Reklama

Nabizim penize tomu, kdo je opravdu potrebuje

Verča (Po, 18. 4. 2005 - 20:04)

Jinak kosmeiku jim nedávají sponzoři,ale kupuje se z jejich "výplaty" Byla jsem sama kupovat v lékárně VICHY.Jinak nezávidím,jen podotýkám na zasraný systém zdravotnictví a celkově politiky.Když si někdo nechá takového člověka doma,dostane od státu almužnu-4000 tis.toť vše! Když ho dá do ústavu,tak jídlo i bydlení zdarma+cca.7000 tis.na různé potřeby.To se ti zdá málo?Na to je třeba přispívat od ostatních lidí?Oni nic moc nepotřebujou,vystačí si s málem!Peníze by měli jít na nemocnice a né na tohle.

Verča (Po, 18. 4. 2005 - 20:04)

Milá Moni.Že ty tomu tak rozumíš!!!!Já mluvím o mentálně postižených "dětech" viz.Ráby,Slatiňany..... Co to žváníš o náročných operacích?!Ty jsi tam byla že toho tolik víš?Já jsem u nich byla v kuse 2 měsíce na praxi a stačilo mi.Oni mají jídlo zdarma,ubytování zdarma.Dostávají od státu "důchod".O žádných nehrazených operacích nemůže být ani řeč.Věř mi,že tihle peníze ze sbírek nepotebují.A jestli mě nazýváš KRÁVOU,tak jsi kráva sama a zajdi se tam kouknout ať víš o čem mluvíš.

Monika (Po, 18. 4. 2005 - 20:04)

Většina sbírek pro postižené děti se pořádá na úhradu náročných operací, které nehradí pojišťovna a bez nichž by zemřely. Závidět " těmhle lidem ", jak jsi napsala, značkovou kosmetiku, kterou jim věnuje některý ze sponzorů, může jenom naprostá kráva.

Mecenas (Po, 18. 4. 2005 - 20:04)

No, ja si prave taky myslim, ze rada lidi z tech oficialne socialnich pripadu na tom nejsou tak zle. Spis jsem mela na mysli nekoho, kdo je na tom momentalne spatne a za cas se sam zveti. Jsem v zahranici ve velice prosperujici zemi a s dobrou praci. Znam tu malo lidi obecne a ti jsou na tom vsichni velice dobre. Na tuto myslenku me privedl fakt, ze jsem takto uplne nahodne uz cloveku pres internet pomohla, dodnes jsme pratele a az se vratim do Cech, tak se snad i potkame. A neslo o nejakou horentni castku.

Verča (Po, 18. 4. 2005 - 19:04)

No podle mě domov důchodců a ani dětský domov nejsou ideální.Stejně tak mě fascinují různé sbírky na postižené děti.Těmhle lidem skoro nic nechybí,stará se o ně stát,obzvlášť když jsou v zařízeních.Konkrétně co se týká těch postižených,tak byste možná koukali jaký mají někteří komfort.Na vlastní oči jsem viděla takovou kosmetiku,kterou bych si já nekoupila ani k vánocům.....

Verča (Po, 18. 4. 2005 - 19:04)

Myslím si,že v dnešní době potřebuje peníze skoro každý.Otázkou je,co to znamená potřebovat.Jestli na jídlo?Na nové dioptrické brýle?Co to je potřebovat?Já si radši nekoupím do svačinu,abych pak mohla jít cvičit za 40 kč do posilovny.Taky bych si chtěla chodit kupovat hadříky do nějakých pěkných obchodů,abych nechodila hlavně k vietnamcům a do levných obchodů.Jsme na tom dost mizerně,ale přesto si myslím,že jsou na tom lidi ještě hůř.Hodně blbě je na tom moje nejlepší kamarádka.Je to fakt sociální případ.Kdyby neměla možnost bydlet u svých prarodičů,tak by musela bydlet na chatě,která je celkem neobytná.Bohužel jí nemůžu ani nijak pomoct,protože sama nemám a nemůžu jí dát ani žádné oblečení,protože by jí bylo malé.V dnešní době peníze vážně nemá skoro nikdo.

Tom (Po, 18. 4. 2005 - 19:04)

Myšlenka je to pěkná a dokonce velmi pragmatická (věnovat peníze konkrétnímu potřebnému), protože se uvádí, že až 50% humanitární pomoci spolkne režie a v případě totalitních států dokonce i vládnoucí elita nebo mafie ap. Jen mi není jasné, jak to chceš v praxi realizovat. Dám Ti radu: Ty nemáš v okolí dětský domov, domov důchodců ap? Nějakou rodinu ve srabu o které víš, že si to až tak sama nezpůsobila? Já třeba rozumím počítačům a jedné takové rodině pomáhám, aby jejich děti držely krok s dobou a mohly získat lepší vzdělání a tak se vymanily ze svého osudu.

Mecenas (Po, 18. 4. 2005 - 19:04)

Jsem si nedavno precetla jeden velice zajimavy zivotni pribeh a financne pomohla cloveku, ktery to velice potreboval. Nikdy jsem na charitu neprispivala, protoze jsem nevedela, k cemu ty prostredky nakonec budou a jak se dostanou k cilovemu prijemci. Ale po teto zkusenosti jsem si rekla, ze poslu nekomu penize, kdo je opravdu potrebuje. Nejedna se o staticice, proste chci jen pomoci lidem, kteri jsou v tezke zivotni situaci a treba pouhych 1000 Kc jim v necem moc pomuze... Kdybych nebyla samozrejme v takove financni situaci, ze si takovou pomoc mohu v par pripadech dovolit, nenabizela bych to. Proto prosim vtipalky, aby teto diskuse nezneuzivali. Je urcena jen lidem, kteri maji momentalni nouzi a nemaji zpusob, jak to resit. Diky, chci proste pomoct. Treba se ke mne pridaji i dalsi..... Proto prosim skutecne nezahcujte tuto diskusi nesmysly, nebot lidi, kteri by to mysleli vazne at uz z jedne ci druhe strany, by se mohli nedostat ke spravnemu zdroji informaci.

Reklama

Přidat komentář