Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

lalla1 (St, 5. 5. 2021 - 21:05)

Ne, Oto, tomu se říká zodpovědnost. Pro mě a myslím ani Andreu a Kaču a další není možná jiná cesta, nemohu riskovat, nejsme samy, máme rodiny a děti, Argumenty o zodpovědnsoti k sobě a svým blízkým i o zodpovědnosti vůči společnosti jsme zde probírali.......Myslím, že jsi něco takového neviděl u svých přátel nebo rodiny ale někde na you tube, ne:)

Ota (St, 5. 5. 2021 - 22:05)

Když budeš očkovaná budeš nakažlivá stejně i dále. Jediný prý to má ochránit od vážnýho průběhu což ale ani tak neni jistý. Zároveň neočkovaný u Covidu maji vážný průběh asi kolem 1-2% lidí ale když si k tomu přidam možný rizika z vakcíny,tak mi z toho žádná výhoda nevychází,spíš strach navíc.A tu neplechu v těle to nemusí udělat hned ale postupně. Jo to právě už znám i osobně lidi co z toho mají problémy. Jedna pani je po vakcíně s otokem mozku v nemocnici a dva říkali že vakcína měla horší příznaky než u nich Covid a tak jeden lituje že si to dal. No jak vás tu znám dýl tak po pravdě mám o vás strach.Je kolem hodně pochybností a já tomu nevěřim.Lidi co na to jdou tak mám z toho pocit že jdou na porážku, mám z toho zlý pocity.

-Aleš- (Čt, 6. 5. 2021 - 14:05)

Oto, ale ty bys měl právě naopak být rád, že se pro tebe cizí lidi nechají očkovat. Čím víc jich bude očkovaných, tak je šance, že do toho nebudou nutit tebe. I když si myslím, že tě systém donutí aby ses nechal očkovat. Už se asi nebude opakovat fiasko z roku 2009, kdy tady byla taky nová chřipka, ale vzhledem ke zpackané pí ár v té době museli vakcíny za desítky milionů vyhodit, protože o ně nikdo neměl zájem.

lalla1 (St, 5. 5. 2021 - 23:05)

Dobrá Oti, já tě přemlouvat nebudu, musíš zapojit svůj rozum a svědomí. Jen zopakuji, co zde již bylo. Prospěch vakcíny je nesrovnatelně větší než její riziko. Neber mě za slovo s čísly, ale je to v jednotkách následků nebo úmrtí na desítky milionů vakcinovaných. To riziko je prostě několika řádově nižší než když jdeš na operaci se žlučníkem, natož když jedeš autem nebo letíš letadlem. Vakcinace tě ochrání před tím, co je pro nás nejpodstatnější, před trvalými následky z těžkého průběhu nemoci. Co se týká společnosti, nejde o to, že nikoho nenakazíš, ale že určité procento lidstva musí být naočkováno, aby vznikla imunita a aby se tak vir oslabil. A abychom mohli začít normálně žít, nebo tedy aspoň trochu normálně, protože svět už nebude nikdy jako dřív. Normálně myslím bez roušek, s normálně fungující ekonomikou, zábavou sportem školami. Neplechu v těle? No to mi povídej, současný životní styl je takový, že nám škodí vše včetně těch polomrtvejch okurek, které jsme tady dnes probíraly. Promiň, moc ti nevěřím, že ty lidi, o kterých píšeš znáš osobně, je to jen JPP, promiň ale, nechci se tě dotknout.

Johnson (Čt, 6. 5. 2021 - 12:05)

„Bylo použito sedm milionů dávek a objevilo se sedm případů krevních sraženin , to je nesrovnatelné. Nebezpečí z toho, že se vakcína nebude používat, je desetitisíckrát větší, než že se používat nebude. Je to jak kdybychom se chtěli chránit před kapkami deště tím, že skočíme do rybníka,“ poměřuje imunolog z Akademie věd ČR Václav Hořejší.

Miluna (Čt, 6. 5. 2021 - 12:05)

Tomuhle příspěvku vůbec nerozumim co si tim chtěl říct.

