Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jirka (Čt, 25. 2. 2021 - 17:02)

Něco z vlastní hlavy nemáš? Pokud se nemýlím, na něco jsem se tě ptal.

. (Čt, 25. 2. 2021 - 10:02)

Mnozí dělají tu chybu, že na biblická slova „na věky“ , „navždy“ aplikují moderní význam, aniž by hledali jeho starověké užití v kontextu. To je v rozporu s jedním z nejdůležitějších principů výkladů Bible.

. (Út, 23. 2. 2021 - 12:02)

"...stanou se strništěm, nezůstane po nich kořen ani větev."

. (Út, 23. 2. 2021 - 12:02)

Jirka: "jsou tam jen některé vybrané verše, aby účelově podpořily tvrzení na popření (věčného) pekla. Ty naopak, které jej podporují, tam úmyslně chybějí."
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Zj 20 "...uvržen do jezera ohně... a budou trýzněni dnem i nocí na věky věků."
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Zj 21 "...ani žalu ani nářku ani bolesti už nebude - neboť co bylo, pominulo."
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Nabízí se otázka - mělo slovo, které se překládá jako "navěky" , stejný význam, jako má dnes?
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
V Exodu 21 jsou stanoveny předpisy týkající se otroctví. Když si otrok zvolil pokračování ve službě svému pánu, kterého miloval, jeho ucho bylo propíchnuto jehlou a Písmo říká, že zůstal jeho otrokem "navěky“ .(Ex 21,6). Je asi jasné, že navěky to být nemohlo.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Když porovnáme verše ze Starého i Nového zákona, zjistíme, že slova „na věky“ , „navždy“ jsou v Písmu použita na 57 místech, která se vztahují k událostem, které už skončily. Jinými slovy, „na věky“ , „navždy“ ne vždy znamená bez konce.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Mnozí dělají tu chybu, že na toto biblické slovo aplikují moderní význam, aniž by hledali jeho starověké užití v kontextu. To je v rozporu s jedním z nejdůležitějších principů výkladů Bible.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Když si navíc přečteme kontext, je to zcela jasné. Kontext:
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Iz 47,14 "Hle, jsou jako sláma, spálí je oheň. Nezbude ani žhavé uhlí pro ohřátí ani oheň." ○ ○ ○ Poté, co oheň ukončí své dílo zničení, oheň uhasne. Nakonec z něj nezůstane ani žhavý uhlík. To říká Písmo.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
„zemře ta duše, která hřeší“ (Ez 18,4).
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"odplatou za hřích je smrt."
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"bojte se toho, který může duši zabít v pekle."
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"aby NEZAHYNUL, ale měl věčný ŽIVOT"
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"Hle, přichází ten den hořící jako pec; a všichni opovážlivci i všichni, kdo páchají svévolnosti, se stanou strništěm. A ten přicházející den je sežehne, praví Hospodin zástupů; nezůstane po nich kořen ani větev." (Mal 4,1.3)
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
atd.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Nezaujatý a nestranný člověk, zcela jistě nemůže dojít k závěru, že duše nezemře, a bude v pekle existovat věčně, když si přečte kontext:
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
„zemře ta duše, která hřeší“ (Ez 18,4).
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"odplatou za hřích je smrt."
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"bojte se toho, který může duši zabít v pekle."
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"aby NEZAHYNUL, ale měl věčný ŽIVOT"
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Iz 47,14 "Hle, jsou jako sláma, spálí je oheň. Nezbude ani žhavé uhlí pro ohřátí ani oheň." ○ ○ ○ Poté, co oheň ukončí své dílo zničení, oheň uhasne. Nakonec z něj nezůstane ani žhavý uhlík. To říká Písmo.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"Hle, přichází ten den hořící jako pec; a všichni opovážlivci i všichni, kdo páchají svévolnosti, se stanou strništěm. A ten přicházející den je sežehne, praví Hospodin zástupů; nezůstane po nich kořen ani větev." (Mal 4,1.3)

Jirka (St, 24. 2. 2021 - 16:02)

