Reklama

Gamblerství

máma (Pá, 15. 12. 2006 - 21:12)

Dášo, a o čem si chceš psát?? Také píšeš, měla jsem problém s gamblerstvím - minulý čas, a nejde to - přítomný čas. Tak to opravdu nejde dohromady. Co Ti pomůže, když se ozve někdo, kdo je na tom stějně ? Vždyť si to všechno postupně přečti, je nás tady dost, koho gamblerství převálcovalo....A nejde o to, jen psát, jak je to děsný, že chcete přestat, ono se musí něco dělat. Škoda, že nepíše Anonym - Ostravák, jak si asi vede? Klidně to rozepiš, kde to začalo, co Ti v životě chybí, co hraješ, kolik Ti je, co rodina a tak....Máma

Dáša (Čt, 14. 12. 2006 - 11:12)

aHOJ LIDIČKY TAKY JSEM MĚLA PROBLÉMI S GAMBLERSTVÍ ZAČALO TO NÁHLE ALE UŽ CHCU SKONČIT ALE BNEJDE TO JE TU NĚKDO TAKOVEJ KDO JE TROCHU ASPON STEJNĚ JAKO JÁ ALE JÁ SE VSADÍM ŽE URČITĚ ANO TAK PROSÍM NAPIŠTE DÍKY

Stepan (Ne, 10. 12. 2006 - 18:12)

dekuju, budu se snazit udelat to nejlepsi, bohuzel uz me tlaci cas, tak pokud se za tu seminarku nebudu stydet, tak ji tady nekde zverejnim

máma (So, 9. 12. 2006 - 20:12)

Štěpáne, asi jsem tady nejstarší, tak Ti to za všechny dovoluji. Myslím, že budou ostatní souhlasit. Když to pomůže byť je jednomu človíčkovi.....Jsem ráda, že i téma gamblerství je probíráno na středních školách, což jsem opravdu netušila. Tak držím palce a až to budeš mít zpracované, tak by bylo fajn se k tomu někde dostat. Uvažuješ o tom? Měj se hezky. Máma

Stepan Prikryl (So, 9. 12. 2006 - 16:12)

rad bych se zeptal, jestli bych mohl pouzit uryvek z dopisu do stredoskolske seminarni prace o gamblerstvi, dekuju

máma (Čt, 7. 12. 2006 - 19:12)

Tak vidíš, stejně je se školou konec, tak jsi na to léčení mohl jít, běžela by Ti nemocenská. Snad, když budeš vydělávat a peníze nedostaneš do ruky, tak MOŽNÁ bys to mohl zvládnout, ale k tomu bys potřeboval stejně ještě alespoň ambulantně chodit na kvalitní terapii, vyhýbat se hernám, pan primař Nešpor tomu krásně říká brdlohům...a také nevím, jak sám překonáš "bažení" ???? Ta chuť, že to třeba vyjde a jít si zase vsadit, jenom malinko, to opravdu nevím...Také jsou povolání nevhodná pro gamblery apod. Ještě o tom přemýšlej........Přeji Ti hodně štěstí a silnou vůli. Vyřiď, prosím, pozdrav Tvoji mámě a ať je hodně silná a důsledná. Měj se. Máma. Zase napiš, myslím, že Ti drží palce víc lidí. Na vánoce snad přijede syn, tak mu řeknu, jestli by Ti něco nepřipsal.

Anonym (St, 6. 12. 2006 - 20:12)

Dnes mamka zjistila ,že mám ještě další studentský úvěr ,o kterém nevěděla.rozhodla se,ze uz me nebude nejspise dale zivit,v prubehu tohoto tydne ukoncim studium na VS a nastoupim do prace.Penize,ktere vydelam budou chodit mamce na účet ,no a ona mi z nich dá jen malou část.Zbytek poputuje na dluhy.

jade (St, 6. 12. 2006 - 16:12)

Pro Andy. Velice Vás zdravím i když jsem do této diskuse nikdy nepsala. Jelikož se problém gamblerství stává čím dál tím více aktuálním, nikde se o něm nedočtete více než tady. Protože jsem celou přečetla a neustále jí navstěvuji, vždy jsem si vzpomněla na Vás a čekala na pár řádků. Myslela jsem, že když už se tu nevyskytujete, že Váš příběh měl happy end. Jsem velice smutná, že nejste šťastná, protože Vy si to určitě zasloužíte!!! Problém gamblerství také potkal mou rodinu a tak tuším co asi prožívate a ne jen Vy ale i třeba paní s nickem máma.Držím všem pěsti a přeju hodně silnou vůli v boji s nepřítelem "gamblerství"

