Reklama

Podvazky a punčochy

lalla1 (Pá, 12. 3. 2021 - 13:03)

:) Dress code je oblečení, které firma předepisuje nebo požaduje, aby zaměstnanec nosil. Někdy je to uniforma, tam je to jasné, a k ní předepsané doplňky-boty, barva punčoch/punčocháčů, styl make upu atd. Tak to mají třeba letušky, kdy velmi záleží na tom, jak chce firma vypadat. Jinak bude vypadat uniforma Low Cost Aerolinií- bude volnější, méně striktní- trika, kalhoty, boty bez podpatku a jinak bude vypadat letecká firma, která je tradiční, provozuje první třídu, uniforma a doplňky budou klasičtější, lodičky, jasně daný počet šperků, večerní makeup....No a pak jsou firmy bez uniforem, banky, korporátní firmy tady, kde je dress code předepsaný- oblek, nebo kalhoty košile u pánů, dámy kostým, lodičky....Pak je oblast různě uvolněných Dress Code, reklamní agentury, umělecké firmy- zde se více hledí na kreativitu zamestnance a jaksi modnost oblečení-....Ale to vše platilo v době předcovidové....

Aramis (Pá, 12. 3. 2021 - 15:03)

Děkuji za vysvětlení a poučení, Lallo. A jaké Dress code předepisuje firma Vám,Lallo?

lalla1 (Pá, 12. 3. 2021 - 16:03)

Aramisi, kostým sukňový nebo kalhotový (já preferuji sukni) nebo pouzdrové šaty. V zimě černé punčochy/punčocháče, v létě tenké tělové. Make up, vlasy nad ramena nebo do uzlu, culíku. Hladké lodičky, nemusí být jehlové, v zimě mimo interier možné hladké kozačky. Náušnice, dva prstýnky, jeden náramek nebo hodinky, pokud řetízek tak jednoduchý nebo perličky. :)

Aramis (Pá, 12. 3. 2021 - 17:03)

Hmm, a v jakém oboru vaše firma podniká?

lalla1 (Pá, 12. 3. 2021 - 17:03)

To nemohu upřesnit, omlouvám se.

Aramis (Pá, 12. 3. 2021 - 17:03)

Ale omlouvat se nemusíte Lallo, pokud jste usoudila,že se jedná o informaci pro Vás choulostivou,tak omluvit bych se měl spíše já. Ale můžu se zkusit zeptat i jinak. Vaše firma Vám poskytuje Dress code sama anebo máte v jeho výběru určitou volnost a firma Vám jej hradí paušální částkou?

lalla1 (Pá, 12. 3. 2021 - 17:03)

Firma mi dává kostým, košile, trika, kabát, pašmínu, šátek, vestu... vše v třech barvách, které jsou firemní a mohu je různě kombinovat. Boty, punčochy, šperky, make up. parfem jsou moje dle mého výběru, pokud splním požadavky, o kterých jsem psala.

Aramis (Pá, 12. 3. 2021 - 18:03)

A kdyby jsi zvolila diskutované FF punčochy tak by firma neprotestovala?

lalla1 (Pá, 12. 3. 2021 - 18:03)

Tak FF punčochy jako punčochy se švem manuál neřeší, ale upřímně já bych si je neoblékla (v civilu ano) a kdyby s tím přišla nějaká podřízená kolegyně, tak bychom se nad tím asi museli všichni '' hluboce'' zamyslet, Aramisi. Ale punčochy se švem jsou prostě poněkud nápadnější a to u mého dress codu není žádoucí.

Aramis (Pá, 12. 3. 2021 - 20:03)

Ale i tak,podle toho co jste uvedla, si myslím,že Vám to musí ve vaší "uniformě" slušet.

Aramis (Čt, 11. 3. 2021 - 14:03)

Máš pravdu Ludmilo,neuvědomil jsem si jaká je dnes smutná pandemická doba neumožňující společenské využití krásných punčoch. A k tomu ještě ta již otravná zima spolu s opatřeními bránícími pohybu do pěkné přírody. Takže jenom domácí "radovánky". K tomu doporučuji využít právě ty již zmíněná videa La Dame de France na you tube ( je jich tam více ). Třeba Tě inspirují u číše vína jako výbornou
ouverturu k romantickému večeru ve dvou. . .
A samozřejmě si neodpustím všetečné otázky. Jak jsem již dříve předeslal, líbí se mi
FF punčochy,což je zkratka pro Full Fashioned punčochy. Dalo by se to přeložit jako
"plně módní" a myslí se tím punčochy s klasickým zadním švem. Ty se vyráběly v 50-tých a zpočátku 60-tých let na plochých pletacích strojích, vyrobená plochá pletenina se pak sešívala do tvaru punčochy,odtud ten dlouhý podélný šev na punčoše. A zdá se,že znovu přichází tyto punčochy do módy. Přiznám se,že jsem je nosit naše ženy v poslední době moc neviděl. V souvislosti s nimi se objevují i termíny s kubánskou patou a francouzskou či evropskou patou. Jedná se zřejmě o vzhled nášlapné plochy punčochy. Ta ovšem pro mužského pozorovatele obuté ženy v punčochách není vidět. Mohla by jsi mi více vysvětlit či přiblížit zmíněné termíny? Tedy, pokud tyto zmiňované punčochy nosíš.

