Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

aladin (Pá, 29. 10. 2021 - 18:10)

Jahodo !!! Vždyť píšeš LŽI !!! To ti nevadí, že s tebou budou všichni normální lidi pohrdat !!! Lžeš úplně stejně jako Amíci ohledně států, kt !!! PPŠ měl dostřel 1000metrů a při dávkách byl stabilnější než STG 44 !!! Střílel jsi vůbec z útočné pušky dávkami ??? Je veliký problém udržet zbraň tak, aby do terče vletěli 3 včeličky !!! Lepší je používat jednotlivou střelbu, je přesnější !!! Dávky: 2, max 3 střely !!!

ShabbaTot-Jahoda (Pá, 29. 10. 2021 - 22:10)

STG 44 pod názvem který tomu dal Hitler,ale varianty této zbraně mnohem dříve,ale to tvůj antisemitský malinaký moseček nepochopí...no nic,nebudem to zatěžovat ty náš malý dinosauříku...to by byl marné boj,jo a pro tvou informaci ...ano...PPŠ dostřelila 1000 m,ale cíleně jenom kolem těch 100 a i když byla jistě lepší jak MP ,pořád to byla jenom strojní pistole na pistolové náboje a podle toho měla také výkon.Zbraně MP v ráži 9 mm taky nic moc,to bylo jenom takové zákopové koště ,na zbraně útočné pušky to nemělo,nemělo,nemělo .V té době pouze pro jednotlivce toto anebo puška která sice střílela na dálku ,ale pouze jednotlivě,anebo strojní puška,ale tu nemoh nosit každý pěšák.Tam byla mezera kterou útočná puška vyplnila a s tím přišel až ten Němec .Vyjádřil jsem se jasně?

Erik (Pá, 29. 10. 2021 - 22:10)

V četě wehrmachtu byl používán jeden kulomet a protože Rusové měli taktiku jak jej eliminovat, byl posílen dvěna STG na křídlech. Bylo jim to na hovno, protože kdejaký ruský pěšák měl PPŠ. Na rozdíl od Němců měli ocelové kulky, které zajišťovaly nejen přesnost, ale také účinnost střelby.

ShabbaTot-Jahoda (So, 30. 10. 2021 - 00:10)

to jaké měla PPŠ kulky ani tam nerozhodovalo,ono to vyšlo asi tak nějak nastejno když to jeden koupil ...ale tomu,že kulky z PPŠ měly větší průraznost a přesnost na větší dálku,tomu bych věřil.To bylo ráží 7,62 a vyšší úsťovou rychlostí než u MP v ráži 9 mm.Já si myslím,že účinnost PPŠ byla dána hlavně tím,že ke konci války již WH docházeli lidi ...to se projevilo i u SS,tam byl ke vztupu přísný posudek a jen tak se do SS někdo nedostal protože to byla taková nadřazená šlechta...jenže jak Německo prohrávalo válku,nároky se snižovaly až tak,že nakonec se do SS mohl dostat každý debil a ataky se tam dostal.U těch slušných lidí ale stejně nebyl moc zájem...jenže to se nesmělo říct na rovinu,...u SS a gestapa sloužilo plno vrahů a za tyto řeči se normálně věšelo.Zkrátka tam,kde WH docházely síly,tam u CA žádná změna a ta armáda byla čím dál tím více v kondici a síle,to rozhodlo válku.A ta moderní se vyhrává ani ne tak kvalitou zbraní,ale jejich kvantitou a tu u Rusa zajišťoval zbrojní průmysl až za Uralem kam se nacista s letectvem nedostal.

Návštěvník (So, 30. 10. 2021 - 08:10)

Bloudil jsem onehdá hledaje cykloservis na Ďáblickém sídlišti, tumi jeden pán navrhl ať se jedu podívat do nedaleké Ďáblické střelnice. No, byl vlahký dopoledné jarní den, ale měl jsem okamžitě znechucenost v sobě nad situací českých vlastenců, byl jsem tam sám, naštěstí tam nebyli ti kulometmani jako před tak 77 lety.

