Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Věra (So, 3. 4. 2021 - 10:04)

Taky jsem si, Pájjo, objednala kabelku a vynesu ji asi až půjdu do lékárny jako Ali :-) Táňo, užij si lázně. Mějte se všechny moc hezky.

Tana (Čt, 1. 4. 2021 - 09:04)

Ahoj holky!
Se zdravotnictvím máme všechny asi podobné zkušenosti, i když já momentálně nechci žehrat, protože jsem vděčná za operaci, kterou jsem mohla podstoupit. Ano, byl to zlatý los, ne každý dostal příležitost a musí se dále trápit a čekat.
Operace dopadla výborně, takže děkuji lékaři, který za mnou nepřišel, ani před (aby mě uklidnil) ani po operaci (aby se ujistil, že je všechno v pořádku a já mu mohla poděkovat).
Je to zvláštní přístup, asi rutina. Chápu vse a hlavně, že výborně provedl. Informace o všem kolem operace jsem načetla zde.
Po laznich budu mít ještě měsíc nemocenskou (celkem tedy tři měsíce, mmch.jak dlouho jste zůstaly doma vy, kt.pracujete? )
A plánují (zatím jen plánují) napsat "sbírku" rád a zkušenosti na cestu k TEP a po TEP. (To není název,haha). "Sbírka" , ne kniha, protože plánují uvést i sesbírané vaše příběhy a zkušenosti a uvedu odkaz na tuhle diskusi.
Fakta o operaci jsou dohledatelna, dokonce i pruběh operace je na YouTube, to není problem, takže o tom to nebude. Ale o emocích před operací, jak s nimi pracovat, o čekání, jak se připravit a hlavně všechny ty vychytávky, které jsou právě jen tady, díky vám všem a hlavně Pajji, která drží diskusi a my tu sem tam něco přibalíme.
Pooperační část, lázně ..(na zkušenosti z lázní teprve čekám.)
Hezké svátky vám holky!
Užívejte jaro! Jaro, to je naděje. A naděje ...to je pseudonym Pána Boha, který se nechtěl podepsat....

Pájja (Pá, 2. 4. 2021 - 09:04)

Táňo, nástup se ti blíží, tipuji, že stoupá nervozita, jestli máš úplně všechno potřebné zabalené. Já si vždy před dovolenou píšu věci, které chci mít sebou na papír a pak balím na poslední chvíli, protože bych pořád ještě něco měnila. Stejně vždy na něco zapomenu. A přežiju i bez toho :D Užij si pobyt i v této divné době.

Eva1 (Čt, 1. 4. 2021 - 06:04)

Alenko tak zažili jsme podobné .Dodnes je mi hrozně když vzpomenu ,že kvůli nedbalosti lékařky jsme mohli přijít o syna.Ve 13letech bolesti břicha ,prohlídka u dětské lékařky,poslechla JEN!!!!stetoskopem,břicho nepromačkala.Konstatovala že je to střevní chřipka,syn mi týden chřadl před očima .Já mu pak máčkla na břicho,a zle .!Ihned nemocnice,ihned andílka ,operace.!Ta samá doktorka nám při kontrole řekla ,že už tam měl výpotky,že už se střevo perforovalo.!Od té doby naše rodina když jde o dítě tak jsme schopni "zbořit" nemocnici a trvat na vyšetření !!Protože jde o to nejdražší co máme..
Takže děvčata ,uvědomujme si to ,co podstatné jest,užívejme jara,svátky VZKŘÍŠENÍ.Já se až nyní probudila s přírodou ze zimní letargie. Je radost pozorovat ptáčky jak neúnavně staví hnízda,včelky, čmeláčky...Bývala jsem nesnesitelný perfektcionista,vše muselo být nejen naklizené ,nazdobené do detailu,.Napečeno sladké ,slané,cukrařina,navařeno x chodů.Ted si musím přiznat že na to nemám ,v rozsahu jak jsem byla zvyklá ...Včera převčírem jsem si užívala dvě hodiny na lehátku a opalovala se .Pak osadila truhlíky jarními kytičkami,maceškami..Těším se na
Velikonoční sváteční čas,a pohodu s blízkými i velikonoční dobroty..Slunce i v duši všem.Eva

Alena (St, 31. 3. 2021 - 20:03)

