Reklama

Co se stane po smrti?

Steve (Út, 21. 11. 2017 - 18:11)

:-DD

No ty ses nám tady ale taky pěkně rozjel, k tomu si přidáváš vulgarity a boží jméno nadarmo - Nic moc, ty vzore. :-D

Proč ti vaděj Křest'anský tradice? Však ty nemusejí jít pocházet přímo z Bible ... proč by měly? Tradice jede paralelně vedle Křest'anství často s ní související, někdy třeba né ... čemu by to mělo vadit? Když si doma za chvíli vystrojíš stromeček, to taky není Biblická souvislost ... to si zavedli kdysi Němci a pak se to rychle rozšiřovalo. Ptám se, čemu to vadí že se to od nepaměti spojuje s Vánoci? není to nic rouhačského nebo protibiblického - a to je přeci to hlavní. To žee to někdo odmítá z jakýchkoliv důvodů, tak to je už jeho soukromá věc a problém. Ale navádět k tomu ODMÍTÁNÍ i jiné mi připadá už hodně sektářsky ujeté ... Např. Jehovčíci. Nejde o to že nechtějí, jde o to že si to vyloženě komponují do své náboženské nauky ... Inu, oni rádi a dobrovolně se tak hloupě řadí mezi NEKŘEST'ANY. :-D

Ježiš marjá (Út, 21. 11. 2017 - 17:11)

to je vše zapsáno, totiž..."V Bibli to je vše zapsáno, totiž že Krista bude spoustu lidí odmítat a křesťany nenávidět."

Tyvole ňákej fanatik se tady fakt rozjel... Ono nevyžaduje žádný věštecký umění "předpovědět", že když někomu cpeš násilím nějaký primitivní náboženství, tak se mu to nebude líbit.

Ježiš marjá (Út, 21. 11. 2017 - 17:11)

kdo si myslí, že Bible se..."kdo si myslí, že Bible se po 2tisice let dochovala ve vážnosti kvůli obyčejné tradici. Vůbec ne."

To máš pravdu kkte. Bible se dochovala "ve vážnosti" jedině kvůli tomu, že šla ruku v ruce mocenským choutkám. Jinak by tato militantní a nudná sbírka naivních báchorek byla dávno zapomenuta nebo udržována jen nějakou sektou v zapadlé poušti.

Ježiš marjá (Út, 21. 11. 2017 - 17:11)

Co to tady šiříš za...Prej "pohanský svinstva"... Běž žalovat panu velebníčkovi, on ho exkomunikuje :)

že by Mare (Út, 21. 11. 2017 - 17:11)

ale Starý zákon. Není...zabrousila se svými vidinami z depresí na tohle téma?
Nemůžeš se jenom tak odezat od Starého zákona.

A samozřejmě (Út, 21. 11. 2017 - 16:11)

Bůh odpustí i ty nejhorší...uvěřit, obrátit se. Kdo se spoléhá jen na sebe, nezmůže nic. Kdo říká, že ano, snadno ho vyvedu z omylu.

ateista (Út, 21. 11. 2017 - 16:11)

Nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj. Můžeš hřešit, ale musíš být věřící. Všechny víry jsou ZLO!!

To ne, (Út, 21. 11. 2017 - 16:11)

jo?
Tak věř a morduj?
A...Bůh odpustí i ty nejhorší hříchy, (a věz, že vražda mezi ně nepatří, ale to neznamená, že bude odpuštěna. Každý musí litovat a ponížit se, aby mohlo být odpuštěno.

Autorita? (Út, 21. 11. 2017 - 16:11)

ti vyhovije taková autorita,...To je jedna z posledních věcí, o které na tady stojím. To vám bezbožným vyhovuje mít moc nad lidmi.

jo (Út, 21. 11. 2017 - 16:11)

jo?
Tak věř a morduj?
A budeš spasen?

Tohle je (Út, 21. 11. 2017 - 16:11)

neboj. My sice žijeme v...ale Starý zákon. Není člověka co nehřeší, byli by všichni zahubeni. Kristus neumřel zbytečně. Je nová smlouva, spása tedy není ze skutků, ale z víry.

a pokud (Út, 21. 11. 2017 - 08:11)

směješ, ale já tě lituji,...ti vyhovije taková autorita, která si nejvíce libuje ve vůni spáleného masa z obětních zvířat, kdy se musí i pšenice při zapálení polít živočišným olejem, pro lepší vůni, tak potom jo.

my se ti nesměj (Út, 21. 11. 2017 - 08:11)

směješ, ale já tě lituji,...neboj. My sice žijeme v blažené nevědomosti, zato věřící, pokud by znali celou Bibli a chtěli se jí řídit, tak pomalu nemohou udělat ani krok, aby neřešili, zda je to správně podle božího nařízení.

