Reklama

Rostou u vás nyní HOUBY?

Návštěvník (Út, 4. 1. 2022 - 17:01)

Ty nevíš, že se dá koupit sadba korálovce a pěstovat si ho? Podobně jako hlívu nebo žampióny

Libor. T. (Út, 4. 1. 2022 - 20:01)

Tato houba se pěstuje hlavně v Číně a Japonsku, u nás jsem o tom neměl spolehlivé informace, ale je to na netu dohledatelné a mycelium korálovce lze zakoupit. Podle návodu bych ale k tomu byl rozpačitý. Myslím, že s výsledky takového pěstování to nebude valné

miroslav (St, 5. 1. 2022 - 07:01)

Koupil jsem si nedávno balík a z toho mi rostly žampióny asi dva měsíce rostly a pak už nic

Libor. T. (St, 5. 1. 2022 - 18:01)

Při koupi takového substrátu s myceliem žampiónů nebo i hlívy a podobně je třeba přesně dodržovat pokyny v návodu, zejména co se týká teploty, vlhkosti a umístění sadby. U žampiónů se zpravidla dočkáme sklizně maximálně v pěti vlnách, z nichž první dvě jsou nejvydatnější než se postupně podhoubí vyčerpá. Samozřejmě jsem takové pokusy s pěstováním hub dělal a byl jsem většinou úspěšný. Jednou jsem zakoupil sadbu hlívy a ačkoliv jsem dodržel vše jak mělo být, nevyrostla z ní ani jediná plodnice. Rezignovaně jsem sadbu vysypal na kompost a dál se o ni nestaral, ale ke konci podzimu k mému překvapení na tom místě narostlo několik trsů hlívy. Inu příroda je někdy opravdu nevyzpytatelná.

Návštěvník (St, 5. 1. 2022 - 19:01)

známý takto pěstoval hlívu a když mu dlouho z toho kvádru nic nerostlo tak prý stačilo jen jím více zatřást a pak už za pár dnů houby rostly

sardanapal (St, 5. 1. 2022 - 19:01)

To se rozumí , neboť i v lese se třese ...

☮✌ korkokluk (St, 5. 1. 2022 - 07:01)

Substrát se vyčerpal, uschnul? Uschlo podhubí? Změna teploty? Kdo vi...

☮✌ korkokluk (Út, 4. 1. 2022 - 17:01)

Ale hledat je větší výzva.

☮✌ korkokluk (Út, 4. 1. 2022 - 17:01)

Pěkný. Já asi půjdu zítra taky. Hlívy by mohli být taky.

sardanapal (Út, 4. 1. 2022 - 16:01)

Tvoje rozhodnutí

☮✌ korkokluk (Út, 4. 1. 2022 - 16:01)

Přesně o to se snaží i u mne. Snaží se mne znemožnit a lhát o mně. Nedělám si z toho těžkou hlavu. Trollingu se s lehkostí vysmívám.

Návštěvník (Út, 4. 1. 2022 - 09:01)

Tedy plavky...myslel jsem holubinky, aby bylo jasno.

Libor. T. (Út, 4. 1. 2022 - 08:01)

Korkokluku, hned zde na straně 1 máš na mě kontakt, kam mi můžeš vyfotografované houby poslat. Často se mě lidé ptají, jakou literaturu bych doporučil pro běžného houbaře, protože těch atlasů hub od různých autorů je spousty. Tak nejlepší literaturou je nějaký houbařský vzor a ten jsem měl já ve své babičce, která sbírala houby a bylinky a naučila mě tomu již od dětství. V knihkupectvích nalezneme řadu odborných knih různé kvality, ale pokud se chcete věnovat houbaření po celý rok, i v zimě, velmi dobře udělaná je kniha autorů Radomíra Sochy a Jiřího Baiera Celoroční průvodce houbaře z vydavatelství Aventinum. Radomír Socha vydal mj. i skvělou publikaci Dřevní (dřevokazné ) houby v přírodě a v kuchyni, pro milovníky hřibovitých hub vydal Josef Šutara a kolektiv velmi kvalitně zppracovanou kmihu Hřibovité houby, v nakladatelství Academia. Pro fajnšmekry, studenty přírodních věd- farmacie a velké nadšence bych pak doporučil zcela vyjímečnou a obsáhlou publikaci Encyklopedie léčivých hub autorů Radomíra Sochy a Alexandra Jegorova, nakl. Academia. Dnes jestli zbyde čas vyrazím na houby do Prokopáku nebo Počernického parku, jestli budou úlovky, dám vědět, Podělte se i vy

☮✌ korkokluk (Út, 4. 1. 2022 - 08:01)

Tak mám radost. Posledně jsem houby moc nefotil, ale mám alespoň motivaci. Určitě ti pošlu fotky.

Návštěvník (Út, 4. 1. 2022 - 08:01)

Tohle je zajímavá diskuze o houbách a jestli nějaký hejtr to chce nabourat tak ať jde do prdele

☮✌ korkokluk (Út, 4. 1. 2022 - 08:01)

Popravdě, já jsem nepočítal s tím, že se bude tolik lidí zajímat o tuhle diskusi. Libora T. jsem doteď ani diskusně neznal. Ani nevím, kde mu mám poslat fotky o houbách...a jinak, další moje hobby je taky focení, ale o focení zde nikdo nediskutuje.

☮✌ korkokluk (Út, 4. 1. 2022 - 07:01)

Korkokluka baví diskuse o houbách, proto píše o houbách. Pokud bych jen tak tlachal, pak by mně asi Libor setřel, nemyslíte? Že málo používám odborné pojmy? No a? Odborní terminologii mohu kdykoliv vygůglit, ale škoda ztráty času, tak píšu proto, aby jsem napsal co nejrychleji. Mám dost jiných záležitostí, jak se věnovat diskusi.

Návštěvník (Po, 3. 1. 2022 - 23:01)

Libore, dobrý čtení o houbách od tebe tady ale proč sem zase taháš ty svý fejkový kývače? Nechápeš že je to poznat, že to píšeš ty?

Hanz (Po, 3. 1. 2022 - 23:01)

Jestli je to replika na to ze píšu Liborovi jinde na vláknech, tak brzděte. Píšu zřídka a pouze k věci. Žádný fejk, ani Libor

Hanz (Po, 3. 1. 2022 - 23:01)

Psát odborné rady lidem a ještě pod nickem a ne pravým jménem je reklama podle mé představy pouze na houby

Reklama

Přidat komentář