Reklama

Dioptrické bryle

Iva (Út, 13. 1. 2009 - 21:01)

Ahojky! Radku: Já jsem si teď za cca. 1600 Kč koupila brýle, jaké jsem popsala výše: obdélníkovitého tvaru, které mají "rámeček" pouze nahoře. Před 2 lety jsem si koupila brýle bez rámečku - oválného tvaru a ještě k tomu šroubované, a teď jsem potřebovala přidat +0,5 D na P oku a výměna skel ve vrtaných brýlích by mě přišla na cca. 800 Kč, kdežto v normálních je to zdarma (hradí to pojišťovna) a věkem se mi může zrak ještě zhoršit, tak jsem si koupila ty, co mají rámeček pouze nahoře. A řeknu vám, že i tvar brýlí (skel) může člověka hodně změnit!!! Oválné mi VUBEC neslušely, kdežto tyto hranaté ano! Je to teda rozdíl!!! Ale jinak většinou nosím kontaktní čočky.
Kuldo: Já občas po čočkách taky mívám červené oči. (Ale nevím jistě, zda je to skutečně čočkami, roztokem na čočky, anebo něčím úplně jiným!) Jaké čočky nosíš/nosil jsi? Já jsem cca. 6 let nosila čočky Surevue od firmy Johnson and Johnson a teď rok nosím Acuvue Oasys (stejné firmy). Ale kdysi jsem prodělala záněty rohovky. Pokud budeš mít zájem, napiš sem a můžeme si o čočkách toho napsat více! Díky! Ahojte všichni! Iva

kulda (Út, 13. 1. 2009 - 20:01)

já teď nosím čočky ,ale mám po nich červené oči tak jsem si nechal udělat brýle příští tejden pro ně jdu....

Radek (Út, 13. 1. 2009 - 15:01)

Ivo a jaké brýle nosíš Ty?

Radek

Radek (Út, 13. 1. 2009 - 15:01)

Ahojky Katko, díky, že jsi napsala. Jaké jiné brýle ještě máš krom těch vrtaných? Na webu http://www.bryle-domu.cz/ napsali, že nezanedbatelnou část prodejů tvoří brýlky "bez dioptrií" - čili módní (podle mě přímo krásný) doplněk. Setkala jsi se třeba s tím, že je takhle některá Tvoje kamarádka, spolužačka nosí? Já mám brýle jen na čtení, tenké černé titanové rámečky..+0,25 a +0,75 D.

Měj se hezky

R.

Iva (Út, 13. 1. 2009 - 13:01)

Nejhezčí brýle jsou podle mě ty bez rámečků (obdélníkového tvaru, nikoli oválného!!!) anebo ty, které mají pouze tenký rámeček nahoře! Takovéto brýle podle mě sluší téměř každému!!!

KATKA (Út, 13. 1. 2009 - 13:01)

Já nejraději nosím ty vrtané ale mám i jiné.A jak jsem dospěla k 2.25d,zkusila jsem si jednou brýle kamarádky s 2.25 a lépe jsem viděla tak jsem si takové nechala udělat.A co ty jaké mš brýle a kolik máš dioptrií.Katka

Radek (Po, 12. 1. 2009 - 13:01)

Pro Katku : jaké brýlky(rámečky) nejraději nosíš?

Smím se zeptat, jak jsi "dospěla" k určení těch současných 2,25D?

Radek

Radek (Po, 12. 1. 2009 - 13:01)

Pro čočku : myslíš, že by Tvojí ženě slušely i jiné rámečky?

Radek

Radek (Po, 12. 1. 2009 - 13:01)

Pro Kláru : jaké rámečky na svých brýlkách máš resp. jaké se Ti nejvíce líbí?

Radek

Mike (Ne, 11. 1. 2009 - 13:01)

Zdravím, taky si myslím, že s brýlkama vypadají lidé lépe. :-)

Klára (Pá, 9. 1. 2009 - 17:01)

Já nosím Brýle na dálku minulý měsíc přibila na každé oko -1 dioptrie takže bez brýlí napoznámvám známé na druhém chodníku tak jsem je začala nosit na stálo,nosím je ráda prý vipadám lépe s nimi než bez nich.)-

Kerol (Pá, 28. 12. 2012 - 21:12)

To doufám no. Po Novém roce tam jdu tak jsem na to zvědavá. Na jednu stranu bych chtěla čočky, aby to ostatní nepoznali, ale zas to asi není zdravé, tak nevim nevim.

Jana (Ne, 16. 12. 2012 - 21:12)

Já jsem z Brna. Tak on ti určitě poradí, co bude pro tebe nejlepší, a taky bude záležet, co ti bude vyhovovat.

Kerol (St, 28. 11. 2012 - 13:11)

Ja jsem z Vyškova, známá mi doporučila očaře Libora němce, ona k němu chodí už dlouho. Jasně zeptám se na vše. Jen mě to tak zajímalo. Ty jsi odkud?

Jana (St, 21. 11. 2012 - 13:11)

No já to taky střídám, vsak se zeptej doktora/doktorky. Kam chodis? Nebo kam pujdes?

Kerol (Po, 19. 11. 2012 - 18:11)

Nosíte raději dioptrické brýle nebo čočky? Slyšela jsem, že je dobré to střídat. Pujdu na vyšetření poprvé, protoze se dostavily problemy se zrakem :/ tak uz se informuji

Kerol (Po, 19. 11. 2012 - 18:11)

Nosíte raději dioptrické brýle nebo čočky? Slyšela jsem, že je dobré to střídat. Pujdu na vyšetření poprvé, protoze se dostavily problemy se zrakem :/ tak uz se informuji

Petr (Po, 12. 11. 2012 - 09:11)

Dobrý den,můžete mi...Záleží kolik máš dioptrií,vyzkoušej lentikulární skla

Verunka (Út, 6. 11. 2012 - 18:11)

Dobrý den,můžete mi prosím někdo poradit mám hodně vysoké dioptrie a na ztenčené skla nemám peníze neznáte někdo nějakou levnější variantu?

Vlada2 (Po, 8. 10. 2012 - 19:10)

Ahoj, chtěla bych vyzkoušet...Ahoj Majko,já mám lentikulární skla v brýlých několik let zvyk jsem si na ně celkem rychle jsem spokojený,už bych neměnil, můžu doporučit.V optice řekneš kolik dioptrií,lentikulární skla,nebo je udělají podle těch co nosíš-změří dioptrie.Nevím kolik máš dioptrií,dělají se asi od 8,5.Napiš jak je budeš mít hotové.

Reklama

Přidat komentář