Reklama

Rostou u vás nyní HOUBY?

☮✌ dřevěnej (Po, 24. 1. 2022 - 20:01)

Ale pokud je to opravdu tak a výzkumy to potvrzují, pak to bude zase něco co musí být doplněno do mykologických učebnic. Nakonec, zase něco, co se musíme naučit.

Návštěvník (Po, 24. 1. 2022 - 19:01)

Ano, u nižších hub zdá se, nemusí být přítomen mykorhízní článek...ale není to jisté.

☮✌ dřevěnej (Po, 24. 1. 2022 - 19:01)

Ano, zdá se, že by to tak mohlo být.

☮✌ dřevěnej (Po, 24. 1. 2022 - 19:01)

V podstatě ano, aby se tomu dalo porozumět. Ovšem, aby mohly vyrábět potravu, musí být zdroj. Zdrojem je za každým nějaká látka, většinou produkt jiných organismů, ale taky i jiné látky nacházející se podloží, v tomto případě v reaktoře. Záření je pak mediátor. Může být, že záření vytváří nějakou látku, která dané houbě moc chutná...

Libor. T. (Po, 24. 1. 2022 - 18:01)

Kluci, tu techniku sběru sporů u lesklokorky jsem osobně neviděl a tak nechci říkat neověřené informace, ale můj klient a dodavatel těchto hub to určitě bude vědět. Nyní zrovna odjíždí do Vietnamu na několik týdnů a tak to s ním vykomunikuji po netu a pak dám ověřené informace. Určitou představu mám, ale nechci šířit spekulace. Oni to tam mají určitě technologicky zvládnuté a tak si počkáme pár dní

Pavel K. (Po, 24. 1. 2022 - 16:01)

našemu sedmiměsíčnímu synovi byl zjištěn nystagmus. Ještě probíhají vyšetření, ale zaujalo nás možnost aplikovat léčivé houby. Jde to i v takovém případě a případně v jakém dávkování? Děkuji za odpověď

Libor. T. (Po, 24. 1. 2022 - 18:01)

Pavle K. tak za prvé, jsou doporučení, že není vhodné dětem do 3 let a těhotným ženám tyto produkty dávat a toto musí být zaneseno na etiketě. Nystagmus může mít mnoho příčin, od běžných vývojových až po závažnější nálezy zejména v oblasti malého mozečku nebo okolních měkkých tkání. Prosím použijte můj mail na st.1 a až budete mít klinický nález z vyšetření kontaktujte mě

Pavel K. (Po, 24. 1. 2022 - 19:01)

Děkuji Vám, ozvu se

Libor. T. (Po, 24. 1. 2022 - 11:01)

Jen doplním precizní odpověď dřeveného. Nejúčinnější je používat samotné spory hub, které se sbírají samostatně speciální technikou a jejich léčivý účinek je maximální. Je to náročná záležitost, protože například na jedno balení léčivého přípravku se musí takto použít až cca 20 kg houby z níž se spory získávají, někdy i více. Tomu odpovídá i cena. Jedno balení spor lesklokorky lesklé ,prodávané ve 120ti kapslích stojí kolem700 korun, samotná mletá houba je cca o 300 korun levnější. Housenice čínská ta je finančně náročnější a její pořizovací cena je necelých 1400 korun za jedno balení

☮✌ dřevěnej (Po, 24. 1. 2022 - 17:01)

Děkuji za pochvalu. Na spory jsem však nemyslel. Ty nejsou přístupné pro osobní sběr. Měl jsem na mysli možné metody pro houbaře. Ale asi jsem to nennapsal...

Pavel (Po, 24. 1. 2022 - 14:01)

tak ta technika sběru by mne velmi zajímala. To musí být opravdu náročné a musí se sesbírat velké množství spor z velkého množství hub?

sardanapal (Po, 24. 1. 2022 - 16:01)

Tak to mě taky . Představa kornoutkovaní jednotlivých plodnic a klepání na kloboučky se mě nějak nezdá .

☮✌ dřevěnej (Po, 24. 1. 2022 - 06:01)

Na mne tečka působí dojmem, že si daná osoba nepřeje další vyjádření.

