Reklama

Obřízka

Anonym (St, 11. 9. 2024 - 23:09)

Obriezka je sama o sebe rutinný zákrok, ktorý sa robí preventívne, aby sa znížilo riziko určitých zdravotných problémov, ako sú infekcie alebo zápaly. Diskutuje sa o etickom rozmere, najmä pokiaľ ide o vykonávanie obriezky na novorodencoch, ktorí nemajú možnosť vyjadriť súhlas. Pre týchto kritikov môže byť zákrok vnímaný ako zbytočný zásah do tela dieťaťa bez jasnej potreby, avšak vtedy je obriezka spojená s emocionálnymi alebo estetickými obavami a to prispieva k tomu, že sa zákrok považuje za vážnejší, ako v skutočnosti je. 

Pred 30 rokmi mi na vojenskom odvode lekár stiahol predkozku hore dole a dostal som papierik, aj s ďalšími troma spolužiakmi na urológiu, na drobny zakrok. Nebol internet a ani sme netušili, o čo ide, po zákroku sme šli domov a mali mesiac bez TV. Nikto nič neriešil doma, ani v škole. Po 6 mesiacoch na opakovanom odvode som sa dozvedel, že sme aj ja, aj spolužiaci boli obrezaní, z dôvodu užšej predkozky. Úprimne, keby som vtedy vedel, čo mi budú robiť, bál by som sa a mal predsudky, teraz, s odstupom času môžem povedať len, že neľutujem nič, je to absolútne super hygienické a čisté a odporúčam to každému. 

Anonym (Čt, 12. 9. 2024 - 16:09)

Zajímavé že to bylo uděláno bez jakéhokoliv vysvětlení a tušení o co jde. Byla jiná doba. To já když se někdy v 11 dozvěděl o co jde tak jsem předpokládal že budu jedním z těch co na to budou muset a hrozně se toho bál. Tehdy jsem to nechtě ani za nic, byly obavy a předsudky.  Po letech jsem se rozhodl tento strach překonat a také toho nelituji. 

Anonym (Pá, 13. 9. 2024 - 17:09)

Lekár na odvode povedal, že predkozku mám celkovo dlhšiu a po stiahnutí za žaluďom je užšia, tak dodal len, ze by bolo dobré urobiť malý zákrok, aby šla ľahšie, nakoľko to môže byt problém, aby sa vyriešil zavčasu. Rodičom som to povedal, tí ma ubezpečili, že to bude rýchle a jednoduché, keď lekár hovorí, takže som tomu nevenoval veľkú pozornosť. V nemocnici sme boli ešte s jedným spolužiakom, tam sme hrali skor hrdinov, ale tak nam povedali, že nám to opichnú, aby to nebolelo, a po 30 minútach, ze je to už v poriadku. Cítil som bolesť a nepohodlie tam dole, kde som mal predtým predkožku. Lekár mi vysvetlil, že žaluď mam teraz odkryty a to bolo potrebné kvôli hygiene a že si zvyknem a časom sa to zlepší. Hoci som na začiatku nevedel, čo sa deje, začal som chápať, že to bolo urobené preto, aby som sa vyhol ďalším problémom. Aj keď to bolo nečakané, zvykol som si na to úplne v pohode. Až po polroku som na opakovanom odvode počul prvý krát: obrezany

Default User Image
MUDr. Pavel (Ne, 15. 9. 2024 - 01:09)

Kecáš, ambulantně se to u dospělých nikdy nedělalo. 

Anonym (Ne, 15. 9. 2024 - 07:09)

Nerobilo sa to ambulantne pri deťoch, pri dospelých áno, nekecam v ničom, no presviedčať ťa tu nemám záujem, hovorím/pisem tu pravdu!

Anonym (Po, 16. 9. 2024 - 00:09)

Píšeš nesmysly. Jsi pohadkář. U dospělých máš po obřízce asi 9 stehů +-. To se fakt, jak říkáš nikdy během chvilky a ambulantně nedělalo. Jsi jelito.

Anonym (Po, 16. 9. 2024 - 13:09)

Já jich mám přes 20. Trvalo to chvíli 

Anonym (Po, 16. 9. 2024 - 03:09)

Nemohu posoudit jelitovitost tvé osobnosti, ale nesmysly sem píšeš ty.  To posoudit mohu. A domnívám se, že záměrně. Tímto tvým, a ostatně i  dalšími, se tu  v poslední době diskuse dost plní.  Obřízka jako ambulantní zákrok je, byla a bude zcela běžný  chirurgický výkon.  Nakonec si může každý tento fakt bezpečně ověřit z jiných zdrojů.  Ujišťuji tě, že ambulantně je možné zvládnout i šití. Zda tento zákrok proběhne nebo neproběhne ambulantně nezávisí na počtu stehů, ale především na typu zvolené anestezie. A někdy v této souvislosti po dohodě s operatérem  i na zvoleném stylu obřízky a jeho náročnosti. Chápu ale, že sem chtějí přispívat i lidé, kteří o tématu v podstatě nic nevědí. Zdá se, že jsi jedním z nich. 

Anonym (Po, 16. 9. 2024 - 05:09)

Jo, udělali mu obřízku a on si toho ani nevšiml... jasně...já ji narozdíl od tebe mám, ve věku 25 let a plném zdraví...a fakt jsem se z toho dostával minimálně týden..v nemocnici jsem byl dva dny..operace byla v narkóze...potom..opuchlý penis, občasné průsaky krve, postupné vypadávání stehů... bolesti při nočních erekcích..atd. nakonec se kůže na žaludu úplně celá oloupala a udělala nová. Tak ty tvoje a jeho pohádky o tom, jak si toho ani nevšiml a za týden šel na vojnu nechte pro někoho jiného...jelita jste oba dva.

