Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Alena (Út, 2. 2. 2021 - 20:02)

Táňo, aspoň že ten rotoped zvládáš. 2 roky před "o" jsem už na něj nebyla schopna ani vylézt. Ale o to nejde. Zaujalo mě to tvoje případné psaní. Dej se do toho. Dodnes mě mrzí, že jsem si tenkrát alespoň nedělala poznámky v kalendáři - nebo rovnou nepsala deník, vč. zoufalých a depresivních pocitů, o "kreténovi" doktorovi, který mě stále nechtěl poslat na operaci, a pak vše po operaci, vč. podpory a pomoci v této diskuzi. Myslela jsem si, že jde o věci, které nelze už nikdy zapomenout. Bohužel různé podrobnosti (zejména po operacích) už se mi po těch letech časově míchají. Asi bych zjistila, jak u mě vše probíhalo, kdybych si pročetla zpátky tuto diskuzi. Také možnost. Aspoň rámcově. Kdybys pak ze svého deníku chtěla napsat knížku, už předem máš můj souhlas. Akorát že tu jsem už 11 let, což by bylo dlouhé listování zpátky. A snad ani ostatní nebudou proti.
Věrko, já také, když upadnu, tak sama nevstanu. "Jedu" po zadku k nejbližší zídce, u které mám nějakou podporu, u toho prasete to byla zídka kolem záhonu a plot, a to pak se vyhrabu na nohy. Manžel mi to nejdřív nevěřil (asi to prý mohl být pes, tak to tedy pardon, snad rozeznám psa od prasete), ale i soused potvrdil, že i k nim dorazila (ne prase, ale prasnice, prý cha cha ), chce to prý po ní házet sněhové koule a dělat rámus, pak sama uteče. A smál se i dál, že my z Prahy si s tím neumíme poradit. Ale jo, uměli bychom to, jenže po Strašnicích divočáky nepotkáváme, tak nevíme, jak na to. Nezlobte se, že jsem tu zpět s tím prasetem. Jeho (tedy asi jí) přítomnost v naší vísce, příp. na zahradě mi nedělá dobře.
Děvčata, mějte se co nejlépe, nepadejte, nepouštějte si TV (raději nějaký pěkný film) a všechny doufejme a věřme, že snad to "bytí-nebytí", jak píše Věrka, brzy (?) skončí. Nebudu zastírat, že mně už z toho všeho tak trochu hrabe... A napříště slibuji, že už se nebudu věnovat praseti a budu psát jen k našim věcem:)

Pájja (Čt, 4. 2. 2021 - 07:02)

Alenko, já když o praseti četla, okamžitě mi naskočila reklama na Kofolu :D

Věra (Po, 1. 2. 2021 - 22:02)

Tedy, děvčata, koukám, že nejen já se při chůzi dívám pod nohy. Já už ani teď v tomhle počasí, nevím, jak je okolo, jen koukám, kam šlapu. Tedy, Ali, to musel být strašný šok, to prase za vrátky. Ještě že je máte v dobrém stavu, že to neprorazil. Já bych se asi po.... i takhle. Tak zase něco jiného. Nám tu běhal po zahradě zajíc (prošel normálně mezi plaňkama). Manžel koukal z okna - hele, zajíc, chi chi, cha cha....Druhý den jsme přijeli z nákupu a manžel uklidil auto, přišel dovnitř a povídá - ten zajíc okousal ozdobnou jablůňku, co jsme zasadili předloni u altánu. No já byla v šoku. 30 cm od země - kromě té části u kůlu - bylo na kost okousaných. Přitom jsme měli pletivo jen ho tam dát. Ale mě nenapadlo, že se to může stát. Vloni nic a teď tohle. Není to laciný stromek, tak jsem sehnala balzám na stromy - poradila jsem se se spolužákem zahrádkářem - a napatlala jsem to, obalili jsme ho pletivem a uvidíme na jaře. Tak to jen na jiné téma. Evo, neboj se. Kyčel tak snadno při pádu nevypadne. Tedy podle mé zkušenosti, protože poslední mé pády byly vždy na tu stranu co mám neoperované koleno - to jsem měla vždy sedřené - a tím pádem na operovaný kyčel (tedy spíš na stehno směrem k zadku) a pak tam byla obrovská černá modřina. Ale já jsem po operaci už pět a půl roku, jen se nedokážu sama zvednout. Na operované koleno nemůžu kleknout, na sedřené taky ne, tak sedím na zemi a čekám, až se někdo okolo objeví a pomůže mi se postavit. A jak píšeš o tom hřbitovu - no snad by měl ten starý člověk ještě nějaký pud sebezáchovy a otočil se a šel taky domů. Snad. Ali ještě k tomu očkování. My jsme ještě mladý, na nás hned tak nedojde, ale kdyby to byla podmínka přijetí do nemocnice, tak bych na ni kývla hned. Tohle bytí nebytí mi strašně ničí. Není žádná vyhlídka do budoucna, že by se něco povolilo a klouby nečekají. Ty se horší klidně dál. Začala jsem chodit na rehabilitaci. Ta funguje v bazénu jsme dvě. Je mi líto dětí, že nechodí do školy. Starší vnuk začal chodit na střední. Byl tam jen v září a asi tři dny v prosinci. Tohle není život, jak známe my. Jen sedí u počítače. Mladší chodí do čtvrté třídy. To samé. Teď, jak si to čtu, zjišťuju, že ani jednou jsem nenapsala jsme, ale jsem. Kdysi jsem četla, něco v tom smyslu, že to je známka, že toho má hlava dost. Ano, nějak nemám žádné lepší myšlenky. Tak budu myslet na vás, abysme tohle přežily ve zdraví. Mějte se jak nejlíp to půjde.

