Reklama

revmatoidní artritida

Jirka111 (Pá, 8. 1. 2021 - 10:01)

Ahoj holky, pomáhá vám něco na bolest toho krku? Se zuby si možná taky užiju, ale zatím to jde. Problém u mě je, že jsem v dětství trpěl angínami, v podstatě každý měsíc jsem jí měl a byl jsem kvůli tomu i v nemocnici, cpali do mě ATB Tetracyklin, dnes je to zakázané, mám od té doby odhalené krčky a zuby se viklají. Teď máme novou doktorku, mladou, je tam jen 2x týdně, protože má malé děti, ale říkám si, že když vydržíme, budeme jí už mít navždy. Posledně mi vrtala a taky mi rovnou vrazila injekci proti bolesti, to ta původní nedělala a vždycky jsem se kroutil bolestí v křesle :-) Holky, tak jsme včera s klukem šli na ty běžky, jenom pár krát obkroužit rybník. Ale problém, mám totiž malé boty, koupil jsem si je blbě, vždycky se to dalo nějak vydržet, ale jak se mi asi změnily nohy tou naší nemocí, tak mě to teď děsně bolí. Dám je klukovi i s běžkama a pořídím si asi nové. Jinak to celkem šlo, bolely kolena ale nic zlého, takže bych rád šel i v sobotu, zkusím si běžky půjčit od kamaráda. A ještě uvidím, co ten krk, protože se to zhoršilo. S tou dovolenou to bude těžké, nemůžeme se shodnout ani my doma, natož s tou druhou rodinou. Ona žena by nejradši trávila většinu dovolené u mámy na baráku, což zase jaksi odmítám, myslím, že Velikonoce+týden kolem Vánoc+týden v létě snad stačí. Lázně bych taky někdy dal, ten Jáchymov si hodně chválí na tu naší chorobu. Ale určitě až se to uklidní a až na to budu mít nárok, musí být stupeň 2b myslím, já mám prý 1-2. Tak se mějte zatím. J

Viana (Čt, 7. 1. 2021 - 19:01)

Čauvec)) Míšo, jsi hodně statečná, bez injekce nedám ani náhodou. Já mám super zubaře, on mě trpět nenechá a když mu řeknu, že to vydržím,tak mi řekne,ale dnes už nemusí u zubaře nikdo trpět a dá mi injekci i na vrtání.Můstek mám taky dole a už ho mám aspoň 10 let a bezva. Mám skoro všechny zuby chybí mi pouze dva a ty jsou dosazené tím můstkem plus dva moudráky. Zuby mám docela pěkné,ale zase nemám paradentozu. Vím co umí má ji ségra. S těmi lázněmi jsi mi nasadila brouka do hlavy. Já v Jáchymově ještě nebyla,byly mi doporučeny a tak budu přemýšlet. Jsou tam jednopokojáče? Napiš kde jsou a jak jsi byla spokojená. Bahno mám moc ráda. Jáchymov bych si nechala jako poslední štaci až kdybych opravdu nemohla.
K tomu očkování, dr. praktická ví že jsem covid prodělala a nijak to neřeší, tak snad už to budou skoro tři měsíce od nemoci a to se myslím už očkovat může. Hele a co by se stalo, kdyby šel někdo na očkování a nevěděl by ,že je čerstvě nakažený? Co by se stalo, myslíš že by to nějak ovlivnilo? Držím ti pěsti aby ti intr. odběry dopadly dobře a pak napiš. Já se budu muset přeobjednat se zubařem, mám mimořádně službu a zapomněla jsem na to. Mějte se,,,pa

Míša (Čt, 7. 1. 2021 - 17:01)