Erik (Pá, 29. 10. 2021 - 22:10)

Střílení dávkami má pouze psychologický efekt. Pokud nejde o kulomet, trefíš prvního a ostatní jde doprava a nahoru. Krátké "bum, bum" dávky, nebo jednotlivě. Jinak je střelba neekonomická a nefektivní. PPŠ a Tokarev byly superzbraně II. světové války. Taky proto to vyhráli. A pak okopírovali STG, kterému se dnes říká Kalašnikov, přestože byl vynalezen v české zbrojovce.

Návštěvník (Pá, 29. 10. 2021 - 23:10)

Krádeže vynálezů nejsou nic nového .

Erik (Pá, 29. 10. 2021 - 23:10)

To nebyla doslova krádež. Byli jsme v protektorátě. Všechno bylo Německé i vynálezy.

Cynik - realista (Pá, 29. 10. 2021 - 21:10)

A jaký má dostřel tvůj prd?

ShabbaTot-Jahoda (Pá, 29. 10. 2021 - 17:10)

MG 43!!!

ShabbaTot-Jahoda (Pá, 29. 10. 2021 - 17:10)

anebo MG 42,anebo MG 45...ono těch variant bylo více.To je tak dobrá konstrukce,že slouží doposavad ve zbraních Bundeswehr pod označením MG3.

Cynik - realista (Pá, 29. 10. 2021 - 05:10)

"...u Stalingradu neměl voják CA moc šancí ani se Špaginem a Mosinkou a nacista se v pohodě prostřílel z obklíčení"? Aha, "výborný analytiku"... Myslíš snad ten Stalingrad, u něhož Rudá armáda obklíčila a poté zničila německou 6. armádu, které velel polní maršál Paulus? To opravdu nevypadá, že " nacista se v pohodě prostřílel z obklíčení"...

ShabbaTot-Jahoda (Pá, 29. 10. 2021 - 08:10)

někdo se prostřílel proto,protože měl v té době nadčasové zbraně,protože měl nejlepší zbraně,protože měl těchto zbraní hodně a měl výborné zásobování a protože tyto zbraně měl v v té jednotce každý bojovník....Jednalo se o elitní jednotky SS a ty se teda prostříleli.Protože tam byla vyplněna mezera mezi jednorannou puškou a mnohorannou strojní pistolí u tu útočná puška teda vyplnila,navíc SS byla elita a uměla bojovat.Sice se jednalo o vrahy a zločince,ale tohleto se jim nedá upřít.Naštěstí pro svět nacista svou inteligenci ve výrobě zbraní nedotáhl do konce a stihl prohrát válku,Rudá Armáda a armády spojenců zachránili celý svět tím že bylo nacistické Německo poraženo,jinak by byla jaderná vláka.Bombu měla již Amerika a ta by ji ihned použila na Německo a scházelo několik týdnů a měl ji i Hitler a ten by ji bez váhání použil proti Británii a Rusku,navíc mě sofistikovanější dopravu v raketách a ty stejně jako do Londýna byly schopny doletět i do Moskvy a vypálit to tam atomem.Ameriky se to týká také,to by Amerika se svýma vrtulovýma bombardérama nedala ani náhodou!Celá ta východní fronta v Rusku a Evropě by byla vystavena jadernému infernu a ani hrdinství a oběti ruských vojáků by nepomohlo.Cyniku,nacisti nebyli blbci a uměli myslet !Jenže zde byla genocida hebrejského národa a opět zde zaperlím s náboženstvím,já jsem ale o tom přesvědčen,Hospodin zástupů ,živý Bůh Israele by tohle nedovolil!Protože to by pak nacista likvidaci jehonároda mohl dotáhnout až do konce a nacista byl nejen inteligentní,ale i ve všem naprosto důsledný a udělal by to!Děkujme proto všem hrdinům kteří mu v tom zabránili a maršála Koněva se to týká také,stejně tak všech armád svobodných zemí v čele s USA.Na to se nesmí zapomínat!....No ale oni ti Němci mají zase problém s antisemitizmem,to by totiž nebylo Německo,aby nemělo problémy s antisemitizmem!Viz nedávný případ,kdy byl zmlácen náhodně procházející muž za to,že odmítl vykřikovat na ulici Svobodu Palestině!Byl zmlácen na ulici do bezvědomí a skončil v nemocnici.Další případy kdy jsou napadáni na ulici v Berlíně Židé s jarmulkou na hlavě a pod.ono se to tam nyní dosti množí!

