Reklama

Dioptrické bryle

Simona (Po, 23. 8. 2021 - 07:08)

Ve škole mi říkali brejlatka a jen s jedním klukem jsme byly brejlatí. Brýle nosím celý život a pozoruji, že brejlatých hodně přibývá. U starších bych se nedivila, ale hodně mladých, které znám v okolí mají stále brýle. Nedávno jsme měly v rodině svatbu a až později na fotkách jsem spočíta, że polovina lidí tam měla brýle, což jsem naživo ani neregistrovala. Tak se ptám, jestli náhodou nemáte stejné postřehy a nepozorujeme více brejlatých.

Návštěvník (So, 28. 8. 2021 - 10:08)

Obrýlených přibývá,vidím to také,hlavně,když se podívám do zrcadla))) Začala jsem brýle nosit v červnu,dvojky dioptrie na dálku.A je to fajn,jsem ráda,že jsem se k tomu odhodlala.Hanka

Míša (St, 18. 8. 2021 - 09:08)

Brýle nosím od mládí, doposud jsem měla převážně půlobruby nebo kovové se sedélky. Mám 5 dioptrií a sedélka se začala zatlačovat stále více do nosu, chvílemi jsem je nenáviděla. V optice mi doporučila paní celobruby plastové. Byl to pro mě nezvyk a dlouho jsem vybírala. Dnes lituji, že jsem si je nepořídila jiż dříve. Krásně mi sedí na na celém nose, nikde netlačí mám z nich hrozně příjemné pocity. Mám je trochu větší, tak i periferní vidění je úplně jiné, mnohem lepší. Nosím je teď opravdu ráda, úplně jsem se do nich zamilovala, ráno se nemohu dočkat až si je nasadím a i ostatní mi změnu chválí.

Ivča (Pá, 20. 8. 2021 - 07:08)

Také jsem podlehla nebo spíš všemi okolo vtáhnuta do stylu brýlí RETRO a líbí se mi. Teď nosím brýle spíš větší, ale obroučky takové jemnější, ikdyž mám i ty hodně výrazné. Dost však brýle střídám, tak vyvětrám všechny. Plasťáky opravdu na nose sedí báječně, jen se musí vybrat ty správné.

Anna (Po, 16. 8. 2021 - 08:08)

Brýle nosíme celá rodina, dcery mají po mě silnou krátkozrakost všechny máme od 9 do 15 dioptrií, jen manžel má jen 6 dioptrií. Přes tento hendikep můžu říct, že holky nosí brýle rády a mají jich docela dost na střídačku.

Míša (Pá, 13. 8. 2021 - 09:08)

Mám jen -2,5 dioptrie, nosím je od školy, jsem na ně zvyklá. Sama sobě si bez brýlí připadám divně a navíc ač to bude divně znít, brýle chci nosit.

Návštěvník (So, 14. 8. 2021 - 20:08)

Jsi jedna z mála, uzivej si , brýle ženám moc sluš j

martina (Út, 10. 8. 2021 - 14:08)

Já jsem brýle dostala v 16 -1dio nosila jen občas po15 letech si je začala nasazovat stále častěji potom mi přidali další -2.5 takže jsem je začala nosit stále -3,5 na obě oči to už nosit musím.

martina (Út, 10. 8. 2021 - 14:08)

Já jsem brýle dostala v 16 -1dio nosila jen občas po15 letech si je začala nasazovat stále častěji potom mi přidali další -2.5 takže jsem je začala nosit stále -3,5 na obě oči to už nosit musím.

Marcela (Po, 9. 8. 2021 - 13:08)

Většinou tady píšete a máte dost vysoké dioptrie. Já mám P -3 a L -4 a bez brýlí si připadám naprosto slepá a nemožná. Potřebuji je od rána do večera. Fak si nedovedu představit jaké to máte třeba s těma 8. Zdravím všechny co potřebujeme ty zázračné sklíčka před očima, abysme něco viděli.