Andy (Út, 5. 12. 2006 - 08:12)

Pro Anonyma: Pokud jsi z Ostravy, doporučím Ti léčení přímo na vaší psychatrii. Tam byl můj přítel 2x a přitom je z Prahy. Poprvé tam byl asi tři týdny, podruhé 3 měsíce. To je doba, kterou to léčení teď trvá. Možná se Ti to zdá hodně, ale jestli ses rozhodl s tím bojovat, tak to podstup. Taky se mi to zdálo nemožné, že tam bude takobou dobu, ale všechno šlo zařídit - obeslat dlužníky s prosbou o pozastavení splátek, nastoupení nemocenské, ap.
Já jsem tuto diskuzi založila, teď už sem moc nepíšu, ale pořád ji sleduji. To, že nepíšu není proto, že by to s přítelem bylo už v pořádku, spíš proto, že už ani nemám sílu. Moc bych si přála, aby se tady ohledně téhle nemoci dělalo víc. Už jsem tu kdysi psala, že bych třeba založila nějaké občanské sdružení, ale sama se do ničeho takového bohužel nepustím...
Andy

máma (Po, 4. 12. 2006 - 21:12)

Když jsem četla Tvůj dnešní příspěvěk, nevěřila jsem svým očím...Věřit - nevěřit. Jelikož se synovi rodily v hlavě ještě blbější nápady, než jsi měl dnes Ty, tak ještě vydržím. Se mnou asi ještě pár lidiček, kteří Ti opravdu svými příspěvky pomáhají, leč Ty jsi pořád stále slepý. A víš, čím to je, máš se pořád kam vracet, pořád máš co jíst a kde spát. Syn se např. dostal tak daleko, že nám vybral do dna kartu, pár desítek tisíc tam bylo, chodil podle výpisu vybírat i třikrát denně, i dopoledne místo školy. Což o to, dnes si řeknu, jsou to jenom peníze, ale ten pocit, kdy jsem ani na vteřinu nezaváhala, že to byl on a že je natuty gambler. Šli jsme pro něho s manželem do školy a na chodbě ještě lhal, že ne, ani nemrkl..Potom jsem ho vyhodila z bytu, protože mizely věci, které jsem si vyplatila ze zastaváren - taky dobrý pocit, stát ve frontě a s dohadovat se s idiotem. Ještě pár korun vytáhl z kamarádů, všechno prohrál, a závěr byl, že neodevzdal ty tržby a dal si ruletu. To bylo přesně před rokem. Majitel na něho také podal trestní oznámení, takže i syna čeká asi soud. Ale to je jen dobře, řekla bych , že za všechno se v životě platí. Potom podvedl svého nejlepšího kamaráda, ten ho nechal u sebe bydlet, on sliboval, že zaplatí nájem apod., ale nechodil do práce, do toho marihuana, přestal o sebe pečovat, vypadal docela zuboženě. Chvíli jsem ani nevěděla, kde je, třeba dva měsíce, ale nějak jsem ho vždycky našla, ale nechtěl komunikovat, byl i zlý, jsou to všechno příznaky toho, že je problém, změnil se i v obličeji, jakoby zošklivěl. Tak jsem vždycky zase šla, nemělo to cenu, ani na jídlo nedostal. Padal stále hlouběji a mě bylo jasné, že musí na léčení. Asi Ti jako máma budu připadat divná, ale v té době už jsem měla něco načtené o gamblerství a tak nějak některé věci cítím, že tak mají být a já jsem cítila po velmi těžkém období, že mám šanci syna na léčení dostat. Naprosto nechtěl, že nebude v blázinci, tak jsem ho zase nechala na chvíli jít. Jednoho dne jsem vzala auto a dojela za rodiči kamaráda u kterého bydlel, že je syn gambler a prosila je, at mého syna vyhodí. Vlastně jsem synovi docela fest pomáhala na to pověstné dno. To DNO, kam ses Ty ještě nedostal. A začala jednat s PL Bohnice , s panem primářem. Vůbec jsem nevěděla, zda-li to klapne, neměli volná lůžka. A syn stále odmítal, byl Štědrý den, syn zase někde v trapu. Pak už si moc nepamatuji, jak to bylo. Ale za pomocí kamaráda jsme ho naložili do auta a přijeli do léčebny, den předtím mi primař zavolal, že je volné místo. Ta doba, než vzal za tu kliku u příjmu jsem už nevnímala, byla jsem tak vyčerpaná a bylo mi to nějak všechno jedno. Jen vím, že jsem si pořád říkala, panebože to není film, to se mi nezdá. A tak syn nastoupil, šel na detox, což byl pro něho asi docela šílený zážitek, ale potom to bylo pořád opravdu jen lepší a lepší.....Potí se mi ruce ještě ted, když to píšu. Omlouvám se za sáhodlouhé vyprávění, ale pořád doufám, že POCHOPÍŠ... Tak tu pomocnou ruku trochu přehodnoť. Co, chlapče, s Tebou ???? Bohužel nic, nepíšeš o rodině, trochu se mi zdá, že se Ti to , co děláš nějak líbí..Také nevím, kde bereš pořád peníze, také nevím, zda-li sis přečetl tu knížku, mě se zdá, že ne.....A také doufám, že to všechno tady NENÍ hloupý žert, že nejsi nudící se středoškolák,který navečer sedne na net a vymýšlí story. Tak se mě, teď už nám, ozvi,co dál se Ti povede "pěkného" v kažení si života....Máma

