Reklama

Inkluse - Chcete aby se i mentálně zaostalé děti učily v normálních základních školách

Cynik-realista (Čt, 14. 7. 2016 - 16:07)

Připadáš mi dost jako...Idealista? Proč? Protože jsem konstatoval, že o své platy se učitelé dokázali zasadit, ale proti inkluzi, s níž mnozí nesouhlasí (a koneckonců mnozí odborníci také ne) vystoupit nedokázali? Co je na tom idealistického?

Schválně, pokud by opravdu proti inkluzi otevřeně vystupovali a socanům by hrozila ztráta voličských hlasů, nedošlo by ke změnám?

Cynik-realista (Čt, 14. 7. 2016 - 16:07)

Sakra cyniku, jak tu kvalitu...Je to již nějaký čas, když se objevila zpráva, že na nějaké střední škole nezvládlo maturitu nějakých 70% studentů. Tehdy jsem v jiné diskusi vyslovil názor, že takovou školu je nejlépe zavřít a učitelský sbor rozehnat, možná tvrdé, možná nadsázka...

V debatě se ozvala nějaká najedovaná učitelka a zvěstovala mi, že z některého studenta i sebelepší kantor maturitu nedostane.

Namítl jsem, že za dob mých středoškolských studií maturitou končil až poslední ročník, a otázal se, co tedy učitelé dělali roky předchozí - nejspíš pouštěli dál studenty, z nichž mnozí měli školu opustit už v prváku. Debata skončila.

Ve svém okolí mám učitelku, která měla již několik úspěšných studentů v nejvyšších kolech soutěží, kam je doprovází, i když by asi nemusela. Není to příklad práce, která si zaslouží ohodnocení?

Jistě, kantor může mít štěstí, že má ve třídě opravdu nadané žáky, jenže pokud s nimi pracuje nad rámec školních povinností, mělo by se to objevit na výplatní páscce.

Znovu opakuji, nekladu si patent na rozum, jen nadále zastávám názor, že platit všem stejně, nebo velmi podobně není tím pravým ořechovým.

Milan (Čt, 14. 7. 2016 - 14:07)

"Na základních...Števe , to všechno odnesl čas. Holt čo bolo, to bolo.

Milan (Čt, 14. 7. 2016 - 14:07)

Pane Marku, 13.7.2016 v...Sakra cyniku, jak tu kvalitu chceš OBJEKTIVNĚ zjišťovat a vyhodnocovat?

Steve (Čt, 14. 7. 2016 - 14:07)

dle toho, co se tady píše,..."Na základních školách sotva"

Samozřejmě že jsem znal .... Za mě jich bylo na ZŠ několik. Čím byli starší, tím lepší :-)

Milan (Čt, 14. 7. 2016 - 14:07)

Za všechno si můžou lidi...A kde je vzít, jak z toho ven?

Milan (Čt, 14. 7. 2016 - 14:07)

"V dnešní době, kdy...Tome, slyšel jsi už někdy o rozdílu mezi průměrem a mediánem? Asi ne, co?

OsvěDčeným receptem je pár facek v kabinetě.

Tom (Čt, 14. 7. 2016 - 13:07)

Nejen rodiče, především...Připadáš mi dost jako idealista. Lidé si třeba stěžují na malé platy, jak se bere v cizině více a zaznamenal jsi nějaké aktivity?

Cynik-realista (Čt, 14. 7. 2016 - 12:07)

Ve třídě, kde mám dceru,...A to je "jen" jeden. Copak by asi nastalo, pokud by jich ve třídě bylo povícero?

Cynik-realista (Čt, 14. 7. 2016 - 12:07)

Toto číst je fakt hrůza....Nejen rodiče, především učitelé. Jestliže se dokázali ozvat a žádat zvýšení platů, nechť se tedy ozývají i k nesmyslně pojaté inkluzi.

Hanka (Čt, 14. 7. 2016 - 11:07)

Ve třídě, kde mám dceru,...Toto číst je fakt hrůza. Nechápu, jak toto někdo může dopustit. Všichni rodiče by se měli vzbouřit. Tohle není normální.

Msp (Čt, 14. 7. 2016 - 05:07)

Ve třídě, kde mám dceru, mají kripla a poruchou chování, se kterým je po celou dobu vyučování v lavici asistent běžně oslovovaný pičo, hajzle atd. Učitelka často nestíhá látku, ostatní děti jsou nesoustředěné, kvůli častým výstupům onoho porucháče. Když se asistent jen vzdálí na krok, porucháč napadá ostatní žáky, děvčata nevyjímaje. Věřím, že mezi rodiči postižených dětí, zbylo pár se zdravým rozumem, kteří nezavrhují speciální školy.