Ilona (Út, 27. 7. 2021 - 14:07)

Taky nosím brýle shodou okolností dioptrie plusové jsem dalekozraká. Takže pozoruji kdo jaké brýle nosí. Uvádí se že z populace, která nosí brýle je 10% dalekozrakých. Pracuji v nemocnici a náš kolektiv se těmto údajům zcela vymyká. Většina z nás je dalekozraká bez rozdílu muži i ženy a pouze 4 jsou krátkozrací. Nově příchozí dvě děvčata po škole dalekozraké, nevím přesně, ale odhaduji to na 3 dioptrie. Jak píše Petr u vyšších + dioptrií je problém, že nevidím na blízko ani do dálky. Co vím tak ostatní mají rozmezí 3 až 5 dioptrií, já mám 7,5 a 9 dioptrií, takže jsem bez brýlí v prostoru absolutně dezorientovaná. Jedna kolegyně potřebuje +16 dioptrií a má už problémy se sklíčky a uvażuje o operaci. Takže jsem chtěla jen poukázat, že dalekozrakých v poslední době nějak víc přibývá. A abych nebyla jen v práci plusové čočky má manžel, dcera a jako poslední přibyla vnučka, zatím +4 dioptrie.

Kačka (St, 1. 9. 2021 - 09:09)

Spolužáci, kteří měli brýle jen na tabuli během dvou let začali nosit brýle trvale a každému nějaká ta dioptrie přibyla. Tři, které jsem znala bez brýlí najednou nosí plusové čočky. Mirka z naší třídy rovnou plnou korekci +4,5 dioptrie a to z důvodu, že by mohla začít šilhat. Tak bude fakt, že nás dalekozrakých přibývá.

Daniela (Út, 27. 7. 2021 - 14:07)

Asi budete mít pravdu. Já jsem dalekozraká od dětství, mám +5, manžel ve 43 letech první brýle +0,75, dnes v 55 má +6 a začíná blbě vidět na blízko, tak to budou minimálně +8. Dcera údajně na počítač +1,5 dioptrie, ale vždycky když ji vidím, tak má nasazené brýle pořád.

Petr (Út, 27. 7. 2021 - 13:07)

Dioptrické brýle nosím od školy, mám skoro pořád stejně +5,5 a + 6,5 dioptrií je mi 31 let. Bez nich jsem nemožný a nemůžu vůbec fungovat. Nevidím na blízko a velmi špatně do dálky. Na operaci se bojím, tak mi moje brýle zůstanou napořád, zvyknul jsem si na ně s prý mi i sluší. Akorát lituji dceru ve třech letech má +11dioptrií, to jsem nikdy neměl a zatím ji pořád přidávají.

Návštěvník (Čt, 29. 7. 2021 - 12:07)

Dcera má normální skla nebo lentikularni
J

Simona (Pá, 23. 7. 2021 - 14:07)

Brýle - ve školce jsem dostala první brýle, prý jsem měla +7 dioptrií, postupně se dioptrie upravily a ve 23 letech jsem byla bez brýlí. Bylo to prima. V 35 letech jsem začala mžourat, chvíli jsem tomu nevěnovala pozornost, ale viděla jsem docela blbě. Na očním jsem dostala + 3,5 dioptrie s cylindrem 1,25. Dnes ve 43 letech mám už víc dioptrií než ve školce, aktuálně +9 dioptrií s cylindrem 2,5. Paní doktorka říkala, že z dalekozrakosti v dětství je toto celkem běžné. To jsem si myslela, že brýle nebudu potřebovat, ale prý mi ještě pár dioptrií naskočí.

Iva (Pá, 23. 7. 2021 - 15:07)

Potřebuješ taky brýle na blízko?

Simona (Ne, 25. 7. 2021 - 07:07)

Zvládám všechno s jedněmi, ale ty nejmenší písmenka skoro nevidím. Brýle na čtení za nějaký rok prý přijdou zcela určitě a při mých dioptriích to bude hned o 2,5 až 3 víc. A ty??

Kačka (Ne, 11. 7. 2021 - 14:07)

Napiš email a můžeme si napsat

Návštěvník (Ne, 11. 7. 2021 - 16:07)

mysulka80 @seznam.cz V

Reklama

Přidat komentář