Reklama

NOHA V SÁDŘE

Luboš (St, 17. 2. 2021 - 06:02)

Petro tak přeji brzké uzdravení a ať nožka nebolí.

Cvach (Út, 16. 2. 2021 - 18:02)

Není těch seriálů z nemocničního prostředí na vás už příliš ??

Jendelín (Pá, 1. 1. 2021 - 05:01)

Upřímně nepobírám, co se to tu probírá, protože nadpis zněl trochu jinak, ale ok:). Jen mi to vše zavání nějakým sexuálním podtextem. Každej je nějakej a sám jsem sádru jako malej chtěl, nicméně ocitnout se v něčem, čemu říkaj spika je "úžásný". Tak jestli máte rad na rozdávání, ocením, když mi řeknete jak se aspoň normálně vy...:(

Martin (Pá, 18. 12. 2020 - 17:12)

Ahoj já dáš tu nemám ale nosím často ortezu

Radka (St, 16. 12. 2020 - 09:12)

Mám asi "přicuclou" podkladovou punčochu k chodidlu a nevim jak ji odtáhnout.Mezera pod prsty je docela malá a nechci si tam strkat špejli aby se mi tam nezlomila.Do sundání ještě víc jak měsíc a je to hrozně nepříjemný,mám to tak druhý den a myslela jsem že ta punčocha povolí ale už to tak zůstalo.Mám dny kdy se mi chodidlo hrozně potí :-(

dr.Galen (St, 16. 12. 2020 - 10:12)

Radko, to je jeden z obvyklých průvodních jevů znehybnění nohy v sádrovém obvazu. Pokud se před jeho přiložením chodidlo neošetří zásypem, což se prakticky nikde už neaplikuje, tak se propocená punčoška k němu přilepí. Člověk se s tím musí smířit a pokusit se to nevnímat. Jakékoliv zavádění předmětů pod obvaz je velmi riskantní, že dojde ke shrnutí punčošky či podkladového materiálů, což pak může tlačit až do nesnesitelnosti a způsobit otok. Potom je nutná výměna obvazu.

Radka (St, 16. 12. 2020 - 11:12)

No já už nohu v sádře měla,ale tohle se mi nestalo.Zásyp mi sice nikdo před sádrováním nedal,ale sama si na prsty a pod ně denně stříkám spray který hodně používám při nošení silonek.

dr.Galen (Čt, 17. 12. 2020 - 10:12)

Já si myslím, že ten spray nemůže udělat to, co zásyp, aby absorboval tekutiny, ale jen na nějakou dobu paralyzuje vznikající zápach. Nedovedu posoudit, zda by mělo ještě v tomto stadiu nějaký význam si pod prsty nasypat zásyp a ten zkusit například fénem, jestli se vůbec vejde do okna pro prsty, nafoukat co nejdál.

Radka (Pá, 18. 12. 2020 - 12:12)

Mám se sprayem proti smradu letitou zkušenost a myslim že mi dost pomáhá aby mi třeba ze silonek nesmrděly nohy.Protože když ho nemůžu použít tak tedy nohy docela smrděj.Zásyp je možná dobrý,ale velmi nepraktický.Nedokážu si představit si na chodidla nasypat zásyp a pak nohu otočit abych si natáhla silonky:-).Sprayem je to hned.Jinak teď to řeším že 2x denně nastříkám na prsty i pod ně.Noha samozřejmě smrdí ale bez spraye by to asi bylo daleko horší :-).Vůbec nechápu to s tím fénem do okénka pro prsty...:-)

Lada (Pá, 18. 12. 2020 - 16:12)

Radko, pomožte si od nalepeného obvazu k chodidlu polévkovou lžící tou stranou co se drží v ruce. Je to ploché, kovové, nezalomí se to tam. Měla jsem nohu v sádře před nedávnem a osvědčilo se mi to. Držím palce.

Radka (Pá, 18. 12. 2020 - 17:12)

No, děkuju za radu,ale mám doma jiné příbory než vy.

Lada (Út, 1. 12. 2020 - 13:12)

Lenko, mám stejný problém jako vy. Pro naštíplou zanartní kůstku mi dali na týdem nohu do dlahy. Potom nechodící sadra a v ní mi přes noc otekly všechny prsty na noze. Ani po úraze jsem je oteklé neměla, jen bouli na nártu, ale až v té sádře to napuchlo. Ráno kontrola na chirurgii, řekli, že je to normálni a že mám mít nohu nahor a ledovat. Zatím druhý den to moc nepomahá, sice to nebolí, ale opuchlé prsty mám hrozně.

