Reklama

Dioptrické bryle

Návštěvník (So, 4. 12. 2021 - 14:12)

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující. https://robertkalina.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=779449

Vundy (Po, 22. 11. 2021 - 09:11)

Ok

Petr (Ne, 21. 11. 2021 - 08:11)

Dioptrické brýle nosím od dětství a měl jsem vždycky jedny s druhé starší v záloze. Před pár roky začala brýle nosit i moje žena. Strašně moc jí sluší a od té doby jsem změnil i já jiný styl brýlí, teda její zásluhou. Společně vybíráme nové brýle a třeba já mám brýle, které bych dříve nekoupil, ale žena říká, že mi sluší. Je fakt, že se teď v brýlích cítím o hodně lépe. V tomto jí věřím a společně si to teď v brýlích užíváme. Realita je taková, že bez nich oba sotva něco vidíme. Další moje zkušenost je, że v optice vás většinou odbudou a na první nebo druhé brýle řeknou, že vám sluší. Dnes se ženou vybíráme a zkoušíme brýle třeba přes hodinu. Výsledek je ten, že se brýlích cítíme dobře, prostě musí slušet a především sedět.

Simča (St, 1. 12. 2021 - 11:12)

Poprvé jsem si zkusila brýle větší, než nosím už roky. Paní v optice mi řekla, že ty už budou moc velké. Na poprvé mi zapadly perfektně za ušima a na nose úplná paráda, sedly mi, jak prde. na hrnec. Cítím je úplně na celém nose, přitom nikde netlačí. Výběru je fakt nutné věnovat pozornost a nedat hned na optičku a zkusit i něco jinýho, než vám nabídnou. Snad poprvé jsem s brýlemi úplně spokojená a mám 5 dioptrií.

Kateřina (St, 1. 12. 2021 - 14:12)

Ahoj, mluvíš určitě o plastových obroučkách. U těch je určitě lepší mít nosník větší, než potřebuješ. Mám to taky tak, perfektně sedí, nesjíždějí z nosu a především netlačí na jednom místě. Se zkoušením brýlí to mám komplikované, musím přes fotky, abych se viděla, tak časově trochu náročnější.

Simča (St, 1. 12. 2021 - 17:12)

A kolik máš Katko dioptrií?

Kateřina (So, 4. 12. 2021 - 12:12)

Po poslední návštěvě u doktorky před měsícem, mám přidanou celou 1 dioptrii a celkem mám už 13 dioptrií na každém oku.

Simča (So, 4. 12. 2021 - 14:12)

A jaké používáš čočky v brýlích? Normální, ztenčené nebo lentikulární? A na čtení už máš silnější dioptrie?

Kateřina (So, 4. 12. 2021 - 15:12)

Poslední dobou lentikuláry. Na čtení ještě brýle nemám.

Návštěvník (So, 4. 12. 2021 - 20:12)

Ahoj A máš i nějaké dioptrie cylindricke?

Kateřina (So, 4. 12. 2021 - 21:12)

3 cylindrické.

S (Ne, 5. 12. 2021 - 10:12)

Takže ty máš vlastně v brýlích celkem +16 dioptrií. Já nosim v současné době na L oku - 9 a na P oku - 11 dioptrií s cylindrem a na každém oku mám cylindr - 2 dioptrie a silně uvažuji o lentikulárních čočkách. Teď používám ztenčené, ale cena za kompletní brýle okolo 15ti tisíc každý rok je na moje poměry hodně vysoká a dioptrie mi přibývají při každé kontrole. Kolik ti je let. Mě 28.
Simča

Kateřina (Ne, 5. 12. 2021 - 14:12)

Chce to trochu odvahu sebevědomí v lentikularních brýlích vyjít. Docela dlouho jsem je nosila a zvykala si na ně pouze doma. Jednou ráno jsem se odhodlala a vyšla v nich z domu a už trvale zůstaly. První reakce lidí byly co to mám za brýle. Nikdo ještě takové neviděl. Z hlediska komfortu vidění to bylo od prvního nasazení super, horší to bylo pro mě s tím vzhledem brýlí. Jinak je určitě doporučuji za mě vidím s nima líp než v normálních a jsou mnohem lehčí. Budu mít 20 roků.

Lukáš (So, 4. 12. 2021 - 14:12)

Mám sice jen 3 dioptrie, lidi v brýlích se mi hodně líbí, ikdyž pro některé je to velká překážka. Já nosím brýle rád. Určitě tvých 13 dioptrií musí být něco úžasného a za sklíčky musíš mít nádherně velké oči.

Návštěvník (So, 4. 12. 2021 - 13:12)

Ahoj máš dioptrie plus nebo minus?

Kateřina (So, 4. 12. 2021 - 14:12)

Plusové.

Olina (So, 20. 11. 2021 - 09:11)

Brýle nenávidím, mám silný astigmatismus, takže jsem bez nich neprovozuschopná.

Rudolf (So, 20. 11. 2021 - 07:11)

Bez velkého nadčení, musím taky nosit brýle, čočky nesnáším. Jsem na
-9 ti dioptriích a není to konečná

Marta (Pá, 19. 11. 2021 - 11:11)

Mám 46 roků a používám trvale plusové brýle 2,5 dioptrie do dálky a 4 dioptrie na blízko. Bez nich už to nejde.

Jitka.P (Čt, 18. 11. 2021 - 07:11)

Brýle jsem začala muset nosit v docela pozdním věku. Zvykla jsem si na ně, protože jsem přes ně hned viděla velmi dobře a dlouho si nepřipouštěla, że nemám oči v pořádku. Co je zajímavé, tak od doby co brýle nosím pociťují větší zájem o mojí osobu ze strany mužů. Moje kamarádka mi říká, že mi brýle velmi sluší, tak ať se nedivím. I já se sama sobě v brýlích líbím a hodně zvýraznily můj obličej, když porovnám svoji fotku s brýlemi a bez brýlí.

Reklama

Přidat komentář