Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Host (Ne, 5. 12. 2021 - 00:12)

Ještě jednou. Jakákoli informace je produktem mozku, nikoli plagiátem literatury, kterou požadujete.

Návštěvník (Ne, 5. 12. 2021 - 00:12)

Asi už slovíčkaříš. Na názor tady nikdo zdroje nechce. To ses spletl a teď jsi z toho mimo. Jenomže se nedá diskutovat tak, že Miluna informuje místní, že v támhle v nemocnici umřelo 50 lidí na očkování a neuvede zdroj informace. To není názor, ale info u který by měl být uvedený zdroj. Jinak je to JPP

lalla1 (So, 4. 12. 2021 - 21:12)

Ale na názor zdroj nikdo nevyžaduje, pokud ale napíšeš nějakou informaci, kterou přednášíš jako fakt, tak by to zdroj mít mělo. Jinak si nikdo nemůže nic ověřit. Jako samozřejmě, pokud budeš na diskuzi, kde bude jasné who is who a bude jasné, že jsi na něco odborník, tak asi nikdo zdroj vyžadovat nebude

Host (So, 4. 12. 2021 - 22:12)

Lallo. Jsi chytrá holka. Názor se vytváří empírií. Tj. co se v životě naučíš, pochytáš, přečteš, pochopíš, ověříš a pak vyjádříš. Po takovém diskutérovi nemůžeš chtít zdroje, protože on třeba vychází z toho, co se naučil na VŠ, má to jako dogma, ale už dávno zapomněl, kdo řekl jako první "Myslím tedy jsem"(cogito ergo sum), ale myslí a vyjadřuje svojí celoživotní zkušenost.

lalla1 (So, 4. 12. 2021 - 22:12)

Ano hoste, děkuji sice za poklonu, nicméně je nutno upřesnit. Názor se sice vytváří jak tvrdíš, ale takový názor má takovou váhu jakou má jeho nositel, Takže pokud jsou o diskutujícím tato fakta jako vzdělání, odbornost..., o kterých píšeš známá, je to cajk. Jsme stále u toho Who Is Who. Já samozřejmě taky neozdrojovávám (fuj to je hnusný slovo) to čemu rozumím nebo co se týká mé odbornosti (nemluvím o Doktorce), protože se jaksi předpokládá, že můj názor má nějakou váhu...ale u anonymů je s tím prostě problém, jestli mě chápeš. Ale někdy není třeba znát přímo vzdělání nějaké formální, ale pokud dotyčný delší dobu přispívá pod jedním nickem nebo nějak rozeznatelně a občas uvede zdroj a zdroj sakra solidní a objektivní, k tomu nějak kontinuálně, logicky atd. uvažuje...tak to je zase o něčem jiném když řekne názor...jeho názor stojí přinejmenším za zamyšlení... A také dobrou noc všem, díky za diskuzi a příště opět třeba na Cinkání :)

Host (So, 4. 12. 2021 - 23:12)

Identita, nebo vzdělání, tituly, jsou naprosto vedlejší. Vyjádření, nebo názor je třeba, bez ohledu na významautora zvážit jestli je relevantní, aktuální, autentický, originální atd. a pak na něj prostě slušně, bez vášní, racionálně reagovat, nebo ne. Když ano, může se rozvinout konstruktivní diskuse, která může přinést pozitivní a shodný, nebo pro většinu přijatelný a poučný výsledek. Když ne, stačí vůbec nereagovat. Autor pochopí a zmizí.

lalla1 (So, 4. 12. 2021 - 23:12)

No tak tituly jsou samozřejmě vedlejší, obzvlášť ty z Plzně nebo nabyté kdysi před padesáti lety. Vzdělání je něco jiného. Vzdělání je jakási suma toho, co se naučíš, nastuduješ, nejprve ale ne nutně v mládí v oficiálních vzdělávacích institucích. Ale hlavně čeho nabydeš dalším celoživotním vzděláváním, aktualizováním a prohlubováním znalosti, rozšiřováním atd. To je vzdělání, ne tituly. Spousta lidí žila nebo žijí v režimech míním politických, kde jim formální studiu nebyl umožněno a přesto vzdělaní jsou. To jsme ale jinde. Identifikovat takové vzdělání je složitější než když napíšeš jako Andrea, že je chemik nebo biochemik, vystudovala univerzitu a v oboru roky pracuje. Tam je to jasné. Stejně tak když Aleš napíše, že v Brně mají hnusný tramvaje, tak je takový názor jaksi pro mě důvěryhodnější (vím, že Aleš bydlí v Brně ), než když to napíše člověk, který ''to někde slyšel''

