Reklama

Dioptrické bryle

Návštěvník (Pá, 23. 1. 2009 - 20:01)

Čau dá se to uložit.přeposlat i vytisknou jestli máš tiskárnu čau Martin

Radek (Pá, 23. 1. 2009 - 13:01)

Ahoj Mike, myslíš ten obchod "bryledomu"?¨

Dá se obličej s brýlkami uložit, přeposlat, vytisknout?

R.

Mike (Čt, 22. 1. 2009 - 23:01)

Cauky kluci, koukám ja pekně diskutujete.
Ja mam ted brylky z online obchodu a maj tam i ten program na zkouseni je to fajn :-)
Mike

Radek (St, 21. 1. 2009 - 12:01)

Díky za odpověď Petře..já mám asi rok brýle na čtení..černé tenté titanové rámečky..zpočátku jsem si s nimy připadal trošku.."nesvůj".

Prozdadíš optiku, kde jsi je kupoval? Nabídli Ti třeba výběr rámečků pomocí PC?

R.

Petr (St, 21. 1. 2009 - 11:01)

Občas mě hlava bolela ale nenapadlo mě že je to ve spojitosti s očima .brýle mám bez obrub co jsou málo vidět aby brýle nebyly moc
výrazné každý mě znal bez brýlí.Já jsem si na ně rychle zvykl ráno nasadim a až jdu spát je sundám!!

Radek (St, 21. 1. 2009 - 08:01)

Ahoj Petře, díky za opdpověď. Samozřejmě Ti věřím..ale..to Tě třeba ani nebolela hlava..od toho "doostřování očí"?

Mimochodem jaké brýle máš: myslím rámečky, provedení atd?

R.

Petr (Út, 20. 1. 2009 - 18:01)

Čau Radku asi si to oči doostřovali..čau

Radek (Út, 20. 1. 2009 - 17:01)

Ahoj Petře, díky za příspěvek. Je ten rozdíl opravdu tak markantní? Víš, já si myslel, že mít minus 1,5 D ..tak to prostě musí být znát..třeba že člověk na dálku nepřečte..něco.

Měj se RADEK

Návštěvník (Út, 20. 1. 2009 - 13:01)

KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO
7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta NEJDE JEN O HUBNUTÍ, ALE PŘEDEVŠÍM O KVALITÍ VÝŽIVU ORGANISMU

petr (Út, 20. 1. 2009 - 09:01)

Já mám brýle na dálku -1.5D teď jsem je začal nosit ani se mi do teď nezdálo že špatně vidím šel jsem k očnímu měl jsem něco spadlého v oku,a oční mi vyzkoušela oči a k mému úžasu předepsala brýle ,a ten rozdíl ve vidění vidím až teď.

Iva (Čt, 15. 1. 2009 - 13:01)

Lindo: Ano, ta investice do laserové operace se vám samozřejmě vrátí!!! Vy máte obrovskou výhodu, že jste krátkozraká, takže Vám bez problému dioptrie odstraní! U dalekozrakých je to horší - tam může dojít k poškození oka! Lindo, dnešní technika je hodně vyspělá! Záleží jen na Vás, jestli se na tu laser. operaci cítíte. Určitě ji ještě proberte se svým očním lékařem a pokud budete chtít, zajděte si na důkladné oční vyšetření do Lexa (Lexum - oční klinika), kde přímo ty operace provádějí, důkladně Vám oči vyšetří a řeknou Vám k tomu víc. (Vyšetření v Lexu trvá cca. 3 hodiny a stojí 1700 Kč). Lindo, nechci Vám radit špatně, abyste toho pak třeba nelitovala, že jste na tu operaci šla, ale já na Vašem místě - kdybych byla krátkozraká a měla tolik dioptrií - bych do toho 100% ŠLA!!! Vždyť na ni už bylo i mnoho slavných osobností, např. Jirka Mádl, Petra Voláková (začala nesnášet čočky a nechtěla nosit brýle, tak jí nic jiného nezbylo a je spokojená)! PS: Nejlepší metoda je prý LASIK!!! V Lexumu odstraňují i astigmatismus!!! Jinak mi v Lexumu doporučili klasickou operaci očí (implantaci fakické čočky). Stojí okolo 60 000 Kč, což je hodně, ale na tu operaci nepůjdu hlavně z důvodu, že je to klasická operace, prováděná lidskýma rukama, nikoli naprogramováním laseru, a kdyby mi zavadili třeba do rohovky nebo čehokoli, můžu oslepnout!!! Nebo kdybych po té operaci dostala nějaký oční zánět, rovněž oslepnu! Lindo, pokud jste s čočkami spokojená, tak je klidně noste dál! Já jsem Vám pouze napsala to, jak bych se na Vašem místě zachovala JÁ! Taky se bojím doktorů. Minulý rok jsem ale byla v Praze v Motolské nemocnici na operaci srdce. Od dětství jsem měla srdeční vadu, tak mi ji katetrizační metodou uzavřeli. Taky jsem se bála, ale je to za mnou! ... 1x jsem si zkusila ty čočky objednat přes internet. Do 3 dnů mi přišly domů! Lékaři za ně platím 1800 Kč a přes net mě stály i s poštovným cca. 1200 Kč! To je co? Jenže nevýhoda je, že když si ty čočky nebudu brát od lékaře a budu je objednávat přes internet, můj lékař mě vyhodí a nebudu mít žádného očního a kontrola očí (vyšetření) stojí ve FOKUS Optiku 2000 Kč! A minimálně 1x ročně na tu kontrolu musím jít! Takže na tom moc neušetřím, víte? Lindo, mějte se moc hezky, ať se Vám daří a budete-li mít čas, můžete si na internetu najít více článků o laser. operaci, diskuse lidí, kteří na ní byli - jak jsou spokojeni, popř. si najeďte na internetové stránky oční kliniky Lexum! Ahojky! Ivuš