Ludmila01 (Čt, 11. 3. 2021 - 19:03)

Soupeřit Aramisi s Vašimi znalostmi je příliš obtížné. Nicméně,....u nylonek s kubánskou patou je charakteristické hranaté patní zesílení. U francouzských nylonek zesílení paty plynule, jakoby kuželovitě přechází svým zesílením do zadního švu. Zesílení v podstatě převyšuje opatek lodičky, což působí pohledově mnohem rafinovaněji. Pravé FF nylonky jsou ovšem násobně dražší v porovnání například s hladkými RHT. Je pravdou, že nošení FF punčoch vyžaduje dokonalé umístění zadního švu středem lýtka i stehna s odpovídajícím předepnutím . K dostání jsou i samodržící punčochy se silonkami se zadním švem, ať již ve francouzském nebo i kubánském provedení. Osobně FF příliš nenosím. Mám všeho všudy dvoje, které jsem si kupovala ve Villachu při návratu ze Slovinska.před dvěma lety. Měla jsem je na sobě ne víc, než třikrát. Jsou krásné, ovšem umíte si představit přejít v lodičkách náměstí dlážděné žulovými kostkami na vysokých podpatcích? Jehly nenosím, ale i v elegantních lodičkách s podpatky kolem 8 cm je to svým způsobem dobrodružství. Aramisi, téměř rok a půl jsem nebyla v divadle, jako spousta dalších....v době omezení, příležitostí, kdy si obléknout krásné punčochy....pro parádu...příliš nebylo, což patrně neuniklo nejen Vašemu povědomí s určitou abstinencí " hřejivých " pohledů okolních krás. Budete si muset chvíli počkat, brzy se rozjaří.... :-)

Aramis (Pá, 12. 3. 2021 - 11:03)

Děkuji za zcela vyčerpávající informaci o FF punčochách, Ludmilo. Ale proč by jsi měla "soupeřit" s mými znalostmi? Rád se nechám poučit a diskusní fórum by snad mělo sloužit k tomu abychom si vyměňovali svoje názory a pohledy? Třeba Tvůj ženský pohled a můj mužský pohled na tu stejnou věc. Chápu třeba,že z ženského hlediska je náročné pochodovat v takových pěkných punčochách po náměstí, ale zase z toho mužského hlediska jsou velmi rafinované. Jak již jsem dříve předeslal, Francouzi mají nejlepší na světě módu,kosmetiku a rychlá auta. Není tedy náhodou, že na mezinárodních autosalonech propagují krásná auta krásné ženy v krásných punčochách. A který muž by netoužil vozit v krásném autě krásnou ženu v krásných punčochách? V tom je ta rafinovanost popisované presentace. A stejné by to mělo být i v té ženské aplikaci krásných punčoch . . .
Ale chtěl jsem se Tě ještě zeptat na něco z jiného soudku. V poslední době se objevuje jako poslední výkřik dámského spodního prádla saténové trenýrky. Jaký je Tvůj názor na jejich nošení?

Ludmila01 (Pá, 12. 3. 2021 - 21:03)

Termín " soupeřit " jsem Aramisi zvolila záměrně s určitou dávkou respektu, nicméně s úsměvem ve tváři. Není příliš mužů, kteří se v této problematice pohybují jako ryba ve vodě :+). Pokud ano...pak spíše po stránce erotické.....
Jak již uvedla lalla, FF punčochy se švem jsou nejen svůdné, ale zejména velmi výrazné, co se vnímavosti okolí týče. Pochopitelně mohou celkový outfit " velmi smyslně " podtrhnout ", ovšem při nevhodné volbě naopak zhatit. Pokud Vás vezmu za slovo.....co si představujete pod pojmem " krásná žena " na luxusním autosalonu? Spoře oděná modelka s konferenční velikostí XS na jehlových podpatcích?
Aramisi, saténové šortky si ráda obléknu po osvěžující sprše, po náročném dni v soukromí, kdy se potřebuje tělo nadechnout a uvolnit se. U kalhotek upřednostňuji spíše bavlnu. Satén je mi mnohem bližší například u košilky nebo župánku doplněný krajkou.........

Aramis (So, 13. 3. 2021 - 09:03)

Pojem krásná žena v krásných punčochách v krásném autě jsem zvolil jako příměr rafinovanosti té presentace, neměl jsem na mysli žádnou konkretní ženu, Ludmilo :).
A pokud se týká módy nošení saténových trenýrek, v Tvojí terminologii šortek, zajímá mě na tom spíše ta psychická stránka věci. Není přeci jenom pojem "trenýrky" spojován s mužským spodním prádlem? Já se přiznám,že když jsem si oblékal dámské podvazkové punčochy,tak jsem měl zpočátku divné pocity ://) i když
je používám jako spodní prádlo,které není vidět. A nějakou dobu mi trvalo než jsem si na to zvykl . . .

