Reklama

Dioptrické bryle

Je tu jeden (Pá, 22. 1. 2021 - 08:01)

Fetišista, který sem píše fake stories a vystupuje jako fake osoby, asi ho to hodně rajcuje.
Možná jich je tu více, ale o tomto jednom prolhaným vím

Petra (Pá, 22. 1. 2021 - 12:01)

Jak to poznáš ze to piše on a ne někdo jiný.

Petra (Čt, 21. 1. 2021 - 19:01)

Co tim myslíš.nerozumim ti...

Petr (Čt, 21. 1. 2021 - 16:01)

Mám 3 dioptrie, brýle nosím pořád, prostě bez nich dobře nevidím a nějak zvlášť mi nevadí.

Marie (Čt, 21. 1. 2021 - 15:01)

Můj syn v 7 třídě po návštěvě lékaře dostal brýle. Vůbec je nechtěl nosit, ikdyž na tabuli nic nepřečetl. Já jsem na tom taky nebyla nejlépe v té době jsem měla 2,5 dioprie, ale brýle jsme nosila jen občas. Už jsem neviděla, jak dál, tak jsem synovi navhla, že je začneme nosit společně. To zabralo, sice mu to trvalo déle, ale nakonec je nosí. Já jsem zjistila, že svět je přes brýle mnohem krásnější, mám 4 dioptrií a když brýle náhodou na chvilku vyměním za čočky, tak mi hrozně scházejí, moc jsem si na ně zvykla. Syn mě už předehnal a dnes má 6,5 dioprie.

Hanka (St, 20. 1. 2021 - 13:01)

Kamarádka má +23 dioptrií a cylindrem, začíná to být docela už problém. Jak píšeš vysokejch plusek moc není, tak jsem ráda, že jsme se poznali. Myslím, že se nám to společně líp zvládáme.

Markéta (St, 20. 1. 2021 - 20:01)

Tak to už je fakt hodně a moc si nedovedu představit nosit 23, ale člověk nikdy neví co ho může ještě potkat. Já už mám potíže s mými dioptriemi. Tak doufám, že v rámci možnosti to budete mít obě v poho.

Pepe (Út, 19. 1. 2021 - 16:01)

Já si myslím že brýle bez obrouček čili vrtané, jdou udělat do poměrně vysokých dioptrií. Musí k tomu ale být lentikulárni sklíčka. Dále to je již jen o ochotě optika brýle udělat. No a majitele brýlí je nosit.

Hanka (Út, 19. 1. 2021 - 16:01)

Moje kamarádka si lenti brýle pořídila, vzhledm k tomu, že má opravdu dost vysoké dioptrie a začínají být pro ni konfortněšjší, jak po stránce váhové, tak i lepšího vidění. Máš pravdu , že jsou velmi zvláštní, ale jelikož nosím brýle taky ráda, tak s ní držím basu a na na svých +13 dioptrií, jsem si také pořídila lenti brýle. Opravdu mi také připadne, že s nimi lépe vidím, než s "normálními". Když se o tom bavíme, tak nepoznáme, že máme lenti brýle, jako nositelky, ale všichni ostatní to vidí a zvlášť, když jdeme spolu je to určitě skoro pro všechny nevšední pohled.

Návštěvník (Út, 19. 1. 2021 - 17:01)

To musí být neskutečně nádherné,potkat dvě ženy s lenti! Rád bych Vás poznal.

Hanka (Út, 19. 1. 2021 - 17:01)

Jsem potěšená, že sympatizuješ s poněkud pro mnohé zvláštními brýlemi. Pro mnohé to je to naprosto neznámé a když najdou odvahu, tak se zeptají co máme za zvláštní brýle. Byla jsem také na vážkách si je pořídit, ale dnes vůbec nelituji. Můžu se zeptat jestli s těmito brýlemi , pro vyšší dioptrické vady máš nějakou zkušenost?