Ahojky, dneska jsem byla u zubařky a zub mám opraven, jupííí jedna věc je snad vyřešena, mazání už mám taky a zítra mě čeká komplet interní vyšetření, tak snad už se to někam pohne. Budu se objednávat na duben na ten můstek a doktorka říkala, že je dobře, že ten zub šel ven, jinak by si ho prý covid našel. Dneska to bylo i bez injekce, aby se tělo nezatížilo ještě víc než je, i lasery na dásně mi odložila až po můstku, docela se bojí, přece jen je to chirurgický zákrok, sice nekrvavý, ale je. Vian asi by jsi neměla být teď očkovaná, protože by to mohlo být kontraproduktivní, když jsi po covidu, no nevím. A už jsi byla v Jáchymově? Mě bylo hodně doporučované lázně Velichovky a to specielně to bahno, které tam mají, že je na klouby úplné blaho, ale asi si ještě počkám, měla bych to hodně drahé. Taky jsme s mužským už rezervovali dovolenou s možností storna, letos to budou mé oblíbené Jeseníky a pak zase Šumava, tak už se těším, ale je to ještě daleko...... K té dovolené si zase nemyslím, že je to až tak drahé, od známé byla už předloni čtyřčlená rodina na dovolené v Bulharsku a vyšlo je to i se slevou na dítě na 50 tisíc. Dneska je všechno drahé, ale zase máme už trochu lepší platy než tomu bylo před lety. Tak plánování dovolené zdar!!!! M.

Viana (Čt, 7. 1. 2021 - 13:01)

Moc a moc děkuji za podporu a radu ohledně toho covidu. Uklidnili jste mě i já si myslím to co vy. )))
Jirko ta dovolená se mi pro tu pětičlenou rodinu zdá dost drahá . I když já už ani nevím jak co dovolené stojí. Nikdy jsme s manželem na toto nebyli. Pouze cestujeme u nás v republice a občas do německa,tam mám rodinu a tak jsem tam jako doma. No ale pokud bych chtěla jet jinam, na penězích bych neseděla pokud na to mají. S tvojí ženou souhlasím je to moje krevní skupina.)))
Já se letos pokud budu naočkovaná a vypadá to že asi brzy, už se sepisuje počet lidí a objednává se vakcína, tak chci jet do lázní. No a volila bych Jáchymov. Jsou to nejlepší lázně a lidé co tam byli tvrdí,že potom vydrží rok i někdy dva. To bude moje dovolená, tam si fakt odpočinu. ))
Venku je nádherně, měla jsem noční a v noci jsem pozorovala na kameře jak krásně sněží, prostě jsem vypla a tak nějak mi bylo krásně čisto. Ráno jsme se s klienty co venku kouří koulovali, super trochu odvaz. Líbí se mi jak je venku spousty světla, jenomže to asi nevydrží. Běžky už jsem nevytáhla nepamatuji a to bydlím v Jeseníkách. )))
Mišutko , tebe zdravím a pěkně nabírej síly ať jsi silná až půjdeš do práce. Ovšem nespěchej,, ještě se naděláš do důchodu...pa

Jirka111 (Čt, 7. 1. 2021 - 11:01)

Ahojky, já taky myslím, že pravděpodobnost, že bychom to teď znovu chytli, je nizoučká. A na protilátkách moc nezáleží, ty se u spousty lidí ani neobjeví. Důležitá je buněčná imunita, taková paměť buněk, ta by nás měla chránit nejméně půl roku, spíš déle. Byl bych zcela v klidu, i s ohledem na manžela. Ohledně dovolené, já bych letěl Turecko, Tunis nebo Egypt. Žena nejradši nikam :-) Ta druhá rodina je na vážkách, je jich 5 a stálo by to určitě 100tis. Nějak se zatím nemůžeme shodnout. Loni jsme měli domluvené Bulharsko a to padlo. Necháme si poslat nějaké nabídky a uvidíme. Dnes mě bolí hlavně ten ukazovák a trochu krk. Odpoledne bude určitě lépe a navečír chci vytáhnout běžky :-), napadlo tu hodně sněhu, je to moc hezké, včera jsem si dal procházku a bylo to jak v pohádce. Zatím pa. J

Viana (St, 6. 1. 2021 - 20:01)