Anonym (Po, 4. 12. 2006 - 18:12)

jsem rád,ze se mi snazite pomoct,protoze je to den ode dne horsi.Dnes jsem se cestou do skoly zastavil v kasinu a to byla obrovska chyba,nejenze jsem tam prohral naprosto vse ,co jsem měl u sebe,ale dostal jsem v te svoji hloupe hlavě pekelný nápad.Zfalsoval jsem potvrzeni o prijmu a sel jsem si vyridit dalsi pujcku,jelikoz jsem chtel vice penez a studentske kontokorenty zejí prázdnotou ,tak jsem to resil takhle.Tady jsem ale narazil.Bankovní urednik snadno prisel na to,ze tady neco nehraje a jal se celou udalost oznamit policii.Na jejich sluzebne jsem pak stravil zbytek dne a nakonec mam na krku : Trestny cin - pokus o úvěrový podvod.První problém se zakonem.Nic prijemneho a hlavne ted cekat na ty obsilky,strach z toho,ze se cela udalost dostane az k soudu(to je sice malo pravdepodobne),tak daleko se jiste Vas syn nedostal,protoze kdyby ano,tak uz by ste mu asi pomocnou ruku nepodala,ze?Rodina uz toho ma taky dost..a ja si stale nedokazu rict ne.

mex (Ne, 3. 12. 2006 - 21:12)

cau anonyme,jsme na tom dost podobne,jen s tim rozdilem,ze ja celkem dost vydelam,takze nemam zatim zadny dluhy.ja si myslim,ze nas problem je psychyckyho razu.neco ti zrejme chybi,necim se trapis.zkousel ses zamilovat?zenska ti zaplni veskerej cas na blbiny a navic te stoji tolik,ze ti na bedny nezbyde.navic to chce sportovat a navic neco na psychyku,treba tai chi,jogu,nebo neco takovyho.preju tobe i sobe i tem tisicum, lidi co maji problemy se zavislostma,at se s tim statecne poperou.a anonyme,urcite napis jak jsi na tom cau mex

máma (Ne, 3. 12. 2006 - 01:12)

