Reklama

Dioptrické bryle

Návštěvník (Po, 31. 5. 2021 - 16:05)

Koukám,že se ohledně brýlí mám na co těšit.Ale asi by mi síla skel nevadila.Radka

Kristýna (So, 29. 5. 2021 - 15:05)

Brýle nosím od dětství, nosím je ráda, patří už neodmyslitelně na můj obličej. Čočky nesnáším a operaci nechci, ikdyž mám 9 a 10,5 dioptrií, tak mi brýle naprosto vyhovují.

Lenka (Ne, 30. 5. 2021 - 16:05)

Sdělení ve čtvrté třídě, že dostanu brýle moc radostné nebylo. Zjištění, že vidím na tabuli bylo úžasné. Od té doby si jsem si už taky zvykla a pár dioptrií přibylo.

Lenka (Ne, 30. 5. 2021 - 16:05)

Sdělení ve čtvrté třídě, že dostanu brýle moc radostné nebylo. Zjištění, že vidím na tabuli bylo úžasné. Od té doby si jsem si už taky zvykla a pár dioptrií přibylo.

Návštěvník (So, 29. 5. 2021 - 07:05)

Ahoj Lado
nechceš napsat má email [email protected] budu rád V

Jirka (Po, 24. 5. 2021 - 07:05)

Jako mnoho jiných ve druhé třídě jsem dostal brýle. Byl to docela mazec napoprvé 5 dioptrií. Po dobu školy a pak i na střední se oči zlepšovaly až na 1 dioptrii a přestal jsem brýle nosit. Do mých 36 roků jsem pak viděl perfektně. Poté jsem začal pociťovat bolení očí, hlavy a únavu. Vše bylo od očí a brýle zase přišly. Bylo to 1,5 a 2 dioptrie. Během deseti roků jsem se dostal na současných 7 dioptrií a malý cylindr. Brýle mám pořád, nevadí mi a moje okolí říká, že mi brýle sluší.

Marie (Po, 24. 5. 2021 - 12:05)

Mám něco podobného, jen v nošení brýlí jsem měla kratší přestávku, jen devět let a jsem dalekozraká a mám 5 dioptrií.

Návštěvník (Út, 25. 5. 2021 - 14:05)

Já nosím brýle teprve 3 týdny,a je to příjemné.Radka

Martina (Út, 25. 5. 2021 - 21:05)

A kolik máš dioptrií ? Ano vše je najednou jasnější znám to já mám taky brýle na dálku -3 dioptrie v 16 letech jsem dostala -1 dio a časem jsem se dostala na - 3 ale to není moc jsem spokojená vidím krásně a s brýlemi jsem prý hezčí.

Návštěvník (St, 26. 5. 2021 - 09:05)

Nosím teď -2,25 a -2,5. Je to bomba,připadám si jak v jiném světě. Špatný zrak jsem si uvědomovala,ale až teď jsem poznala,jak špatné už to bylo. Pár lichotek jsem si také vyslechla,prý jsem i omládla. Radka

Martina (St, 26. 5. 2021 - 20:05)

Tak to je super že jsi omladla a že ti sluší a měla si v minulosti méně dioptrií a nenosila si brýle nebo rovnou teď ti daly dioptrie a ty si brýle začala nosit až teď.

Návštěvník (Čt, 27. 5. 2021 - 08:05)

Jsou to moje první brýle,dříve jsem se zrakem problémy neměla.Až teď,přibližně poslední rok,ke konci už to začalo být i nepříjemné.A teď když brýle odložím,je to nepříjemné dvojnásob.Ale nosím je už poctivě celý den,rychle jsem si zvykla,rozdíl ve vidění je velký.Nedovedu si představit,že někdo má třeba 5 dioptrií,10,jak se tady občas píše. Radka

Martin (Čt, 27. 5. 2021 - 14:05)

Jestli jsi na tom tak,že brýle potřebuješ a nosíš je pořád je už úplně jedno jestli máš 5 nebo 15 dioptrií.

Návštěvník (Čt, 27. 5. 2021 - 19:05)

Opravdu je to jedno zda máš 5 nebo 15 dioptrií jsou to jen čísla Já mám 21dioptrií a brýle mě nevadí vlastně jsem za ně rád a navic mám dlouho lenti je to jen a jen o zvyku. V

Lada (Pá, 28. 5. 2021 - 07:05)

A máš minusové nebo plusové brýle. Já jsem nedávno dospěla taky k - 20 dioptriím a stále se mi oči pomalu zhoršují. A lentikulární nosim už od - 11 dioptrií a zvyklá jsem si na ně úplně bez problémů.

Návštěvník (Pá, 28. 5. 2021 - 12:05)

No mám také minus, přechod na lenti jsem vůbec nepoznal. Já mám lenti od 13 dioptrii a jsem s nima moc spokojený , na druhou stranu výběr žádný není a ty dioptrie pomalu rostou takže pouze lenti,už bych ale stejně neměnil.V

Lada (Pá, 28. 5. 2021 - 19:05)

Taky se mi pomalu plíživě zrak zhoršuje. Každý rok 0.5 - 1 dioptrie navíc, ale silnější čočky v brýlích si nechávám měnit co 2 roky. Co myslíš tím, že není žádný výběr. Myslíš lenti? Já zkoušela asi před 3mi lety superlenti, ale nějak mě nenadchly a teď už jen normální lenti. Jen si nechávám zmatovat tu nedioptrickou část okolo toho lenti kolečka a zdá se mi to lepší řešení.

Návštěvník (Pá, 28. 5. 2021 - 21:05)

Myslím lenti, silnější čočky v brýlích si nechávám měnit při každém navýšení většinou je to o 1dioptrii a také si tu nedioptrickou část nechávám zmatovat i mě se to zdá mnohem lepší Po těch dvou letech nové ččky v brýlích je celkem asi velký rozdíl,ono stačí ta 1 dioptrie co mám já. V

Lada (So, 29. 5. 2021 - 06:05)

Já rozdíl ve vidění na dálku při zhoršení o - 1 diotrii skoro nepozoruji, a lépe se mi s takto slabšími brýlemi kouká na blízko, hlavně na čtení. Při nasazení nových brýlí s novými dioptriemi, mám že začátku, vždy asi 3-4 dny menší problém se čtením, ale stačí, když si na chvilku posunu brýle dál od očí a za chvíli vrátím a je to v pohodě. Navíc jsem si nechala teď nedávno poslední lenti do brýlí udělat to kolečko menší. Místo 40 mm mám jen 30 mm a pozoruji, že se mi přes ně líp kouká a jsou malinko lehčí.

Pet (Po, 31. 5. 2021 - 10:05)

V čem je lepší zmatnění nedioptrické části skel? A jaká je kromě mírně menší váhy výhoda menšího průměru "kolečka" - musíš mít přece menší zorný úhel? Lenti, ale plusové, mne časem asi taky čekají. Ty se také zmatňují? Už se blížím k desítce a tak mne to přirozeně zajímá.

Reklama

Přidat komentář