Cynik-realista (Čt, 14. 7. 2016 - 05:07)

Víte, pane Cyniku, pokud...
Pane Marku, 13.7.2016 v 11:14 jsem mimo jiné napsal:
Tvrdím, že plošné zvedání platů ve školství je však cesta do pekel. U těch, kteří dělají dobře a víc, než je požadováno, by mi opravdu nevadily prémie a ohodnocení ve výši desítek procent základního platu.

Desítky procent by pro vás byly také směšné?

Než zvyšovat platy paušálně všem, bez ohledu na kvalitu, považuji prostě za smysluplnější výrazně lépe zaplatit ty kvalitní... a snad tak motivovat i ostatní.

mamut (Čt, 14. 7. 2016 - 00:07)

"V dnešní době, kdy...Za všechno si můžou lidi sami. Jejich rozhádanost a závist jen nahrává těm, co jim šéfují. Rozděl a panuj. Věky osvědčená metoda. Staří proti mladým, učitelé proti rodičům a žákům, pravice proti levici, zaměstnanci proti zaměstnavatelům atd. Všichni proti všem. Učitelé ztratili vážnost a myslí si, že se dá dohnat penězi. Proč by zrovna oni měli dostat přidáno ? Je tolik profesí, kde jsou mizerné platy. Trh to vyřeší. A nebo taky ne. Nepomůžou žádné demonstrace a stávky. Lidi musí začít myslet hlavou a ve volbách volit opravdové odborníky a poctivé zástupce. Jinak se nehneme z místa.

Milan (Čt, 14. 7. 2016 - 00:07)

"A dát nějakému...Kdo umí, ten umí a vydělává peníze, aby uživil svoji rodinu. A kdo neumí, učí.
Na záchranu školství je už 5 minut po 12.

Tom (St, 13. 7. 2016 - 22:07)

dle toho, co se tady píše,...Pravda, o základních školách nemám informace, pohybuji se v prostředí středních škol.

Tom (St, 13. 7. 2016 - 22:07)

Souhlasím. V dnešní době,..."V dnešní době, kdy platy učitelů jsou bída, se do školství asi lidé moc nepohrnou."

nemyslím, že 30 hrubého v průměru na státních školách je zase až tak malý plat. Možná v Praze a velkých městech. Ano, schopný manažer má nejméně 2x tolik, ale taky se pod ním může houpat židle, musí být k dispozici pomalu i o víkendu a v noci.

Problém nevídím až tak v platech, ale v respektu a vážnosti této profese, nalezení mechanismu co s grázly, kteří učitelce klidně řeknou že jí pi.a a že si jdou na záchod si ho vyhonit, ale pokud chce, tak si ho vyhoní před ní.
Máte nějakou radu, co má taková učitelka dělat?

Ale (St, 13. 7. 2016 - 22:07)

"A dát nějakému...dle toho, co se tady píše, tak sice jako sraček, ale nejspíš pochybné kvality.
Nebo snad znáte nějakého kvalitního učitele?
Na základních školách sotva. Možná tak ještě na nejaké střední.

Tom (St, 13. 7. 2016 - 22:07)

Možná podle toho, která..."A dát nějakému učiteli padáka si ten ředitel nedovolí, ptože kde by za něj vzal náhradu. "

Velký omyl pane Elephante. Učitelů je jako sraček.

Marek (St, 13. 7. 2016 - 22:07)

Soudím, že mladé učitele,...Víte, pane Cyniku, pokud budou ti mladí dostávat takový plat, který je spíše špatným vtipem, tak do školství asi mnoho lidí nenalákáte. Spíše naopak urychlíte jejich odchod.
A představa, že to bude někdo mladý dělat za pár šupů s vyhlídkou, že to lepší nebude, je dost naivní.
Znal jsem několik lidí, co se dali na dráhu učitele, všichni postupně odešli, když měli možnost získat lepší práci. Jeden se dokonce rekvalifikoval a dnes dělá soukromě účetnictví, někteří jsou osvč a dva si otevřeli obchody se sportivními potřebami. Všem se dnes daří lépe. Shodou okolností to byli lidé, kteří přitom práci učitele tehdy vykonávali dobře. Bohužel peníze...
Zkrátka pokud bude státní sektor zde škudlit, bude se od toho také odvíjet kvalita pedagogů a školství se stane odkladištěm neschopných lidí, co už nikde jinde neseženou práci, tak bude pro ně práce učitele poslední šancí. To je zákon trhu, tedy pokud vám tento pojem něco říká. Jinými slovy si nemyslete, že dnes někdo bude pracovat za "polívku".
Uvědomte si, že dnes je situace taková, že školy jsou vůbec rády, když někdo o tuto práci projeví vůbec zájem a doplní tak řady učitelů v důchodovém věku. Jak potom chcete selektovat ty dobré? Že jim přidáte nějakých směšných 10 procent?

Reklama

Přidat komentář