Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Věra (Po, 2. 11. 2020 - 17:11)

Tedy děvčata, skoro se bojím reagovat na téma lázně. Já vím, že se tam dávají dohromady party, které zvládnou tanečky a všechno ostatní. Já takovým dívkám říkám - mám pivo a párek, jsem pohledná ženská (určitě víte, z čeho to je). A to nejsou dívky mé krevní skupiny. Zrovna tak bych nepřežila seriálovou divačku. Takže do lázní jedině samostatný pokoj a mám klid. Taky nejsem žádná úžasná spolubydlící, chrápu a v emocnici si se mnou na pokoji užily. A procedúry mi opět letos moc pomohly. Ono je poznat, když mám jeden den fyzioterapii a druhý den masáž a to se střídá celý týden (a celé tři neděle), než když jedu jen jednou za 14 dní. Krásně se mi uvolnily stažené svaly v zadku a stehně a skoro mi přestala noha v kyčli bolet. Škoda, že se zase všechno zastavilo, nemůžu na fyzioterapii a to bych potřebovala nejvíc. A zase si budu barvit sama hlavu. To jsem zvědavá, jak to dopadne. Na jaře jsem byla tříbarevná, ale kočka ne :-) Pájjo, taky tě to zase čeká? Ještě k tomu Béďovi - myslím, že si z nás zase někdo vystřelil. Jeho důvod, proč nepojede do lázní po operaci, něco tak hloupýho by normální člověk nemohl napsat. Evo, měla jsi smůlu, že jsi měla zrovna takovou spolubydlící. Ještě že to dopadlo s kovidem dobře. Tak ať ti nohy slouží a nebolí. Táňo, snad ta operace vyjde po Novém roce co nejdřív, čekání je strašné, vím to. Už bys byla vlastně po operaci. Opatruj se a moc se o Vánocích nepřepínej. Drž se. Ali, dlouho ses neozvala, ale jak říkám, kdybych napsala tobě, ozveš se. Někde v pozadí pořád jsi a to je fajn. Měj se moc hezky a užívej si nohou bez bolesti. Děvčata, hlavně ať to blbý období všechny ve zdraví zvládnem.

Pájja (Po, 2. 11. 2020 - 19:11)

Ahoj Věrko, ani nemluv. Dneska jsem měla být v 8 hodin na barvu a kde jsem byla? V háji!!! Zase mi to zavřeli těsně před termínem. Já si hlavu bohužel nenabarvím, mám takový medově blond melír, to nemám odvahu. Už minule jsem říkala, že na to hodím hnědý přeliv, ale vůbec si sebe neumím představit. Od dětství nesnáším čepice. Nedám na hlavu ani kapuci, může mrznout sebevíc. Pokud kadeřnictví rychle neotevřou, asi dobrovolně narazím první kulich, který se mi dostane do ruky. Přitom teď ve zprávách ukázali, že v Německu kadeřnictví nezavřeli. Do toho zavřená fitka, tak jsem oprášila domácí tělocvičnu z jara, jinak pokud jdu 3x týdně cvičit, pak už doma jen rotoped. Chodit se teď taky nikam nedá, už vidím, jak se po otevření po prvním cvičení další dva dny sotva pohnu, jak budou svaly úpět. Ale musíme to zvládnout, lituji všechny, kterým odsunuli operace. Holky držte se, bude zase líp :D

Eva1 (Čt, 29. 10. 2020 - 06:10)