Věrko, také se teprve podíváme na video od Pájji, máme s manželem problémy oba dva (já bederní, on krční páteř). Evičce díky za tip, ale také jsem nevěděla, jak na to. Když jsem zde kdysi začínala, tak při zpětném čtení tu byl lékař (ne ale ortopéd) a dobře všem radil, vysvětloval a povzbuzoval. Pokud jsem si myslela, že po tak dlouhé době po operacích vím vlastně úplně všechno, tak nebudu zastírat, že jsem se mýlila. A tak děkuji Pájje za její praktické rady (nikoli tenkrát teoretické, byť byly také přínosem pro nás nováčky). Pájjo, rozhodně, a to i po těch letech, nepřeháním, když tu naplno řeknu (napíšu), že v současné době jsi duší této diskuze!!! Věrko, ještě k mytí oken. V Praze máme také vysoká okna, ale na ně drsnou houbičku na tyči, také vysavač na okna, takže pokud jde o okna jako taková, je to bez problémů. A protože nejsme "moderní" domácnost bez záclon a závěsů, tak tady už je problém to všechno sundat, vyprat a zaháčkovat zpět. To už je na schůdky. Na chalupě v pohodě, vše nízko, tak normální mytí, ale vysavač je perfektní, žádný "kocour" na skle a jde to velmi rychle! Venku je hezky, svítí sluníčko, ale okna máme na rozdíl od mých rad (a od tvého činění) stále neumytá a "nevyluxovaná". Proč? Protože starosti. Jde o zdravotnictví, které se týká nás všech (viz např. odložené operace TEP a další). Naší vnučce 25 let) se jednoho nedávného večera udělalo špatně. Průjem, nevolnost, poté zvracení a bolest břicha postupně taková, že už opustila postel a svíjela se v bolestech na podlaze. Ve 4:00 ráno jí přítel zavolal záchranku (155). Tam jí nejdříve poradili prášky na průjem(!?) , pak poslali sanitku. Než dojela, tak ji přítel pomohl obléknout do civilního oblečení. Pak přijeli záchranáři, chlap a baba. Chlap se divil, že není v bezvědomí, baba, že je oblečená a schopná chůze a jestlipak si při každé nevolnosti volá záchranku. Pouze jí změřili tlak a odvezli na Bulovku. Když ji předali na chirurgii, tak se na ni ještě baba ušklíbla se slovy, že až si zase bude chtít udělat projížďku Prahou, ať jim zavolá. Vyšetření v nem. rychlé, v podstatě ani nedokončené, okamžitě na sál se zánětem slepého střeva, a to tak rozsáhlým, že později už by bylo pozdě. Takže tak. A není to jediný případ z mého okolí. To jen tak mimo, přestože si myslím, že se to týká i naší diskuze. Všem přeji klidné velikonoční svátky, hlavně ale pevné zdraví, kterého je v této těžké době opravdu zapotřebí.

Věra (St, 31. 3. 2021 - 13:03)

Děvčata děkuju, až sednu k velkému počítači, kouknu se. Možná se ještě budu ptát. Jo, je jaro a na mě to sedlo, že jsem umyla okna a sotva lezu. Máme vysoká, tak je to pořád na schůdek a dolů a nahoru a dolů, kolenům se to vůbec nelíbí. Užijte si Velikonoce :-)

Pájja (St, 31. 3. 2021 - 07:03)

https://youtu.be/SOBuDAUJ9H8

Eva1 (St, 31. 3. 2021 - 06:03)

Věrko Elektrostimulátor BEURER EM 49 naprosto jednoduchý přístrojek.Umístíš kam uznáš za vhodné,kde bolí. 2elektrodky plácneš třeba na trapézy za krk,dvě na spodní část beder.Já začínám třeba dvě a dvě v hořejší části zad,a dvě a dvě v spodní..Ovládání jednoduché vybereš ze 3 programů -Tens -stimulace nervů (projíždí brnění ) 12 možností ,kombinací , Ems stimulace svalů (jemné poklepy)32možností,,,pak masážní program 20možností.
zde máš manuál-file:///C:/Users/Eva/Downloads/N%C3%A1vod%20k%20pou%C5%BEit%C3%AD%20CZ%20(9).pdf
zde je vysvětleno souvislost TENS a působení na bolest
https://www.painguru.cz/gurupedia/co-je-tens/
Zde je ukázkové video -návod :https://www.youtube.com/watch?v=HPsH8ZiqOXc&ab_channel=DefneSa%C4%9Fl%C4%B1k%2CSporMalzemeleriDan%C4%B1%C5%9Fmanl%C4%B1kveTicaret
Vyheurékuj si obchod s nejnižší cenou. Eva

