. L.

lalla1 (Po, 24. 1. 2022 - 10:01)

S Kapverdami neporadím. Co se týká New Yorku nemá smysl si vybírat dle letiště, to záleží na letecké společnosti. S nakupováním asi takhle. New York stejně jako všechna světová města je dnes plný obchodů globálních značek jako GAP, Esprit, Zara, HM...a ten sortiment je stejný jako v Evropě a prakticky i ceny. Také je třeba si uvědomit, že toho můžeš nakoupit pouze tolik, abys nepřesáhla povolený váhový limit svého zavazadla a nemusela tak doplácet drahou nadváhu, to by se ti pak ty ''hadry'' nevyplatily. Nakupuje se samozřejmě na Manhattanu, tam se dostaneš metrem odkudkoli. Asi nepůjdeš k Tiffanymu nebo do Luis Vuittonu, ale určitě dej obchoďák Macy s, ten stojí za to i z hlediska historie, jsou tam ty staré dřevěné jezdící schody. které znáš z filmů atd. A celá 34. ulice, Time Square, 7. ave, tam všude jsou obchody se značkami ryze americkými a naopak neznačkové americké řetězce. Hodně se také nakupuje v Century 21, to je taková značková ''harbošárna'' kdo hledá najde poklad:)), ale mám dojem, že teď je zavřený. Ale hlavně první návštěva NYC určitě nebude o nakupování, je tam tolik zajímavého, co je třeba oběhnout a poznat...

Lucie (Po, 24. 1. 2022 - 12:01)

Díky za vyčerpávající odpovědi vám oběma. Máte to oba zmáknuté

Dotaz (Po, 24. 1. 2022 - 06:01)

Lallo a Libore, prosím o názor na Kavperdy. Chceme tam odletět na jaře, ale váháme s ubytováním a místem. Děkuji. Lucie z Prahy. Nebo někdo z vás další, máte-li zkušenosti. Díky

Libor. T. (Po, 24. 1. 2022 - 11:01)

Já zase nejsem expert na New York, ale pomohu s Kapverdami. Jaro je dobré období k návštěvě a pokud máte rádi koupání v živějším moři a surfování ,pak jedete správně. Nejvíce se navštěvují ostrovy Sal a Boa Vista, kam také létají charterové lety Smastwings z Prahy, někdy je technické mezipřistání na Kanárech. Ostrov Sal je více komerčně využíván, Boa vista je více přírodní. Kapverdy čítají ještě mnoho dalších ostrovů, na které lze doplout nebo doletět místními linkami. Jedná se většinou o hornaté přírodně nádherné scenérie. Z osobní zkušenosti bych doporučil Boa Vistu, je tam menší koncentrace lidí, co se týká hotelů, maximální péče a doporučuji All a budete mít možnost celodenní neomezené konzumace. Zde je to občerstvení mimořádně bohaté po celý den. Lze to spojit s výlety například ke známému vraku lodi, na tržiště atd. Co se týká letu, bývá trochu živější průlet hranice s tryskovým prouděním , většinou na rozhraní Španělska a Maroka, ale ty turbulence jsou příliš nepříjemné, ale bezpečné pro samotný let jako takový. Na Kapverdách na jaře prší minimálně. Ještě doznívá suchý severovýchodní pasát a tropické bouřky jsou až níže kolem rovníku směrem k Brazílii a nad Kapverdy ve výškovém jižním proudění se dostávají z nich už jen srážkově vyčerpané cirrové oblačné formace z nichž téměř neprší. Více dešťů tam lze očekávat s nástupem léta a na podzim ,kdy se z Afriky ve východním až jihovýchodním proudění mohou dostat nad ostrovy bouřky a nad Atlantikem se pak formují do hurikánových formací a postupují dále k západu k pobřeží Ameriky. Kapverdy zasahují hurikány spíše okrajově v tomto období a jejich vliv není nebezpečný, spíše se projeví většími vlnami na návětrné straně pobřeží

Návštěvník (Po, 24. 1. 2022 - 06:01)

A na Zanzibaru je zase pod mrakem. Maledivy super Seychely taky pod mrakem aThajsko slunce. Dobrý typ Libore, už se koukám často a taky na ty radary, jestli jsem to pochopil správně tak co je červený nebo tmavý je déšť a bouřka se pozná kde v tom?

Návštěvník (Ne, 23. 1. 2022 - 19:01)

Souhlas s diskuzí Návštěvníka, Lally a Libora. Ale můžete mi říct vy podporovači, v čem ta vaše podpora spočívá a co podporujete?

Pavlína (Ne, 23. 1. 2022 - 19:01)

Nevím. Asi ho mám ráda nečím

☮✌ dřevěnej (Ne, 23. 1. 2022 - 20:01)

Člověk světa sběhlý, studovaný slušný s velikým rozhledem a postavením. Která žena by odolala. Navyše zralý a s atraktívnou práci, co je pro některé taky neodolatelné.

Hanz (Ne, 23. 1. 2022 - 20:01)

Která to oficiálně přizná?

Woid (Ne, 23. 1. 2022 - 22:01)

To nepřizná žádná. Ale i to může být důvod proč to ty holky dělají

Reklama

Přidat komentář