Milá Táno,máš správný přístup ke zdolání Tvé hory..Dobrá kondice je něco nejdůležitějšího,ne každý na to má.Ty ano.Já tedy před operací necvičila,pro bolest nešlo,i psychika hrála roli..(No vždy se dá ale já na to prostě neměla)Ale to je za mnou..Já mám taky posunutou pánev,skolioza,páteř nalevo,kratší noha..Ted se vše super upravuje,jak jsem si před operací ulevovala a nakláněla na levý bok,no měla jsem pravý bok HRŮZNĚ vysunutý!Nyní už jsem rovná,v botě slabou vložku,super.Cvičím po lázních denně ,prakticky každou hodinu jdu a opakuji různé cviky.Mojžíšová,SMsystém-to jsou lana Dr.Smíška.Největší radost mi dělá,že můžu cvičit moje milované cvičení Pět Tibetanů..Ty polohy jsou dovolené ..U všeho stále myslím aby nedošlo k luxaci,špatným pohybem,uklouznutím k vyhození kyčle.....
..Jenom Ti Táno mohu sdělit ,že ta Tvá hora není Mont Everest, je podstatně menší ,klame..Zažila jsem.To strach v naší mysli jí dává obří rozměry,strach z neznámého.Ale to tak je !Mluvím ze zkušenosti,nejhorší je opravdu to ČEKÁNÍ.Pak po operaci jde vše k dobrému !!!!!!!!!!!!Nyní je klíčové vydržet v základním táboře v pohodě čekáním na "dobré povětrnostní podmínky"-a sice na zklidnění pandemie.A to čekání využít co nejlépe. Držím palce,Eva..

Táňa (St, 28. 10. 2020 - 12:10)

Děkuji vám holky za vaše slova! A pište! Má to smysl! Pomáhat je krásné! A nic to nestojí!

Táňa (St, 28. 10. 2020 - 11:10)

No a to odložení jsem vnímala různě - pro mě je ta operace něco jako pro sportovce olympiáda nebo pro horolezce Mont Everest. Ze základního tábora už jsem udělala pár kroků (např. koupila se župan,haha), udělala předoperační vyšetření a stála na úpatí. Vykročila jsem vpřed. Sotva jsem udělala pár kroků, hned mě něco strhlo dolů. A znovu. Stojím na úpatí hory. Ale nechce se mi jen tak čekat, až někdo vydá povel "go!"Vidím tu vysokou horu v nebi a připadá mi nemožné ji zdolat. A tak si ji rozkouskuju. Já tomu říkám, že "porcuju mamuta". Nebudu koukat až na její vrchol. Prostě začnu dole. Začnu trénovat na úspěšné zdolání první části a pak se klidně zastavím, nadechnu a půjdu na další mravenčí kroky vzhůru. Jsem na samotném startu a stát nechci. Nemyslím na nic, jen trénuju. Život mi ríká, že mám, že tak je to správně. Tak se nelituj a pojď, pojď, holka!

Táňa (St, 28. 10. 2020 - 11:10)

ahoj moje!
Děkuji za podporu! Jsem ráda, že vás mám!
Nic v životě jsem nedostala zadarmo, nic mi nespadlo z nebe a hodně věcí jsem už zvládla. Svou psychiku zvládám, protože už vím, jak na sebe jít. Jsme takové dvě. Jenda je ustrašená, pořád pochybuje, bojí se a často mě zahlcuje pochybnostmi. Ta druhá je silná, odhodlaná a přesvědčená, že porazit ji může jen to slabší já. Mám ho i pojmenované. A když se peru s nějakým problémem, který potřebuji zvládnout, vedu se sebou takovou rozmluvu.(rozmluvu s vnitřním já). To racionální já (ego) vysvětluje tomu slabšímu, proč se nemá bát, že už jsme přece spolu tolik zvládly, ať si jen vzpomene, jak to jistojistě dopadne, co nejhorčího se může stát a stane se to tak z 10procent. Uklidním ho a přemluvím. Udělám takovou vnitřní dohodu. Uklidním vnitřní prostředí. Ať mi do toho nekefrá a dostanu se do takového flow. Nechám se pak unášet a věřím životu. Najdu nějaké odůvodnění toho, co se zrovna děje a co se mi nelíbí. Např. teď to odložení operace. Vnitřní já zase kefralo, kácelo se a bylo down. To silné já začalo vysvětlovat, že to je třeba proto, že ještě nemám připravenou tu špatně postavenou pánev, na kterou mě ortoped upozornil, že musím rehabilitovat, cvičit 3x denně, uvolňovat a protahovat svaly kolem třísel a pak se spolu budem bavit dál. A protože to slabší já je prostě slabší, sice občas vyskočí, ale to silnější ho zase zmákne. Takovým jako "nekecej a šupej cvičit", až budeš mít tři měsíce takovéto přípravy, pak se budem bavit dál...A funguje to, jedu jak šroub. Já nevím, takhle to mám, a možná jsem vás inspirovala. Mně to takhle funguje i když se učím na zkoušku nebo nějakou už dělám a mám nervy. Zkráceně - dohoda, dýchaní, vizualizace cíle. Nejsem žádný ezoterik, nezvládám meditace a jsem až příliš na zemi. Tak předávám jen odzkoušené a doporučuji. haha.

