Reklama

Nosíte rádi korkové dřeváky?

Blanka (Po, 30. 6. 2008 - 14:06)

Nosím je moc ráda.Zrovna je mám na nožkách,teda někde vedle nožek:-)

Radek (Po, 30. 6. 2008 - 13:06)

Ahojky mjuxo,

díky za odpověď. No..u mě tak 2-3 nosily korkáče, zhruba tolik pak sandálky SVIT (česká verze Scholl exercise sandals-červenobílý pásek s přezkou) a zbytek nevím. Další nositelky byly pak učitelky. Mámk tip na jednu paní, která vyrábí pěkné korkáče, máme je, jsme spokojeni. Nechci, aby to vapadalo, že tu dělám reklamu, jestli chceš, písni prosím na mail:halluxvalgus"volny.cz, pošlu Ti fotky jak vypadají a kontakt.
Měj se hezky,

Radek

juxo (Po, 30. 6. 2008 - 07:06)

spolužáček bylo hodně, tak 2-3 na třídu, sem tam i nejaký kluk, o značku nám nejde, klidne bych bral i Kordan nebo Pegres

Sellus Gravius (Pá, 27. 6. 2008 - 21:06)

Nosím dřeváky vyřezané z corcbulbu.

Radek (Pá, 27. 6. 2008 - 17:06)

Díky za odpověď. Měl jsi na ZŠ hodně splužaček, kreré je nosily? Preferujete s manželkou značku Protetika nebo i jiné?

Radek

kradek (Pá, 27. 6. 2008 - 16:06)

Terezko,to je na korkáčcích to pěkné,že pleskají.Samozřejmě po pěkné nožce majitelky:-))

Tereza (Pá, 27. 6. 2008 - 10:06)

Miluju nošení korkáčů,sice mi trošku vadí to pleskání do bosých pat ale jinak naprosto úžasná obuv.

juxo (Pá, 27. 6. 2008 - 10:06)

jó i manželka, mně inspirovala, ale také se mi od základky líbili korkáče. Pripadaly mi jako ideálni obuv na přezutí, hlavne kůli perfektne tvarované stélce a navyše na ženských nohách vypadaji docela sexy.

Radek (Pá, 27. 6. 2008 - 09:06)

Ahojky juxo,

díky za příspěvky. Kvalita stélky pokud jde o značku Protetika ..kolísá..některé vydrží dlouho, jiné se pod prsty zlomí za pár měsíců. Ale s reklamací nebyl problém. Smím se zeptat, jestli to tedy byla Tvoje manželka, kdo Tě inspiroval k nošení korkáčů?

Hezký den

Radek

juxo (Pá, 27. 6. 2008 - 08:06)

jen ješte dodám: první korkáče jsem si koupil s manželkou před 4 rokmi protetika, kožené pásky, její ovšem praskla špička pod prstama po půlroku nošení po domě. Mne vydrželi doteď.

juxo (Pá, 27. 6. 2008 - 08:06)

Mně zas až tak ""holčičí"" celkem nepříjdou, hlavně když jsou nejaké tmavé barvy např. tmavě zelená/sivá/hnědá.
Ostatní převažne bílá nebo béžová a jiné kriklavé barvy jsou ""holčičí""
Jinak po domě nosím tmavě zelené protetiky a jsem velice překvapen kvalitou a pohodlností

Ward (Čt, 26. 6. 2008 - 23:06)

Ahoj Radku, příspěvkem jsi mi připomněl některé staré věci.
1. Ano, i mně připadaly korkáče tenkrát "holčičí" a nikdo z mých kamarádů je nenosil. Ale tak moc jsem je chtěl mít, že jsem se na to neohlížel.
2. Je to tak, kupovaly se v drogerii v krabici. Myslím, že ten nedostatek byl mimo jiné způsobován i tím, že nebyly k dispozici všude a ve všech velikostech. Sehnal jsem je v nějaké větší prodejně, která měla širší sortiment a častější zásobování.
3. Existovaly určitě i dříve, ale nevím jaké přesně byly. Vzpomněl jsem si, že u těch mých prvních (1972) mě překvapilo právě to, že jsou korkové. Podle pohledu na dívky jsem se domníval, že všechny nosí klasické dřevěné pantofle a v první chvíli mě napadlo, že mi v drogerii prodali nějaký méněcenný šunt. :-)
4. Teď už je dávno nemám. Jak jsem se jednou zmínil, kupuju jednoznačně Snahu Jaroměř (dvojitá guma + koženka), které jsou pro mě výrazně nejvýhodnější (lehkost a trvanlivost v každém prostředí).
No a jen pro úplnost - v tomto počasí chodím všude bos (kromě zaměstnání a společenských akcí).
Dík za příspěvek a měj se hezky.