Vypadá to, že ti zamotal hlavu výklad nějakého adventisty. Četl jsem rozbor jednoho ThDr. od ASD a argumentace opravdu účelová jak popřít peklo. Třeba u Zjevení 14:10 vykládá (jako ty) význam věčného trestu nikoli v trvání, ale v účinku, jenže následující verš 11 zcela ignoruje, vůbec o něm nemluví, což ukazuje na nevěrohodnost a účelovost takového výkladu - prostě obhájit věrouku ASD i za cenu popření pravdy.
Mě jsi nařknul že chci měnit význam slova "smrt" a ty přitom teď chceš to samé dělat s pojmem "věčnost". Rozumím, že nad těmi věci přemýšlíš a snažíš se je pochopit (tj přijmout rozumem - ne vírou) ale měl by sis uvědomit, že ty stejně jako každý člověk má nějaké meze představivosti a něco si prostě představit nelze. Na to samé narážím u Jehovistů, oni totiž napřed mají potřebu napřed pochopit než uvěří. A to je špatně. Místo aby to k víře vedlo, tak jí to zbavuje ("Zkoumáte Písma..."J5:39). Je třeba uvědomit si (a přijmout to vírou), že Bůh je nekonečně moudřejší než lidé a jeho cesty, úmysly, soudy, řešení přesahují ty lidské (Iz55:8), proto veškeré naše představy o tom, jak to Bůh zařídí, vždy budou jenom naše lidské, velmi nízké a omezené. Mimojiné mě také zarazil tvůj příklad se satanistou, že by podle tebe měl být šťastný v odloučení od Boha (!) Taková naivita mě až fascinuje! Odloučení od Boha je to nejhorší, co se může stát kterémukoli člověku bez rozdílu, bez ohledu na jeho životní filozofie a vyznání. Také jsem se tě ptal, jestli věříš v Boží trojjedinost a kdo je pro tebe Ježíš.

Návštěvník (Po, 22. 2. 2021 - 22:02)

Tak důležitý, že už jsi vpohodě. I když koukám, že zapomínáš česky. Zdar.

Jirka (Po, 22. 2. 2021 - 22:02)

Jj díky a zdar. Buď zdráv a pěkný večer!

. (Ne, 21. 2. 2021 - 19:02)

Jirka: "Zabít je tu myšleno spíš ve smyslu ztráty všech nadějí. Jde o věčné odloučení od Boha, což právě znamená onen pláč a skřípění zubů
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Například pro satanistu by nebyl důvod k pláči věčné odloučení od Boha. Příčina skřípění zubů a pláče je spíš uvědomění si toho, že to totálně posral. Mohl mít úžasný věčný život a místo toho ho čeká konec. To uvědomění si situace, ve které je, musí být strašné - pláč a skřípění zubů.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
I ztráta například jednoho milionu korun, který jsi spořil 50let, musí nasštvat do nepříčetnosti. Natož pak ztráta vlastního života, to musí být čirá hrůza - pláč a skřípění zubů.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Jinak kdyby se například satanista dozvěděl, že žádná smrt jak říkal Ježíš, žádný konec, ale jenom věčné odloučení od Boha, tak by asi neplakal. Co myslíš?
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Jakmile někdo začne překrucovat jasná biblická slova a začne tvrdit že například slovo SMRT znamená ŽIVOT, tak udělá z Bible bramboračku.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří nezahynul, ale měl život věčný. (J 3,16)
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
2 Korintským 5,19 "Neboť v Kristu Bůh usmířil svět se sebou. Nepočítá lidem jejich provinění a nám uložil zvěstovat toto smíření." ○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Bůh nepočítá lidem jejich provinění!!! ○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Nám uložil zvěstovat toto smíření!!! ○ Na straně Boha už došlo ke smíření, teď je na řadě člověk.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Zvěstuješ toto smíření a Boží lásku k lidem, nebo se snažíš z Boha udělat sadistu a ďábla. Pro koho pracuješ? Zatím to vypadá tak, jako že pracuješ pro ďábla. ○ Kontrolní otázka - používáš rčení - z pekla štěstí?