I. (So, 4. 12. 2021 - 23:12)

Souhlasím. Lalla se kardinálně mýlí

I. (So, 4. 12. 2021 - 23:12)

Koukám, že s Bořkem jsem přišli zloději nicků. Tenhle slint jsem nepsal.

I. (Ne, 5. 12. 2021 - 00:12)

opr. sem přišli. Už mi to nemyslí :). Dobrou noc.

Návštěvník (So, 4. 12. 2021 - 22:12)

Sám víš ,jaké jsi měl problémy na škole i v manželství

Návštěvník (So, 4. 12. 2021 - 20:12)

Vzpomeň si jak vypadá svět, podívej se na kontinenty, zavzpomínej kolik je na světě zemí, zauvažuj nad politickým zřízením v zemích, nad náboženstvím po celém světě a jestli ti v hlavě ještě něco zbylo, musí ti dojít, že o nadvládě úzké skupiny lidí se nedá ani procentem mozku uvažovat.

Bořek (So, 4. 12. 2021 - 21:12)

Napsal jsi pravdivou věc,že o nadvládě úzké skupiny lidí nad světem se nedá normálně uvažovat.Jenže ta nadvláda,alespoň částečná,spočívá v existenci centrálních bank jednolivých zemí,obrovském vlivu nadnárodních korporací a médiím,kterých také většinu tito šikulové vlastní.Dlouholetými manipulacemi a lží se dá zblbnout obrovské množství lidí,a tato média získávají nedozírný vliv nad masami,jejichž názory jsou jimi ovlivněné,potažmo lidmi,kteří tyto média vlastní a mají eminentní zájem na tom,aby věci šly v jejich prospěch.Ne tedy ve prospěch ostatních,ale jen jejich.Ale jak už jsi správně připomenul,že svět ve své velikosti a různorodosti se jako celek ovládá jen těžce,tak musí nastoupit,a to vidíme v přímém přenosu,naprostá centralizace a unifikace všeho.A protože se těmto globalistickým dobrodějům už demokracie moc nehodí,tak spřádají plány na zotročení lidstva,a ani náhodou nepotřebují,aby jim někdo stál v cestě a křížil jejich ničemné plány.

? (So, 4. 12. 2021 - 19:12)

Nechceš už odtáhnout. Jsi horší než Miluna.

Návštěvník (So, 4. 12. 2021 - 19:12)

Jestli si toto myslíš, pak jsi případ pro psychiatra

Bořek (So, 4. 12. 2021 - 19:12)

Proč myslíš,že to tak není?Když o tom nic nevíš,tak ten nesmysl sis mohl(a) odpustit.Psychiatr ti nepomůže vyřešit problémy,způsobované bandou všivých gaunerů.

Návštěvník (So, 4. 12. 2021 - 19:12)

Všivých gaunerů jako ty !

Bořek (So, 4. 12. 2021 - 19:12)

Však jo,nech si svůj argument.Pokud nedokážeš identifikovat problém,tak pak tím méně toho,kdo ho způsobil.Žádná pomoc ti není.

lalla1 (So, 4. 12. 2021 - 18:12)

A čteš ty diskuze dobře? Já tedy diskuze mezi odborníky sleduji celkem s úctou v různých pborech a dlouhodobě. Ono, v první řadě je třeba stanovit si nebo spíš respektovat nějaké parametry ohledně toho, kdo je odborník. jak zde již padlo, není to zdravotní sestra, zubař a homeopat. A jak říká jeden kardiochirurg nebo neurochirurg (?), ani on se necítí kompetentní v oblasti pandemie

Návštěvník (So, 4. 12. 2021 - 17:12)

Bořku, zamysli se. Stačí?

Reklama

Přidat komentář