Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

lalla1 (St, 6. 10. 2021 - 22:10)

Ahááá, no vlastně posledně když jsi jela kolem našeho městečka to bylo autobusem nebo autem.

Miluna (St, 6. 10. 2021 - 22:10)

To bylo autem a jela sem tam směr Tábor Benešov.Tak to bude tam viď? :-)

lalla1 (Čt, 7. 10. 2021 - 13:10)

Ano, je to tak. A ty si nepamatuješ, jak jsme tady s Radkou tvou tehdejší cestu prožívaly?

Miluna (Čt, 7. 10. 2021 - 14:10)

Trochu sem si vzpoměla jak si to napsala.

Andrea (St, 6. 10. 2021 - 18:10)

Mio, mě noční vůbec nevadí,je to klid na práci.Ja začala dělat na směny kvůli času na děti.Mohla bych pracovat jen na ráno, odmítla jsem to,takhle mi to vyhovuje.Milu,tak co Milánek,on tě moc nezná,tak z toho nebuď špatná.

Andrea (St, 6. 10. 2021 - 15:10)

Mio,toho šlofička ti závidím.No jdu si dát taky kafčo a cígo,dnes odpočinek,jsem po nočních, zítra všichni prevence u zubaře zabereme vždycky celou čekárnu.

Mia 22 (St, 6. 10. 2021 - 16:10)

Andy, já si dávám šlofíčka téměř každý den, je to nutnost, nevydržela bych do večera. Ty noční ti teda vůbec nezávidím , je to záhul.

Andrea (St, 6. 10. 2021 - 15:10)

Milu,to těhotenství s tebou dělá divy,v dobrém slova smyslu.Těšíš mě.Jak dlouho budeš s Milánkem?

Mia 22 (St, 6. 10. 2021 - 14:10)

Jo jsem v poho. Hodila jsem si šlofíčka, ted dám kafe a cígo a půjdu s Miou do obchodu. Mysli na to, že holky jsou zdravý a mají se dobře a víc po tom nepátrej, nemysli na to není to pro tebe dobrý.

Mia 22 (St, 6. 10. 2021 - 13:10)

Milu jsou bezva, ale já nejsem navštěvovací typ. I když jak jsem řešili pozůstalost, tak jsem tam byla téměř denně, domlouvali jsme různý věci. Já tam ani moc často nemůžu, nemám odtud spojení a pak, asi by jsme se omrzeli. My si jinak posímáme mejlíky a voláme si. Za Terezkou a Juliánkou nemůžeš, oni mají svoje rodiče, svůj život, jen bys jim nadělala zmatek v hlavě. Je lepší nechat je v klidu a v jistotě.

Miluna (St, 6. 10. 2021 - 13:10)

Tak aspoň že si s nima v kontaktu i přes mail a telefon.Pořád je ti stejně jako dopoledne? Na mě padá ospalost ale balim si už věci.Já vim že za holkama nemůžu,ty už nejsou moje a ani nevim kde jsou ale kdybych to věděla tak tovíž no lákalo by mi je poznat i kdyby jim řekli že sem jen teta.Jestli pak jsou pořád jako když se narodily,tak Terezka byla bílá a Julianka hnědá tak jestli jim to tak zůstalo.To asi možná jo.

Mia 22 (St, 6. 10. 2021 - 13:10)

Milu jsou bezva, ale já nejsem navštěvovací typ. I když jak jsem řešili pozůstalost, tak jsem tam byla téměř denně, domlouvali jsme různý věci. Já tam ani moc často nemůžu, nemám odtud spojení a pak, asi by jsme se omrzeli. My si jinak posímáme mejlíky a voláme si. Za Terezkou a Juliánkou nemůžeš, oni mají svoje rodiče, svůj život, jen bys jim nadělala zmatek v hlavě. Je lepší nechat je v klidu a v jistotě.

Mia 22 (St, 6. 10. 2021 - 12:10)

