Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Evik (So, 3. 4. 2021 - 17:04)

Miluno,co Jaroušek z hospody?

Miluna (So, 3. 4. 2021 - 17:04)

To si s někym pleteš.

Návštěvník (So, 3. 4. 2021 - 16:04)

Kolik lidí zemřelo zbytečně jen proto, že někteří nejsou schopni pochopit, že roušky a respirátory byly a zatím ještě jsou nutnost?!

-Aleš- (So, 3. 4. 2021 - 16:04)

Milunko, tak jsem to našel, vypnul jsem zvuky pro média. Jestli se to povedlo, tak tě budu mít rád. Mně stačí k vděčnosti málo :-)

-Aleš- (So, 3. 4. 2021 - 14:04)

U nás je takový typický aprílový počasí. Ráno chvíli pršelo, pak padal zmrzlej déšť a mezitím svítilo slunce. Teď taky svítí. Jo a koupil jsem si novej mobil, první chytrej co mám, za 6 litrů, do teď jsem mě jenom tlačítkový. Myslel jsem si, že to bude složitý, ale naučil jsem se na něm rychleji než na těch předchozích. Dělá pěkný fotky a videa, přemýšlím, že si natočím kamarádku při kuřbě. Ale asi nebude souhlasit, leda když připlatím.

Miluna (So, 3. 4. 2021 - 15:04)

Jo přesně aprílový nestabilní počasí.Tak je to už všude.S mobilem si mi překvapil,to sem nevěděla že si používal starej ale je fakt že ty si víc na pc.Tak teď se ti možná zalíbí být i na mobilu.A zajímavej nápad s tim natočenim.To by se mi líbilo se na to video podívat:-)

-Aleš- (So, 3. 4. 2021 - 15:04)

Právě, já jsem k internetu připojenej přes počítač, tak jsem mobil neřešil. Ale už jsem si připadal trapně, když vidím že všude mají všichni v ruce smartfon. I ty cigánky mají všechny chytrý mobily. Dobrý je, že se doma můžu připojit na wifi a tak můžu být dole v pokoji v posteli a nemusím sedět na židli u PC. Já jsem si už kdysi jednu holku natočil jak si to dělá, ale smazal jsem to. Ale teď mám novou hračku, tak bych to chtěl vyzkoušet. Akorát mi vadí, že někdy ten novej mobil zahraje sám od sebe asi sekundovou melodii. Nevím co to je a ještě sem nepřišel na to jak se to dá vypnout. Nevíš něco o tom?

Návštěvník (So, 3. 4. 2021 - 15:04)

Čím větší socka, imigrant, nepřizpůsobivej tím dražší mobil.

-Aleš- (So, 3. 4. 2021 - 15:04)

Asi jo, tihle lidi kladou důraz na okázalost. Kompenzují si tím svoje postavení na okraji společnosti.

Miluna (So, 3. 4. 2021 - 15:04)

To koukni do nastavení na zvuky nebo tóny.Tam budeš mít nastavení pro tóny na hovory a zvlášť pro tóny na upozornění nebo média se to může jmenovat.Tak to vypni protože ten telefon ti tam asi dává tóny na nějaké upozornění.Pak dej vědět jestli se ti to povedlo.A jinak právě jak píšeš tak z toho důvodu já sem radši na mobilu protože si člověk může číst a mít videa kdekoliv a nesedět jen za pc.To mě nebaví,tak pc nemam.Ty tlačítkový spíš maji lidi jen jako služebáky co sem se všimla.

-Aleš- (So, 3. 4. 2021 - 15:04)

Dík, jdu to zkusit, je vidět, že seš odbornice na mobily :-) To já ještě některým věcem nerozumím. Třeba jak fungují data. Jednou mi to vysvětlovala zfetovaná holka, ale moc jsem to nepochopil. Ale když to teď mám doma, tak se do toho snad dostanu. Já mám předplacenu kartu, takže internet budu na mobilu používat míň.

Andrea (So, 3. 4. 2021 - 13:04)

Milu, barvíme s dětmi vajíčka,budeme péct beránka a koláče.Milu a u mytí nádobí musíš mít taky respirátor ne? Víš, já si třeba v práci odpočinu od domácích starostí,je mi tam dobře.Jo a zítra peču nadivku,tu miluju,odpo ještě s dětmi vyrazím na kopřivy.Jsem ráda, že jsi se ,, zatím,, vykašlala na tu riskantní ,, práci,,. Já mám ještě zítra volno a pak jdu opět do práce.