Cynik - realista (Pá, 29. 10. 2021 - 13:10)

„Cyniku,nacisti nebyli blbci a uměli myslet“… Možná, ale na vybavení svých vojáků zimními uniformami patrně nepomysleli, očekávajíc rychlý a vítězný postup, takže německé vojáky decimovaly kruté mrazy… Také německá logistika poněkud vázla, SSSR ovšem přestěhoval vojenskou výrobu daleko od Stalingradu, daleko od dosahu německých zbraní, a mohl tedy plynule vojenskou techniku doplňovat. ----- Jasně, že vítězství u Stalingradu stálo SSSR více, než milión mrtvých, raněných a nezvěstných, Němci na tom ale nebyli o mnoho lépe, údaje se pohybují okolo osmi set tisíc… ----- Ukázalo se, že na obrovské odhodlání Rudoarmějců a vražedné mrazy německá technika nestačila. ----- Ostatně, Američané zažili něco podobného ve Vietnamu, pochopitelně bez těch mrazů. K čemu jim byla daleko lepší výzbroj, jestliže se z podzemních tunelů vynořili Vietnamci, kterým stačily výrazně jednodušší samopaly východní provenience? Nebo ještě jinak – Vietnamec se vynořil z vody, vylil vodu z hlavně a mohl střílet, když výrazně modernější a složitější americké zbraně za takových podmínek selhávaly. O tom, že kvalitnější technika a výzbroj není vše, se také přesvědčili jak Sověti, tak Američané v Afghánistánu...

ShabbaTot-Jahoda (Pá, 29. 10. 2021 - 18:10)

Hitler byl debil a špatný stratég....převzít to tam namísto něj Himler,anebo jakýkoli jiný německý generál,bylo s Evropou zle a se světem taky.Každý trouba věděl,že tryskový pohon má budoucnost před vrtulí a Německo mělo trysková letadla již před začátkem světové války.Hitler to zarazil,potože to neměl za důležité.Byl to taky Hitler,který byl proti STG 44,ale Wehrmacht na těchto zbraních trval až tak,že STG byla vyráběna potají a Hitler o tom nevěděl.Vše se profláklo na návštěvě Hitlera na frontě,kdy se ptal vojáků co pro ně ještě může udělat...vojáci mu řekli,že chtějí více těchto zbraní a Hitler poznal,že byl podveden,.souhlasil,ale jen pod podmínkou,že tomu dá jméno a přišel s názvem Útočná puška a to té zbrani a jejim koliím již zůstalo.Co se týče Moskvy,tak Hitler si myslel,že vyhraje válku do podzimu ,tudíž nepreferoval zimní uniformy.Německá uniforma byl šmejd k ničemu....byla sice módní a pro nacistického vojáka pěkná na pohled,ale do zimního terénu v ruském tažení se nehodila.WH mrzl,byl z toho nemocný a umíralo se na to,prostě uniforma na nic.Zato uniforma sovětského vojáka,to byla extratřída se vším všudy.To byla tak dobrá uniforma,že v ní voják nikdy nemrzl,boty nepromokly a zabránilo to zákopové noze a sovětská uniforma byla moc pěkná...mě se to doposavad pořád líbí,zato z uniforem WH je mě pořád na nic...nějak jsem k tomu nikdy nepřilnul....dobrý pocit mám pouze z té ruské a to bude asi podvědomej podmíněnej reflex z časů bolševické výchovy na ZDŠ.No...každopádně byla sovětská uniforma lepší a lépe chránila vojáka před ruskou zimou a o tom bez dizkuze...všichnito věděli,jak Rus,tak voják WH ..akorád Hitler to nevěděl.A to bylo dobře...co se týče Stalingradu,tak k jeho vyhrané bitvě sověty připěl atentát na Heidrycha ...v protektoratu bylo mohutné nasazení armády která byla potřeba na ruské frontě a to dosti WH u Stalingradu oslabilo.To,že nacistický teror pak přispěl k náklonnosti českého národa k Rusku,východu a komunizmu,to je již jiná kapitola....ty hele Cyniku,to že mám německé zbraně za nejlepší v té době ale na mé antipatii k německé armádě v Rusku nic nemění.Nemám je rád,necítím se při pohledu na ně dobře a přeji jim nezdar kdykoli se na ně jenom podívám.Mám je totiž za vrahy .Moje sympatie nemají ani náhodou.To ale na jejich dobrých zbraních nic nemění,ty Němec uměl vyrábět a to teda uměl a o tom bez dizkuze.Jenže oni s těma zbraněma vraždili v Bělorusku celý národ a šli hlavně po dětech a mladé generaci...tam bylo na tisíce vypálených vesnic a měst a na miliony povražděných Rusů...no,odplata byla strašná .