Lenka (So, 28. 11. 2020 - 08:11)

Mohl by mi někdo poradit jak srazit otok malíčku u zasádrované nohy?Zlomila jsem si kotník a po týdenní dlaze mi včera dali sádru s podpatkem a otekl mi dost malíček.Ještě dnes nesmím na sádru šlápnout a mám obavy že při chůzi by mi ten oteklý malíček mohl vadit.Malíček nebolí a ani na pohmat nijak nebolí.Nohu mám podloženou a i přes noc spím s podloženou nohou.

dr.Galen (So, 28. 11. 2020 - 14:11)

Pokud nebolí, tak je zbytečné se zatím strachovat. Otok by měl časem odeznít. U každého zranění to může být trošku jiné. Kdybyste případně měla při chůzi s malíčkem problémy a obvaz by na něj tlačil, tak byste měla vyhledat zařízení, kde vám sádru dělali, aby malíček uvolnili nebo nějak jinak to řešili. Na otoky se přikládají pouze obklady z octanu hlinitého, ale to již u zasádrované končetiny nepřichází v úvahu. Důležité je, že nikde netlačí a hlavně, že byl ponechán kvůli kontrole volný.

Lenka (So, 28. 11. 2020 - 18:11)

Děkuju.Malíček vypadá jako by byl přifouklý,mně je jen divný že se mi to stalo po tom sádrování,dokud jsem měla dlahu tak byl celkem normální.Možná je to i tím že mi sádru kolem prstů při tom sádrování víc"utáhli" než když jsem měla jen dlahu,rozhodně je to znát na hybnosti prstů která už není taková jako při dlaze.

dr.Galen (So, 28. 11. 2020 - 20:11)

O tu hybnost právě jde, aby zraněná kost mohla v klidu srůst, což v případě volnějšího obvazu může být na škodu. Jestli to nikde kolem malíčku netlačí, tak je to v pořádku. Nejspíše u vás ještě poúrazový edém neodezněl, kvůli kterému se nejprve přikládá dlaha, aby byl nějaký čas na jeho vstřebání. Když se potom obvaz dotočil, tak si otok našel volné místo a natekl vám malíček. Věřím, že je to jen přechodný stav, ale připomínám opět, že v případě nějaké bolestivosti by se měl vyhledat ošetřující lékař.

Lenka (Ne, 29. 11. 2020 - 07:11)

Malíček trošku ještě natekl a už spíš vypadá že mám uvnitř kuličku hrášku jak je nafouklý.Poprvé jsem teď zkusila chůzi se sádrou po domě a bude to ještě zajímavé,hlavně schody jsou problém.Malíček nebolí ale počkám co udělá procházka venku na kterou se chystám a těšim bo toho ležení a sezení je ažaž.

Luboš (Ne, 29. 11. 2020 - 12:11)

Tak jaká byla procházka se sádrou?

Anastázie Krásná (Pá, 16. 10. 2020 - 22:10)

Hezký den, poptávám profi sádru na nohu s podpatkem. Našel by se zde profík, který by mi v nejbližším termínu udělal radost? :) Ráda připlatím „prázdninovou” finanční přirážku. Pište mi prosím na mail [email protected]

Janča (Po, 9. 11. 2020 - 14:11)

Anastázie, neblázněte, moc ráda bych vám přenechala tu svou sádru. Věřte mi, že není o co stát. Ani chodící sádra není na nějaké chození větší než kolem domu, problémy s oblečením, co se přes ni vejde a nevejde, problematická hygiena...ani přes ni noha opravdu nevoní, věřte mi, že vím o čem píšu. Mám zlomené dvě zánartní kůstky. Nejdřív dlaha týden a nechodící sadra další dva týdny. To bylo úplně nejhorší jen o berlích. Denně se musi píchat injekce proti srážení krve. Kontrola po 3 týdnech sice bez posunu kostí, ale nehojilo se to jak mělo, sádra nová na pět týdnů, vyškemrala jsem podpatek, ale prakticky nechodím. Noha natěká a bolí. Mám za sebou 6 týdnů z osmi a opravdu vám nedoporučuji si to dopřát dobrovolně...

Reklama

Přidat komentář