Iva (Čt, 15. 1. 2009 - 13:01)

Lindo: Ano, ta investice do laserové operace se vám samozřejmě vrátí!!! Vy máte obrovskou výhodu, že jste krátkozraká, takže Vám bez problému dioptrie odstraní! U dalekozrakých je to horší - tam může dojít k poškození oka! Lindo, dnešní technika je hodně vyspělá! Záleží jen na Vás, jestli se na tu laser. operaci cítíte. Určitě ji ještě proberte se svým očním lékařem a pokud budete chtít, zajděte si na důkladné oční vyšetření do Lexa (Lexum - oční klinika), kde přímo ty operace provádějí, důkladně Vám oči vyšetří a řeknou Vám k tomu víc. (Vyšetření v Lexu trvá cca. 3 hodiny a stojí 1700 Kč). Lindo, nechci Vám radit špatně, abyste toho pak třeba nelitovala, že jste na tu operaci šla, ale já na Vašem místě - kdybych byla krátkozraká a měla tolik dioptrií - bych do toho 100% ŠLA!!! Vždyť na ni už bylo i mnoho slavných osobností, např. Jirka Mádl, Petra Voláková (začala nesnášet čočky a nechtěla nosit brýle, tak jí nic jiného nezbylo a je spokojená)! PS: Nejlepší metoda je prý LASIK!!! V Lexumu odstraňují i astigmatismus!!! Jinak mi v Lexumu doporučili klasickou operaci očí (implantaci fakické čočky). Stojí okolo 60 000 Kč, což je hodně, ale na tu operaci nepůjdu hlavně z důvodu, že je to klasická operace, prováděná lidskýma rukama, nikoli naprogramováním laseru, a kdyby mi zavadili třeba do rohovky nebo čehokoli, můžu oslepnout!!! Nebo kdybych po té operaci dostala nějaký oční zánět, rovněž oslepnu! Lindo, pokud jste s čočkami spokojená, tak je klidně noste dál! Já jsem Vám pouze napsala to, jak bych se na Vašem místě zachovala JÁ! Taky se bojím doktorů. Minulý rok jsem ale byla v Praze v Motolské nemocnici na operaci srdce. Od dětství jsem měla srdeční vadu, tak mi ji katetrizační metodou uzavřeli. Taky jsem se bála, ale je to za mnou! ... 1x jsem si zkusila ty čočky objednat přes internet. Do 3 dnů mi přišly domů! Lékaři za ně platím 1800 Kč a přes net mě stály i s poštovným cca. 1200 Kč! To je co? Jenže nevýhoda je, že když si ty čočky nebudu brát od lékaře a budu je objednávat přes internet, můj lékař mě vyhodí a nebudu mít žádného očního a kontrola očí (vyšetření) stojí ve FOKUS Optiku 2000 Kč! A minimálně 1x ročně na tu kontrolu musím jít! Takže na tom moc neušetřím, víte? Lindo, mějte se moc hezky, ať se Vám daří a budete-li mít čas, můžete si na internetu najít více článků o laser. operaci, diskuse lidí, kteří na ní byli - jak jsou spokojeni, popř. si najeďte na internetové stránky oční kliniky Lexum! Ahojky! Ivuš

all (Čt, 15. 1. 2009 - 12:01)

mam minus 10 na kazdom oku a je to v pohode, okuliarmi vidim normalne a neprekaza mi to, jedine pri kupani v mori alebo v bazene je to problem kedze bez okuliarov som prakticky nevidiaci:)

Linda (Čt, 15. 1. 2009 - 12:01)