Radek (St, 25. 6. 2008 - 11:06)

Ahoj Lucko,

díky za příspěvek. Smím se zeptat, jestli stále nosíš "kultovní značku" Protetika, nebo jestli preferuješ jiné (české) výrobce? Smím se zeptat, kdo Ti koupil Tvoje první korkáče a jaký byl Tvůj dojem z nich tehdy? Naznačíš prosím obor ve kterém pracuješ (mám tím na mysli Tvoji poznámku, že je nosíš i v práci)? Třeba ze zdravotnictví (bezpečnostní důvody?) korkáče skoro vymizely.
Hezký den

Radek

Radek (St, 25. 6. 2008 - 11:06)

Ahojky Warde, díky za velmi vyčerpávající příspěvek. Korkáče se údajně vyrábí (se změnami v designu) od počátku 70. let? Nebo máš jiné informace? Trošku mě překvapuje, že údajně nebyly moc k sehnání, já je vždy pamatuju v drogerii v krabičce, později v sáčku. Já je nosil a nosím doma, do školy jsem si je nebral, protože mi připadaly vyloženě "holčičí" a nikdo ze spolužáků je nenosil. Ty je teď ještě nosíš?

Lucka (Út, 24. 6. 2008 - 11:06)

Na korkáče nedám dopustit.Nosím je odmala.Nosila jsem je na základce,na střední a i v práci je nosím.Doma je samozřejmě nosím taky i když doma chodím většinou bosky.No a na chalupě je nosím i venku,v Praze to moc nejde.

juxo (Út, 24. 6. 2008 - 11:06)

Korkáče jsou super pohodlná obuv, přijde mi normálne nosit je i venku (hlavne v léte), ja sám je nosím převažne doma. a podle mně korkáče nikdy nevyjdou z módy neboť je to standardní zdravotní obuv.

Ward (Pá, 16. 5. 2008 - 16:05)

Ahoj Radku,
na tuto otázku se dá těžko přesně odpovědět. Ve škole to mohly být nejvýš tak 3 dívky ve třídě, pak v zaměstnání bylo "zastoupení" už větší - v každé kanceláři podle velikosti 2 i více žen. Často byly korkáče viděny u prodavaček. Všechno jen na přezutí uvnitř budov (kolikrát se dívka i vrátila, když se v rychlosti zapomněla přezout do venkovního obutí), venku (ve městě) to byly jen vyložené výjimky, které ani nejdou zodpovědně zařadit, třeba průvodčí v tramvajích nebo učitelky na zahradě školky. Je třeba také brát v úvahu, že se zpočátku korkáče i těžko sháněly (mě se třeba ptali v tramvaji nějací manželé, kde se to dá koupit). S odpovědí na vrstevníky to je podstatně jednodušší - nic. Pánové měli velké zpoždění, ve škole to neměl nikdo, v zaměstnání byl (po mně) první náš elektroopravář, který si stěžoval na potíže (tzv. ostruhy), a tak si v nich odpočinul aspoň na chvíli (bezpečnostní předpisy to ovšem nedovolovaly). Rozšíření pak nastalo s rozvojem výpočetní techniky, kdy hoši okolo počítačů lítali v bílých pláštích po antistatických podlahách a sem tam se i přezuli. (Venku ovšem zase nikdo.)
Měj se hezky. Čau.

Radek (Čt, 15. 5. 2008 - 13:05)

Danielo,

díky za příspěvek, nosíš korky jenom doma resp. ve škole? Chtěla jsi si je pořídit sama (třeba pro to, že je mělay spolužačky)?

Hezký den,

Radek

Radek (Čt, 15. 5. 2008 - 13:05)

Ahojky Warde,

díky za příspěvek, přesně jsi to vystihl..účel, výrobu. Pamatuješ si ještě kolik Tvých vrstevníků a vrstevnic korky tehdy nosilo a kde?

Daniela (Čt, 15. 5. 2008 - 11:05)

Nečekala jsem nějakou reakci a tak až ted náhodou koukám že je.
Radku,nosím klasické korkáče s jedním páskem a volnou patou.Jsou to ty ve kterých když jdu naboso,jako že v nich naboso chodím prakticky furt,tak mi hrozně pleskají o paty.
Měj se hezky Daniela.

Reklama

Přidat komentář