Ty se mi (Po, 20. 11. 2017 - 22:11)

Tak se neboj. Možná ti...směješ, ale já tě lituji, a to upřímně. Žiješ v blažené nevědomosti, a nic tě teď nemusí trápit.

Ani (Po, 20. 11. 2017 - 22:11)

To bylo k tématu, nějak jsi...tím, že si budeš zacpávat uši nic nezměníš, bezbožníku hanebná, pyšná.

. (Po, 20. 11. 2017 - 22:11)

to není strašení ani v...Tak se neboj. Možná ti odemknou. A raději čti jiné pohádky.

Ono (Po, 20. 11. 2017 - 21:11)

to není strašení ani v Bibli, ale je tam spravedlivě psáno, co stihne svévolníka a Božího odpůrce. Život je pro člověka dá se říct i zkouškou. Snad si nějaký hlupák nemůže myslet, že může páchat zlo a nikdo nelitovat. Pro takové bude nebeské království uzavřené. Každý se bude zodpovídat Bohu (skrze Syna Krista, našeho Pána) za svůj život, to je prostě skutečnost. I
o těch lehkomyslných co si řeknou, takový bláboly, i o těch se v Bibli píše. Ale oni nemají výmluvu, neboť slyšeli, ale nevěřili [Římanum]. Co pak s takovými, jakpak byste asi vy s takovými naložili.

. (Po, 20. 11. 2017 - 21:11)

Bůh je ve svém nekonečném...To bylo k tématu, nějak jsi zabloudil.

Jiří Wolker (Po, 20. 11. 2017 - 21:11)

Až umřu, nic na tomhle světě se nestane a nezmění,
Jen srdcí několikse zachvěje v rose jak k ránu květiny.
Tisíce umřeli, tisíce se mnou umrou, tisíce na srt jsou znavení
neb v smrti a zrození nikdo nezůstal jediný.
Smrti se nebojím, smrt není zlá, smrt je jen kus života těžkého,
co strašné je, co zlé je, to umírání je,
kdy smysly střelené v letu padají ze všeho, ze všeho
a v rezavém potrubí těla čas hnije jak pomyje
by rozložil ruce, oči nervy a každý sval,
kterým svět si v náruč chytal a miloval.
Smrti se nebojím, smrt není zlá ve smrti nejsem sám
já umírání se bojím, kdy každý je samoten a já umírám.
Sbohem děvčátkko sbohem má milá, sbohem obraze spanilý,
od tvých ňader mi uťali ruce a srdce rozbili.
Myšlenka na tebe jak zlatý hřeb půl roku mě protínalala,
když mi bylo nejhůř, bolela víc, když bylo lépe pomáhala.
Ale dnes konec, dnes už vše marné je, dnes napsal jsem list,
aby jsi zapomněla a hledala jinde, kde srdci dávají jíst.
Ten dopis byla má největší bolest a největší sten,
ale v umírání musí být každý sám, sám a samoten.
Až umřu, na světě se nic nestane a nezmění,
jenom já ztratím svou bídu a změním se ze všeho,
snad stanu se stromem, snad děckem, snad hromadou kamení,
smrti se nebojím, smrt není zlá, smrt je jen kus života těžkého.

Avšak (Po, 20. 11. 2017 - 21:11)

Bůh je ve svém nekonečném milosrdenství opravdu nevyzpytatelný a i těžkého rouhače může obrátit, ale je pravdou, že takový zázrak se často nestává. Bůh člověku do života občas zasahuje, někdo si toho nikdy nevšimne. Za takové se jen modlit. Nedělají tzv inventuru skutků a myšlenek, tj pokání. Kdo tohoto není schopen, propadne věčnému neštěstí, bude navěky trpět nářků a bolesti, bez jakékoli naděje na záchranu, v tzv věčném odloučení od Boha (někdy se také používá výraz peklo). Pozor, nikoho nestraš?m, to jen stojí v Písmu. Jen tím chci říct, že to opravdu není legrace, a jenom pošetilá mysl z toho může mít srandu. A ten kdo tomu opravdu nevěří, ať si kouká život užít naplno. Jen akorát moc nevím kdo jaké má na to prostředky si ho naplno užít. Všichni jednou propadnete sešlosti a marnosti, někdo z vás pak začne hledat Boha, někdo ne.

Reklama

Přidat komentář