Jirka (Po, 22. 2. 2021 - 22:02)

Mimochodem, pro ďábla právě že pracují ti, kteří lidem lehtají sluch líbivými řečmi. Neříkají jim pravdu, která nemusí být vždy příjemná, ale je nutná, ale říkají jim co chtějí slyšet, protože se jim chtějí zalíbit, a navíc je svádí ke lži. Není snad psáno, že i satan se převléká za anděla světla? V posledních časech se prostě lidé budou odklánět od pravdy a vymýšlet si bludné nauky, podle lidských pravidel, měřítek a představ. Popírání pekla mi přijde podobně nezodpovědné jako liberální učení falešných evangelií, že spasení budou všichni. Ono to je v Bibli sice úplně jinak, ale ti lidé si řeknou, že je to humánní a mírumilovné. Tak takovou máš ty představu o službě Bohu? Myslím, že zrovna ty by ses nechal snadno oklamat kdejakým mazáním medu kolem huby.

Jirka (Po, 22. 2. 2021 - 21:02)

Třeba tady u toho tvého příkladu se satanistou je vidět, že opravdu moc nechápeš o co se jedná. Podstata člověka satanisty samozřejmě není satanismus. Ten je jenom nějakou jeho životní filozofií, ne-li jenom povrchní pózou. Ten člověk jenom (dosud) chodí ve tmě, protože nezná Boha. Ale vůbec to neznamená, že by mu nevadilo odloučení od Boha. To bude vadit všem odloučeným, protože pozdě poznají, že kde není Bůh, tam není kousek dobra, ale jenom nejvyšší koncentrace zla, temnota, bolest, nářek. Satanismus je jenom absence Boží lásky. Navíc to vypadá, jako bys ani nevěděl, že většina křesťanů právě vzešla z takových hříšníků, kde nezřídka jsou právě satanisté, okultisté, lidé s východními náboženstvími, dále zločinci, narkomani, alkoholici a další. Právě za mnohé tyto se Pán nechal ukřižovat, protože naše hříchy ho na kříž přivedly. Ano, i já kdysi chodil ve tmě, v pubertě sympatizoval se satanismem, později byl okultistou (aniž bych to věděl), bral drogy, žil promiskuitně, hrál hazard, pil. Na internetu je mnoho mnoho svědectví zrovna bývalých okultistů a satanistů, které vysvobodil Ježíš. Někteří měli revelaci pekla, toho skutečného věčného trestu. Jestliže jsou očištění a uzdraveni Ježíšem, což se dá na jejich svědectví poznat, pak i jejich vidění lze považovat za pravdivé. Na druhou stranu zase chápu skeptický postoj neznovuzrozených lidí, kteří Boží milost nepoznali. Například u Svědků Jehovových je to ale extrém, poněvadž oni taková Boží zjevení považují za odjinud než od Boha, protože se neslučují s jejich tělesným výkladem Písma, něco jako důkaz kruhem. Co se týče pochopení pojmu "smrt" a nějaké její definice, tak jako člověk, který ještě smrtí neprošel, si jí netroufám nijak hodnotit. První smrt Bible přirovnává ke spánku. Samozřejmě je otázkou co představuje smrt druhá. Nejenže si kdekdo pod pojmem smrt automaticky představí nihilizaci, ale to může být zavádějící, protože smrt nutně neznamená proměnu v nic a také neví jistě zda nejde o další z podobenství. U tebe je vidět způsob argumentace jako mají Svědkové Jehovovy, buďto účelové selekce veršů, nebo pak zpochybňování překladů. I pojetí věčného trestu máte shodné. Jaké máš vlastně vyznání - věříš v Boží trojjedinost? A za koho považuješ Syna? Jinak k tvému poslednímu odstavci, marně se mi snažíš podsouvat, že pracuju pro ďábla a že z Boha dělám sadistu apod. To by pak asi takhle označil každého, kdo ti sem ocituje pasáže ze Starého zákona, kde prostě násilí a zabíjení je. Já ti to odpouštím, protože zjevně ještě dost věcí nechápeš. Měl bys ale svou argumentaci stavět na Bibli, a ne na nějakém článku z internetu, který je zaujatý. Láska k Bohu znamená lásku k pravdě, a přijímat věci, tak jak jsou, ať už jsou jakékoli, jen když jsou pravda. Nikoliv ve stavění si vzdušných zámků a malování si reality na růžovo. To nemá s láskou k Bohu nic společného, to je jenom sebeláska a snaha prosazovat své představy o spravedlnosti. Říkat co Bůh může udělat a co nemůže, to je nevíra. A naopak říct, ať udělá Bůh cokoli, je to správné, to je víra. Bůh je svatý a dělá všechno nejlépe dobře. Ať už to člověk chápe/nechápe, je/není ochoten přijmout, na věci to nic nemění. My se tady bavíme o dvou možnostech věčného trestu, a vůbec nebereme v potaz třeba to, že pak už nebude existovat čas. A hlavně že Bůh má nespočet možných řešení, které nás ani nemohou napadnout. Vyčítáš mi jinak že píšu o pekle? Domnívám se, že takto závažné téma je velice opomíjené, zvláště v současné době. Chápu, že mnozí o tom nechtějí nic slyšet, protože to prostě není nic hezkého, ovšem to neznamená, že je to téma hodné ignorování. Naopak, o tak vážné věci by se nemělo mlčet. Jenom pokrytci zavírají před pravdou oči, nebo jí překrucují. K Bibli ti také doporučuji nějaké fungované exegetické knihy jako třeba od R.Bellarmina Úpění holubice aneb o užitečnosti slz, anebo evangelickou průvodkyni Vše pouhá milost od Ch.H.Spurgeona. Ale hlavně mít osobní vztah s Ježíšem, poněvadž bez toho je Bůh nedostupný.