Anonym (Po, 16. 9. 2024 - 10:09)

Také jí mám udělanou a mohu jen souhlasit. 

Anonym (Po, 16. 9. 2024 - 06:09)

Jen pro upřesnění - on píše, že šel za PŮL ROKU  k opakovanému odvodu. A že měl měsíc bez tělocviku. Odkud se v textu bere ten týden? Že by tvoje iniciativa? A to proto, že jsi ve čtení diletant, nebo nemáš dobrou čtenářskou gramotnost? Nebo to tak uvádíš záměrně prostě jenom proto, že se ti chce trolit?

Anonym (Po, 16. 9. 2024 - 08:09)

A to ani nepíše nic o samotném zákroku. Ani neví, jak se to dělá, protože kecá. Bez šití se to totiž dělá jenom miminum, kterým to hned sroste. Někdy se zeptej nějakeho chirurga, jak to vypadá třeba u operace miminka, tkaň srůstá prakticky hned....ale to je jedno, prostě jsi mu naletěl jak trubka a snažíš se kličkovat. Nevím od kdy je potřeba informovaný souhlas, ale moc bych se divil kdyby už za komunistů nic takového nebylo.... Navíc "někdo mi uřízl kus penisu a já ani nevím proč, nač, kvůli čemu" a to ještě ve věku kdy pro každého kluka je penis asi to nejdůležitější... haha...

Anonym (Po, 16. 9. 2024 - 07:09)

Číst asi neumíš sám..píše, že za 30 min byl v pohodě, jen ho to trochu bolelo. Jen odvadiš pozornost, prostě je to celé nesmysl...m

Anonym (Po, 16. 9. 2024 - 12:09)

Nemyslím si, že bych odváděl pozornost. Pouze reaguji na tvé tvrzení o mých a jeho pohádkách. Konkrétně na tu pasáž, kde píšeš něco, co on ve svém příběhu takto ale vůbec nezmiňuje a stavíš na tom svou argumentaci. A abych připoměl, co ve svém tvrzení  říkám já - ambulantně je možné obřízku provést, jedná o snadný a rychlý zákrok. Nejkomplikovanější je provedení obřízky “high and tight”, respektive metoda sleeve resection. Jinak to skutečně bývá do půl hodiny hotové. Jestli je to pro tebe pohádka, budiž. No, a jestli tys byl v celkové narkóze, tak to jsi pak samozřejmě po zákroku domů jít nemohl. Ale ne kvůli složitosti operace, nýbrž právě kvůli celkové narkóze. Při lokální anestezii by nebyl žádný důvod tě v případě zdařilé operace nechávat v zařízení do druhého dne, natož dny dva. To, jak kdo prožívá pooperační stav a proces hojení rány, je věc velmi individuální. Tys svoje zkušenosti popsal. Já nepátrám, jestli se autor obřízce skutečně podrobil, ale tak, jak to ve svém vyprávění popisuje, se to klidně odehrát mohlo.Včetně jeho pocitů z ní.  On totiž nepopisuje žádné nevěrohodné podrobnosti. To, jak se zdá, se za něj snažíš udělat ty.  Důvod mi zůstává utajený. Obřízku nepropaguji, ani nezatracuji. To je jiná otázka a pro někoho i jiný boj. Jen mně vadí, když někdo své vlastní vycucané tvrzení vydává za cizí a staví si na něm argumentaci, kterou se do druhého naváží. A na to já upozorňuji. Ale nakonec je dobře, že když je to téma o obřízce, že se zde zase objevily příspěvky, které se jí věnují. A ano, obřízka jsou i pooperační bolesti a proces hojení pro někoho není procházkou růžovým sadem. Ale ten, kdo to vše případně snáší líp, ještě nemusí být lhář. 

Anonym (Po, 16. 9. 2024 - 05:09)

A to ani nemluvím o následných zatvrdlinách v místě stehů, nutnosti je promazávat atd..atd... Až cca po roce je to úplně v pohodě...ale jasně, na Slovensku to dělá obvoďák a po 30 minutách mírného nepohodlí už o tom ani nevíte...

Default User Image
Hahik Official (Čt, 12. 9. 2024 - 08:09)

Je vidět, že trpíš syndromem popření ztráty a nečetl jsi studie docenta Obřízky, který obřízku jednoznačně zavrhuje. Na německych fórech jistý Sebastian za to nenavidí svojí prababičku z matčiny strany a pradědu babičky jeho otce, protože ho ve věku 35 let obřezali. Na rakouském netdoktorovi, než byl úřady zablokován by ti to můj přítel Helmut vysvětlil. Já musím končit, protože brzy bude vizita a pořád vidím kocoura.

Default User Image
Elča (Ne, 8. 9. 2024 - 02:09)

Obřízka není nic hrozivého. Syn, 12 a půl, ji musel nedávno podstoupit, a po měsíci rekonvalescence je v pohodě. Onanuje tak jak před operací, řekla bych ještě více si ho honí. Podle semene to vidím.

Default User Image
ShabbaTot-Jahoda (St, 11. 9. 2024 - 13:09)

Dej si bacha,co tady píšeš!! Někdo by mohl poslat podnět Policii ČR!! Třeba já, Jahoda!

Default User Image
Hahik Official (St, 11. 9. 2024 - 13:09)

Čau Jahodo, jak se vede? Někdy přijeď do Berouna!

Default User Image
ShabbaTot-Jahoda (St, 11. 9. 2024 - 15:09)

Pane Hahiku,mám polámanou feldu! Nemůžu ani na nákupy do Poslska!§

Reklama

Přidat komentář