Tak jsem se dočkala. Dneska byla zvláštní sobota, vrátila jsem se od syna, který ted pracuje v horách, sice jako číšník a to např. zakázané zaměstnání pro "vyléčené" gamblery. Píšu uvozovky, protože, kdo zažil sázení, jakékoliv a propadl tomu, tak i po léčení je celoživotně ohrožený. Jako feťák, jako alkoholik....Syn je na horách nyní šťastný, velmi zamilovaný, do staršího děvčete, velmi milého a rozumného. Dokonce včera mluvili o dokončení školy - průmyslovky. Tomu sice moc nevěřím, ale dobře se to alespoň poslouchalo. Osobně si myslím, že léčení mělo smysl a také to , že odjel z města, kde jsou automaty, ruleta na každém rohu. Na těch horách je všechno hodně z ruky. A také nemá k dispozici peníze. Pokud se pročtete knížku od pana prim. Nešpora, dočtete se, že to jde všechno tak daleko, že po návratu z léčení disponuje s financemi tzv. poručník, většinou to je někdo z rodiny a "vyléčený" gambler má u sebe během dne tak max. 50,-Kč a svačinu do práce. Výplata chodí na účet poručníkovi. Je to dost drsné, ale má to logiku a jedině takto se dají dluhy POMALU , opravdu pomalu umořit. Jenže závislost také nenastupuje rychle, tak ani dluhy nejsou rychle pryč. Jde také o kvalitní jednání s věřiteli, sepisování žádostí o pozastavení úroků i žádost o prominutí. To si syn sepisoval v léčebně, myslím,že tam i pomáhá sociální pracovnice. Jak je na tom syn se splácením nyní, tak to se neptám,je skutečně velké umění vydělávat, nějak žít a ještě splácet. Anonyme, to fázové, jak píšeš, to patří také ke gamblerství, ale padáš stále hlouběji. Nejsi hloupý, tak si to přiznej a NĚCO konečně dělej. Asi se opakuji, ale sám bez hospitalizace a hlavně bez odborné pomoci, bez terapie, to nejsi schopen zvládnout. Nevím,jaké jsou léčebny kolem Ostravy, mohu částečně hodnotit jen PL Bohnice, nemyslím prostředí, ale vynikající přístup prim.Nešpora.Jeho odhad situace mě docela dostával, on se skutečně nikdy nemýlil a dovedl pomoci. Říká věci naprosto na rovinu a ještě s humorem. Proč mu nenapíšeš na e-mail a nezeptáš se, zda-li by Tě nepřijal, i když spádově do Prahy nepatříš nebo zná nějakého dobrého kolegu z Tvého okolí. Ale,prosím, NĚCO DĚLEJ, jsi v tom až po uši. Někdy mi připadá, že už to chápeš, ale něco ti pořád překáží, chybí v tom posledním kroku. Pokud jsi v testu 17x odpověděl ANO, když test má 20 otázek tak , na co ještě čekáš????? Přečti si příběh Toma, ten sešup je naprosto pořád stejný, i útěk do ciziny, to je všechno tak šílený stres a ten si vybere daň také třeba později. Víš, je mi už 52 let a o životě asi už trochu něco tuším. Jsem ráda, že tady tu stránku pořád otevíráš, ale všechna odpovědnost je jen a jen na Tobě. Ještě, prosím, mohl bys mi napsat v jakém jsi znamení zvěrokruhu ?? Asi to bude znít možná pateticky, ale chtěla bych se u Vás synů přimluvit za všechny Vaše MÁMY, neumíte si představit, co je to za bolest, strach, vnitřní výčitky,kde jsem udělaly chybu, že naši milovaní synové jsou,to co jsou. K depresím je jen krůček a k řadě dalších zdravotních obtížím, nespavosti také. Tome, Tobě taky chci napsat, ale potřebuji si to v klidu několikrát přečíst, doufám, že náš Ostravák si to také několikrát přečte, aby se mu rozsvítilo. To je všechno, co mohu pro Vás udělat, jen vlastně jakoby vyslechnout, trochu domluvit, ale to je všechno. Věřím tomu, že do vánoc někde nastoupíš. Jak jsi dopadl s hraním přes víkend, jaké je Tvoje finanční skore ???? + nebo - Máma

Anonym (So, 2. 12. 2006 - 21:12)

Jsem z Ostravy,takže léčebna Bohnice nepřipadá v úvahu.O anonymním sezení jsem přemýšlel,vlastně mi to bylo navrhnuto psycholožkou, u ktere jsem byl 2krat na sezeni ...cca v srpnu letosniho roku.To jsem ještě neprohraval tak vysoke castky jako nyní.Ale společne s rodinou jsme citili,ze problem je treba zastavit,ci uplne zrusit.Jenomze sezeni samozrejme nepomohlo.Ne vinou psycholozky,ale mou slabou vuli a nechuti se lecit jsem do toho spadl.Jeste je celkem zvlastni,ze treba nahruju 2 tydny ,no a pak treba v jeden den prohraju vsechno,nadelam dluhy ,zastavim veci.JE TO FÁZOVÉ.