Návštěvník (Po, 22. 2. 2021 - 22:02)

(v pubertě sympatizoval se satanismem, později byl okultistou (aniž bych to věděl), bral drogy, žil promiskuitně, hrál hazard, pil.)Tohle vypadá, že náboženství je to poslední co ti zbyblo. Prácem peníze, rodina nic. Možná exekuce. Podívej, je to blbý, ale našel jsi si cestu, jak ze sraček, který jsi si sám zavinil.Těžko ti ovšem bude rozumět někdo, kdo žije tak nějak obyčejně.

Jirka (Po, 22. 2. 2021 - 22:02)

Sice se opakuju, ale tos nepochopil dobře. Já si žádnou cestu nenašel, žádnou jsem ani nehledal, hledal jsem akorát tak smrt, od všeho utéct. A hle, Ježíš mě přišel zachránit! Halleluya! Do té doby jsem tíhnul spíš k východním naukám, zajímal se o tajemno NDE apod. Jistě, nečekám že to někdo kdo nevěří bude chápat. Křesťané mi to věří, stejně tak i já jim.

Návštěvník (Ne, 21. 2. 2021 - 22:02)

Ani všichni vykladači bible nezažily a nezažijí zmrtvýchvstání , je to jen fabulace kterou kněží po celá tisíciletí udržovali věřící v poslušnosti .

. (Po, 22. 2. 2021 - 09:02)

Bible: "Je totiž jeden Bůh a jeden prostředník mezi Bohem a lidmi, Kristus Ježíš."

. (Po, 22. 2. 2021 - 08:02)

Když by to bylo jak říkáš, tak by v Bibli nebylo napsané například tohle:
cituji - Bible: "člověk se nestává spravedlivým před Bohem na základě skutků přikázaných zákonem, nýbrž vírou v Krista Ježíše. I my jsme uvěřili v Ježíše Krista, abychom došli spravedlnosti z víry v Krista, a ne ze skutků zákona. Vždyť ze skutků zákona nebude nikdo ospravedlněn. Kdybychom mohli dosáhnout spravedlnosti skrze zákon, byla by Kristova smrt zbytečná. Je jasné, že nikdo není před Bohem ospravedlněn na základě zákona, neboť čteme: ‚Spravedlivý bude živ z víry.‘ Kristus nás vykoupil z kletby zákona tím, že za nás vzal prokletí na sebe. Kdyby tu byl zákon, který by mohl dát život, pak by vskutku spravedlnost byla ze zákona. Ale podle Písma je všechno v zajetí hříchu, aby se zaslíbení, dané víře v Ježíše Krista, splnilo těm, kdo věří. Dokud nepřišla víra, byli jsme zajatci, které zákon střežil pro chvíli, kdy víra měla být zjevena. Zákon byl tedy naším dozorcem až do příchodu Kristova, až do ospravedlnění z víry. Když však přišla víra, nemáme již nad sebou dozorce. Vy všichni jste přece skrze víru syny Božími v Kristu Ježíši. Neboť vy všichni, kteří jste byli pokřtěni v Krista, také jste Krista oblékli. Vy všichni jste jedno v Kristu Ježíši. Jste-li Kristovi, jste potomstvo Abrahamovo a dědicové toho, co Bůh zaslíbil."

