Reklama

vaskulární demence

Libuše (Čt, 30. 6. 2022 - 23:06)

Pokud se někdo stará o takového člověka tak je to hrozné. Není tomu pomoci a i pro toho druhého je to náročné. Já se starám o maminku a trhá mi to srdce, když vidím jak je na tom. Zároveň jsem však i já musela zahodit svůj život a obětovat ho ji. Pomohlo mi ale, když dcerka našla možnost koupit sos tlačítko pro důchodce od smartomat.cz Mám tak alespoň trochu větší jistotou, když se od ní na chvíli hnu. Může si zavolat sama pomoc, ale i já ji můžu sledovat kde je a kde se pohybuje.

Irena (Čt, 13. 1. 2022 - 23:01)

Souhlas

Eva (Čt, 13. 1. 2022 - 17:01)

Dobrý den,pečuji o manžela s vaskulární demencí.Teď se k tomu přidala inkontinence stolice,nevím kam se obrátit pro radu.Jak řešit stravu,apetit mu zůstal.Jestli má někdo zkušenost,budu ráda za každou radu.

Návštěvník (Út, 1. 8. 2023 - 18:08)

Dobrý večer,pročítám příběhy a jako kdybych psala svůj příběh.Také sbírám rady kde se dá ,ale něco málo se mi osvědčilo.Je to sice dopis staršího data ale když budete chtít,tak odepište Eva.

osoba (Ne, 10. 3. 2019 - 22:03)

Slyšeli jste už něco o zavirovaném mozku a jeho vlivu na zdraví, detoxikaci mozku, ....??? Doktor Vám to neřekne, neví to a farmac. .průmysl by přišel o své zisky.
[email protected]

! (Čt, 13. 1. 2022 - 19:01)

Zavirovaný mozek - to je perfektní diagnóza. Nech si to patentovat. Obávám se, že touto nemocí trpí většina politiků a detoxikace mozku by jim velmi prospěla.

Alena (Pá, 15. 9. 2017 - 17:09)

Naše maminka s vaskulární demec a po LMP podepsala neuvědumujíce si darovací smlouvu na svůj byt. Bylo to v roce 2010 a dodnes se soudíme o vrácení na její jméno- dědictví.Soud zajímá všechno možné vymyšlenéá svědectví ale k jejímu zdravotnímu stavu přihlíží skepticky. Boj už trvá od roku 2011 a dosud není ukončen. Maminka mezitím zemřela

Návštěvník (Čt, 13. 1. 2022 - 23:01)

No , pokud maminka umřela , tak je dobojováno . A pokud nebyla zbavena svéprávnosti , tak darovací smlouva platí . Možná by vám pomohl posudek psychiatra že maminka nebyla schopna vzhledem k tehdejšímu stavu nemoci vnímat co podepisuje . Ale to vám se zpětnou platností těžko někdo napíše . Jedině pokud by byl takový záznam v chorobopisu .

Jiřina (Čt, 13. 4. 2017 - 18:04)

Dobrý den, pečuji již rok...Mohu Vás ujistit, že než toto diagnostikovali mému otci který měl sem tam problémy s pamětí, četl, luštil každý den.
Je to prostě problém s okysličováním krve a tím docházelo u otce k opakovatelným pádům až skončil v nemocnici v ohrožení života.

Ina (Čt, 17. 5. 2018 - 11:05)

Ještě jednou dobrý večer,...Dobrý den Lucko, nevím, jak dlouho se už trápíte, ale hledejte intenzivně domov pro seniory SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM. To je jiná kategorie než domov pro seniory. Budete-li se sama snažit zvládnout to příliš dlouho (i když každý máme jiné hranice zvládání), ohrozíte psychicky sebe i ostatní vaše blízké. Vím, o čem mluvím, řešila jsem to před dvěma - třemi lety. totéž vám poví i kdekterý psycholog. Detaily [email protected]. Měli jsme štěstí, že se rychle našlo místo v DZR jen 50 km od nás, ve Vyškově, mohli jsme mámu kdykoli navštěvovat, personál -
zlatí lidé, nejen naoko před příbuznými klientů. Držím vám palce, ať se vám naskytne něco podobného.

Lucka (Út, 13. 3. 2018 - 19:03)

Ještě jednou dobrý večer, je to někdo, kdo v této době řeší výše zmíněné situace? Mam mamku, 74 let a má vaskulární demenci. Už nevím, kudy kam

Lucka (Út, 13. 3. 2018 - 19:03)

Máte někdo zkušenost s...Dobrý večer, jsem na tom stejně. Mohu se zeptat, jak dlouho se s touto chorobou maminka léčí nebo jak dlouho o ni víte?

katka (Ne, 3. 7. 2016 - 20:07)

Dobrý den, ráda bych našla...Dobrý den,pečuji o mámu,která má vaskulární demenci od září 2015.ji mám v celodenní péči.Jestli si paní Leo chcete s někým pohovořit můžete se mnou a ráda Vám poradím.

