Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Kača (Čt, 29. 4. 2021 - 18:04)

Nechci tě trápit v tak osobní věci...ale nevím, co je pojem "několik" hodin. Mimochodem, pacienti si často stěžují, že je noční hlídání obtěžuje. To si nevybereš.

lalla1 (Čt, 29. 4. 2021 - 19:04)

,

Kača (Čt, 29. 4. 2021 - 17:04)

Lallo, toto je také typické a zažila jsem to i u sebe...vidím to z obou stran. Takové to "já nejsem důležitý, mají hodně práce,...". Pak se stane malér a nemocnice je ta nejhorší, protože pacienta "odmítla" operovat. Na onkologii by mohli vyprávět, v jakém stavu pak pacienti přijdou...a kdo je pak nejhorší? Někdy si říkám, kdy konečně dojde na monitorované hovory...protože nemocnice (a ani pacient) se později nemají jak bránit.

Kača (Čt, 29. 4. 2021 - 17:04)

Přeci jen se vyjádřím...To co píšeš, je naprosto stejný scénář většiny pádů. Mamince (na kyslíku !!!) nikdo neřekl, že když potřebuje v noci na toaletu, má zazvonit na sestru? U nás i přes varování pacienti nezvoní. Vzbudí se, když je sestra v noci kontroluje, po jejím odchodu si uvědomí, že potřebují na toaletu nebo se napít...a nestěstí je na světě. Řeknou si, teď tady byla, přeci ji nebudu otravovat...Já si to myslela také, než jsem se probrala na zemi s otřesem mozku...Personálu není tolik, aby byli v noci na každém pokoji a hlídali pacienty.

lalla1 (Čt, 29. 4. 2021 - 19:04)

.

Kača (Čt, 29. 4. 2021 - 17:04)

Lítám mezi chirurgií, internou (tam je i GMK) a onkologií...takže moc starých lidí. Přístup k nim je naopak velmi lidský. Pojišťovna jede na kódy, ne na datum narození...

Kača (Čt, 29. 4. 2021 - 17:04)

Myslím, že patří...jako k ní patří úsměv zdravotníka. Na všeobecné diskusi lidi psali o svých zkušenostech s odkládáním operací, a mne potěšilo, že tam lidi chválili hradeckou fakultku, že byla s odkladnými pacienty celou dobu v "čilém" kontaktu. Vím o tom, snažili jsme se nad rámec pracovních povinností všichni...Proto mě dostal ten tvůj nesmyslný příspěvek na kolena.

lalla1 (Čt, 29. 4. 2021 - 17:04)

ještě jednou promiň, nechtěla jsem se tě dotknout zevšeobecňováním. Každopádně já nejsem zastáncem názoru, že když někde něco funguje nebo naopak nefunguje, že ''
je to v lidech''. Myslím si že je vždy otázka systemu, nastavenýcj procesů, systemu kvality, managementu. Pracovní morálka i firemní kultura fungují shora, neboli jaký pán, takový kmán. ...A k tomu kontaktu s odloženými operacemi, s mého muže nikdo nekontaktoval a to je to nemocnice nového pana ministra:(

Kača (Čt, 29. 4. 2021 - 18:04)

Samozřejmě, že je to o vedení nemocnice...systém musí fungovat, proto jsou směrnice, nařízení, ukazatele kvality, pravidelné, tvrdé interní i externí audity, nyní u nás proběhlo reakreditační řízení... Jestliže má "noční" sestra obejít pacienty po dvou nebo (dle Provozního řádu kliniky) po třech hodinách, tak to udělat musí. Také musí udělat o tom zápis. Vše je kontrolováno. Jenže pak je to o lidech...viz případ pardubické nemocnice Adámek a to malé miminko, kde selhal člověk...V tu chvíli se - jinak výborná - pardubická nemocnice dostala v hodnocení lidí na chvost...Četla jsem i komentář, že "to je divný, já tam rodila 3x a nic mi s miminkem neudělali...". Asi tak...
Nyní je zloba upřená na umělce, důchodce, učitele, podnikatele, tak proč by zdravotníci měli být výjimka...Chce to ale rozlišovat... prosím za všechny ty "nepřátele" státu...

Kača (Čt, 29. 4. 2021 - 17:04)

Lallo, i když vím, že bych se už k tomu měla obrátit zády, nedá mi to...Když máš pouze negativní zkušenosti s českým zdravotnictvím, proč chceš tady nechat operovat svého muže? Přeci Německo, Rakousko, Anglii, máme "za rohem"...

lalla1 (Čt, 29. 4. 2021 - 19:04)

,

-Aleš- (Čt, 29. 4. 2021 - 16:04)

Vypadá to, že nám tady vznikla nová totalita, ovšem z odvětví od kterého bychom to asi ještě před rokem nečekali.

Miluna (Čt, 29. 4. 2021 - 17:04)

Viď,přesně,totalita.Je to strašný jestli s tim nikdo nic neudělá.Já se očkovat nenecham a nechci ani běhat na testy abych někam mohla,vždyť je to takovej nesmysl! Co budem dělat? A nebo nám tady vzniknou dva tábory? Jestli začnou otvírat služby pro svobodný tak budem chodit jen tam? Nebo co.Suchoň už to nemohl poslouchat ty kecy.

Návštěvník (Čt, 29. 4. 2021 - 21:04)

Milčo víš co je to totalita?

Kača (Čt, 29. 4. 2021 - 16:04)

Tak to nedělej...Kdyby maminku přikurtovali, asi by se ti to nelíbilo. Pády jsou velice nepříjemné téma, vím o tom své z obou stran. Jako pacientka, která sebou přes veškerá varování sekla, nyní jako dokumentaristka, co i tyto statistiky zpracovává. Tady bych mohla užít jedno souvětí, které s oblibou při pádech říkám, ale protože nevím, za jakých okolností maminka upadla, nebudu to zde psát, protože bych vás obě urazila...

lalla1 (Čt, 29. 4. 2021 - 18:04)

.

-Aleš- (Čt, 29. 4. 2021 - 16:04)

https://www.youtube.com/watch?v=0OgUYVd1DQg

Miluna (Čt, 29. 4. 2021 - 16:04)

Teda Lallo já myslela že to je z tvé hlavy a ty píšeš Havla:-) . Jinak bohužel Tarabová je mi blízká jejím pohledem tak se mi těžko v hlavě změní pohled.To s tou hvězdou mi to od ní nevadilo a že se rozhádala s Peterkovou mě mrzí protože já mam ráda obě dvě.A co tvuj manžel? Tak sem Viktora vyzpovídala a má na pandemii přesný názor jako já,tak je to hezký.Alešku takže jdeš zase na operaci? Dnes sem v práci rozbila talíř:-( A už mi to tam moc nebaví:-(

-Aleš- (Čt, 29. 4. 2021 - 17:04)

Jo, zítra ráno mám nástup. Už se těším až mi před zákrokem aplikují opiát a já pak budu několik hodin mimo. Není to špatnej stav, ale pořád nevím co na tom feťáci vidí.

lalla1 (Čt, 29. 4. 2021 - 16:04)

Milu, přečetla jsi si moji odpověď na tvůj koment?

Reklama

Přidat komentář