Ahoj Míšo. Uklidnila jsi mě ani nevíš jak. Já jsem si to taky myslela, ale nejde mi o sebe ,ale jak už jsem psala jde mi o manžela. Vím že to může chytit kdekoliv, ale nechtěla už bych to zažít, fakt jsem se o něho bála. Na tomto odd. co byla ta pozitivní ošetřovatelka musíme teď sloužit jenom my co jsme covid prodělaly, protože prý je malá pravděpodobnost, že to chytneme. Ty co to neměly budou chráněny.)))Díky moc,,,pa

Míša (St, 6. 1. 2021 - 17:01)

Vianko asi bych z toho strach neměla! Na 100% ti to říct nemůžu už kvůli té naší imunitě, ale načetla jsem toho v této době docela dost a ty tzv. T lymfocyty ( snad jsem to napsala dobře ) by měly zajistit ochranu minimálně na půl roku i déle a už nemusíš mít ani protilátky. A navíc jsi měla roušku, tak to je super. Můj doktor mi říkal, že ikdyž se teď nemůžu nakazit, musím ji nosit kvůli jiným virům a bakteriím. Tak snad jsem tě alespoň trochu uklidnila M.

Viana (St, 6. 1. 2021 - 16:01)

Ahojte,,,chci se vás zeptat, jaká si myslíte že je pravděpodobnost,že se do tří měsíců od prodělaného kovidu nakazíme znovu? Dnes jsem dostala zprávu,že kolegyně co mě včera střídala na noční byla ráno pozitivní při preventivním stěru co holkám vrchní dělá jednou za 5-7 dní. Měly jsme sice po celou dobu roušky,ale podávala mi papír kde měla nějaké zápisky , neměly jsme rukavice ani jedna a já se až doma potom sprchovala. Měly jsme hlavy docela u sebe i když jsme měly roušky. Vím že bych měla být v inkubační době,ale když mi to napsala polylo mě horko. Přeci jenom jsou to už dva a půl měsíce od mé nákazy. Nerada bych to chytla znovu už vzhledem k možnosti,že bych zase mohla nakazit manžela ,který měl hodně těžký průběh. Ach jo, práce v soc. službách a zdravotnictví je docela odvaha. Díky ,,,pa

Viana (St, 6. 1. 2021 - 13:01)

Ahojte))) pěkně se to tu rozjíždí , což je dobře. Jirko krční páteř mě bolívá taky často, mívám i od toho zalehlé ucho,což je hodně nepříjemné. Jak to přijde,tak to odejde. K moři bych jela taky, pokud máš tuto bezva nabídku tak bych ji využila. Myslím si,že do léta to očkování nebude,snad to stihnou do konce dubna pokud budou vakcíny. Já i Míša by jsme měly být v první linii,tak aspoň uvidíš co to s námi udělá a budeš mít čas vzít roha.)))
Já se dnes cítím dobře, včera jsem mluvila s dr. ohledně medrolu a očkování myslela jsem že se medrol musí vysadit,jen jsem nevěděla jak dlouho před tím a dr. mi řekla že nevidí důvod . Naopak mi minule před tím očkováním proti tetanu kortikoidy večer před tím nasadila, abych neodpadla jako při žloutence. Fakt zajímavé, takže je klidně papejte.)))
Míšo je fajn že jsi našla odbornici která je ochotná ti pomoci. Fakt ti to přeji. Poslední týdny u tebe byly fakt perné a tak už je načase aby se to obrátilo k lepšímu. Co se týče čichu a chuti taky to u mě není nejlepší i když cítím vše, jen nějak málo. Chuť mám taky ne úplně dobrou,ale cítím vše. Asi se to časem ještě upraví,nebo aspoň doufám,,,,pa

Míša (St, 6. 1. 2021 - 10:01)

Ahojky, a kam by jsi chtěl letět s tím Fischerem? Já si ještě letos moře určitě odpustím, ikdyž mě to mrzí, ale riskovat nebudu. Dneska mi teda vůbec není dobře, ty postcovidové komplikace jsou pro mě fakt horší než samotný průběh covidu. Čich taky ještě úplně nemám, ale už bohužel cítím všechny smrady, ale vůně nee, je to docela zajímavé. Krční páteř taky bolí u RA, mívám to taky a bolí mi dost často i žebra a hrudní kost. Já měla teď skoro měsíc od bolestí spojených s RA pokoj, až dnes v noci se ozvalo rameno a ruka, no co budu povídat pěkně mě to naštvalo, byla to taková pohoda bez těch bolestí.....odpoledne si jdu pro to mazání, tak se těším, že snad zabere. Zatím páčko M.