Návštěvník (Ne, 31. 1. 2021 - 13:01)

Oprava-na společné lodi plujeme, neplaveme..Ale za předpokladu že větší lodi mají i bazén,tak v něm můžeme i virtuálně plavat ,ne ?Když námty skutečné zavřeli..Já chodila běžně každý druhý den .A TÉMA NÁLEDÍ potřetí:No a dnes jsem šla na hřbitov-ne si hledat místo,ale běžná návštěva ,meditace na dálku s mamkou a úklid....A přístupová cesta byla jedna ledovka .Dlouho jsem civěla a zvažovala jestli budu riskovat, ale neumím bruslit.Tak jsem to vzdala...A zítra si to ode mne správa hřbitova "vypije".!Já přijela autem,ale když si představím jak se tam trmácí starý těžce se pohybující člověk,a upadne..

Návštěvník (Ne, 31. 1. 2021 - 07:01)

Zdravím Vás všechny děvčata co plaveme na společné lodi s názvem Totální endoprotéza...Alenko Tvůj příběh o uklouznutí se řadí opravdu mezi silné zážitky...Přiznám se, že mne by k tomu stačilo pouhé uklouznutí ..A ještě k tomu jako maxibonus divočák-no to je síla...Já mám nyní 6měsíců od operace,chodí se mi skvěle,lehce žádné napadání a bolesti v operovaném kyčli.(To je informace hlavně pro Tánu kterou operace teprve čeká a má obavy jak to poté bude!)Chodím svým dřívějším stylem chůze-rychle a jestli se dá říct ladně(ha ha )Nic není poznat...Ale při tom stále zírám pod nohy ,zjištuji- sonduji kde je sebemenší zmrazek a náledí...Bojím se uklouznutí jak čert kříže ,protože mám obavy ,že při nárazu by mi kyčel vypadl "z pantů"-,došlo k luxaci.Třeba ne ,ale to nechci zažít!!! Tak kde můžu raději dojedu autem.....Normálně ráda chodím s holemi na Nordic Walking,ale ted místo hole raději použiji manželovo rámě...Nyní běží rozhovor,video Exkluzivní a poslední zpověď manžela Evy Pilarové -Pan Kolomazník tam říká jak se bojí uklouznutí,protože má problémy po operacích s kyčlí...Já si vyguglovala že měl cca v roce 2013 reoperaci ,že byl mezi asi třemi sty operovanými co měli voperovanou TEP ze špatného čínského materiálu.Laicky řečeno co rezla v těle a tím pádem vysoce nebezpečné...Takže i takovýto VIP si nepomůže a potřebuje štěstí a prošel si chudák martiriem...Takže kočky ,dobré obutí a chůzi bez nehody,opatrujte se všechny trable mají nejen začátek,ale i konec.Vaše Eva.

Návštěvník (Út, 26. 1. 2021 - 08:01)

Hezké ráno děvčata..Věrko,Pájjo sdílím Vaše rozhořčení ,naprosto! Mé pocity-Mám vztek!!Nemocnice pro covid. Nyní mne nadzvedla reklama lázní Jáchymov, cituji**-Role lázní v době korona krize se postupně mění. Nejprve byly z bezpečnostních důvodů uzavřené, později se měly stát rezervními lůžky, ale jejich skutečné poslání v boji s covidem-19 přichází na řadu až nyní. Spočívá v doléčení a rehabilitaci stavu po komplikovaném průběhu covid nemoci!Pokud Vás tyto obtíže trápí, můžete přijet na komplexní lázeňskou péči.***........Takže já jsem na těchto lázních závislá, již třetí rok dostávám brachyradium terapii-jáchymovské krabičky.Má se absolvovat pravidelně každý rok.Protizánětlivé a analgetické účinky.Je indikováno až při těžších a degenerativních změnách..(Věrko mnou prodělané bolesti páteře nikomu nepřeji)...No a? Vím že nemám já žádnou jistotu dostat se do Jáchymova na pobyt!!! Lázně Jáchymov zaměřené na pohybové ústrojí-nyní pro covid.