Návštěvník (Út, 19. 1. 2021 - 19:01)

No co mám psát, prostě ženy se silnými brýlemi se mě líbí a zkušenost s lenti? něco málo,hlavní je, že si našla odvahu si je pořídit, a že jsi spokojená. Budeš li chtít můžu dát email

Hanka (Út, 19. 1. 2021 - 22:01)

Nevím jestli to byla odvaha, ale hlavně jsem chtěla podpořit kamarádku, aby v tom nebyla sama, když i já mám ten úděl s docela špatným zrakem. Výsledkem je opravdu nad všechno očekávaní velmi velká spokojenost. Jestli máš tedy také zkušenost s lenti ráda si o tom pokecám po emailu. Tady se asi nehodí moc rozepisovat naše "problémy" a lenti moc lidi zajímat nebudou.

Návštěvník (St, 20. 1. 2021 - 11:01)

Tak jo. pokecat můžeme na emailu [email protected]

petra (Út, 19. 1. 2021 - 13:01)

Ale dělají hodně ztenčené třeba by to šlo

Hanka (Út, 19. 1. 2021 - 14:01)

Pochopila jsem, že Markéta má asi plusovém dioptrie, jestli je nosí od svých 3 let. Nevím kolik má dioptrií, ale u mých +13, kde jsou skla na straně tenší než uprostřed je to opravdu uż problém, mít vrtané obroučky.

Markéta (St, 20. 1. 2021 - 12:01)

Přesně tak, mám plusky s hodnotou P +12,75D L +14,5D. Na konci základky jsem už měla +11, byl to docela mazec. Jsme na tom skoro stejně, jen mě překvapuje velké zastoupení dalekozrakosti. Můžu se prosím zeptat, kolik dioptrií má tvoje kamarádka, když píšeš, že je má o hodně silnější. Neznám moc lidí, spíš nikoho s tak silnou vadou, jen moje mamka nosí +10 a na čtení ještě o něco silnější.

Petra (Út, 19. 1. 2021 - 10:01)

Já jsem začala nosit brýle na dálku v 15 letech ,ale myslím že už jsem je měla nosit o rok dříve viděla jsem už rozmazaně , dostala jsem -1.25D.Každý rok jsem dostala o dioptrii více po 5 letech mám - 5.75D. Min.rok po kontrole mi poprvé nezvýšili od té doby stále na své dioptrie vidím krásně ostře jsem za to ráda. Na brýle jsem si zvykla rychle mám je ráda. Brýle mám čtvery střídám je podle nálady prý mi sluší , když jsem byla na třídním srazu tak se všichni divili ,že nosím brýle a že mám docela silné dioptrie ,že mi tolik naskákali. Skoro 6 dioptrií za pět let co jsme se neviděli ,znali mě bez brýlí .Ale nosím je ráda. Njeraději používám bezobroučkové jsou nanápadné.

Markéta (Út, 19. 1. 2021 - 11:01)

To mě bez brýlí zase neznal nikdy nikdo. Ve třídě jsem měla ještě s jedním klukem nejsilnější brýle, já tedy nejvíc, ale nikdy jsem neměla s tím problémy. Dioptrie jsem měla do 12 let skoro pořád stejné, ikdyž vysoké a potom mi také ještě dost poskočily nahoru. Ráda bych taky měla bezobroučkové, moc, moc se mi líbí, bohužel vzhled k síle mých skel, to není vůbec estetické a optička mi to nedoporučuje.

Petra (Út, 19. 1. 2021 - 10:01)

Já jsem začala nosit brýle na dálku v 15 letech ,ale myslím že už jsem je měla nosit o rok dříve viděla jsem už rozmazaně , dostala jsem -1.25D.Každý rok jsem dostala o dioptrii více po 5 letech mám - 5.75D. Min.rok po kontrole mi poprvé nezvýšili od té doby stále na své dioptrie vidím krásně ostře jsem za to ráda. Na brýle jsem si zvykla rychle mám je ráda. Brýle mám čtvery střídám je podle nálady prý mi sluší , když jsem byla na třídním srazu tak se všichni divili ,že nosím brýle a že mám docela silné dioptrie ,že mi tolik naskákali. Skoro 6 dioptrií za pět let co jsme se neviděli ,znali mě bez brýlí .Ale nosím je ráda. Njeraději používám bezobroučkové jsou nanápadné.

Reklama

Přidat komentář