Jirka111 (St, 6. 1. 2021 - 09:01)

Ahoj holky, no Míšo, to je teda pitomé, co ten Covid všechno dokáže způsobit :-( Já ten čich taky ještě nemám zcela zpět, poznám to, když si dám sklenku vína, vůbec ho necítím, nechtěl bych se živit jako degustátor. Jinak u nás dnes hezky chumelí, mohlo by být chvíli bílo, protože se má i ochladit. K tomu je tu pořád mlhavo, včera jsem se šel projít na půl hodinky a stačilo. Přemýšlíme s rodinou a se známými, jestli si máme objednat na léto zájezd k moři. Vše je takové nejisté. Je klidně možné, že některé země budou vyžadovat očkování a na nás se klidně může dostat až koncem léta. Tak nevím. Ale Fischer má zajímavou nabídku. Zaplatí se jen tisícovka a 45-30dní před odletem se může zájezd bezplatně zrušit. To stojí za úvahu. No nic, dávejte na sebe pozor, jdu si oloupat pomeranč. Dnes mě bolí krční páteř, míváte to také? K RA to patří, může tam být zánět. J

Míša (Út, 5. 1. 2021 - 21:01)

Ahojky, zase jsem to asi špatně napsala, sousedka ve špitále není, ale ta kožní doktorka. No nic co si nezařídíš nemáš a tak jsem včera asi 3 hodiny hledala různě na internetu až jsem jednu našla, co brala i lidi z ulice a nejen ty objednané a rozhodla jsem se, že tam klidně i přespím dokud mě nevezme....a povedlo se, málem jsem se tam rozbrečela, byl to horor vzít mě nechtěla, ale to je na dlouhé vyprávění..... Na druhou stranu to fakt byla odbornice na svém místě, jak o ní psaly všechny recenze, tak mám dvoje mazání, které bude hotové zítra odpoledne a uvidíme. Stejně mi řekla, že mi tam zůstane asi díra, nebo jizva, že je to hodně hluboké. Vlastně jsem u covidu zembolizovala do těch miniaturních cévek co zásobují prsa. Ve čtvrtek jdu k zubaři, tak dneska říkala, že by jsme mohly stihnout opravit i ten ulomený zub. Vian tobě budu držet pěstičky ať ti to ta doktorka v té Olomouci zdárně vyřídí, je to nějaký všeobecný hnus ti lékaři poslední dobou. Zdravím Jiříka po návratu do pracovní reality pa M

Jirka111 (Út, 5. 1. 2021 - 11:01)

Krásný den, děvčata. Konečně se hlásím, včera byl ještě chaos, ale teď už se vám budu věnovat. Co vám budu vykládat, o vánocích jsem se měl dobře. NA Moravě byl klídek, užili jsme se navzájem, částečně tam byla i švagrová s dětmi, takže bylo veselo. Podařilo se mi i navštívit příbuzné v Ostravě, což bylo moc fajn. Jinak proběhly nějaké vycházky, viděl jsem všechny pohádky, co jsem vidět chtěl a bylo mi dobře po těle i po duši. Cukroví jsem baštil, ale s bolestmi to celkem ušlo. Teď jsem na tom o něco hůře, hlavně levý ukazovák mě štve a k tomu i divný bolesti na chodidlech, ale podaří se to rychle rozejít, takže mě to zatím moc neomezuje. Beru ten Medrol 2mg, zkouším jen ob den. Je mi líto, že vás teď provází takové zdravotní trable, snad se to zlepší. Ono i to počasí stojí teď za ho... Míšo, také jsem zvědav, co Ti doktoři najdou a jakým směrem se bude vyvíjet Tvoje léčba. Viano, třeba by pomohlo zvýšit MTX. Dali jste si nějaké novoroční předsevzetí? Já aspoň to, že omezím sladké :-) Holky, opatrujte se, písnu zase zítra.