Ludmila01 (So, 13. 3. 2021 - 21:03)

Pokud si chci Aramisi chvíli odpočinout, zrelaxovat, dát si v klidu lahodný šálek kávy, zvolím mnohem volnější " domácí outfit ", byť to nepůsobí příliš sexy. Dámské saténové šortky ( trenýrky ) si dovolím občas doplnit i pánským tričkem, které na sobě mám, vzhledem k svému vzrůstu, téměř jako minišaty. Netrpím přitom pocitem studu ani psychickou újmou. Nicméně, pocit, kdy si muž oblékne dámské punčochy, bude patrně zcela odlišný, což jste zmínil, byť je to ze zdravotních důvodů. Spousta mužů nosí kompresní punčochy ze zdravotního hlediska nebo i dámské silonky....pro zahřátí...pod ošacením. Svým způsobem se ryze dámské " doplňky " ošacení a spodního prádla s pánskými prolínají i mimo punčochové zboží. Kupříkladu dámské saténové " trenýrky " vs. pánská tanga.... Řekla bych, že pro ženu je zcela přirozené se v obchodě zastavit v pánském oddělení prádla a koupit slipy, trenýrky nebo boxerky pro partnera. Muž se málokdy odhodlá k návštěvě dámského prádla, natož k nákupu. Zda je v tom stud, psychika, či jiné zábrany je otázkou.

Aramis (Ne, 14. 3. 2021 - 11:03)

No musím přiznat Ludmilo,že Tvé názory jsou mi čím dále více sympatičtější pokud se týká přístupu k oblékání. Ráda nakupuješ, ráda si zkoušíš nové věci, zkrátka netrpíš příliš konvencemi a užíváš si života. A to je mi sympatické. Dokonce si myslím,že typologicky by jsi obstála i jako manekýnka spodního prádla, tuto úvahu si dovoluji vyslovit,protože jsem se jednu část svého profesního života v této oblasti pohyboval,jak již jsem se dříve zmínil. Neznám samozřejmě další
Tvoje nutné předpoklady pro tuto profesi jakými jsou tělesné parametry či věkové limity,ale psychicky by jsi na to měla. A se znalostí tohoto prostředí mohu říci,že vyjít na molo ve spodním prádle není psychicky tak jednoduché,jak by se mohlo na první pohled zdát.
Pokud se týká nákupu spodního prádla a to i dámského, tak já jako muž,vzhledem ke zhora uvedeným zkušenostem, nějakými psychickými zábranami netrpím a to ani v kamenných obchodech. Běžně nakupuji punčochy či dámské kalhotky například v podnikové prodejně Evony a manželce nakupuji svůdné prádlo převážně já. Vím,že se teď Ty a možná další ženy,co čtou tyto řádky,zhrozily. Ale na obranu své manželky musím uvést,že je to výsledek její nežádoucí výchovy v dětství, kdy jí rodiče,zejména tchyně,jako jedináčkovi neustále cpali a nakupovali věci podle jejich představ katolické výchovy až jí jakékoliv nákupy intimního prádla zcela znechutili.
Pokud se týká téma muži versus spodní prádlo, tak to je téma pomalu na diplomovou práci. Souhlasím s níže uvedeným Pepovým názorem,že svou roli zde sehrává nedostatečná pozornost
módních návrhářů v oblasti pánského spodního prádla,ale to je jen špička ledovce. Takže o tom zase někdy příště,pokud Tě bude toto téma zajímat.

Ludmila01 (Út, 16. 3. 2021 - 10:03)

Aramisi, děkuji Vám za kompliment...polichotit umíte. Přehlídkové molo si dopřeji pouze v soukromí o samotě...před zrcadlem, jako každá, nikoli na veřejnosti. Se svou tělesnou schránkou jsem spokojená. Pro Vaši informaci, kterou ze mne loudíte....výška 167, konferenční velikost 42....více neprozradím :-)
Nicméně Aramisi, chválím Vaši odvahu při nákupu prádélka.... Vaší paní, kde jistě uplatníte svou odbornost i vkus. Pánská móda by si jistě zasloužila mnohem větší pozornost...a ráda si s Vámi pohovořím, ovšem bylo by vhodné ponechat....prostor k diskusi....i ostatním. Přeji příjemný a úspěšný den. .

lalla1 (Čt, 11. 3. 2021 - 14:03)

Aramisi, myslím, že pucnčochy švem se nosily vždy, jen jsou na nošení poněkud náročnější, je třeba šev stále kontrolovat, ale zase úžasně tvarují nebo tedy zeštíhlují nohu :)

Aramis (Čt, 11. 3. 2021 - 15:03)

Tak asi mám smůlu na pěkné ženy v pěkných punčochách ... A ty paty?

Reklama

Přidat komentář