Miluna (So, 3. 4. 2021 - 14:04)

Tak to jdeš Andy do práce v pondělí jako má jít Sergej.Tak máte program na celej den.Já koukam na videa a pak pujdem nakoupit.Jo je to fakt co píšeš že si jako tam odpočineš od starostí doma,na tom něco je,taky sem si všimla když někde dělam.Jo a jak mi to tam ukazovali v té práci ,tak ona tam je kuchyně a pak zadní místnůstka s myčkou a nádobim a tam prý mam dělat a sama tak proto doufam že tam budu moct bez respirátoru být.Já fakt Andy mam s tim hodně problem a neni řešení.Já ho snesu do hodiny ale během té hodiny začne že každou chvíli mi teče z nosu,hůř dýchá a pak to jde někdy bohužel i na mdlo.Zvládam ho jen tam kde musí být kde si člověk něco vyřídí do hodiny.A to už sem vyzkoušela dost druhů a dělá mi to každej.No a na tu riskantní práci,ono nějak nemam náladu teď na ty chlapy.Po pravdě nechala sem si jen toho Rusa jako takovej bonus.Psala sem si s pár subínama ale přišlo mi že už jsou blázni,tak já nevim.Nějak na to nemam trpělivost a zkoušim řešit takhle jestli mi to bude umožněno být tam bez respirátoru když tam mam být sama.No a jinak máte bohatý program.Vždy něco děláte.Líbí se mi ta nádivka,ta je opravdu moc dobrá.Jen sem jí nikdy nedělala.Já nevim jestli si viděla video jak sem na pár vteřin večer ukázala Sergeje tak je tam vidět jak máme křeslem zazděnou troubu,je tu málo místa.A tak pečem v přenosnej ale s tou spíš dělá on,tak teď nepeču,on by mi do toho mluvil a to mi moc nebaví.

Miluno (So, 3. 4. 2021 - 15:04)

nebudeš sedět u myčky,ale budeš též chodit pro nádobí,přinášet,odnášet.Měla jsi se informobvat.VYPADÁ TO,ŽE ROUŠKU BUDEŠ MÍT.NIKDO SI TO NEVEME NA SVĚDOMÍ,TAK JAKO TÉŽ VIETNAMEC.

Miluna (So, 3. 4. 2021 - 16:04)

Jenže vietnamec se bál nakupujících,bohužel sem trefila na vietnamce co měl strach.Včera sem byla u jiného vietnamce kterej tam sedí s nosem venku ale ten místo pro práci nemá.A jak sem byla v té kuchyni tak oni jsou kolektivy že ví že by nesměli ani tam spolu jíst ani pít aby to fakt mělo nějaký efekt.No a v té kuchyni týpek měl roušku na bradě co tam byl a ženská měla roušku nasazenou,tak proto se snažim věřit že by mi to tam mohlo projít i kdybych měla mít taky roušku,ta se posouvá líp a i se v ní dá líp vydržet.

Jj (So, 3. 4. 2021 - 15:04)

s respirátorem je to těžký. Slzení, rýma, orosené brýle, špatné dýchání to znám.Musíme vydržet.

Miluna (So, 3. 4. 2021 - 15:04)

Přesně.Jsou lidi co to nezvládaji,někdo má pod tim i kožní problemy tak to asi jediný já nemam.A obdivuji lidi kteří k tomu maji brýle.Já zkusila jednou kombinaci sluneční brýle s rouškou a strašný.Každých pár vteřin jen mlhavo při výdechu.Myslíš že to fakt zkončí? Že už to nebudou chtít po nás napořád?

Návštěvník (So, 3. 4. 2021 - 15:04)

No, Zvládat to musíme i s brýlema, co nám zbývá. Jinak to neskončí. Snad očkování a pak roušky jen někde. Respirátory nepovinně.

Miluna (So, 3. 4. 2021 - 15:04)

Mě z toho nejvíc dostalo že sem šla do mdlob.To už je pak špatný když tělo reaguje takhle.Moc by mi pomohlo kdyby zavedli aby to nosil jen ten kdo chce.Já nemam problem si to vzít na nákup ale v práci to prostě nedávam.Tak mi přejte ať mi aspoň to nádobí nějak vyjde.To neni kasa a člověk za člověkem.

Návštěvník (So, 3. 4. 2021 - 15:04)

No, musel jsem si zvyknout, nevolnost je normální. Někdo dělat musí, tak to bylo vždycky. A někdo nemusí. Moc bych to na toho zaměstnavatele bez respirátoru nezkoušel, jestli si nemůžeš vybrat z nabídky zaměstnání nebo fakt práci potřebuješ.

Reklama

Přidat komentář