Default User Image
olina napište (Čt, 9. 11. 2023 - 20:11)
lea (Po, 19. 10. 2015 - 18:10)

Dobrý den, ráda bych našla někoho se stejným problémem jako mám já. Je mi 52 let a pečuji o manžela s demencí. jeho stav se pomalu horší a já bych si o tom potřebovala s někým promluvit, s někým kdo má stejný problém a neví jak dál.

libuse (Út, 24. 8. 2010 - 19:08)

prosím mohl by mě někdo poradit.Mame 84 letou tetu,která je velmi bystrá.Počítá z hlavy velmi dobře a příjemně se s ní povídá.Jenže má pocit,že na ni někdo v noci zvoní,v televizi praská a podezřívá sousedku,že na ni bouchá,Chodí po bytě ,aby sousedku nerušila jak myška,ani televizi si nepustí.Když jí naznačím,že by se měla svěřit lékaři,tak o tom nechce ani slyšet.Vyloženě se na sousedku zaměřila a vše o ní zjištuje.Je to nezdravé a bojím se že se to bude zhoršovat,Potřebovala bych nějakou literaturu,abych ji to dala přečíst,ale nic jsem nenašla co by bylo vhodné,aby se nezalekla,že s ní dělam blázna.Děkuji

věra (Čt, 10. 12. 2009 - 18:12)

Dobrý den, zaujal mě tento...Dobrý den, pečuji již rok o maminku. Před několika dny byla hospitalizována s velkými bolestmi hlavy. V minulosti často trpěla na migrény. V nemocnici nic nezjistili, závěr psychiatra zněl vaskulární demence. Když jsem si o této nemoci přečetla více, nevím, jsk tuto nemoc mohli přisoudit mamince, která do poslední chvíle četla, luštila složité křížovky, sledovala soutěže v televizi a podobně.

petra (Čt, 6. 8. 2009 - 13:08)

Dobry den, mam stejne postizenou babicku a vice mene priznaky jsou stejne. Dezorientovana v case i prostoru, nechce jist ani pit a trpi velkymi bolestmi. Nehlede na to, ze je zkroucena jak paragraf a narovnat ji lze tezko. Pres pul roku se o ni doma stara mamca a je to opravdu narocne a to i presto, ze ji chodi pomahat pecovatelky. Navic posledni dny se to uz jen a jen zhorsuje. Bohuzel se s tim moc delat neda... Snad jen starat se o nemocneho do posledni chvilky a brat to, jak to je, i kdyz je to strasne moc tezke...

Jitka (Pá, 20. 2. 2009 - 14:02)

Mé mamince bylo vloni 80 let. Poslední zhruba čtyři roky se zhoršovala paměť. Napřed nenápadné chyby, později znatelnější. Přemísťování věcí po bytě, schovávání dokladů, klíčů, peněz apod. Téměř denně po příchodu domů jsem něco hledala. Časem jsem se naučila znát místa, kde by mohly věci být, ale ne vždy to bylo takto. Každé odpoledne jsem trávila čas hledáním něčeho, co se přes den ztratilo. Nastaly u ní pocity, že to někdo během dne ukradl. Postupně se zvětšoval i strach, že jí někdo leze do bytu, slyšela kroky pod okny apod. Skončilo to halucinacemi a nasazením léků. Tam se stav zlepšil a nějaké měsíce to bylo opravdu lepší. Pak se halucinace opakovaly a vyústilo to pobytem na Psychiatrické léčebně. Odborníkům se podařilo stav stabilizovat, ale ne přijatelně zlepšit. Je hrozné vidět, že se osobnost člověka opravdu hodně změnila. Dnes je maminka měsíc v domě se sepciálním režimem. Bylo to jediné řešení pro ni i pro nás. Domovy důchodců běžně tyto lidi s demencí nepřijímají, tak možnost takto nemocného člověka umístit je hodně velký problém. Kéž by bylo takovýchto zařízení více. Hodně štěstí a trpělivosti všem, kteří mají podobně postiženého blízkého.

Eliška (Ne, 18. 1. 2009 - 17:01)

Dobrý den, zaujal mě tento příspěvek. Měl byste se obrátitit na úřad odboru sociálního zabezpečení v místě trvalého bydliště. Záleží na stupni postižení (I.- IV.), po-té může být přiznán příspěk na péči. Stupeň závislosti posuzuje posudková komise. Příspěvek na péči je v zákonu čl. 108/2006 Sb. o sociálních službách. Dále můžete využít odlehčovacích služeb, které poskytují pomoc lidem, kteří se starají o seniory a zdravotně postižené rodinné příslušníky.Pomáhá dočasným převzetím osoby do péče na dobu odpočinku pro ošetřujcí osobu. Dále můžete využít pečovatelské služby. Ta zajišťuje například úklid, nákupy, dovoz obědů.. Je několik sociálních služeb, kterých by mohla vaše matka využít. Studuji 4. ročník Sociální péče a na své odborné praxi, kterou vykonávám v domově pro seniory, jsem si vybrala 90letou klientku. Trpí vaskulární demencí, tak se o toto téma zajímám. Přeji Vám mnoho ůspěchů, hodně zdraví a hlavně slunce v duši:)

Reklama

Přidat komentář