Reklama

Nabizim penize tomu, kdo je opravdu potrebuje

RADIMEK (So, 22. 4. 2006 - 14:04)

JA POTREBUJI,MOC!JINAK UMRU!

jims (Po, 28. 11. 2005 - 23:11)

No jestli to ještě stále platí, pak doporučuju podívat se na stránky www.oranzovyprojekt.org (nebo com?), je to o deformovaných dětech ve Vietnamu, které se dodnes rodí s deformovanými končetinami a nefunkčními orgány v důsledku toho, že tam Američané za vietnamské války kropili džungli dioxinem. Někdy jim i tisíc korun dokáže zachránit život. A vzhledem k tomu, že znám lidi, kteří stojí za tímhle projektem, troufám si ho doporučit. Pokud jde o další případné otázky, jsem na mejlu: jims35"post.cz

A. (Út, 19. 4. 2005 - 11:04)

Mecenasko, napiste mi prosim na mail. Stejne jako Ann bych se s Vami chtela o neco podelit, ale soukrome... Dekuji

Mecenas (Út, 19. 4. 2005 - 10:04)

To Anne: Uz jsem ti napsala. To vsichni: Taky me mrzi, ze se tu dohadujete, to je presne to, co jsem nechtela.... ale snad osoba, ktera by eventuelne byla ta prava, tak to procte a dopidi se.... Byl to jen napad, prece jen tu je dost lidi a ti maji dost znamych atd....

slávka (Út, 19. 4. 2005 - 08:04)

Je smutné, že tak hezký nápad se zvrhl v takovou vzájemně se napadající diskuzi. Autorka se už neozývá. Asi lepší by bylo poohlédnout se v okolí, než psát sem, tady asi nikdo v tak velkém finančním srabu není... Ale díky za nabídku, určitě potěšila a věřím, že někde našla adresáta....

Ann (Po, 18. 4. 2005 - 22:04)

Milá Mecenáško, vážím si Tvého nápadu a před časem jsem na podobné téma moc a moc uvažovala, ačkoliv jsem v dost jiné situaci než ty.Mohla bys prosím uvést mail nebo mi jej napsat na mou mail. adresu?Něco bych Ti ráda napsala, ale né takhle veřejně. Děkuju. Ann

Tom (Po, 18. 4. 2005 - 21:04)

Nezlob se Verčo, já toleruji Tvé názory, ale postavil jsem se proti psaní lží a napadl jsem pouze Tvé tvrzení v bodě o kterém si doufám tvrdit, že vím daleko více. Pokud jsi byla uvedena v omyl, tak beru zpět svůj výrok o lži, ale ten člověk, který Tebe uvedl v omyl lhal. Ono je to někdy těžké pro personál, který nebere extra velké peníze za bohužel těžkou a odpovědnou práci, zůstat nestranný.

Verča (Po, 18. 4. 2005 - 21:04)

Počkej Tome.Ten důchod jim sice půjde,ale na její potřeby.Za ty peníze se budou kupovat věci pro ní ne?No neřešme to jak jsem psala.Dobrou

Tom (Po, 18. 4. 2005 - 21:04)

Je to úplně jedno jestli je tam pořád nebo i doma, pokud bychom ji dali do celoroku, tak jim půjde důchod celý a v tomto případě bude mít i oblečení od nich. Pokud Ti dal někdo mylné informace, tak to musel být hodně zlý člověk nebo dement, který si nevidí do huby a navíc tomu nerozumí. Já s v tomto prostředí pohybuji, takže dobře vidím, jak jsou na tom tito lidé ze sociálně horších rodin.

Verča (Po, 18. 4. 2005 - 21:04)

No tak už se nezlobte a nehádejte a naučte se trochu tolerovat názory ostatních lídí.Já svůj postoj nezměním,vy taky ne,tak nechápu nač se hádat.Svět to nezmění.Každý máme v něčem pravdu a v něčem ne.Tak se oba mějte.Pa

Verča (Po, 18. 4. 2005 - 21:04)

Mluvila jsem o TRVALE umístěných lidech.NE o těch,které si někdo bere domů.Ti,o které se stará rodina mají opravdu hodně málo a právě tím jsem chtěla zdůraznit tu nerovnost.Že lidé,kteří si vezmou toho člověka domů by na něj měli dostat víc peněz než když je v ústavu.Protože doma to pochopitelně stojí víc peněz.Paradoxně sbírky bývají právě pro opačné případy.Jinak osobně jsem se na to ptala zaměstnanců.Tak mi buď lhali,nebo nevím jak.Jinak klidně se Tome naser,protože to je tak jediný co můžeš udělat a stejně ti to v ničem nepomůže.Já nevím proč se vlastně hádáme.

Monika (Po, 18. 4. 2005 - 21:04)

Věrčo, ty sbírky jsou DOBROVOLNÉ. Nikdo nikoho nenutí, aby přispíval. Mentálně postižené děti se 40 let schovávaly do ústavů. Po revoluci nastal naprostý opak a připouštím, že jsou i jiné děti, které si zaslouží pomoci. Platy poslanců jsou kapitola sama pro sebe, já osobně také nesouhlasím se způsobem, jakým jsou peníze rozdělovány. Ale dobrovolné sbírky by neměly suplovat stát tam, kde by se měl postarat on a měly by zůstat tím, čím jsou. Psala jsi o almužně, kterou berou lidé pečující o osobu blízkou. Brala jsem ji také. Víš, kolik lidí mi závidělo, že jsem se " válela doma " a brala peníze za nic? Každý má prostě jiný názor.