Alena (Út, 27. 10. 2020 - 18:10)

Ahoj děvčata,
tak jsem si byla téměř jistá, že Táně (a asi i dalším) nabídli termín o měsíc dřív, aby to stihla, protože se všude píše, že začnou odkládat termíny plánovaných operací (a jako vždy se začíná totálními endoprotézami, už i dříve kvůli chřipkám). A ono to nakonec dopadlo takhle. A ještě ke všemu už má za sebou předoperační vyšetření a termín v nedohlednu. Tak to je tedy dost záhul na nervy. Táňo, vydrž, jsme s tebou:) A Eva? Snad je jí dobře a od té bláznivé ožralkyně nic nechytila. Evi, dej vědět. Pájjo, díky za tip na "bedle jedlé", chutná to velmi dobře a hlavně zasytí:)
Věrko, jak ses měla v lázních? Vím, že na rozdíl ode mne je máš ráda a vždy ti to pomůže. Já měla nárok 4x na křížkové a vždy jsem je odmítla, protože jsem zažila spoustu pobytů v nemocnicích, tak jsem ráda za každý okamžik doma mezi svými, kteří jsou mi oporou, což je pro moji psychiku nejdůležitější. Tím ale nikomu lázně nerozmlouvám, určitě pomohou. Po TEPkách bych určitě na tom byla lépe mnohem dřív, než když jsem se rozcvičovala sama, ale zvládla jsem to. A teď něco pro Bédu (jen pro odlehčení): Prví lázně jsem měla podstoupit těsně po svých 30. narozeninách. Tenkkrát štíhlá blondýna, současně ale aktivní sportovkyně. A kdyby na mě nastartoval týpek "Béda", tak nejen chytí pár facek, ale také jsem měla dobrý výkop nohou (však víte kam). Tak to by měl pak Béda problém a já posléze bohužel taky. Vyloučili by nás oba. Tak to jen tak pro zasmání (zkazek z lázní od svých známých mám taky dost), samozřejmě je nejdůležitější, abyste to všechno zvládly - Táňa, Eva atd. A jsem ráda, že tahle diskuze stále pokračuje a že se zde zatím neobjevil žádný "škodík". Držte se!!!!!!!!!!!!!!!

Eva1 (Ne, 25. 10. 2020 - 07:10)

Táno je mi Tě moc líto že máš a má opět většina odklad !A ted považ že já měla odklady 3x a naposled mi dával ortoped termín v prosinci,!Ale já se nedala ,vysvětlovala ze nemohu uz přejit z jedne mistnosti do druhé.Tak pote se smiloval proto jsem šla v červenci!Jako by nestačila ta bolest,strach z operace ,ještě odklady!Šílené..Měla jsem depky ,strach ze všeho,tak Ti rozumím.Ted vzit rozum do hrsti,vycházet s predešlého období covid opatreni.V nejhorším posun o 3 měsice,cca...Mít u sebe blízké co podrží..Ja ted taky fyzicky super a psychiku si udržuji cviky,karantena-pokud test za pět dnů pozitiv -tak opet 2 tydny ,zase test..a čekat jestě že budu mít nějaké vážné komplikace nebo členové rodiny .Tedy manžel,děti vstup zakázán...Hrozná doba,na to se nedá zvyknout.Hele a lázně je to poslední čeho by ses měla bát.Ode mne tu historku vem jako pobídku k ostražitosti.....Je tam dost kultivovaných lidí.Moc dobré výsledky mají pacienti,co jdou z nemocnice po op.na rehabilitační péči..Byli následně pak ještě v lázních a o krok přede mnou v dovednostech..Tåbor neumožnoval.Ostatně děvčata zde popisuji..Tak Táno,jsme všichni na jedné lodi ,a zatim čekame na ten klidný přístav. Drž se..Pa Eva