Pájja (St, 27. 1. 2021 - 08:01)

Evi, dovolím si trochu černého humoru v této hnusné době, snad to nikoho nepohorší. Jistotu léčby bys měla, být po covidu a trochu simulovat těžké příznaky. Tohle jim vyhovuje, pacienti, kteří už mají nákazu za sebou, žádné testy ani ohrožení. Mimochodem mně velmi dobře známý doktor v pondělí řekl, že asi nějakou dobu bude pryč, že ho kamarádi (doktoři) ženou na kompletní prohlídku a zřejmě i totálku kolena. Fakt už roky pajdá strašně, ale zase mi tvrdil, že je v pohodě, že našlape kilometry.... Je už důchodce, dál ordinuje, tahle covid doba a jde to. Takže všichni jsme si rovni, ale někteří rovnější. A nejde o nějakou provinční nemocnici za bukem, právě naopak.

Alena (Pá, 29. 1. 2021 - 21:01)

Jo, jo, Pájjo, protekce tu vždy byla, je a bude... Ti "rovnější" na tom budou vždy lépe a u všeho dříve, např. i u očkování. Sice to sem vůbec nepatří (i když co člověk ví o následcích, které mohou postihnout mimo jiné i naše tepky), ale chtěla jsem se zeptat na vaše názory na to očkování. Jinak se všemi soucítím. Ve stavu, ve kterém jsem kdysi byla a po všech předoperačních vyšetřeních, kdyby mi zrušili operaci, tak se snad pos... (zbytek si doplňte samy a nezlobte se za moje vyjádření), než si začnu zoufat a poté snad si zvykat? Nepříjemná představa. A teď něco pro odlehčení. Kvůli koroně jsme zůstali s manželem na chalupě i přes zimu (to jen na úvod). Je to pár dní, kdy jsem viděla, že jede pošťácké auto, staví u nás a něco strkají do schránky. Tak jsem se oblékla a vyrazila. Sněhy a ledy, to já koukám zásadně pod nohy, nikam jinam, protože nesmím upadnout (klouby a osteoporóza). Beru klíč od vrátek a najednou proti mně do vrátek rána jak z děla a něco obrovského a černého. Vůbec si v tom šoku neuvědomuji, že jsem upadla a už tedy vleže zjistila, že je to obrovské černé prase (divočák). Jak jsem tak ležela na zádech ve sněhu, tak než jsem začala zkoumat , zda jsem neutrpěla nějaký fatální úraz, potěšilo mě, že jsem nestačila odemknout a pustit prase k nám, také jsem odpustila svému manželovi, že odhrabal jen cestičku a jinak aby se člověk hrabal sněhem. Jinak jsme ale volali starostovi naší vísky a je prý přemnožená černá zvěř. Každopádně jde ale i o "poučení" : Děvčata, ať už po nebo po operaci, dívejte se i jinam než pod nohy. Prasata lze potkat všude, bohužel i mezi lidmi.... A tím se vracím k předchozím příspěvkům. Držte se, snad se dočkáme lepších časů.

Alena (Pá, 29. 1. 2021 - 21:01)

oprava: před nebo po operaci (už blbnu, to prase mi dalo dost zahulit, mám to pořád v hlavě. Ale jsem ráda že jsem si neponičila svoje náhradní součástky).

Eva1 (Út, 26. 1. 2021 - 08:01)

No a prominte komentář v 8.27 jsem zapomněla podepsat ,Eva

Táňa (Po, 25. 1. 2021 - 14:01)

Když jsem sama, nahlas brečím. Je to málokdy. Nic se nezmění, jen trochu páry vypustím. Slovo "hořko" přesně charakterizuje můj nynější stav.

Věra (Po, 25. 1. 2021 - 16:01)

Ano, Táňo, myslím na tebe. Je to tak. Nic se nemění a nejvíc mi nadzvedl článek, kde psali že zastavili zbytné operace jako například plastické operace nebo endoprotézy. To jsem úplně zařvala jestli je tedy stejný nechat si udělat nový kozy nebo vyměnit kloub. Já vím, že plastické operace nejsou jen tyhle. Někdo je stejně nešťastný, že se nic neděje co by mu pomohlo. Nějak taky pořád nevidím žádný posun. Mě chytly znovu záda, ohnutá babka jako vyšitá. V pátek začnu rehabilitaci (kupodivu mi vzala doktorka hned, čekala jsem jen týden místo obvyklých 6 týdnů), mám to do 19. 2. a pak si chci nechat znovu píchnout injekci do kolena. Nevidím šanci, že bych se dostala na operaci v červnu. No tak jsem si postěžovala a musíme věřit, že se to zmírní a začnou dělat i ty zbytné operace. Drž se.