Ivo. O laserové operaci samozřejmě uvažuji. O peníze tady nejde, protože správně, jak jste spočítala, cena za čočky je 8000Kč ročně. Za pár let by se mi ta investice v každém případě vrátila. Jde o 2 věci. Zaprvé, je mi 21 let a podmínka pro laserovou operaci je, že zrak musí být ustálený. Jenže mě se to před pů rokem o půlku zvedlo. A za druhé se šíleně bojím. nesnáším lékaře, bojím se, a hlavně opravdu bojím, že když se to nepovede, tak můžu i oslepnout. Můj taťka na laserové operaci byl, před deseti lety, a stáhly mu to ze 6 dioptriíí na nulu. Takže žádné čočky nic, vidí jak ostříž :) ..Jenže, co když se to nepovede?Je fakt, že i kdyy mi to stáhly třeba ,,jen,, na 3 dioptrie, bylo by to super!Však tento nebo nejpozději příští rok se do toho určitě dám :)..
A jestli Vám můžu poradit, nevím, odkud čočky kupujete, ale jestli znáte všechny údaje, doporučuji objednávat přes internet. Doporučila bych Vám stránku www.nosimcocky.cz , mají tam opravdu nejlepší ceny a myslím, že poštovné od nějakých 2000Kč je zdarma!A skvělé nabídky dvoubalení roztoků opti-free...:)

Iva (St, 14. 1. 2009 - 18:01)

Lindo: pokud máš tak vysoké dioptrie a jsi krátkozraká (dioptrie -), neuvažuješ o laserové operaci? Kontaktní čočky tě ročně přijdou na 8000 Kč (nevím, jestli do té ceny počítáš i roztoky) a když si to spočítaš, laser. operace stojí cca. 30000 Kč. Já, kdybych nebyla dalekozraká (mám D +3.00 a +4.50), určitě bych na tu operaci šla. Jenže u dalekozrakosti ty operace provádějí do max. +4 D = to je na hranici, dál riskovat nechtějí -) hrozí poškození oka. (Byla jsem na vyšetření v Lexumu.)Takže já na laser. operaci jít nemůžu. Ale na tvém místě bych o ní pouvažovala, protože určitě ti věkem ještě nějaké dioptrie přibudou ... Jak chceš. Jinak mě ty Acuvue Oasys stojí cca. 1800 Kč na 3 měsíce + k nim roztok (používám Complete Multi Purpose) za cca. 500 Kč, takže 2300 Kč/3 měsíce. Hrůza!!!!! Chci přejít na levnější čočky!!! Dříve jsem používala Surevue a stály mě cca. 2500 Kč na půl roku i s roztokem!!! Díky! Ahoj! Ivuš

Linda (St, 14. 1. 2009 - 17:01)

Používám acuvue advance for astigmatism. Dioptrie bych potřebovala 9.5, ale nejvíce nabízí ,,pouze,, 9. Jsou čtrnáctidenní a v oku je mám samozřejmě celý den. Hned jak se probudím a sundám, až ležím v posteli a jdu spát. Nosím je už 4 roky. Naštěstí mi to oko snáší...A hlavně ale doufám, že se nepřestanou vyrábět, jinak bych byla v hájí, už by byla jenom jedna možnost a to nějaká roční čočka- to však teda opravdu nemám zájem. Veškeré firmy na čočky nabízejí nanejvýš do 6 dioptrií a já mám ale ještě navíc v každém oku jinou osu a cylindr (prostě astigmatismus)...Cena na půl roku se vším všudy asi 4000Kč.

Linda (St, 14. 1. 2009 - 17:01)

Používám acuvue advance for astigmatism. Dioptrie bych potřebovala 9.5, ale nejvíce nabízí ,,pouze,, 9. Jsou čtrnáctidenní a v oku je mám samozřejmě celý den. Hned jak se probudím a sundám, až ležím v posteli a jdu spát. Nosím je už 4 roky. Naštěstí mi to oko snáší...A hlavně ale doufám, že se nepřestanou vyrábět, jinak bych byla v hájí, už by byla jenom jedna možnost a to nějaká roční čočka- to však teda opravdu nemám zájem. Veškeré firmy na čočky nabízejí nanejvýš do 6 dioptrií a já mám ale ještě navíc v každém oku jinou osu a cylindr (prostě astigmatismus)...Cena na půl roku se vším všudy asi 4000Kč.

Iva (St, 14. 1. 2009 - 13:01)

Lindo, a jaké čočky používáte? Jak dlouho je nosíte? Vyhovují vám? Díky!

Linda (St, 14. 1. 2009 - 13:01)

Lidi, kteří chcou nosit dioptrické brýle, aniž by museli, jsou ti největší idioti na světě!Co já bych dala za to, kdybych nemusela nosit čočky.Už ani nemohu napsat brýle, protože mít brýle se skly -9.5 dioptrie, to by asi nešlo, že?Jsem z toho fakt zoufalá, bez čoček nevidím ani na půl metru před sebe :(

Petra (St, 14. 1. 2009 - 12:01)

Já mám brýle od základky neviděla jsem na tabuli tak mi předepsali-0.5d nosila jsem je občas. a deset let mi tyto dioptrie stačily ale teď se mi zvedly na -1.25 tak je asi budu muset začít nosit ,ale to neva brýle jsou hezký doplněk!!!

Reklama

Přidat komentář