Tom (So, 2. 12. 2006 - 14:12)

Ahoj vsem,
v prvni rade jsem chtel podekovat za tyhle stranky.V druhe rade,myslim ze jsem gambler.
Spatne se to pise a jeste hure rika,ale po precteni nekolika prispevku,ktere tu jsou,bych se chtel podelit take o ten muj pokud mohu.Sazim od roku 1990,tj.16 let a da se rict,ze v prvnich 7,8 letech jsem byl i sazkarem pomerne uspesnym,neco malo jsem vzdy za *sezonu* vydelal.Na druhou stranu je treba rict,ze to bylo sazeni pro radost za nizke castky.A jakto tak byva prisel zlom.Ten zlom byl zpocatku hodne pozitivni,protoze jsem se zamiloval.Nejsem typ,ktery strida holky jak na bezicim pasu,proste kdyz uz to prijde,tak to stoji zato..Vztah se vyvijel 3 roky,tak nejak stridave oblacno,ta holcina se neustale vracela ke svemu byvalemu,neustale byla s necim nespokojena,ale na druhou stranu jsme zazili i fantasticke chvile,na ktere se nezapomina..A ja byl porad zamilovany a porad jsem o ni bojoval.Nekdo mi mozna namitne,ze jsem se na to mel vy....ale laska ta je slepa,moc slepa..(Zapomel jsem jeste napsat,ze jsem mel solidni praci s velmi solidnim prijmem)Jak sel cas,mel jsem jeden a to zasadni problem,a ten byl v sexu,vite,kdyz clovek moc chce,tak to nekdy proste nejde a po tech zhruba 3 letech vztah skoncil.Proste jsem dostal kopacky,a zbylo mi jen si vycitat jak jsem neschopny..Nekdo se z toho oklepe,nekdo zacne pit a ja zacal hrat..hral jsem i predtim,jak jsem psal,ale tohle bylo o necem jinem.Za velke castky a ruletu,tu elektronickou,kterou jiste znate.Nejake penize jsem mel,a nejake jsem si napujcoval po bankach(vzhledem k praci jsem nemel problem dostat uver)..kazdopadne jsem vice prohraval,nez vyhraval a postupne se zacal utapet..Skoncilo to tak zle,ze jsem si zacal i s lichvari a ovlivnil jsem pujckami i zivot mych pribuznych,proste byl jsem na zabiti a hodne intenzivne jsem o tom premyslel.O praci jsem prisel a lichvare jsem s pomoci mnoha znamych nakonec dokazal ukocirovat.Nicmene uvery mi zustaly,nektere presly i do soudniho rizeni..Jedina cesta jak z toho ven,bylo odjet do zahranici,coz se mi podarilo a nyni jsem skoro 2 roky venku.Kamen urazu je v tom,ze ruleta je vsude a ja nejsem tak silna osobnost,bohuzel.Posilam domu sice obcas nejake koruny,ale vzhledem k tomu co bych mohl posilat a co posilam,je to ubohe z me strany.Dalsi vec je,ze ani poradne nevidim smysl ve splaceni,protoze uroky,ktere ted kazdy mesic splacim jsou rovne prave tomu co tu zatim vydelam...tj. ze mi doma zadluzeni neklesa..tak jsem zkousel nejake ty kacky vyhrat,ale to je nesmysl,absolutni nesmysl a ja v podstate nevim jak z te situace ven.Navic doma je jeden clovek,ktereho moc timto trapim a ktery pri me vzdycky stal.Je to ma mamka.Zkusim jeste jednu vec.Dohodnout se s veriteli o zastaveni uroku a zacit konecne splacet a trochu taky zit.Jsem vdecny za tyto stranky a jsem vdecny,ze jsou na svete takovi lide jako treba zde MAMA?Snad to pisu spravne.Budu rad kdyz na tyhle radky bude nekdo reagovat,protoze je to mozna to co potrebuji,popovidat si o tom.Mejte se vsichni slunickove
pozn. Jmeno jsem si zde zmenil,nejmnuji se Tom,ale snad to neva

máma (Pá, 1. 12. 2006 - 09:12)

