Reklama

Líbí se mi kastrovaní muži

zvedavy (Pá, 6. 8. 2021 - 05:08)

opravdu chytré apekne řešení

:-DDD (Pá, 6. 8. 2021 - 08:08)

A ještě sis sám(a) odpověděl(a). :-DDD

Veronika (Ne, 1. 8. 2021 - 08:08)

Růžový slon měl pravdu, je úžasné být poslušnou čubičkou, která svému pánovi líže kulky. Nechápu, že jsem mohla být tak pomýlená. Už netrpělivě čekám u dveří, až přijede z práce.

Růžový slon (Ne, 1. 8. 2021 - 08:08)

Veronika má opět v Bohnicích přístup k internetu.. Nechceš raději převychovat na poslušnou subinku, která u dveří radostně vrní při návratu svého pana a nemůže se už dočkat, až mu pěkně olíže zapařené kulky? Pak radosti udělá loužičku a schoulí se zase do svého pelíšku a bude šťastná čekat na pokyny pána. Co ty na to děvče, nechceš převychovat, byla by z tebe krásně poslušná čubička.

Chocholoušek (Út, 13. 7. 2021 - 14:07)

Pokud ještě někdo potřebuje poradit s hospitalizací na psychiatrii, např. z důvodu nebezpečí sebepoškozování, jsem samozřejmě k dispozici
:-DDD

Chocholoušek (Po, 12. 7. 2021 - 08:07)

Kdyby ještě někdo potřeboval radu, jak se nechat hospitalizovat na psychiatrii, stačí napsat. Rád pomůžu. :-DDDD

Návštěvník (Út, 13. 7. 2021 - 00:07)

A tam by takové magory měly okamžitě ze zdravotních důvodů vykastrovat aby se zamezilo šíření debilních genů .

Chocholoušek (Út, 13. 7. 2021 - 08:07)

Hlavním kritériem nedobrovolné hospitalizace je ohrožení života pacienta nebo jeho okolí. „Pacient musí splňovat určitá kritéria, aby mohl být přijat nedobrovolně. Musí být nebezpečný sobě i okolí," udává MUDr. Strunzová.

Tato kritéria bohužel často vedou k bezradnosti příbuzných lidí s duševním onemocněním. „Toto si právní poradci tvůrců zákona nechtějí připustit a nadřazují právo osobní svobody, nad právo na příslušnou léčbu a to je také špatně! A nejhorší je, když nemocný nemá nikoho, kdo by za jeho léčení zodpovídal za něj, když to on nezvládá! Pacient, který má nemocnou nohu se o svá práva na léčení postará sám, ale ten „kterému nefunguje logické myšlení", to není schopen pro sebe udělat. A to je začarovaný kruh! Při nedobrovolné hospitalizaci záleží na aktivním přístupu ošetřujícího lékaře, na ochotě přijmout informace od rodinných příslušníků, i když nemá souhlas s jejich informovaností ze strany nemocného. Tento souhlas nemocným není vydán pouze z obav, které vycházejí z nepochopení svého onemocnění. Až když se podaří pomocí léků změnit chápání nemocného, tak svůj původní nesouhlas s podáváním informací rodině odvolá," popisuje paní Kolínská.

Nedobrovolná hospitalizace, jak už bylo zmíněno, je často nutností vycházející z ne-náhledu nemocných na svou nemoc. Zároveň je její aplikace obrovsky problematická, zvláště pak v demokratické zemi, jejíž hlavní hodnotou je svoboda. Z psychiatrie se díky nedobrovolným hospitalizacích stává v očích pacientů agresor, kterému je potřeba vzdorovat.

„To je důvod, proč když procházíte psychiatrickou léčebnou, tak vidíte ledaskde na oknech mříže," tvrdí Pavel Novák. Pro pacienty a to nejen ty hospitalizované nedobrovolně je psychiatrická léčebna zvrácenější podobou vězení.

„V Bohnicích je to horší než ve vězení, ještě navíc s prášky," stěžuje si Cyril, „ve vězení tě alespoň nechají střízlivého," dodává Nora.