Rudy (Po, 24. 1. 2022 - 04:01)

Kluci díky za odpovědi . Lalla, odpovědi nerozumím. Tečka, že souhlas s klukama?

lalla1 (Po, 24. 1. 2022 - 17:01)

Omlouvám se, vložila jsem příspěvek na nesprávné vlákno a následně ho vymazala. Nic jiného za tím není.

J. (Ne, 23. 1. 2022 - 20:01)

Zajímavé. Tu lesklokorku mají u nás v lékárně. Takže je dobrá?

☮✌ dřevěnej (Ne, 23. 1. 2022 - 22:01)

No a pak u lesklokorky je důležité správné odlišení. Je jich vícero druhů. Lesklokorka lesklá je ta pravá, ale i další druhy se využívají k léčbě a spracovávají se. Často ale výrobci tuto informaci neuvádějí

☮✌ dřevěnej (Ne, 23. 1. 2022 - 22:01)

Záleží v jaké podobě ji mají. Existují i tablety ve kterých není houba samotna, ale jen její koncentrát. Pak jsou i prášky s drvěnou houbou, jsou i výluhy alkoholové, anebo vodní. Nejúčinnější je kombinace alkoholového a vodního výluhu. Problém je ale správná příprava, dávkování a užívání. Jednodušší je užívat houby v tabletkách.

Libor. T. (Ne, 23. 1. 2022 - 12:01)

Covid a léčivé houby.

Každý člověk by měl zejména v chladnějším období roku posilovat svou imunitu natolik, aby byl více odolný proti chřipkám, respiračním onemocněním a nebo aktuálně i proti coronaviru COVID 19. Kromě přísunu vitamínů a posilováním vitality těla otužováním, saunováním a pohybem na čerstvém vzduchu můžeme tělu významně prospět v posílení imunity a obranyschopnosti také konzumací léčivých hub nebo přípravků z nich vyrobených. Při důsledné péči o vitalitu svého těla se potom podobným nemocem můžeme vyhnout zcela nebo budou mít v drtivé většině jen formu mírného průběhu bez závažných komplikací. V naší Apatyce na pražském Andělu ,ale i v houbařské poradně se poslední dny množí časté dotazy na vhodnost užívání léčivých hub k posílení imunity a lidé houfně některé tyto druhy hub skupují. V nedávné poradně jsme se již věnovali tomuto tématu, ale vzhledem k situaci v naší republice ohledně COVID 19 se ještě jednou o některých houbách s mimořádně pozitivními účinky na obranyschopnost organismu proti chorobám opět zmíním. Vůbec nejúčinněji působí na posílení imunity Housenice čínská, která roste zejména v horkých oblastech Tibetu, Bhútánu a Vietnamu a má širokospektrální vliv na celkovou odolnost organismu a aplikuje se u onkologických onemocnění a to i po operacích, chemoterapiích nebo ozářkách. Velmi aktivně reaguje na komplikace při respiračních onemocněních, včetně komplikací spojených se zápalem plic ,selhávání jater a krvetvorby. Doporučují se užívat spory této houby a to 1 kapsli 3 krát denně, při akutních případech až 4 krát denně a to minimálně po dobu tří až čtyř týdnů. Další účinnou houbou na výrazné posílení imunity pevných i měkkých tkání organismu je lesklokorka lesklá (reishi) a zde se doporučuje také užívat spory této houby a to ve formě 2 kapslí třikrát denně a také minimálně po dobu jednoho měsíce. Reishi má podobné účinky jako housenice a její blahodárný vliv na lidský organismus je znám hluboko do historie po celém světě, zejména v Asii. Další významnou houbou pro posílení imunity je rezavec šikmý neboli chaga. Jeho použití v alternativním léčitelství se týká především nádorových onemocnění a snížené imunity a mimochodem čajový odvar z chagy je velmi účinný prostředek proti ranní kocovině po bujarém večeru. Užívá se také ve formě kapslí a to až 4 krát denně 1 kapsli nebo i ve formě kapek nebo právě čaje. .

☮✌ dřevěnej (Ne, 23. 1. 2022 - 12:01)

Nevím, o jaké míry se mohu spolehnout na učinnost těch přípravků, které je možné koupit v lékárně. Tam budou asi taky dost velké rozdíly, ne?

Reklama

Přidat komentář