-Aleš- (Čt, 6. 5. 2021 - 14:05)

Ten příspěvek opravdu vůbec nedává smysl. Nicméně ten anonym ho pouze zkopíroval z webu ČT. Takže buď je blbec novinář, který to psal nebo pan Hořejší. Ať už je to tak nebo onak, pan Hořejší je horlivý zastánce očkování, tak ten příspěvek by se dal interpretovat jako propagace nutnosti vakcinace i když je to napsáno tak, že to spíš vyvolává pochybnosti o očkování.

Bohuna (Čt, 6. 5. 2021 - 12:05)

Taky tomu nerozumím, tak to jsme dvě krávy, že jo!

Návštěvník (Čt, 6. 5. 2021 - 12:05)

Nic pro tebe, ty přemejšlej o školní jídelně před dvaceti lety.

Andrea (St, 5. 5. 2021 - 20:05)

Milča udělala za poslední roky velký pokrok,jen myslím, že by jí bylo nejlépe samotné,chce mít svůj klid.Ja jsem někdy z té naší smečky na hlavu, když po mě něco chtějí,tak říkám, děti od nejstaršího začněte,pak manžel se svojí druhou manželkou chemií a jsem pak ráda, že jsem v práci.

Martina (St, 5. 5. 2021 - 20:05)

Rozumím ti. Hezký večer.

Andrea (St, 5. 5. 2021 - 19:05)

Lallo, manžel to nastudoval svědomitě,velmi svědomitě, má i známé mezi odborníky a ti jsou jednoznačně pro očkování.Marti,okurky jsou nedobré, dělám zálivku, hodně sladkou a strouzek česneku, dělala maminka

Martina (St, 5. 5. 2021 - 20:05)

Já se napálila na krásu. Okurky velké, pevné, bez igelitu, cena zajímavá. Andy, taky jsem uvažovala o zakysance s česnekem a pepřem. Taky na sladko, to máme rádi. Ale to se nedalo. Kdyby nebylo dost šťávy z masa, udělala bych podobně dip k masu, ale bez těch nešťastných okurek. Zítra se na ně znovu podívám, asi je nastrouhám na tzatziki, trochu kopru ještě mám, tak to by bylo, abych jim nevdechla život :-))

Andrea (St, 5. 5. 2021 - 19:05)

Nebojím se o tom psát, až přijde čas nechám se očkovat, manžel také.

Návštěvník (St, 5. 5. 2021 - 19:05)

Lallo, Andreo, Sany holky necháte se očkovat? Zatím je asi Kača a Fernando. Mia a Bianka asi nechtějí, co vy? Jestli se tady o tom bojíte psát, tak chápu.

lalla1 (St, 5. 5. 2021 - 19:05)

Na přímou otázku, přímá odpověď. Ano. Vše jsem důkladně zvážila dle dostupných informací

Martina (St, 5. 5. 2021 - 19:05)

Koukala jsem, že jsi reagovala na kopračku. Mmch, byla výborná. Já ji od školních let nesnášela, protože to byla akorát zahuštěná šlichta s minimem kopru a prorostlou flaxou, kterou jsme musely jako děti sníst. Pašovaly jsme maso z jídelny strčené v ponožce a splachovaly do záchodu. Muž studoval v Brně nástavbu a chutnala mu právě kopračka paní domácí. Brambory a vajíčko. Tak jsem se jí naučila a nedám na ni dopustit. Takže ten recept má kořeny na Moravě? Nevěděla jsem.

lalla1 (St, 5. 5. 2021 - 19:05)

Jasně na Moravě. A ono to prý bylo tak, že na vesnici se nejedlo maso denně a koprovka byla s vajíčkem prostě laciné jídlo, kopr ze zahrádky, vajíčka od slepiček, brambory z políčka. A bylo. A knedlíky se nedělaly, baštily se brambory

Martina (St, 5. 5. 2021 - 19:05)

Tak tenhle recept je skvělý. Navíc levný a ani není pracný.

Andrea (St, 5. 5. 2021 - 17:05)

Lallo,s paní to bude dobré!!!!! Děkuji za info.Bataty mám ráda, ale jen já a jeden syn.Ted jsem přijela z mega nákupu,jdu si uvařit meltu a za odměnu cígo.Co se mi líbí, že jsem přijela k baráku a smečka už to uklidí.Jo a k večeři nevinná klobása,skoro 2 kila

Reklama

Přidat komentář