Jeden z aspektů nedobrovolné hospitalizace je prokazatelně násilné chování některých lidí s duševním onemocněním a zároveň stigma duševního onemocnění vedoucí ke strachu veřejnosti z těchto lidí. To samozřejmě umocňuje mediální prezentace těchto lidí zejména v souvislosti s vraždami. Tím se psychiatr dostává do postavení ochránce veřejného pořádku, které by mu jako lékaři nemělo příslušet. Tato pozice je tady dle Pavla Nováka historicky zakořeněna: Některé psychiatrické léčebny vznikaly v místech, která původně sloužila jako izolace pro určité skupiny lidí, například leprosária, která se začala vyprazdňovat, protože lepra přestala být tématem. A v té době vzniká pojem ‚psychiatrie,' někdy kolem roku 1840, a vzniká profese psychiatra v rámci těch psychiatrických léčeben. A tam byla nepsaná dohoda: vy tady dostanete nějaké pravomoci, abyste to tady udělali co nejlépe, ale zároveň nás před těmi lidmi chraňte. A tento mocenský prvek, který jiný lékařský obor nemá, v tom stále je. Navzdory problémům s nedobrovolnou hospitalizací je nutné přiznat, že její potřeba asi nikdy nevymizí. Hlavním důvodem je tedy ne-náhled na nemoc a zároveň potřeba rodičů a všeobecně blízkých lidí s duševním onemocněním nějak zasáhnout, když je jim zjevné jejich utrpení. Z toho vyplývá, že zatímco lidé s duševním onemocněním nechtějí o nedobrovolné hospitalizaci ani slyšet, jejich příbuzní apelují na její posílení. Samozřejmě, že hrozí zneužití v rodinách, kde panují špatné vztahy. Dle primářky příjmového oddělení Věry Strunzové, ale mají tento problém na příjmovém oddělení relativně ošetřený: „Já myslím, že to už rozpoznáme. Kdyby to bylo jinak, asi bych tu nemohla pracovat. To je šílená představa. Já si myslím, že psychiatr to určitě rozpozná, proto například mluví nejprve s tím pacientem: aby si udělal nezávazně svůj názor na jeho zdravotní stav. A potom, je-li tam ten příbuzný přítomen, si pozve toho příbuzného a chce informace. A toho pacienta vidí lékař na příjmu, a následně ho pak vidíme na oddělení. Nevylučuji, že příbuzní samozřejmě mohou mít nejrůznější pohnutky, ale zase to nechceme a priori považovat za podezřelé. Nicméně jsem si naprosto jistá, že to dokážeme odlišit, ale připouštím, že se i taková situace může stát a občas se to stává. Nedobrovolné léčebné prostředky
Problémem nejsou jen mříže, ale i omezovací prostředky. Síťová lůžka sice už dávno vymizela, ale zůstalo kurtování a na neklidovém oddělení břišní pás a izolační místnost. Možná ještě horším problémem je „krocení" pacientů pomocí excesivní medikace. Mezi lidmi, kteří prošli hospitalizací, panuje přesvědčení, že lidem hospitalizovaným nedobrovolně je úmyslně indikována silnější medikace. Taková medikace pacientovi nepomáhá, ale ubližuje mu. Ačkoli pacient uzná nutnost hospitalizace, s tímto způsobem léčby nemůže souhlasit. No, co se týká té instituce, těch nedobrovolných hospitalizací, tak si říkám, že to svým způsobem bylo nutné, protože já jsem neměl ten náhled, jenom ta razance těch léků a ten haloperidol byly prostě šílené, jak jsem pak z toho slintal a byl totálně v křeči neschopný nějak fungovat. To si myslím, že tu dávku asi úmyslně přehnali," popisuje Břéťa.
Dalším problémem je, že pacienti s mánií často nemůžou spát, potřebují chodit po chodbě, prostě se nějak hýbat a být aktivní. To se většinou řeší injekční aplikací silného prášku na spaní, „tak silného, že se pacient nevzbudí ani, když se mu chce na záchod," dodává Nora.
Když je pacient takzvaně neklidný během dne, je injekce také často řešením. „Dodnes nezapomenu na to, jak jsem běhala po chodbě a zpívala, načež mě odchytly asi dvě nebo tři sestry a snažily se mi dát injekci. Jenomže já jsem je odkopla, takže jich přišlo asi šest, chytly mě každá za jednu končetinu a teprve tak se jim povedlo píchnout mi tu injekci, po které jsem upadla do bezvědomí a nevěděla o sobě," popisuje Adéla. Dle názoru MUDr. Strunzové by lépe působila již zrušená síťová lůžka, než neklidové injekce. Dalším způsobem ovládání pacientů, konkrétně tedy v Psychiatrické léčebně Bohnice, je vyhrožování přemístěním na neklidový pavilon. František vzpomíná: „Když jsem byl na jedničce, tak mě tam jeden primář podal ruku na rozloučenou, já jsem mu také stiskl ruku a chtěl jsem tu ruku už stáhnout, ale on mě za ni pořád držel a tak jsem mu řekl: ‚Mohl byste mi tu ruku, pane primáři, už prosím pustit?' A on mě teda pustil, ale za deset minut přijeli saniťáci a odváželi mě na sedmadvacítku, za to, že jsem si dovolil panu primářovi říct, že mě drží za ruku.
Dle MUDr. Strunzové funguje neklidové oddělení jako „takový servis léčebně, že pokud se pacient na oddělení chová tak, že je to neúnosné, bezdůvodně se zhorší, tak je krátkodobě přeložený na pavilon 27 a pak se vrací zpátky na to oddělení." Otázkou je, zda z kontrastu se zkušenostmi pacientů nevyplývá, že je tento „servis léčebně," často zneužíván.