Eva1 (Út, 30. 3. 2021 - 07:03)

Věrko zdravím ,nebyla jsem v dosahu svého notebooku.Používám Elektrostimulátor BEURER EM 49 - Svalový a nervový elektrostimulátor. Disponuje třemi základními funkcemi :Elektrická stimulace nervových drah (TENS),.Elektrická stimulace svalové tkáně (EMS),...Masážní účinek vyvolaný elektrickými signály.. Spolehlivě simuluje rehabilitační elektroléčbu- Interferenční proudy ,(mne na rehabilitacích aplikují VACO,jde přes přísavky)znáte myslím všichni. Chodila jsem denně a pátrala jsem po přístroji,co by nahradil a mohla bych aplikovat doma a hlavně na cestách,.dovolené...Uvolnuje,prokrvuje stažené svalstvo...Ty elektrodky po určitém čase přestanou být přilnavé,musí se opakovaně dokupovat,pro mne zanedbatelné..Vyjde levněji než když si tuto proceduru na rehabilitacích platím 60kč 15minut...Používám pouze na záda,už víc než 2roky-každé ráno, když sedím u notebooku,(dnes na terase při ranním pití kávy a vystavovaní se slunečním paprskům) apod.Aplikuji sama! Mám chronické potíže se zády už od 30let..A tento malý přístrojek mi změnil neskutečně mé bolesti zad.Je velké množství podobných přístrojů,i dražších,ale tento je pro mne skvělý...Ještě je varianta od Beuer s osmi kabely osmi přísavkami,ale tu bych nevolila,protože bude složité si aplikovat sám,..Ještě co si myslím že je fajn každý den DŮKLADNĚ promasírovat tělo,at už na sucho nebo ve sprše..Automasáž.Praktikuji denně od pat až po krk.Jde mi nejlépe s kartáčem co má takové nopky -"Masážní ovál na celulitidu"...No je to boj udržet to tělo v přijatelném,použitelném stavu.Že?...Vaše Eva.

Věra (Út, 30. 3. 2021 - 10:03)

Evi, děkuju, že jsi znovu všechno vypsala, ale já bych potřebovala podrobnosti viz můj dotaz - kopíruju: Evo, hledala jsem také. Je to zajímavé a když píšeš, že to máš vyzkoušené, věřila bych tomu. Jen se ještě zeptám, kdo ti ty elektrody na záda nasadí. Nebo ještě spíš jak poznáš, kam je nasadit. Já mám teď na rehabilitaci jednu elektrodu dost vysoko /musí mi rozepnout podprsenku) a druhou v bederní části (je to na bedra, jak jsem se ohnula). Někdy zase mívám spíš na "si" skloubení obě na zadku pod sebou - nebo tak nějak. Víš, jde mi o to, jestli bych poznala, kam to dát. Chce to asi i zkušenost a praxi, že. Pátrala jsem na internetu, našla jsem návod v češtině, ale je to hodně složité. Poslala jsem odkaz svému fyzioterapeutovi, jestli by se podíval na návod a případně mi ukázal, kam elektrody nalepit. Pak se všechno zavřelo a teď čekám, kdy se zase uvidíme. Jak to ty děláš? Kdo ti pomohl se v tom vyznat? Zvládneš to nalepit sama? Mám hodně otázek, viď.

Pájja (St, 31. 3. 2021 - 07:03)

Věrko, Evin přístroj mne zaujal kvůli kamarádce, která má chronické bolesti zad, teď se přidala kolena. Nejlepší cena s ohledem na případnou reklamaci mi vychází u mall.cz. Některé lékárny chtějí i 4 tisíce, to se pak člověk ptá, jaká je reálná hodnota. Našla jsem tohle video, které jsem kamarádce posílala, protože tak přístrojek víc "pochopí". Tak ho dávám i sem. Hezké svátky všem !!!!
https://youtu.be/JZHRTvGVRNg

Věra (Čt, 1. 4. 2021 - 18:04)

