Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 17:01)

Aleš by si měl udělat pořádek hlavně v místě bydliště. :-))) Jinak na AB může s vděčností vzpomínat jen retard ale tech se tu vyskytuje více. Neni to jen Aleš.

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 17:01)

Aleši, u vás v Brně na Fildě není předpokladem pro studium angličtina, sakra? Je to vůbec možný, jsme v EU a oni budou mluvit polsky nebo co to plácají

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 17:01)

Když to čtu, máš pravdu. Jsme v EU, tak by každý kdo chce být politik na vyšším místě, měl mít angličtinu jako svůj druhý jazyk. Úroveň vysokého školství je strašná.

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 17:01)

Je pro EU angličtina, jako společný dorozumívací jazyk, aktuální? Nemělvy by to spíše být jazyky evropských hegemonů, kterými jsou Německo, případně Francie, když "hrdý Albion" z Eu vystoupil?

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 18:01)

EU má tři jazyky, kterými komunikuje, AJ, FJ, NJ. Při těch schůzích, dokumenty atd, to je jistě vše ve všech 23 jazycích. Jenže . Politika se dělá jaksi v zákulisí. A většina lidí světa na určité úrovni prostě komunikuje v AJ. A spousta odborné literatury je také pouze
V AJ. S tím nic nenaděláš. L.

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 18:01)

Takže upřesňuji, kromě té soukromé komunikace, kde s epeče politika, je to takhle: Právní předpisy a dokumenty důležité pro veřejnost nebo z hlediska
obecného zájmu se vydávají ve všech 23 úředních jazycích. To však představuje pouze malou
část práce institucí. Jiné dokumenty, jako např. sdělení vnitrostátním orgánům, rozhodnutí
určená některým soukromým osobám či subjektům nebo korespondence, se překládají pouze
do jazyků těch osob či subjektů, kterých se týkají. Pro interní účely si mohou instituce EU ze
zákona stanovit svá vlastní pravidla pro používání jazyků. Evropská komise například používá
pro své vnitřní záležitosti tři jazyky: angličtinu, francouzštinu a němčinu, a ostatní jazyky
používá pouze pro informování a komunikaci s veřejností. Naproti tomu poslanci Evropského
parlamentu potřebují pracovní dokumenty ve svém jazyce, takže se s dokumenty pracuje ve
všech jazycích již od počátku.

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 17:01)

Myslím že angličtina je takový univerzální jazyk.

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 17:01)

Ono jedna věc je úroveń vysokých škol a druhá věc je ochota se vzdělávat. To je prostě typicky české. Čech řekne, co...proč...nikdo to po mně nechce. To není otázka VŠ to platí i pro lidi se SŠ. Každý Arabák, Ind pohybující znalost angličtiny za něco potřebného, protože ví, že svým jazykem se nikde nedomluví. Jen se svými.

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 18:01)

Spíš je to lidské, než české. A Indové a Arabové se učí jen kvůli svému kšeftu = profesi. A určitě ne každý :))) A jak správně píšeš, proč se učit něco, co po mně nikdo nechce. Taky už neumím nazpaměť periodickou soustavu prvků. Rozsah vědění vedeme každý tím směrem, kam potřebujeme.

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 18:01)

Lidské to je, ale chytré ne. A ano Arabové a Indové se učí proto, aby získali dobrou pracovní pozici. A ne každý. Jenže u nás by to měl být už konečně každý. A jak to tedy sakra tady je, není povinné maturovat z aspoň jednoho jazyka?

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 18:01)

Ještě děti nemám, ale mám pocit, že anglina se teď od první třídy učí. Povinnost maturovat z jazyka asi pořád je. Ale třeba rodiče maturovali z ruštiny.

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 16:01)

No byl schopnej, všeho schopnej. A teď je tam neschopnej Pat s Mat, tomu říkám výhra.

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 16:01)

Tak samozřejmě že to není výhra, ale zbavili jsme se člověka, který zadlužil celou zemi a dělal nám ostudu po světě svým nemorálním kšeftováním. Je správné že je pryč a že je tam někdo jiný. Uvidíme co předvedou

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 16:01)

Furt lepší než AB

Mia (Čt, 13. 1. 2022 - 16:01)

Jo, jsem důchodce, taky jednou budeš, ale nevelebim ho kvůli valorizaci ani kvůli slevám na jízdném. Já je totiž vůbec,ale vůbec nepotřebují.

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 16:01)

Já jsem mladší, taky jsi byla, a nevelebim ho vůbec, protože naší generaci zadlužil tak, že o důchodech si můžeme nechat zdát. Dva dotazy. Proč ho velebíš, když pro stát neudělal nic? Proč důchodci říkají tu větu : taky budeš?

Mia (Čt, 13. 1. 2022 - 16:01)

Nechci se pouštět do politické diskuse. Jsem jen babka z vesnice a nemám patřičný rozhled. Ale třeba pandemie - něco úplně nového a ani ve světě si s tím nevěděli rady, vše se řešilo za pochodu. Tihle ti noví s tím zatím udělali kulovy, presto, že před volbami meli huby plný keců, jak by se to mělo dělat atd.

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 16:01)

Jakože měli říct Kovide zmizni !!! Nebo co měli dělat? Testování všech samotesty je v pořádku. Před volbami měli plnou hubu keců, že musí pracovat dohromady, že PR tým AB to nevytrhne měli pravdu. Jenomže AB zadlužil náš stát už před kovidem. A rozpustil FNR aby si spravil rozpočet. Průser

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 16:01)

To máš samozřejmě pravdu Mio. Jenže v politice i byznysu jde jen a pouze o výsledky, no

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 15:01)

Babišova vláda ještě více zadlužila další generace.

Reklama

Přidat komentář