Návštěvník (Ne, 4. 7. 2021 - 07:07)

Pracoval přesčas a tak už ve sprchách byl sám , ale uklízečka si v tichosti všimla jeho prázdného šourku a samozřejmě se svým zjištěním pochlubila .

Návštěvník (Čt, 8. 7. 2021 - 09:07)

Jsme v Čechách , tady se všechno rozkecá .

Chocholoušek (Čt, 8. 7. 2021 - 14:07)

K přijetí na lůžko do psychiatrické nemocnice musí existovat závažný zdravotní důvod. Zda zdravotní stav člověka vyžaduje lůžkovou péči posuzují lékaři na Centrálním příjmu pacientů. Pokud je hospitalizace nemocného člověka nutná, rozhodnou o jeho přijetí na lůžko. Přijetí k hospitalizaci se může uskutečnit také na některých odděleních. Centrum krizové intervence, interní oddělení a dětské oddělení přijímají pacienty přímo. Tito pacienti neprocházejí kanceláří centrálního příjmu. Každý nemocný je povinen sdělit důležité informace o svém zdravotním stavu, aby přijímající lékař mohl rozhodnout o jeho zařazení na oddělení, užívání léků a podobně. Zvláště důležité je to v případě, kdy nemocný trpí nakažlivou infekční nemocí. Pokud nemocný člověk ohrožuje sebe nebo své okolí, může být hospitalizován nedobrovolně. Nedobrovolně přijatí pacienti musejí být do 24 hodin nahlášeni Okresnímu soudu v Praze 8, který nejpozději do sedmi dnů rozhodne, zda jejich nucený pobyt v nemocnici je oprávněný. U plánovaného přijetí se nemocný prokáže platným průkazem pojištěnce, dokladem totožnosti, lékařskou zprávou doporučující přijetí a případným potvrzením o pobírání dávek v hmotné nouzi, pokud je má u sebe.

Chocholoušek (Ne, 4. 7. 2021 - 21:07)

K přijetí na lůžko do psychiatrické nemocnice musí existovat závažný zdravotní důvod. Zda zdravotní stav člověka vyžaduje lůžkovou péči posuzují lékaři na Centrálním příjmu pacientů. Pokud je hospitalizace nemocného člověka nutná, rozhodnou o jeho přijetí na lůžko. Přijetí k hospitalizaci se může uskutečnit také na některých odděleních. Centrum krizové intervence, interní oddělení a dětské oddělení přijímají pacienty přímo. Tito pacienti neprocházejí kanceláří centrálního příjmu. Každý nemocný je povinen sdělit důležité informace o svém zdravotním stavu, aby přijímající lékař mohl rozhodnout o jeho zařazení na oddělení, užívání léků a podobně. Zvláště důležité je to v případě, kdy nemocný trpí nakažlivou infekční nemocí. Pokud nemocný člověk ohrožuje sebe nebo své okolí, může být hospitalizován nedobrovolně. Nedobrovolně přijatí pacienti musejí být do 24 hodin nahlášeni Okresnímu soudu v Praze 8, který nejpozději do sedmi dnů rozhodne, zda jejich nucený pobyt v nemocnici je oprávněný. U plánovaného přijetí se nemocný prokáže platným průkazem pojištěnce, dokladem totožnosti, lékařskou zprávou doporučující přijetí a případným potvrzením o pobírání dávek v hmotné nouzi, pokud je má u sebe.

