Reklama

přezouvání ve škole

Děd vševěd (Pá, 1. 3. 2013 - 08:03)

Mentálně zaosalí chápat nemusejí, u těch se to toleruje.

Děd vševěd (Pá, 1. 3. 2013 - 08:03)

Koukám, že líná Tereza a spol nemůže pořád skousnout, co tu lidé psali a neustále si musí svojí pohodlnost ospravedlňovat. Komu není holt rady, tomu není pomoci.

(Čt, 28. 2. 2013 - 22:02)

A odkud berete, že tady...nechápu, proč by to měl být humus a proč tady většina lidí z toho dělá něco zcela nepřípustného, jediný co se může stát je, že se tam trochu našlape(a to jenom když je mokro) což nevadí, protože uklízečky stejně každý den vytírají a taky nevím proč by se měli poškodit nohy(a mimochodem já se ve škole většinou nepřezouvam tak jako většina lidí u nás a nikdo to neřeší)

madla (Čt, 28. 2. 2013 - 21:02)

on je tu i faktor jiný....To mi vysvětlete, jak je možné, že české děti mají poškozené nohy více než v zahraničí, kde se ve školách nikde nepřezouvá. Oni totiž i ty pantofle a bačkory jsou kvalitní a nekvalitní, stejně jako venkovní obuv. A co jsem si všimla, tak většina žáků má jako přezůvky levné pantofle nebo crocsy. Jak jsem psala, v zimní obuvi to jistě zdravé není, ale nevidím důvod, proč by třeba na jaře nemohl každý chodit v botách, ve kterých chodí venku.

No (Čt, 28. 2. 2013 - 14:02)

Uznávám, že v zimě je...on je tu i faktor jiný. Dítěti se i v tomto věku ještě vyvíjí noha a bačkory či vhodné pantofle zdravému vývoji pomáhají. Pokud by dítě mělo nohu v nevhodné obuvi, tak by mohlo dojít k nenapravitelným defektům a potížím. Baleríny bych tedy dítěti do školy nedala v žádném případě. Jenom proto, aby byla frajerka. Obě holky mají certifikované pantofle a je to bez problémů, co si pamatuji, nikdy nikdo otázku přezouvání/nepřezouvání u nás ve třídě nemusel řešit, poněvadž každý pochopil, proč a z jakých důvodů to vše a nebylo třeba o tom třeba sáhodlouze diskutovat. Nevidím v tom žádnou buzeraci.

madla (Čt, 28. 2. 2013 - 12:02)

Uznávám, že v zimě je přezouvání praktické. Trávit půl dne v zimních botách není nic příjemného. Jinak to ale vidím jako zbytečnou buzeraci a vadí mi povyk, který se kvůli tomu ve školách dělá, alespoň tedy ve škole, kam chodí má dcera, například měla teď v osmičce jako přezůvky balerínky a se zlou se potázala, museli jsme nakonec koupit pantofle. Proč musí mít jako přezůvky výhradně bačkory, pantofle nebo ještě tolerují crocsy, to vážně nejde pochopit. Obzvlášť holky když se hezky obléknou, tak k tomu pantofle moc neladí. K těm šatnám, rok už má každý svou skříňku, což je fajn a problémy se zapomínáním nebo ztrácením jsou pryč, ale předtím měli staré klecové šatny pro celou třídu a fungovalo to tak, že si mohli přezůvky nechávat v šatně, ale museli je mít v pytlíku na věšáku, jinak uklízečka vyhazovala. Problém byl v tom, že věšáky nevystačili na všechny a pak bylo běžné, že jeden druhému sundal pytlík z věšáku, aby si tam dal vlastní nebo si jen tak přezůvky schválně schovávali. Škola se od toho distancovala právě tím, že si v šatně přezůvky nechávají na vlastní riziko, tudíž nese odpobědnost jen v době vyučování. Tady mi hodně vadí přístup školy, protože i pokud se dítěti přezůvky ztratily ne jeho vinou, tak je nutili chodit celý den v ponožkách, boty nedovolili, což je vážně hnus. Dceři se to stalo jednou, pak si přezůvky také radši nosila, takže jak tu někdo píše, že si musí přezůvky nosit, tak to výmysl opravdu není. Každopádně nyní už mají skříňky, tak tenhle problém odpadnul, přezouvání ale uznávám pouze v zimě a ne formou buzerace.

Tak (Po, 18. 2. 2013 - 14:02)

si myslím,že na každé škole jsou šatny,kde se žáci přezouvají,ale i kdyby nebyly,tak bych si přezůvky nosila.