Viana (Út, 5. 1. 2021 - 11:01)

Ahojte))) Míšo, dnes jsem šla k dr. praktické jako doprovod se dvěma klientkami a tak se mě ptala jak jsem dopadla v té Olomouci. Tak jsem ji řekla,že se se mnou ani nebavili, nespadám do jejich okrsku a prý mě musí doporučit pouze revmatoložka. Dr. byla v údivu a slíbila mi, že tam zavolá a nenechá to jen tak. Sama se diví jak jsem bolavá a zkřivená , nemluvě o tom, že toto revmatoložku vůbec nezajímá. Tak jsem zvědavá jak to dopadne. Držte mi pěsti ať dobře,,,,pa

Viana (Út, 5. 1. 2021 - 07:01)

Ahojte)) Tak Míšo do té Olomouce jsem volala hned jak mi to dr. doporučila a tam mi řekli ,že nespadám do jejich okrsku a ke všemu o toto musí zažádat má revmatoložka. K té jdu až v únoru a hlavně bych jí o tom ani neříkala,protože by si myslela že zpochybňuji její léčbu.Uvidím co bude v únoru. Hele tak s tím zubem jsme na tom stejně. Jedla jsem rohlík a ulomil se mi zub z boku ,ale plomba tam zůstala. Tak jdu v lednu na bílou plombu u jiného zubu, tak mu to řeknu. Máme stejný problém. Na rehabku jdu s tou rukou co jsem v ní měla ten zánět co mě tak bolel ten loket a teď bolí ruce obě. Ke všemu ji úplně nenatáhnu, to si myslím že už to tak zůstane. No stojí to za h.... )))Máš taky smůlu, že máš tu sousedku ve špitále, třeba se ti doktoři ozvou. Budeš pěkně proklepnutá tak uvidíš co na tebe vymyslí.))))Pa

Míša (Po, 4. 1. 2021 - 20:01)

Ahojky, no ono je sice hezké, že se se mnou někdo zabývá, ale taky to funguje tak, sežeň si doktora kde chceš.... Sousedka má známou kožní doktorku, ale ta leží v nemocnici a tak jsem v háji, protože mě všude objednávají na konec února nebo vůbec neberou telefon, tak nevím co budu dělat, ale chtělo by to aby mě někdo už viděl. Nejdřív jsem byla pozitivní, pak byly svátky a teď zase tohle. V pátek jdu na EKG, interní vyšetření a kompletní laboratoř. Jo a taky jsem si ulomila zub, aby toho nebylo málo. Vian zkus zavolat na tu revmatolku do té Olomouce ať víš jestli můžeš případně přejít od té tvé doktorky tam a třeba ti konečně pomůžou. Embolka hrozí vždycky, ale ty už jsi po covidu dlouho, tak si myslím, že po něm už ji nedostaneš. Mě se dělá spoustu modřin, tak já se jí snad díky tomu vyhnu. A proč máš rehabku, bolí tě záda? Pa M.

Míša (Po, 4. 1. 2021 - 20:01)

Ahojky, no ono je sice hezké, že se se mnou někdo zabývá, ale taky to funguje tak, sežeň si doktora kde chceš.... Sousedka má známou kožní doktorku, ale ta leží v nemocnici a tak jsem v háji, protože mě všude objednávají na konec února nebo vůbec neberou telefon, tak nevím co budu dělat, ale chtělo by to aby mě někdo už viděl. Nejdřív jsem byla pozitivní, pak byly svátky a teď zase tohle. V pátek jdu na EKG, interní vyšetření a kompletní laboratoř. Jo a taky jsem si ulomila zub, aby toho nebylo málo. Vian zkus zavolat na tu revmatolku do té Olomouce ať víš jestli můžeš případně přejít od té tvé doktorky tam a třeba ti konečně pomůžou. Embolka hrozí vždycky, ale ty už jsi po covidu dlouho, tak si myslím, že po něm už ji nedostaneš. Mě se dělá spoustu modřin, tak já se jí snad díky tomu vyhnu. A proč máš rehabku, bolí tě záda? Pa M.