Milan (Ne, 4. 7. 2021 - 06:07)

Injekce alkoholu funguje. Nestačí na to jedna dávka. Varle se scvrkává a další injekce jsou stále obtížnější, protože varle tvrdne, ale zase to už nebolí. Počáteční bolest lze utlumit prášky proti bolesti, nebo chlazením. Pak je možno žádat vyšetření u urologa a ten s velkou pravděpodobností nechá varlata odstranit pro podezření na možné zhoubné bujení. Ale i bez toho už varlata nefungují a atrofují. Také lze použít roztok CaCl (chlorid vápenatý). Tam stačí jedna injekce, která zničí buňky uvnitř varlete rychle. Info je na netu dostupné.

Alena (Út, 14. 3. 2023 - 15:03)

Ahoj kde se dá zjistit více o tom alkoholu v kulich. Je nějaká literatura díky

Cacl (Po, 26. 7. 2021 - 14:07)

Ahoj Milane za jak dlouho poznám účinky chloridu vápenatýho díky. Jana

Jana (Čt, 8. 7. 2021 - 09:07)

Ahoj Milane máš odkaz na stránky

Chocholoušek (Čt, 8. 7. 2021 - 14:07)

K přijetí na lůžko do psychiatrické nemocnice musí existovat závažný zdravotní důvod. Zda zdravotní stav člověka vyžaduje lůžkovou péči posuzují lékaři na Centrálním příjmu pacientů. Pokud je hospitalizace nemocného člověka nutná, rozhodnou o jeho přijetí na lůžko. Přijetí k hospitalizaci se může uskutečnit také na některých odděleních. Centrum krizové intervence, interní oddělení a dětské oddělení přijímají pacienty přímo. Tito pacienti neprocházejí kanceláří centrálního příjmu. Každý nemocný je povinen sdělit důležité informace o svém zdravotním stavu, aby přijímající lékař mohl rozhodnout o jeho zařazení na oddělení, užívání léků a podobně. Zvláště důležité je to v případě, kdy nemocný trpí nakažlivou infekční nemocí. Pokud nemocný člověk ohrožuje sebe nebo své okolí, může být hospitalizován nedobrovolně. Nedobrovolně přijatí pacienti musejí být do 24 hodin nahlášeni Okresnímu soudu v Praze 8, který nejpozději do sedmi dnů rozhodne, zda jejich nucený pobyt v nemocnici je oprávněný. U plánovaného přijetí se nemocný prokáže platným průkazem pojištěnce, dokladem totožnosti, lékařskou zprávou doporučující přijetí a případným potvrzením o pobírání dávek v hmotné nouzi, pokud je má u sebe.

Chocholoušek (Ne, 4. 7. 2021 - 07:07)

K přijetí na lůžko do psychiatrické nemocnice musí existovat závažný zdravotní důvod. Zda zdravotní stav člověka vyžaduje lůžkovou péči posuzují lékaři na Centrálním příjmu pacientů. Pokud je hospitalizace nemocného člověka nutná, rozhodnou o jeho přijetí na lůžko. Přijetí k hospitalizaci se může uskutečnit také na některých odděleních. Centrum krizové intervence, interní oddělení a dětské oddělení přijímají pacienty přímo. Tito pacienti neprocházejí kanceláří centrálního příjmu. Každý nemocný je povinen sdělit důležité informace o svém zdravotním stavu, aby přijímající lékař mohl rozhodnout o jeho zařazení na oddělení, užívání léků a podobně. Zvláště důležité je to v případě, kdy nemocný trpí nakažlivou infekční nemocí. Pokud nemocný člověk ohrožuje sebe nebo své okolí, může být hospitalizován nedobrovolně. Nedobrovolně přijatí pacienti musejí být do 24 hodin nahlášeni Okresnímu soudu v Praze 8, který nejpozději do sedmi dnů rozhodne, zda jejich nucený pobyt v nemocnici je oprávněný. U plánovaného přijetí se nemocný prokáže platným průkazem pojištěnce, dokladem totožnosti, lékařskou zprávou doporučující přijetí a případným potvrzením o pobírání dávek v hmotné nouzi, pokud je má u sebe.

Návštěvník (So, 3. 7. 2021 - 19:07)

Měli byste se všichni léčit u chocholouska. Já jsem na tento web přišel prosit o radu z vážných důvodů a vy tento web akorát kurvíte svými příspěvky.Nakonec sem lidé kteří budou opravdu potřebovat pomoci se nebudou moci kam obrátit.Není vám to blbé?

Josefina (So, 3. 7. 2021 - 22:07)

A copak si potreboval tak zivotne duleziteho? Hledal si uchylnou kulkoficku, pro sve uchylne predstavy? :-D Otazkou zustava, kdo by mel navstivit chocholouska.

Reklama

Přidat komentář