sardanapal (Pá, 29. 10. 2021 - 08:10)

Jenže to se nejspíš jedná o antisemitismus přistěhovalecko - migrantských hord , nežli etnických nemčourů , ten se spíš vyskytuje skrytě .

ShabbaTot-Jahoda (Pá, 29. 10. 2021 - 08:10)

to Německo ale neomluví!!!Maj tam kamerové systemy a maj možnost antisemity vypátrat,odsoudit a zavřít!Třeba nyní byla na netu zpráva,že mladí islamisté trénovali útoky sekerou a nožem ve jménu IS a taky v Německu.Byli propuštěni z vazby!Tohle se stát v USA,tak jdou natvrdo sedět a nikdo se snima nemaže a než by šli sedět,chodili by kanálama,protože americká veřejnost islamisty nemusí.Oni Němci nejsou schopni učinně proti islámskému terorizmu bojovat,všechno omlovají a svádějí na duševní poruchy a to i u jasných vrahů.Na víc jak na pokřik-Chyťte toho negra se nezmůžou,to jak tam vraždil jeden islamistický terorista na nádraží a strčil matku s děckem pod vlak.

sardanapal (Pá, 29. 10. 2021 - 09:10)

Neboj , já tvé soukmenovce nikterak nehájím ...

ShabbaTot-Jahoda (Pá, 29. 10. 2021 - 11:10)

všihni tam jsou nějak pomakaní a tolerantní...trochu americké tvrdosti by neškodilo !Jak islamistická opice šáhne na kudlu anebo na sekeru a zabíjí,kulku mezi světla a to na Befel!Tohle není žádný rasizmus a nacizmus a porušování lidských práv...u nás to policie taky tak řeší a pokud někdo vytáhne proti veřejnosti zbraň,musí prostě počítat minimálně s tím,ža na něj ten policista bude mířit zbraní anebo že dostane abuškem přes hubu.V Israeli každý terorista co vytáhne na ulici kudlu dostane taky kulku...a to je dobře.Když jsem byl v Jeruzalemě,tak tam IDF odpráskla jednoho islamistu několik ulic ode mě,dávka zaburácela městem s mohutnou ozvěnou a BYLO!Pak jsem to vyčet na internetě,že tam teráč najížděl autem do lidí a někoho tam zabil.Dokonce i v Británii již policisté bez varování střílí na teroristy s kudlou co vraždí....Francie taky,jak tam opice vyjede s kudlou na policistu,anebo na armádu,dostane kulku a již neškodí.Tak já vážně nevím,proč by to nemělo být možné i v Německu...oni jsou ti Němci asi nějak polikkorektně podělaní z nacistů a jejich minulosti...ano,je tam vyrovnání,ale jak říkal můj děd,moc svobody škodí....Jo a jsou to moji soukmenovci,pokud jsem po matce a jejich předcích Němec,jsem Němec a koluje ve mě krev a geny Germánie....to je to samé jako u Židů.Jak je někdo kdo se hlásí k Israeli s matkou Židovkou,je to Žid.Po otci Židu a matce nežidovce to již není Žid,ale jenom takový půlčík,to se nepočítá....Ale jako křesťanský sijonista jsem Židem ideologicky...ne sice pokrevně,ale přesvědčením ano a je to ve mě...takový čistý,přející a krásný vztah k ERETZ a to musí vycházet z nitra a to mé je prostě pro Israel.Je to můj idol a na ten si šahat nenechám.

Návštěvník (Pá, 29. 10. 2021 - 11:10)

........V Israeli každý terorista co vytáhne na ulici kudlu dostane taky kulku........V Británii policisté nenosí zbraně ...... občas je někdo ubodá

Reklama

Přidat komentář