Reklama

Citalec

Martina (Út, 16. 11. 2010 - 20:11)

Dobrý večer chtěla bych se zeptat užívám citalec 20mg rozdělené půl ráno a půl odpoledne cca 5 týdnů k tomu na pp rivotril 0,5mg po onkologickém onemocnění. První 2 týdny nic moc pak další 2 týdny docela dobrý ale dnes opět panika, úzkost, celý den nervozita ráno je to vždycky trochu horší jsem roztřesená a nervozní. Jednou jsem nahoře a jednou dole po tom citaleku jsem určitě klidnější jsou vidět změny ale ta panika a úzkost jsou stále proto si občas musím vzít i 2 rivotrili. Může mi někdo poradit za jak dlouho se mi uleví od těch panických poruch? Současně docházím na psychoterapie zatím 2krát. Děkuji za odpověď

NINA (Út, 16. 11. 2010 - 11:11)

Ahojte všichni.Tak citalec beru sedmý den .No co občas prožívám je hrůza.3*jsem si už musela vzít Oxazepam co mi psychiatrička k tomu předepsala.Jak čtu tuhle diskuzi tak je to asi normální, jenom počítám dny kdy to přejde a bude podle Vás mnohem líp.Snad se toho dočkám !!!.Ps.(já naivní jsem si myslela že ty prášky pomáhají ihned)

Karel (Út, 26. 10. 2010 - 21:10)

Hezký den přeji všem, kteří přispívají do této rubriky. Jsem nováčkem a také se zajímám o účinky Citalecu, který začínám brát. Jsem rád, že většině prospívá a věřím, že snad mi také pomůže při překonávání velikých depresí spojených s nespavostí i srdeční arytmií, děkuji.

Nikki (Čt, 14. 10. 2010 - 02:10)

dobrý den ,chtěla bych se...Jarko ahoj .. já užívala Citalec asi půl roku .. a během toho půl roku jsem na sex vůbec chuť neměla.. a přítel místo aby to toleroval,tak se semnou raději rozešel ;) Asi tak ... Takže mi to vše ještě ztížil..ale s tou nechutí k sexu je to normální ..ale přejde to ..jen se do ničeho nenuť ;))

jarka (Po, 11. 10. 2010 - 11:10)

Ahoj!Užívám citalec...dobrý den ,chtěla bych se zeptat jestli vám nevadí citalec při sexu...já ho užívala ale nemohla jsem s přítelem spát,teda mohla ale bylo to hrozně nepřirozené a bez citů,jak to vnímáte vy a váš přítel,děkuji Jarka

lucie (So, 25. 9. 2010 - 11:09)

Berete nekdo Citalec?Pomohl...Dobrý den citalec beru a pomohl mi

eva (Po, 9. 8. 2010 - 16:08)

Můžu se zeptat,který hořčík to je?

Ivana Nováková (Po, 9. 8. 2010 - 15:08)

Ahoj!Užívám citalec...Dobrý den,

čtu knížky o zdraví a o tom, jak je zdraví spojené s výživou a vitamíny. Když má člověk stres, deprese a stavy úzkosti, nemůže spát, tělo zpotřebovává daleko více hořčíku, než za normálních podmínek. Takže dobrým přírodním doplňkem stravy je dostat do těla hořčík, nejlépe přírodní. Pokud máte zájem, ráda doporučím ten, který opravdu funguje. Ivča.

z (So, 7. 8. 2010 - 21:08)

Beru tento lék již podruhé. Pomáhá-mi, zmizí deprese a neustálé zaobírání se otázkami, zda jsem něco rozhodla nebo udělala dobře či ne, apod. Mám jen jednu nedobrou zkušenost - tloustnu při jeho užívání, což mi vadí.

velka.zena (Út, 3. 8. 2010 - 22:08)