Milu dobrej plán. Užij si Milánka, třeba k sobě najdete cestu. Já budu zase louskat ořechy a asi je hodím na sušičku, at je můžu brzo předat mladým, nemám zde až tak moc místa abych usušila postupně všechny. Ještě zásobuju kamarádku v Blansku, ona má sice zahradu, ale ořech je zatím malý. My jsme spolu vyrůstaly, seděly jsme v jedné lavici, chodily na procházky s naší kolií. Ona má přítele, je to takový blanenský "mafián" v tom smyslu, že má hodně styků na správných místech a chová se ke mě pěkně. Hodně mě pomohl a radil když brácha umřel, zařídil ocenění auta pro notáře, real., makléř který nám to všechno vyřizuje, mladý a moc sympatický a ochotný mladík, je jeho vnuk. Ve všem mě podali pomocnou ruku. Já když tam jednou za dva roky přijedu, to když syn jede na technickou s autem, tak on jako majitel mimo jiného STK na to dohlédne. Před tím zajede pro čerstvou veku a šunku a nadělají chlebíčky, tak je upečen řez a je v idět, že jsou rádi, že tam přijedu a cítím se tam moc dobře. K amarádka mě připraví dárečky, ona je moc šikovná na ruční práce, to já jsem na to levá. V domě i na zahradě je vidět, že tam jsou peníze, hodně peněz, ale jsou velice příjemní, žádný náfuky. Milu, dnes máme dobrý den, tak si ho musíme užít.

Miluna (St, 6. 10. 2021 - 12:10)

Miu stejně je to masakr když se zamyslíš tak já jedu poznat svoje dítě.Jak píšeš najít si k němu cestu.Ale moc se mi to líbí.Jsou to jako bych poznala nové kamarády s rozdílem že jsou ze mě:-)..Ještě tak vědět kde je Terezka s Juliankou a jela bych i za nima.Musim uznat že jak děti rostou postupně se stávaji kamarády jako to teď vidim u Zdeničky a strašně se mi to líbí.A vidíš tak jaký máš známosti,je to dobrý mít takový kontakty který poradí,pomůžou.Tak máš i ty kam jezdit.Nemohla by si za nima jezdit častěji?

Mia 22 (St, 6. 10. 2021 - 11:10)

Milu, tak jak je dnes? Já jsem kupodivu plná energie a v pohodě. Začalo zde pršet a nefouká, asi je venku jiný tlak. Štve mě jen, že jsem tak závislá na počasí. Zklidnila jsem se, mrkla na zahradu a nevím, co mě to včera chytlo, práce tam už moc není. Hlavně ořechy, ale to neovlivním, jak spadnou, tk je posbírám, pak uklidit listí. Ale to vezmu sekačkou, je to raz dva. A větve je jedno, jestli spálám ted, nebo za týden, nebo za měsíc. A pak už jen malé dodělávky. Mladší syn nastupuje v pondělí do jiného zaměstnání, jde ke svému řemeslu. Minulá práce byla sice finančně výborná, jenže dělal vedoucího skladu, skladníků málo, práce hodně a nestačily se vykrývat objednávky. A on je z těch, co nad tím nemávnou rukou. Už se blížil skoro mýmu stavu, ráno zvracel, nemohl spát a pořád mu šrotovalo v hlavě jak to vyřešit. Tak se na to vybodnul. Na novým místě ho berou všema deseti, už tam 14 roků pracoval a zase ho chtěli udělat vedoucím nějakého úseku. To odmítl, chce být řadový zaměstnanec a ve chvíli kdy si odrazí odchod ze zaměstnání mít čistou hlavu.

lalla1 (St, 6. 10. 2021 - 12:10)

.

Miluna (St, 6. 10. 2021 - 11:10)

No Miu je to zajímavý ale představ si já dnes taky zklidnění a taky tu každou chvíli prší bez větru.To mi řekni,tak na nás působí stejný věci.To musel být včera nějakej tlak před změnou počasí z kterýho cvokatíme? Jinak moc hezky popsaný jak to popisuješ,s tou zahrádkou jak v tom máš své plány a smysl.Asi navrhuji začít psát to obyčejné psaní,co nám stejně chybělo a vždy popsat průběh dne a vymyslet co se dá dělat.Si pro?? Já dnes mam program jasnej.Budu si balit věci a vyrazim za Milánkem,chci se mu tam pár dní věnovat ale jako komplet,nahradit Štefana ve všem.Byl z toho překvapenej a prý mě to dovolí.No a tvuj syn dobrý,tak vidíš,tak zjistil že spíš potřebuje být řadovej zaměstnanec a odejít s čistou hlavou.Tak je rád teď že má klid.

Návštěvník (Út, 5. 10. 2021 - 20:10)

pani Marketa se pta co delate?

Návštěvník (Út, 5. 10. 2021 - 22:10)

Paní Markéto neděláme nic.

bianka (Út, 5. 10. 2021 - 18:10)

Jo Mio? ještě ye nevím od jakého,ale je mi to fuk. já vlastně nedostala ještě ani hlasovací lístky, volení je tak ohroženo, protože i tak na to neuvidím.

Reklama

Přidat komentář