Táňa (Čt, 21. 1. 2021 - 16:01)

Ahoj holky, já pro jistotu nemám źádný termín.
Kam až tohle může jít?

Eva1 (Po, 25. 1. 2021 - 05:01)

Milá Táno,taky Tě zdravím..Samozřejmě že by nemocnice mohly operovat ,jak píše Pájja.Ale. Ale poté co jsou objevovány nejrozličnější mutace,je jasné ,že půjde o nekonečný seriál s nabídkou virů pestrou jak bufetový stůl...A kdo je na tom nejhůře? To jsou Ti "odložení" pacienti .Táno nezoufej, podstatné je jakmile dojde k uvolnění,ihned!! žádej termín!!!!.Pokud vím,jsi mezi prvními na řadě,tak věřím, že to tak bude.. Přeji silné nervy-ty já už před operací ztratila .Protože- nevím jak je tomu u Tebe,ale mne se stav rapidně zhoršoval a ke konci jsem už měla problém udělat pár kroků. Tak všichni jsme více i méně nyní omezováni, chceme už konečně vidět TO světlo na konci tunelu. .Drž se. Eva

Pájja (Ne, 24. 1. 2021 - 07:01)

Táňo, vzpomněla jsem hned na tebe, když bylo ve zprávách, že pacienti se odložených operací hned tak nedočkají. Zmínili i kyčle. Kdo prý teď cekal až dva roky, může na nový termín čekat znovu 6 měsíců až 3 roky. Hrůza. Přitom jsou nemocnice, kde tvrdí, že by mohli i operovat, ale mají zákaz od ministra. A potom zase slyšíme, že v nemocnicích je až 40% pacientů s lehčím průběhem covid, ale nemají kam jít, tak nemocnice suplují sociální lůžka. Holky držte se!!!!

Radim (Po, 4. 1. 2021 - 01:01)

Ahoj dcerka nosí v 8mi letech ortezu na kyčle

Eva1 (Po, 4. 1. 2021 - 00:01)

Tak z těch 12 133 příspěvků k našemu tématu tep kyčle je ten k reverzu ten nejhloupější a nejnepřínosnější.....Považujme ho za vtip...Jak si správně Pájjo zareagovala otázkou:"Hodláte odejít hned z operačního sálu? Nebo po návratu z JIPky?" Protože podobné exoty coby pacienty by si lékaři co pracují na této závažné operaci nezasloužili. Zaslouží si nás,ukázněné co si jejich práce vážíme ,trpělivě a s respektem všechny dny po operaci se učíme pomalu hýbat a chodit,s povděkem přijímáme přítomnost sestřiček,sanitářů ,lékařů kteří nám eventuelně ulehčí bolest třeba injekcí,dbáme všech cenných pokynů ,s povděkem čekáme ráno co ráno na vizitu operatéra ,aby nám zhodnotil ,jak se rána hojí,nebot i komplikace se vyskytují.
Přeji krásné dny a nám všem trpělivým pacientům skvělý krok do Nového roku.Trpělivost růže přináší.Vaše Eva

Návštěvník (Ne, 3. 1. 2021 - 08:01)

Proč?

Agata (Ne, 3. 1. 2021 - 00:01)

Dobrý den mam jednu otázku?po operaci kyčle? Zdá se dá podepsat Revers?
Agata děkuji

Pájja (Ne, 3. 1. 2021 - 13:01)

Reverz lze podepsat vždy, každý je zodpovědný sám za sebe. Hodláte odejít hned z operačního sálu? Nebo po návratu z JIPky? Umíte cvičit, obsloužit se, používat berle? Proč ne, vaše volba. Za sebe můžu napsat, že po druhé operaci jsem mohla jít domů čtvrtý den, vše jsem uměla, žádné komplikace, byla jsem rok po první operaci. Ale primář nechtěl riskovat převoz sanitkou 40 km, byla kalamita. Upřímně, po první operaci by mě to ani nenapadlo, byla jsem ráda za vše, co jsem se v nemocnici naučila. Neděsila mě operace, narkóza, nic, jen ten pobyt v nemocnici. A zvládla jsem to. Můžete prozradit, proč o tom uvažujete?

Reklama

Přidat komentář