BACHA! Možná nejsou tak úplně košer. Nerada bych někomu brala iluze, ale asi budu muset. Bacha na tento lék. Já ho začala brát bez psychiatra, po poradě s neurologem, protože jsem se nemohla zbavit bolestí virového původu a naznali jsme, že toto by mohlo pomoct; bolívala mě hlava po pláči a měla jsem rodinné problémy. Tak jsem to vesele dva roky brala, neviděla jsem žádný problém... A čím dál víc mi připadalo, že všichni lidi okolo mě mají se mnou nějaké nekalé úmysly. Nikdy jsem nevěděla, jestli jsem vyrovnaná, nebo ne, ale při těchhle prášcích jsem si jaksi nejasně uvědomovala, že vyrovnaná fakt nejsem, že lidi okolo mě mi vadí, napadalo mě, že dřív jsem tak neuvažovala a ještě jsem si říkala "a to beru ty prášky!". Číhala jsem, jakou mi lidi okolo udělají zákeřnost, byla jsem taková "pěkně" soutěživá, dokonce i v práci jsem podezírala kolegyni, co mi kdysi hodně pomáhala, že mi chce všechno vydrapnout... soutěž jsem viděla za vším. Chyběly mi zábrany, takže jsem si udělala pár pořádných ostud, ale pořád mě nenapadalo, v čem je problém. Pak jsem opravdu začla hledat psychiatra, protože těch ostud přibývalo. Co jsem si způsobila mi došlo až ve chvíli, kdy jsem ty léky vysadila. Ostud na celej život, kdo se má z toho vyhrabat. Buďte rádi, milí zlatí, že o vás nikdo neví.

Monika (Ne, 1. 8. 2010 - 20:08)

Obraťte se na psychiatra. Co...Máte naprostou pravdu.Konzultace s psychiatrem je nezbytná.

Ondra (So, 24. 7. 2010 - 11:07)

prosim vas moje dcera tenhle...Obraťte se na psychiatra. Co Vás to napadlo konzultovat dávkování antidepresiv na netu?!

Viky (Ne, 18. 7. 2010 - 22:07)

Maximální dávka Citalecu je 60 mg na den, v nemocnici pod kontrolou až 80 mg/den. Ale nedoporučovala bych si dávkování upravovat, zkonzultujte to s lékařem. Pokud jí Citalec nepomáhá, existuje ještě spousta jiných antidepresiv. S čím se léčí?

josef (Ne, 18. 7. 2010 - 19:07)

prosim vas moje dcera tenhle lek uziva, muze mi nekdo rict kolik si jich muze vzit nejvic aby se nepredavkovala ?

Monika (So, 26. 6. 2010 - 11:06)

S citalopramem na sex nemáte...P.S.Zkuste vyměnit místo léku partnera.

Monika (So, 26. 6. 2010 - 11:06)

S citalopramem na sex nemáte...Tak to asi budete mít jiný problém.Citalec užívám 2 roky a chuť na sex pořád stejná.

Lada (St, 16. 6. 2010 - 12:06)

Esoprex uzivam 3 mes......Dobrý den, mám začít brát Esoprex a mám z něj celkem obavy. Chci se zeptat, jaké s tímto lékem máte zkušenosti a jak na Vás působil hlavně v začatcích a kdy se dostavily nějaké stavy zlepšení.

Martin (Út, 25. 5. 2010 - 21:05)

Slyšela jsem že je člověk...Esoprex uzivam 3 mes... libido mam, erekce neni problem a mam delsi vydrz :). Musel jsem AD vymenit predtim, protoze jsem mel problem s vyvrcholenim. Nevim vsak jak to je u zen :/

Helena (Čt, 20. 5. 2010 - 16:05)

Slyšela jsem že je člověk při užívání Esoprexu sexuálně málo aktivní, má s tím někdo skušenost, poraďte, děkuji

Aja (Út, 18. 5. 2010 - 15:05)

S citalopramem na sex nemáte ani pomyšlení.

Reklama

Přidat komentář