Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 13:11)

Ty nevíš co je dezinformace? Třeba takhle Dezinformace je tedy aktivním opakem pravdivé informace. Už od počátku vzniku informace jako
určitého sdělení či komunikovatelného poznatku vznikl současně i její protiklad. Jelikož jsem
již uvedla definici pro informaci, ráda bych použila i definici dezinformace. Pokud se
podíváme opět do TDKIV, najdeme, že dezinformace je: „Záměrně nepravdivá (falešná, lživá,
nesprávná, zkreslená) informace sdělovaná s cílem uvést v omyl a ovlivnit příjemce tím, že ji
bude považovat za pravdivou a důvěryhodnou. Rozlišují se dezinformace pasivní (zatajení,
zadržení, zpoždění informace) a aktivní (tvorba nepravdivé informace, modifikace původní
informace či jejího kontextu).“ [28] V publikaci Emila Mlezivy s názvem Encyklopedie lží,
podvádění a klamání je také uvedeno zdařilé vysvětlení tohoto pojmu: „Dezinformace je
definována jako nesprávná, zkreslená, klamná informace, v určitém pojetí má obsahovat, má-li
být účinná, i část pravdivých informací.“ [29] Dezinformace je tedy opakem pravdivé informace,
je to nepravdivá informace anebo její součást. „Od příbuzné lži se liší svým užitím, ve kterém
zřetelně ukazuje svou spojitost s informací. Je adresována většímu počtu lidí, popř. celé
populaci, týká se závažnějších skutečnosti s širším dosahem. Jejím původcem je spíš instituce
nebo společenský systém než jednotlivec. To umožňuje její profesionalizaci a
institucionalizaci.“ [30]

Nejdůležitější vlastností dezinformace je tedy to, že o ní mluvíme jako o záměrné. Úmysl zde
funguje jako nezbytný a nutný předpoklad. Je to záměrná operace s informací, s tím, jak
informuje o skutečnosti. Záměrnou manipulací měníme kvalitu informace. Vytváříme dezinformace
s úmyslem druhého zmýlit. Je proto třeba odlišit dezinformaci od informací a zpráv, které
nejsou pravdivé jen díky neznalosti, hlouposti či omylu.

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 12:11)

Tato společnost je rozdělená. To si můžou neočkovaní dát bodíka. Splnili to, proti čemu bojovali

pozorovatel (Ne, 28. 11. 2021 - 12:11)

Když se kouknu na Telegram nebo všude kde jsou necenzurované zprávy tak masakr.Za to tady ta diskuze je pro mě nejvíc odstrašujícím příkladem jak mohou být lidi do teď tak zaslepený.

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 11:11)

JASNĚ kdokoliv řekne pravdu, která je v oficiálních kruzích zamlčována a přehlížena, tak se vždy okamžitě musí na něj vytáhnout vše, co se dá. I kdyby třeba v dětství rozflákal okno míčem. Tady je to krásně a přehledně k videní, jak je očkovaní NEúčinné. https://www.trochujinak.tv/post/analyza-dat-uzis?fbclid=IwAR1Sc8KwLtIcXHbBRREYM3R68e307yHCvtCYFtB9iZd6JqLqrEjCsBtH_lA

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 12:11)

Kdo je ten uspávač hadů a jak to dopadlo?

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 12:11)

Je to jen manipulativní špína a kampaň

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 12:11)

A tím analyzátorem je kdo?

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 12:11)

Abys zas mohl/a hledat špínu, jo? To je přece úplně jedno, ne?

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 12:11)

Ty jsi doma, bereš dávky, nikdy jsi v práci nebyl a budeš tady držkovat ???

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 13:11)

Ale, ale, copak se nám to tu rozčiluje ? Neberu žádné dávky, ani peněžní, ani posilující.To ty si raději běž pro další dávku, omikron je tu, tak ať nezmeškáš !!!!!!!!

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 13:11)

Proč sis nenašel práci? Té je všude dost. Jsi zdravý, tak nevysávej stát a jdi makat

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 13:11)

Nepovidej! No vidíš vlastně, zdraví mi slouží, hlava taky, ne jako tobě. Kolik už máš v sobě dávek????

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 14:11)

Proč jsi na pracáku a dojíš stát?

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 14:11)

Nevíte někdo, co to tady ten vepřík kvičí, pořád?
Aha, ono to prasátko argumentuje.

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 14:11)

Zajímá mě, proč nepracuješ a parazituješ na státu. Proč?

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 14:11)

No, nevím jak ty, ale já v neděli pracovat nemusím. A jestli někdo na někom parazituje, tak stát na mně. Ale to tobě těžko vysvětlovat, ty se podřídíš každému režimu a ještě budeš zřejmě kvičet radostí.

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 15:11)

Alešek v utajení :D

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 15:11)

Lenoch co nepracuje, je na dávkách a dojí stát. Typický dezolát. Koukej jít makat.

Miluna (Ne, 28. 11. 2021 - 14:11)

Taky ti připadá že jsme v šílenym světě a nejde se z toho probudit???

Návštěvník (Ne, 28. 11. 2021 - 12:11)

Takže ty nevíš kdo tu analýzu vytvořil? Proč na ni odkazuješ?

Reklama

Přidat komentář