. (Ne, 21. 2. 2021 - 19:02)

Jirka:"se držím Písma, kde věčná muka stojí černé na bílém"
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Na webu bibler.cz je možné najít originální text. Každý se může podívat, co za slova jsou použita v řeckém originálním textu.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Ježíš Kristus řekl - originální text: "And these shall go away into everlasting punishment but the righteous into life eternal. ○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Překlad: "A tito odejdou do věčného trestu, ale spravedliví do věčného života." ○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Klikni na odkaz a ověř si to. Zobrazí se ti přímo Mt 25,46 v originále, který si přelož v překladači. http://bibler.cz/#t=o&b=40&c=25&v=1 ○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Ježíš Kristus tedy řekl: "... odejdou do věčného trestu..." Čili ne věčná muka a trápení, ale věčný trest. „Věčný trest“ ukazuje na fakt, že důsledky tohoto trestu jsou věčné. Říká nám Písmo, co je tímto trestem? Samozřejmě - odplatou za hřích je smrt… (Ř 6,23 NBK)
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Jirka:"Operuješ se slovem "zabít", ale kde bereš tu samozřejmost, že to znamená přestat existovat? Zabít je tu myšleno spíš ve smyslu ztráty všech nadějí"
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Text vykládáš emocemi, představami, dojmy apod. Drž se Písma.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
odplatou za hřích je SMRT … (Ř 6,23 NBK)
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Význam slova SMRT není ŽIVOT.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého Syna, aby žádný, kdo v něj věří NEZAHYNUL, ale měl věčný ŽIVOT."
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Aby NEZAHYNUL, ale měl věčný ŽIVOT
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Slovo zahynul, zemřel, zesnul, skonal se používají při úmrtí, smrti.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Význam slova SMRT není ŽIVOT.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Ježíš Kristus řekl: "A nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou; bojte se toho, který může tělo i duši zabít v pekle. (Mt 10,28)
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"... tělo i DUŠI ZABÍT v pekle. (Mt 10,28)
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Jak může někdo ve světle tohoto konstatování stále tvrdit, že bezbožní budou mít nesmrtelnost? Ježíš, jediný, kdo může dát dar života, odmítá možnost, že by ti, kteří budou v pekle, mohli v jakékoliv formě žít věčně. ○○○
Drž se Písma a nevykládej text emocemi, představami, dojmy apod.

. (Ne, 21. 2. 2021 - 19:02)

V žádné denominaci. A očistec je samozřejmě nebiblický. Já cituji text, (víceméně), který je podle mého názoru pravda, tak to neber tak, jako že jenom já ti tady něco píšu. Proč bych vymýšlel něco, co už bylo vymyšlené. I tak mi to zabere spoustu času. Soustřeď se na předmět diskuse a ne na mě. To je také důvod, proč nepoužívám nick. Účelem a smyslem diskuse je dojít k pravdě. To je nejdůležitější. Není důležité vyhrát v diskusi, ale najít pravdu.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"do toho neuhasitelného ohně, kde `jejich červ neumírá a oheň nehasne´. (Mk 9,45-46 NBK)

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
A co tento červ, který neumírá? Někteří lidé jej interpretují jako duši. Myslel to takto Ježíš? Určitě ne. Nikde v Bibli totiž nenajdeme ani náznak toho, že by byla duše přirovnána k červu.

V tomto případě Ježíš použil pro označení pekla slovo „Gehenna“. Gehenna bylo skutečné místo za branami Jeruzaléma, které neustále hořelo a kde byla spalována mrtvá těla a odpad. Kristovi posluchači mohli vidět kouř vystupující z tohoto údolí. Pokud něco uniklo ničivým plamenům, bylo to rychle zkonzumováno larvami a červy. Tento obraz naprosté zkázy použil Ježíš jako příklad úplného zničení pekelným ohněm. Oheň Gehenny nebyl hašen a červi bez přestání pracovali na naprostém zničení mrtvých těl. Stejně tak ani pekelný oheň neuhasne, dokud nedokoná svou práci.