Táňa (So, 24. 10. 2020 - 21:10)

ahoj holky!
Ani já dnes nepřicházím radostně. Termín mi odsunuli na neurčito..Ach jooo. Co se dá dělat. Situace je jaká je a kromě depek z covidu mám ještě bolavé nohy.
Teda Evi1, Tvůj příspěvek jsem četla víckrát, nevěřila jsem. No šílené! Takovou babu mít na pokoji, jdu si stěžovat hned první večer. Už by jela domů. Tohle je nepřípustné! Jak jsi to mohla snášet?
Tohle se mi opravdu nestane. Šla bych si stěžovat, pokud by babu nevyhodili, jela bych domů já. Ale nevěřím, že by s tím vedení lázní nic neudělalo. Paní nebyla samoplátce, podlehala určitému režimu lázní. A s těmi vztahy tam? To mi přijde jako kdysi na chmelu nebo na bramborách. To nám ale bylo "náct". Možná tam jezdí lidé záměrně balit protějšky? Já nevím. Mám známé, co si kupují týdenní pobyty v lázních jako dovolenou.(ženy). Žeby tam jezdily lovit? Kdoví. Nepochlubily se, ale nejsou to kamarádky, jen známé, tak možná proto. :-):-):-) Evi, moc děkuji za vyčerpávající informace a držím palce s tím blbým covidem. Jsem ráda, že už běháš jako srnka. Jsem ráda za takové zprávy. připadá mi, že žiju v nějakém oparu. Starám se o to, abych si věci tolik nepřipouštěla, abych se nezbláznila...

Pájja (Ne, 25. 10. 2020 - 08:10)

Táňo, to je mi líto. Nohy bolí a psychika trpí, to znám. Ale dost mě ten termín překvapil v situaci, která nyní panuje v nemocnicích. Trochu jsem to i čekala. Život v lázních bývá bujarý, to vím od svých kamarádek, ale ty naštěstí májí podobné vidění jako Eva. I když mají jednolůžkový pokoj, jsou černé ovce, že nelítají jako háravé feny. A to obě jsou rozvedené a samy! Já když měla před operací, potkala jsem tady z ulice známého, aspoň o 15 let starší než já. Znám se s jeho paní. No a když jsem mu řekla, že do lázní nepojedu ani omylem a doktor mi to schvaluje, tak po mně vystartoval, že prý takové mladice tam naopak musí, aby se tam měli chlapi s kým pobavit. No hnus. Chtěla jsem jet jako samoplátce na 7-10 dní s manželem, cenu jsme neřešili, ale jsem závislá na jeho volnu. Bylo to pět měsíců po operaci, v červnu. On relax a já balíček na pohybový aparát. Bohužel nám nabídli už v únoru termín, kdy jsme odlétali k moři. Tak se drž, neboj, bude líp, jen musíme porazit covid.

Eva1 (Pá, 23. 10. 2020 - 17:10)

Tak ještě další info ode mne-dopoledne
mi volali z lázní.Mám se telefonicky nahlásit prakt lékaři,protože "dáma"co se mnou byla na pokoji a téměř měsíc jsme dýchaly stejný vzduch,má covid..Takže podtrženo,sečteno:Karanténa,až 29.10 .mne vezmou na test.. ................ Padají všechny plány, taková je doba...V současnosti ale jsem naprosto bez příznaků!!!Cvičim 3xdenně,běhám kolečka po zahradě s treking holemi Nording Walking . Mohla bych na rotoped nebo běžecký pás co mám ale je třeba roztahovat plíce na čerstvém vzduchu!!+domácí práce, úklid.Tak jsem na ten vývoj zvědaváAle-protože-operace se zdařila,pacient- já na covid neumřu.Amen...