Zuzanko, DÍKY, konečně tady někdo něco připsal a potvrdil, že to je tak , jak se tady snažím naznačit. Že gamblerství je cesta do pekla.....a u Tebe vidím, jak je ten průběh stále stejný a to směrem dolů. Ještě jednou díky. Snad si to ten můj nový "přítel" přečte a ozve se ,jak se rozhodl, jak si vede, protože denně čekám, nevím proč, na jeho příspěvek. máma

ZUZANA (Pá, 1. 12. 2006 - 01:12)

Choď na liečenie, choď choď choď...
Si na dobrej ceste, lebo si svoj problém UVEDOMUJEŠ. Preruš štúdium. Dlh bude len narastať. Mala som priate?a. Prehral množstvá peňazí, spreneveril peniaze aj z práce, vyhodili ho, má zápis v registri trestov, ide to s ním dole vodou. Raz bude z neho tulák a bezdomovec. Som rada že aspoň Ty máš rozum a že si čítaš články o tomto probléme. Zachráň sa kým môžeš, je to svinská závislosť. Držím Ti palce. ZUZANA

C.l.a.u.d.i.e. (Čt, 30. 11. 2006 - 10:11)

Jo to je spatny zlozvyk. Znam lidi, kteri pri teto na oko nevinne hre dokazali prohrat vse co meli.Budte na to opravdu opatrni. Je porad lepsi mit jedno jablko v kapse nez zadne.

máma (Čt, 30. 11. 2006 - 10:11)

Nevím také, jestli si se trochu začetl do té knížky. Je mi to moc líto, ale SÁM bez terapie to nezvládneš. Syn také nedodělal školu, průmyslovku a to na ni šel bez přijímaček, průměr 1,2, tolik ho hraní změnilo. Nejprve se mi zdálo nemyslitelné, že nebude mít školu, ale v závěru před nástupem už jsem jen doufala, aby neskončil ve vězení nebo se nezapletl s lichváři. Všechno totiž existuje a všechno jsem slyšela na sezení gamblerů v Praze. Mimo jiné alkohol a marihuana patří mezi spouštěče hraní, všechno tam máš popsané. S úroky si nedělej hlavu, věřitelům se píše, že jsi na léčení a je možné požádat o odklad a musím Ti říct, že opravdu můžeš nastoupit do léčebny , sám to nezvládneš, zvlášť při tolika kladných odpovědí. Uvidíš, že se to všechno bude zhoršovat, dluhy budou narůstat, je zvláštní i částka 40000,-Kč, naprosto stejnou částku syn takto před vánocemi neodevzdal na tržbách a prohrál též v ruletě. Též prohrál,je to přesně rok, až jsem zaváhala, zda-li si tady anonymně se mnou nepíše můj vlstní syn. Zda-li je to tak,jak píšeš, tak to tady před sebou máš, jak na stříbrném podnose. Bohužel, ještě jsi nepadl na to tzv. dno, ale věř, že přijde, ten průběh je skoro u všech stejný. Můžeš napsat alespoň město odkud jsi ? Každou středu je v PL Bohnice odpolední sezení,jeď se tam jenom podívat, můžou tam lidé zvenku, neříkáš jméno, jen popíšeš problém a pak jen poslouchej...Víc Ti pomoci nemohu, jenom snad, když změníš pohled na sebe a Tvůj problém tak Tě mohu v léčebně navštívit, když budeš chtít. Zkus promluvit s někým blízkým z rodiny,ale připrav se, že léčebnu každý neunese, jenom ta představa - blázinec. Já nyní říkám, zaplaťbůh za něj...Zatím se měj, ale ve hraní hodně špatně, sorry, třeba dřív pochopíš. Máma

Anonym (St, 29. 11. 2006 - 21:11)

Test jsem si našel a bohužel odpověděl kladně na 17 otázek,ted se to ale horší.V pondělí se mi podařilo vyhrat pres 40 tisic v sazeni za vsazenou stokorunu.Myslel jsem si ,ze umořím většinu dluhu,ale nesel jsem do skoly a vsechny penize prohral v kasinu.Horší se to,hraju denně,ale nemuzu odjet do nejake lecebny na 3 mesice.Narustaly by úroky,byl by problem s prerusenim studia,navic ,nikde neni psano,ze to cloveku pomuze.Jeste jsem zapomnel napsat,ze vetsinou,kdyz hraju ,tak mam nějake to pivo vypite,za strizliva hraju jen výjimečně.

Reklama

Přidat komentář