Tom (Po, 18. 4. 2005 - 21:04)

A teď jsem se dost nas..l. Takže ty jsi byla někde na praxi a přitom tvrdíš, že mají ubytování a jídlo zdarma a ještě jim zůstává kapesné 7000,-? Tak potom sprostě, ale opravdu sprostě lžeš a mateš lidi. Takoví jsou nejhorší.

Tom (Po, 18. 4. 2005 - 21:04)

Milá Verčo, nakonec jsem ani nečetl celou přestřelku, ale něco Ti napíši. Já mám takovou dceru, která má "královský" invalidní důchod doma. Přes týden je v tzv. týdenním pobytu pro postiženou mládež. Na každý víkend si ji bereme domů. Poměrná část z důchodu jde jako platba sociálnímu ústavu, na těch 8 až 9 dnů doma v měsíci jí zůstává asi 1100,- Kč. Z toho by měla platit jídlo, určitou část na bydlení a veškeré ošacení (nedostává erární). A případné koníčky nebo jakékoliv jiné potřeby. Tak si to zkus spočítat. Nebýt nás, tak jenom přežívá. Ale nestěžuji si, s manželkou ji spoříme peníze, aby jednou až tu nebudeme ji mohla její sestra nadále finančně přispívat. Nevím, kde jsi byla Ty, že je to tam tak královské, ale já mám zkušenosti jiné.

Monika (Po, 18. 4. 2005 - 21:04)

Opravdu nechci slovíčkařit, ale sama píšeš, že postižení se dělí na tělesné a psychické. Já jsem psala všeobecně o tělesně postižených dětech, nejen o těch chronicky nemocných. Spousta těchto dětí potřebuje pomoc ať už se jedná o operace, kompenzační pomůcky, léčebné pobyty a cokoli dalšího. Právě proto, že jsem byla tak dlouho v nemocnici, vím nejen jak to tam vypadá a kde nejsou peníze, ale umím i rozlišovat, co je důležité. Kosmetika a hadříky "ne od vietnamců" to nejsou.

Verča (Po, 18. 4. 2005 - 21:04)

Nevím proč se tady melem.Každá z nás má svou pravdu a nikomu s tím stejně nepomůžeme.Jen bych chtěla abys pochopila o čem mluvím a jak to myslím.

Verča (Po, 18. 4. 2005 - 21:04)

Máš pravdu.Pracuju ve zdravotnictví a právě proto mě sere přístup lidí,kteří akorát melou hubou a nic neudělají.Jen jsem chtěla zdůraznit,že sbírky na například mentálně postižené děti jsou nadstandart a že by se to mělo dát třeba na přístrojové vybavení nebo renovace nemocnic.Jak bych to řešila?!Vypráskala bych tu naší vyčůranou vládu a přestala bych cpát prachy do zbytečností-např.před časem nákup stíhaček či extrémní platy poslanců......A nevím co tě udivuje.Jdi si zkusit pracovat někam kde chceš zachraňovat lidem životy,ale vázne to na tom,že na to nejsou prachy.A v ústavu se mažou VICHY krémem......

Verča (Po, 18. 4. 2005 - 21:04)

Ale sorry Moniko! Omezená jsi možná ty,když nerozumíš výrazům.Já se tady nechci hádat,ale onkologicky nemocné dítě není podle mě postižené v pravém slova smyslu.Podle zdravotních klasifikací je postižení rozlišováno na fyzické(ochrnutí,amputace) a mentální.Nebudeme ale slovíčkařit!Mluvila jsem o POSTIŽENÍ,ne nemoci.Nebo ty jsi snad někomu v té době říkala že máš postižené dítě?Myslím že ne.Jinak co se týká onkologicky nemocných lidí všeobecně,tak jsem v registru dárců kostní dřeně a přispívám měsíčně 150 kč.V současné době pro to bohužel nemohu víc udělat,tak mě laskavě přestaň napadat a nazývat krávou.Když jsi byla tak dlouho v nemocnici,tak víš jak to tam vypadá a poznáš na co je třeba dávat peníze a na co ne.

Monika (Po, 18. 4. 2005 - 20:04)

Víš, zajímalo by mě, jak bys ten zasraný systém řešila ty. Nelíbí se ti sbírky, které jsou mimochodem dobrovolné, ani důchod, ani péče státu, která samozřejmě není levná. Tak nevím, jedině že by všichni dobrovolně umřeli... Úroveň společnosti se pozná podle toho, jak se dokáže postarat o ty, kteří se sami o sebe postarat neumí. Podle tvého příspěvku soudím, že pracuješ někde ve zdravotnictví nebo v podobné oblasti a tím spíš mě zaráží tvůj přístup.

Monika (Po, 18. 4. 2005 - 20:04)

Já jsem tam Věrčo byla, strávila jsem několik let se dcerou na onkologii a vím, o čem to je. V té době jsem brala i tu almužnu o které mluvíš, v té době cca 2300 měsíčně. To že si pod pojmem postižené dítě představíš pouze dítě mentálně postižené, které nepotřebuje operace, je tvoje omezenost a jestli si ze svého důchodu koupí Vichy kosmetiku, je jejich věc.

Reklama

Přidat komentář