Eva1 (Pá, 23. 10. 2020 - 05:10)

Táno ten termín Tvé op.je za pár,držím palce at to vyjde..
Jinak děvče ještě znáš málo-Béda má pravdu k těm lázensko sexuálním hrátkám...To je o lázních notoricky známo..Já jsem jela do lázní taky jen z těch důvodů,co uvádíš Ty...Jinak Táno nástup do lázní je po dvou až skoro třech měsících a Ti z nás ,co měli dobrou kondici před op.,nemají nadváhu,tak Ti v té době v lázních dělají i několika Km výlety.-tací tam byli.!Takže tam nejsou jen lazaři..Z toho klidně vycházej.Já se do kondice dostala až cca po dvou a půl měsících od operace.Po 14dnech pobytu v lázních..Obdivovali mne terapeuti,jaký pokrok jsem tam udělala.
No a ke spolubydlící v lázních Ti chybí fantazie,stejně jako chyběla mně. Taky jsem počítala ,že nejhorší varianta bude chrápající spolubydlící.Ha,haa....K tomu došlo,nasadila jsem sluchátka,poslech audio knihy ,čekala toužebně na ráno,jsem tvrdák, dospím doma -no problém.Dáma každý večer se svou partou běhala po dostupných hospodách..Poté co zavřeli,tak kupovala v místní vinotéce plastové láhve s vínem,rotovala s nimi po sanatoriu po pokojích pak díky chlastu měla bouřlivé výlevy ke své rodinné situaci..Pro atmošku zapalovala po pokoji čajové svíčky v malém vydýchaném pokoji,až začalo hořet..No a její sobeckost se prokázala ,když dva dny prokašlala na pokoji,než se uráčila nahlásit respirační onemocnění,jak se má..Prý to zavinily masérky,že nastydla ,že jí nechaly odkrytou..Tak jí předčasně propustili..Uměla bych s ní zatočit,ale pochopila jsem ,že pokud mi předala covida,zbytečné...Tak tolik v kostce na téma spolubydlící -na společný pokoj už jen v bezvědomí.NYNÍ NEBYL !neměla jsem na výběr.Ale neboj ,také se sejdou kultivovaní lidé,takové jsem měla u stolu...Mne Pán Bůh miluje a dopřává mi proto silnější nevšední zážitky,toto jen epizoda,lázně mi moc pomohly.!Tak operaci ZDAR ,to je nedůležitější.Eva

Táňa (Čt, 22. 10. 2020 - 11:10)

ahoj lidi, posunuli mi termín, nástup 4.11., tedy o měsíc dřív, snad to vyjde. Předoperačka proběhla během jednoho dne v nemocnici, kam jdu na operaci. (vybrala jsem si nakonec jinou, ne fakultní),O všechno se postarají, nic neřeším.
Snad vše dobře dopadne. A lázně? No, ján nikdy v lázních nebyla a vždycky jsem tam toužila. Nenechám si je vzít, jedině, že by byly zavřené. Vůbec nechápu, o čem tady mluvíte. Vážně. Béďa píše o sexu, haha, na to musejí být dva a není to doménou lázní. Tohle vůbec není v mém radiálu. Co by mi tak mohlo vadit? Jedině baba na pokoji, která chrápe. To jo. Ale můj muž taky chrápe, tak jsem možná zvyklá,haha. Jinak se velice dobře snáším. Uvidíme, co vám napíšu a hlavně ať mi operaci neodloží.

Eva1 (St, 21. 10. 2020 - 16:10)

Oprava:Moji milí ..

Eva1 (St, 21. 10. 2020 - 13:10)