Viana (Po, 4. 1. 2021 - 18:01)

Zdravím vás,,,Míšo ,tak to máš s tím acylpyrínem máš pravdu. Už jsem to taky někde slyšela a úplně jsem na to zapomněla , díky za radu nebudu už ho brát i když jsem brala jenom čtvrtinku. Brala jsem to na ředění krve po coronaviru. Jak dlouho po corona hrozí embolka? Ta hrozí vždycky já vím,ale po tomto onemocnění to bývá častěji. Co si o tom myslíte vy? Míšo kdy se dovíš jak dopadla rada lékařů ohledně tvého zdravotního stavu? Bude to dr. volat nebo se to dovíš až na další návštěvě? Držím ti pěsti aby vymysleli co nejlepší léčbu. Tebou se aspoň někdo zybývá, ovšem po mě neštěkne ani pes natož aby mi dr. poradila co s těma rukama. Pokud polevím s medrolem hned se to zase rozjede. Už to trvá dlouho a je to pořád stejné neli horší. Musím ještě měsíc nějak vydržet a pak se moje revmatička uráčí se na mě podívat. Jsem zvědavá jak dopadnou krevní odběry...)) Od zítřka mám rehabky, tak třeba rehabka uleví nebo to ještě více rozbouří,,,pa

Míša (Ne, 3. 1. 2021 - 18:01)

Ahojky, no už jsem si Vian říkala kam jsi zmizela a ty jsi zatím propadla povánočnímu úklidu.....alespoň to máš s předstihem. Jiřík se vrací z Moravy asi až dnes, tak se pak nějak určitě ozve a vše nám napíše, jak se měl. Na můj zdravotní stav zasedne zítra rada 3 lékařů a uvidíme co vymyslí....jinak jsem se dočetla, že acylpyrin současně s kortikoidy a nesteroidními antirevmatiky způsobují krvácení ze zažívacího traktu, tak si dej Vianko pozor, když to nemáš schválené od lékaře. Dneska jsem nebyla ani venku, bylo tam tak hnusně, že se mi vůbec nechtělo, počkám si zase na sluníčko. Hezký večer a zatím páčko M.

Viana (So, 2. 1. 2021 - 19:01)

Zdravím vás v novém roce...))Míšo jsi dobrá , po corona se člověk brzy unaví, ale jak jsem psala jsi bojovnice)))) Jsem ráda že se ozval Jirka , sice si nás přečetl,ale já čekám kdy nám napíše jak se měl on na Moravě. Až bude čas tak určitě povypráví.))) Já jsem dnes odzdobila stromeček, sice si řeknete že je to brzy, ale když nemám malé děti a potřebovala jsem vysát atrochu uklidit, tak mi to připadalo vhodné v dvoupokojovém bytě udělat trochu prostor. Zítra jdu do práce a tiše vám dvěma závidím , že jste ještě doma. Vůbec se mi nechce. Teď je to tam zase díky tomu covidu těžké, pořád se do něčeho oblékat,to fakt vysílí i vola. No ale je to moje práce , tak musím ještě několik let do důchodu vydržet. ))
Jiak co se týče kloubů , nic mě zrovna nebolí asi zabral konečně medrol ,ale včera jsem ho zapomněla vzít a hned do rána se ruce ozvaly. Takže pokračuji dál na 6mg a chtěla bych to dotáhnout na minimálně 4mg. Sladkému se stále vyhýbám i když dnes jsem trochu zamlsala,ale i cukr je potřeba...))
Mějte se a piště ať mám zítra co číst,,,))

Reklama

Přidat komentář