... (Po, 18. 2. 2013 - 14:02)

Co je v neschopnosti...Udělat si pořádek s ředitelem, aby děcka nemusala nosit přezůvky domů každý den jako debilové.

??? (Po, 18. 2. 2013 - 13:02)

Tak to je potom problém v...Co je v neschopnosti rodičů? To jsem nepochopila.

kecy (Po, 18. 2. 2013 - 11:02)

v kleci. Co je to za kravinu? Kde kdo bere, že v klecových šatnách se nesmí nechávat přezůvky? Ale teď k problému. O co vůbec jde, proč se někdo nechce ve škole přezouvat? Spatřuji jen důvody, jako je pouhopouhá lenivost. Přitom, když se podívám na dnešní generaci školáků a studentů, trocha rozpohybování těla by jim rozhodně prospěla. Jenomže není se čemu divit, když už přezout je pro ně problém a nadlidský výkon. No a teď ten odér ve třídách, kdyby si každý smrkáč nechal na nohou boty. Radovali by se časem jen kožaři a ortopedi - měli by o práci postaráno.

... (Po, 18. 2. 2013 - 11:02)

Ano, šatny mají právě ty...Tak to je potom problém v neschopnosti rodičů.

??? (Po, 18. 2. 2013 - 00:02)

No jo, ale když nejsou...Ano, šatny mají právě ty staré z pletiva, ale přezůvky tam nechávat nesmí. O tom, že nemají šatny tu nepadlo ani slovo.

J. (Ne, 17. 2. 2013 - 19:02)

Alespoň si nevymýšlejte,...No jo, ale když nejsou skříňky, je šatna (byť třeba taková ta stará z pletiva. Nikdo mi tu nenamluví, že na nějaké škole šatna není, takovou hovadinu vyprávějte dětem či mladším sourozencům před spaním jako pohádku.

??? (Ne, 17. 2. 2013 - 19:02)

přijde jako výmysl. Podle...Alespoň si nevymýšlejte, když nedokážete odpovědět. Naše škola bohužel nemá na internetu školní řád, tak jsem náhodně našla jinou, kde to funguje stejně. Přikládám odkaz
http://www.zsfformana.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=93&Itemid=189 a nejdená se o žádné výjimky. Skříňky u nás škola slibuje už pár let ale stále nic.

... (Ne, 17. 2. 2013 - 11:02)

přijde jako výmysl. Podle...To je pravda, kolik žáků, tolik skříněk.

To mi (Ne, 17. 2. 2013 - 10:02)

Ve vaší škole si žáci...přijde jako výmysl. Podle hygieny v každé škole musí být šatna i možnost nechávat tam obuv. Takže ti nevěřím ani slovo.

??? (So, 16. 2. 2013 - 21:02)

Je jasné, že dospělí...Ve vaší škole si žáci nechávají přezůvky v šatnách, ale na každé škole to tak není, protože u nás naopak nesmějí a musí je sebou denně vláčet. Podle vás je tedy v pořádku, že učitelka ve venkovních botách nechá žáka bez přezůvek chodit v ponožkách? To se mi potom velmi příčí.

samo sebou (So, 16. 2. 2013 - 10:02)

klasický bačkory jsou ok...Akorát to tu vysvětlujte té blbce, která pořád nechápe věc, která je jasná i prvňáčkům.

Míra (Pá, 15. 2. 2013 - 20:02)

klasický bačkory jsou ok něž míti smradlavé nožky

zdravým selským (Pá, 15. 2. 2013 - 18:02)

dravý selský rozum je...Je jasné, že dospělí (učitelé + rodiče) mají za děti zodpovědnost, tudíž i to přezouvání je v jejich prospěch (bezpečnost, zdraví, podlaha - co se týká té podlahy, něco jiného je, kdyby mělo boty jen 20 učitelů, neěo jiného je, kdyby mělo boty stádo 500 žáků-často prasátek). A že učitelé někde přezůvky nenosí, to je jejich věc- na naší škole se tedy přezouváme všichni, i učitelé a další personál. Učitelky nosí pěkné pantofle, často parádní, učitelé crossky, nebo pantofle obyč., ale určitě ne boty, se kterými by chodili ven. Co je ve školním řádě na toto téma nevím, ale my nosíme přezůvkyvšichni a nikdo se nad tím nepozastavuje. A mimochodem, neexistuje, že by někdo přezůvky zapomněl doma, protože ty zůstávají ve škole v šatnách. nevím, co je na tom k nepochopení a proč se tady několikrát někdo ptá tak stupidně na věc, která je jasná i žákovi základní školy.

Reklama

Přidat komentář