Moji milý tepkaři. Vidím že diskuze poněkud zamrzla ,jako nyní -možná- bude zase zamrzlá tedy zastavená lázenská péče.. Chápu a držím palce všem čekatelům na operace a následné lázně..Tímto jsme si na jaře procházeli v plné palbě...Je to už náročné ve všech směrech ..
A nyní ke mně.Tak jsem se vrátila z lázní. Mohu pravdivě konstatovat, že poslední dny v lázních jsem chodila bez holí, zapomínala jsem s čím a proč jsem vlastně přišla do lázní .Při nástupu jsem se belhala o berlích,všechny procedury,plavání,mi změnily rozsah pohybu...Opravdu běhám jak rychlík,byl to můj styl chůze ,..nevěřila jsem ,že se dostanu do původní kondice,to po třech měsících!!!Je to o cvičení, denně poctivě posilovat všechny svaly!!...Jinak do lázní už nikdy nepojedu do společného pokoje ,jedině v bezvědomí !!!!!!!!!.Nebudu vypisovat.Pak v lázních se nyní pravidelně propouštěli pacienti s respiračním onemocněním,u některých bylo následně doloženo že mají covid,tak stačilo např.u mé známé ,že s dotyčným seděla v jídelně 3dny ,tak jí po desetidenním pobytu oznámili:odjezd domů,10dnů karanténa...Mnoho neukázněných lidí pokazilo,mám bohaté zážitky ....Přijela jsem domů podrážděnými průduškami,nyní doufám že nebude nějaká nepříjemná chřipka...Operace se někde už odkládají....Tak držím palce všem.Eva

Béda (Čt, 22. 10. 2020 - 10:10)

To ti tedy závidím. Já už čekám na kyčel dva roky. Na jaře stopka operací, nyní zase. Sotva lezu, někdy už vůbec. Jsem zoufalý, asi budu brzy na vozíku. Jo a ty lázně bych si nedal. Vím jak to tam chodí z předchozí zkušenosti. K tomu všemu se tam vydatně sexuje a pak to tak vypadá s kovidem. Musím ovšem přiznat, že i já jsem si tam našel sexpřítelkyni. Měsíc je dost dlouhá doba. Jenomže to bylo před osmi lety, tak to bylo relativně bezpečné.

Táňa (Čt, 22. 10. 2020 - 11:10)

omlouvám se, ale znova si čtu o té sexpřítelkyni a znova se chlamu. Představuji si, že jsme tam o berlích, každý má dost práce sám se sebou, přišli jsme tam cvičit a cvičit a cvičit, rehabilitovat, představuji si masáže a procházky, třeba i kosmetiku a kávičku.Tohle jsou pro mě lázně. Vyvraťte mi to. Nějaký děda, který pomrkává od vedlejšího stolu...haha..no já padám :-):-) Aspoň nějaké rozveselení, fakt. chichi

Pájja (Pá, 23. 10. 2020 - 17:10)

Táňo, držím palce!

Eva1 (Čt, 15. 10. 2020 - 20:10)

Táno- tak termin Tvé operace prosinec je za chvilku..Já dostala u ortopeda nejen termin,i poukaz na berle nástavec na wc! Jak píše Pája -maji vystavit hned!,pak pozvánku na předoperační Informační setkání v nemocnici kde podrobně seznámí co si máme připravit a jak vse probihá..Lázně na které je po TEP nárok třeba absolvovat do tří měsíců po operaci.Jednoduché.:obvoláš a vybereš lázně v Tvém kraji,jsou povinni upřednostnit klienty po operaci. Domluvīš termin -pozor ještě před operací..(Ja s posunutou op termin lázni pochopitelně posouvala)Po první kontrole po operaci Ti vystaví operater doporuceni na lázenskou léčbu .Pak předáš Tvému prakt.lékaři,sepíše pro VZP..Jinak se neboj- po těch dvou mesicich po operaci se vše vracī do do normálu..Omlouvám se za pravopis -dotykový displej..At Ti vyjde termin a vše zdravím z lázní.

Eva1 (Ne, 11. 10. 2020 - 11:10)

Milí tepkaři,děvčata.Zdravím Vás z lázní,kam jsem nastoupila 2 měsíce po operaci..Vlastně až zde jsem začala intenzivně cvičit-bazén,rotoped,skupinové a individualni cvičení.+procedury,..odložila jsem berle ,nástup nordic walking holí..Pohyb je příjemnějšī, chodím svižně..po parku..A o tom to je,ostatní věci v lázních jako společný pokoj apod mne neiritují...Kyčlíček se usazuje a pracuje jak má..Tak se mějte všichni moc hezky...Eva

Reklama

Přidat komentář