Reklama

alkoholismus

Návštěvník (Út, 15. 12. 2020 - 01:12)

No jsem to ale, měkota, zas jsem vyměkl a místo abstinence další den se sedum desítkama. To je teda standard jak to vypadá, již si nevyberu ten počet. Zřejmě budu muset zas brousit držkou pět dní vo nula pivech, abych se z toho dostal.

Návštěvník (Út, 15. 12. 2020 - 10:12)

S odvykáním od piva je to jako s dietami, cyklicky se to vrací. Jen člověk bez disciplíny podléhajjící českému naturelu nepochopí , že i v počtu piv za večer musí existovat záklopka a že obsah alkoholu v pivu je ten samý jako v jiných nápojích a z piva se pak přechází na pivo s panáky a končí na panácích.

Návštěvník (Po, 14. 12. 2020 - 17:12)

No prostě se mi to rozjelo a blbec netuším už ani kdy jsem byl delší dobu střízlivý a kdy se mi to rozjelo, patrně v půli prázdnin. Rozjelo tím míním, že již nedokážu nepít vůbec den nebo týden či 14 dní, což jsem takhle běžně praktikoval a uměl jsem to docíli, pak jsem ovšem zas začal konzumovat třeba měsíc a postupně jsem se zas rozpíjel na dení pití, až jsem zas přestal na sedum až deset dní.

Návštěvník (Po, 14. 12. 2020 - 17:12)

No tak jako každý alkoholik, především vymýšlím cestu jak se odnaučit alkoholismu ačkoliv zůstat konzumující nejlépe stále oněch pět až sedum až patnáct piv denně v extrému. Případně jak konzumovat tři piva, ale užít si krásně jak se sedmi a tím pádem ze tří nelze přebrat. AHA....!?

Návštěvník (Po, 14. 12. 2020 - 00:12)

Mimochodem já se tedy nepovažuji za alkoholika, ale patrně sem, protože dát dvě láhve vína, čili ekvivalent sedmi piv za den a to pravidelně každý den už jistě alkoholismus je.

Návštěvník (Ne, 13. 12. 2020 - 14:12)

Nevím jestli vám to pomůže, ale zde je videorozhovor s alkoholikem, který se z toho zatím dostal a abstinuje 4 roky, a nakonci kariéry pil pouze "lepší" tedy rum a 2l denně. https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/166718/miroslav-vyhrava-boj-s-alkoholem-prisel-jsem-o-vsechno.htmlCelkem pil od 18-53asi.

Návštěvník (Ne, 13. 12. 2020 - 14:12)

Vtip je v tom, že je ještě psychologický absťák, nejen ten fyzický. A sociální absťák a setrvačost.
Super super alkoholik ten se musí přestěhovat z města. Jako ten co pil od 18 a 4x se snažil přestat a byl 4 x na 3 měsíce na léčení, vždy se vrátil a vždy znovu začal, ti kamarádi mu vždy podstrkovali malé pivo a pak velké a pak začal pít znovu panáky a zase pil jen rum a dokonce 4 láhve denně. Nakonec se přestěhoval z Opavy do Karviné a tam pracuje v nízkoprahovém domu pro alkoholiky a dělá tam údržbáře a abstinuje. Byl tam po propuštění z protialkoholního, kde byl 6 měsíců v kuse ještě na rok a půl až dva na doléčení a už tam zůstal jako zaměsnanec. Zatím abstinuje 4 roky, ještě to nevyhrál.

Návštěvník (Ne, 13. 12. 2020 - 01:12)

Jsou alkoholici,co toho vypijí již tolik, že se to naučí si sami vyrábět a pálí si to sami...To, už je totální rozvrat osobnosti.

Návštěvník (Ne, 13. 12. 2020 - 01:12)

Bohužel alkoholismus je komplexní nemoc a nejde jen tak bez psychoterapie přestat sám pát alkohol a nijak to nekompenzovat. Co se mi osvědčilo je sport, ale to se také dá těžko praktikovat v zimě zvlášť, když je zavřeno indoor sportování, ale nechci se vymlouvat.Nějak na sebe nejsem hrdá, ale těch patnáct to je pro mě fakt memento. Dneska je sobota, bylo šest a víc nebude, a nejsem moc nadšen, ale ani udiven.

Návštěvník (So, 12. 12. 2020 - 20:12)

Gojímové hodně vydrží pít. Toť jejich problém. Tóra ožírání výslovně zakazuje.

Návštěvník (So, 12. 12. 2020 - 20:12)

To není pravda, dokonce se při svátcích alkohol podává. Ovšem u lidí pod 40 let pouze do 4 skleniček, jinak je možnost pro alkoholiky a ti co nechtějí pít hroznovou šťávu.