Pájjo, sedím, koukám, ale v tomhle případě - jako hluchoněmá - nerozumím. Ale děkuju ti. Je to moc hezky udělané, pošlu odkaz fyzioterapeutovi, snad se k tomu někdy dostane aby se podíval, já si sama netroufám. Teď zrovna bych potřebovala na ramena. Ali, jak jsi psala o věšení záclon na vysoká okna. Nejvýš garniž máme v ložnici. Stojím na schůdku (mám dřevěný z Ikea) na špičkách, ruce nad hlavou a hlavu zakloněnou. V noci jsem se probudila s děsnou bolestí půlky hlavy a bolela mi celý den. Postupně to odeznívalo (po prášku) a teď by mi přístroj moc pomohl. Ach jo, já bych potřebovala masáž, pedikůru, manikúru, .... prostě trochu žít. Dneska jsem se nasmála. Kamarádka mi volala a povídá - víš já jsem si objednala nové věci na jaro a nejvíc se vyšvihnu, když jdu na testy na Covid. Takže dívky ať nás humor neopouští a krásné svátky v klidu a pohodě přeju všem.

Alena (Čt, 1. 4. 2021 - 19:04)

Věrko, jsem na tom stejně. Potřebovala bych, aby mi to někdo převedl nejlépe na mně samotné, na místech, kde to potřebuji. Jinak také něco málo pro zasmání. V mládí jsem se rozšupovala s přáteli po kavárnách, vinárnách a hospůdkách. Dnes už jen v lékárně a u zubaře:). Ještě jednou hezké svátky.

Eva1 (Út, 30. 3. 2021 - 09:03)

Ještě doplňuji - aplikuji i na ramena i hýždě až ke stehnům.

Věra (St, 24. 3. 2021 - 13:03)

Táňo, mluvíš mi z duše. Lázně mám ráda, protože je to pro mě relax, jaký celý rok není. Užij si je a až se vrátíš budeš rozchozená, rozcvičená a léto bude krásný :-)

Tana (St, 24. 3. 2021 - 09:03)

Holky, budu psát. V Dárkové zatím málo klientů, pokoje po jednom. Já bych raději taky měla v noci klid. Mám ráda lidi, ale chci mít možnost se schovat. Teď to nemusím řešit a to je moc fajn. Beru kufr, ve kterém vozím v létě člun, hihi. Při vstupu antigenní testy. Nevim jestli jsou povoleny návštěvy, to by nás asi pak museli testovat pořád. Tak procházky..čert ví, jak to bude. Ale nemůžu být zklamaná. Čekám cvičení, bazén...to mi stačí. Nepotřebují kavárny, cukrárny. Přála bych si kosmetiku a pedikúru, ale nepočítám s tím, takže mě to nebude mrzet. Nečekala bych, že Tepka mi přinese takové prázdniny! To všechno před tim bylo tak těžké. .vzpomeňte me zoufalství a nekonečno, žádný termín.
Mám stejný problém jak Pajja, vrozený. A ozvalo se to po čtyřicítce. Kolena zatím drží a klepu.
Holky moje vděčnost směrem k vám je nekonečná.
Děkuji.

Pájja (Út, 23. 3. 2021 - 21:03)

Táňo, užij si pobyt a auto uveze vše, tak zabal všechno, co tě napadne. Předpokládám, že v téhle době jsou pokoje po jednom, v létě to tak prý bylo kvůli covidu v Luhačovicích. Byla tam známá, si pochvalovala, že to bylo bez doplatku. I počasí by ti mohlo vyjít, krásné jaro na spadnutí. Tak užívej a piš zprávy.

Eva1 (Út, 23. 3. 2021 - 13:03)

TEP kolena-tak to Vám teda děvčata .."pěkně děkuju"!Koleno néé.,nemusim mít všechno.Průšvih že mi bolí už měsíc a osm měsíců po Tep kyčle.Opravdu si zatim neumím představit,bojím se .Pájjo Ty ale máš zatím svá kolena,ne?Přepínám z kolena,na příjemnější, lázně .,Táno super,tak za pár.Konvici rychlov.má na pokoji každý..Pokojské zavírají oči.

Pájja (Út, 23. 3. 2021 - 14:03)

Evi, jj, kolena mám originál původní a ani náznak nějakého problému. Klepu na zuby. U kyčlí to prý celé bylo způsobeno vrozenou vadou, která o sobě dala vědět až po čtyřicítce. Kolen se bojím, tam bych si netroufla rozcvičit tepku sama bez rehabilitace a lázní.

Pájja (Út, 23. 3. 2021 - 11:03)

TEP kolene a na míru nabízí jihlavská nemocnice už několik let, ještě před mojí operací. Při kontrole jsem se ptala, zda jde i kyčel, ale ta ne. Kolenní kloub je daleko složitější, časem tam stačí jen vyměnit některou část.

Reklama

Přidat komentář