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
A co neuhasitelný oheň, který podle Písma pohltí bezbožné.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Neuhasitelný oheň skutečně nebude nikdo schopen uhasit a tak z něj uniknout. ○○○ Izajáš o něm říká: "Hle, jsou jako sláma, spálí je oheň. Ti nevysvobodí z moci plamene ani vlastní život. Nezbude ani žhavé uhlí pro ohřátí ani oheň." (Iz 47,14)
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Poté, co ukončí své dílo zničení, oheň uhasne. Nakonec z něj nezůstane ani žhavý uhlík. To říká Písmo.

Jirka (Po, 22. 2. 2021 - 20:02)

To je mi jasné, že nebudeš v žádné denominaci, tohle se totiž nikde neučí. Za to u Jehovistů ano. Nezlob se na mě, ale u tebe je dobře vidět, žes tohle odněkud z internetu akorát opsal. Podobně jako jsi sem jeden čas dával ty odkazy na nějaké elektromotorky v buňkách. Já totiž články s biblickými rozbory, kde se popírá peklo znám, kdysi jsem je četl. A proto také vím, že jsou tam jen některé vybrané verše, aby účelově podpořily tvrzení na popření pekla. Ty naopak, které jej podporují, tam úmyslně chybějí. Ale když mluvíš o tom, jak důležitá je pravda, neměl bys být jednostranný - i když tebe z toho tolik vinit nelze, když jsi to jenom v dobré víře skopíroval od autora - jenže, je potřeba brát Bibli v celkovém kontextu a chápat kdy, komu, co, jak a proč bylo řečeno, zda jde o podobenství nebo doslovnost atd. Řekl bych, že význam některých citovaných veršů, co jsi sem dal, ani nechápeš. Také nevím, jak jsi přišel na to, že duše je přirovnávaná k červu. To slyším poprvé. Kde "červ neumírá" - ať už jde o doslovnost výroku, že jakýsi červ neustále rozežírá maso, anebo podobenství, že jde o tzv plané pokání, kdy člověka sžírá svědomí, čemuž odpovídá onen "pláč a skřípění zubů", tak ani v jednom případě se z toho nedá odvozovat nějaký konec existence. Bylo by to přímo v rozporu s těmito výroky. To ovšem někteří lidé nechtějí vidět, a tak si vykládají Písmo jenom podle svých přání.

. (Ne, 21. 2. 2021 - 15:02)

Pasáž: 2 Korintským 5,19 "Neboť v Kristu Bůh usmířil svět se sebou. Nepočítá lidem jejich provinění a nám uložil zvěstovat toto smíření."
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Bůh nepočítá lidem jejich provinění!!! Není důvod.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Nám uložil zvěstovat toto smíření! Na straně Boha už došlo ke smíření, teď je na řadě člověk.
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
Bůh a Ježíš Kristus není jako ty Jirko. Bible říká: "proměňujte se obnovou své mysli".

. (Ne, 21. 2. 2021 - 15:02)

Jirka: "Nauka o pekle je zkrátka nedílnou součástí křesťanské doktríny (katolické, pravoslavné, protestantské) a kdo učí něco jiného, je to sektář.

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Neučím něco jiného. Peklo nepopírám.

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Jirka: "budou odměněni nějakým věčným spánkem v nebytí"

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Žádný věčným spánkem v nebytí. ○○○

Ježíš Kristus řekl: "A nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo, ale duši zabít nemohou; bojte se toho, který může tělo i duši zabít v pekle. (Mt 10,28)
○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○
"... tělo i DUŠI ZABÍT v pekle. (Mt 10,28)

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Jirka: "Kdyby věčná neexistence měla být trestem, nebyl by to pro největší hříšníky žádný trest"

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Bůh dopustí, aby bezbožní nesli následky své vzpoury. To je spravedlnost. Ale nedovolí, aby to trvalo věčně. To neříkám já, ale Písmo.

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Jirka: "Kdyby věčná neexistence měla být trestem, nebyl by to pro největší hříšníky žádný trest"

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Určuješ, co by podle tebe byl a co by nebyl trest. To nech na Bohu. (Nevíš proč se největší kriminálníci nejvíc bojí trestu smrti? Vždyť to podle tebe není žádný trest.)

○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○

Nemáš nějaké sklony sadismu?

Reklama

Přidat komentář