Návštěvník (So, 12. 12. 2020 - 18:12)

Ono ta tolerance narůstá plynule. Nejdřív se vůbec nepije alkohol, pouze, když ho někdo již navyklí doslova objedná a konzumaci si vynutí. No a potom začnou ty setkání se spolužáky, tam vždy někdo objednává , takže se zvykne na alkohol během většinou školy. No a tady většina lidí taky skončí. Pak už je to jen smutná story, těch co pak sami chodí do hospod a případně si pak kupují alkohol na doma. A proto petková vypitá piva, nebo dokonce dvě vypyté petky jeden den, koupené jen sám pro sebe, nebo konzumace dvou lahváčů za jeden odchod na zahradu, to je každé jeden znak alkoholismu. Pokud se sejdou dva nebo tři znaky, jako opilost v nevhodných chvílích, třeba během dne, nebo když to vadí třeba nějakému naplánovanému programu, zkrátka když dostává alkohol přednost a dokonce i v přítomnosti jiného člena rodiny, to je alkoholismus a třeba jednat.

Návštěvník (Pá, 11. 12. 2020 - 15:12)

Nevím jestli vám to pomůže, ale zde je videorozhovor s alkoholikem, který se z toho zatím dostal a abstinuje 4 roky, a nakonci kariéry pil pouze "lepší" tedy rum a 2l denně.
https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/166718/miroslav-vyhrava-boj-s-alkoholem-prisel-jsem-o-vsechno.htmlCelkem pil od 18-53asi.

Návštěvník (Ne, 13. 12. 2020 - 14:12)

viz. link zde :

Niki (Pá, 11. 12. 2020 - 00:12)

Zdravím Vás všechny tady.
Žiji s přítelem již 3 roky. Už v počátcích našeho vztahu jsem si všimla, že se rád napije s přáteli a že mu mu bohužel stačí méně, než ostatním k tomu, aby byl opilý. Nevím zda jsem to vše dříve přehlížela, nebo tím, že náš vztah postupně získává na vážnosti si tyhle věci zveličuji. Ale přijde mi, že máme spíše období, kdy jeden měsíc pije hodně, poté měsíc, nebo dva je klid a zase jedeme znovu Také se mi už tak 3x stalo, že jsem přišla domů a přítel byl v náladě a na stole 2 velké (ty plastové), prázdné flašky Zlatopramenu, nebo si začal dom kupovat basu piv, kterou má do pracovního týdne vypitou....
Nejhorší je, že když se napije tak dokáže být i zlý, což mi jeho maminka říkala, že má po dědečkovi, který pít vůbec nemohl - také neměl záklopku a všichni před ním pak "utíkali".
Nicméně mi je neustále slibováno, že už ani k tomu nečuchne.....ale asi tady všichni víte jak to dopadá.
Tím se chci zeptat, zda by jste to brali jako mladistvou nevyzrálost (23let) či možný začátek něčeho horšího? Děkuji

Tina (Pá, 11. 12. 2020 - 21:12)

Takže petky piva jsou mu milejší než vztah s vámi? To je regulérní alkoholik.

Návštěvník (Čt, 10. 12. 2020 - 22:12)

Jseš slabej tak propadneš patrně alkoholu. Ovšem klima hospody, hostesky nahoře bez, a šikovnej hospodskej co správně dráždí a správně nalejvá včas piva někdy naopak nechá čekat, to je propracovan systém jak si vychovat a udržet klienta-v podstatě chodícího adepta psychiatrické léčebny postupem let. Chytrý člověk využije koronaviru a odnaučí se chodit do hospod a ránu do vazu alkoholu dorazí doma, protože doma to nikdo nepotřebuje aby tam chlastal jak blb.

Návštěvník (Čt, 10. 12. 2020 - 21:12)

A jestli mají nebo nemají dostat lidi pracující v řemeslech jako je putyka, hoteliérství, herectví kompenzace. Dle mého nemají. Nejsou to ekonomicky nosné obory jako police, zdravotnictví,školství, doprava, zemědělství, státní správa, výroba a nepatří to mezi nezbytné služby jako kadeřnictví, sport, lázeňství. Je to jednoduše nahraditelné. Nějaký ten rok se bez lyžovačky, opíjení se do noci v barech každý obejde a to jídlo si také koupí na doma.

Návštěvník (Čt, 10. 12. 2020 - 21:12)

A morálka?! Nemorální mi spíš přijde opíjení zákazníka, nadsazené ceny, typicky české jednání se zákazníkem, aby se již vypakoval po útratě. Nucení dalších piv a alkoholu. Lascivní motivace jako prodej uzenin v hospodě nebo hostesky nahoře bez roznášející pivo a podbízení hracími automaty dalších mrzké lidské závislosti, dále donedávna poskytování prostoru ke kouření , dalšího nešvaru a vůbec okrdádání celých rodin, tím že drží a motivují otce rodin tam sedět a dennodenně utrácet stovky korun.

Návštěvník (Čt, 10. 12. 2020 - 20:12)

Tady se možná dotknu pracujících v putykách a výčepech, ale dle mého je to, že si lidi odvykly do hospod a netráví v nich večery a dny jenom pozitivní a nemusejí tedy dát na nadávající "rádoby podnikatele" na lidské bídě a závislosti. Jak známo, kdo nemá na jídlo, tak utrácí daleko více v putyce.

Reklama

Přidat komentář