Reklama

Výprask vařečkou

Hela (St, 2. 3. 2011 - 11:03)

Taky trestám děti...Mám dvě dítka, synek 10 let a dcerka 7,5. Též jim dám na zadek, ale jen ve výjimečných případech a to jedině páskem nebo naplácám rukou na zadek. Vařečku zásadně nepoužívám z bezpečnostních důvodů, abych jim neublížila. Naplácám jim když lžou a vymlouvají se a svádí průšvih jeden na druhého. Nebo když na sebe útočí a mlátí se vzájemně ze vzteku. Většinou však trestám zákazy a to je účinnější. Zakážu jim co mají rády. To funguje. Synek je poddajnější s dcerkou je více dohadování a domlouvání. Je třeba s nimi mluvit a vysvětlit. Jinak si myslím, že mám super děti. Když mi ovšem občas tečou nervy, tak odejdu do své ložnice a tam přemýšlím, že jsem emocionálně situaci nezvládla, zklidním se a pak jejich chování řeším kázáním a otázkami prostě rozhovorem. Přeji nám všem hodně úspěchu ve výchově našich pokladů, aby z nich vyrostli slušní a charakterní a laskaví lidé. Hela

Libor (Út, 1. 3. 2011 - 17:03)

Taky trestám děti...Myslím,že by to mělo proběhnout bez křiku.Oba jak rodič tak dítě by na to měli být připraveni,nikdy nepopadnout první vařečku a dítě seřezat.Dělam to tak,že to s dcerkou nejprve probereme,třeba co provedla ve školce a že mi to mrzí ale ,že jí musím potrestat tentokrát výpraskem.Necham jí chvilku aby se s tím srovnala,chvilku vzdoruje ale nakonec si přinese vařečku,tu nejmenší.Vyplácím jí lehce a aby trochu štíplo.Po výprasku je trochu uražená ale po chvilce jsme zase nejlepší kamarádi.

Jana (Út, 1. 3. 2011 - 13:03)

Taky trestám děti vařečkou, ale mám velmi přísná pravidla - nikdy netrestám v hněvu (pokud pociťuju vztek, radši počkám nebo netrestám vůbec, hned to vycítí a naruší to náš vztah), vždycky vysvětluju, proč to dělám (co dítě udělalo, vždycky trestám za úmyslnou neposlušnost, neúctu a drzost k rodičům, za lhaní, bití sourozence) a že to nedělám proto, že se mi to líbí, ale proto, abych zastavila to nesprávné chování a motivace. Po výprasku (vždycky počítám rány, tím dál ukazuju, že se ovládám, že to není nějaká vzteklá pomsta) dítě pochovám, ujistím ho znovu, že ho mám moc ráda, že mu chci pomoct, aby se to do budoucna změnilo. Odcházíme jako přátelé, a můžu vás ujistit, že děti reagují skvěle. Znám několik dalších rodin, které to dělaly podobně, děti jsou teď v pubertě, jsou úžasné - mají rodiče fakt rády, a přitom se chovají rozumně a uctivě.

Peter (Út, 1. 3. 2011 - 08:03)

Ja som dostaval hlavne za zatajene znamky v skole, na ktore sa prislo az na rodicovskom... A obcas za neskory prichod domov, ale to az ked pol hodiny minimalne

nikol (Po, 28. 2. 2011 - 14:02)

Zaujimava otazka...
Ved...podla mna je to týranie

nikol (Po, 28. 2. 2011 - 14:02)

Nicol, ty píšeš...no vidiš,tak sa nechápeme,vieš ja som to nezažila

Peter (Po, 28. 2. 2011 - 09:02)

Zaujimava otazka...
Ved prave ulohou vyprasku je sposobit bolest. Naco by to potom bolo?

Fido (Po, 28. 2. 2011 - 01:02)

Nicol, ty píšeš (24.února) "...nechápem jednu vec!!čo preboha na tom výprasku môže bolieť". Já zas nechápu takovou otázku...

Peter (Po, 28. 2. 2011 - 00:02)

No ja som naposledy dostal varechou, ked som mal takmer 15... Remenom som nedostal nikdy. Bila ma mama a vzdy som sa musel rozplakat, vraj az vtedy to je ucinne. Nedostaval som casto, mozno tak raz za mesiac. Obcas este nejaka ta facka, ale to neratam

Daniel (Ne, 27. 2. 2011 - 22:02)

Výprask na holou by me před mlačíma sestrama ani by mi nevadil bylo by to lepší něž před nějakým klukem před ním bych se cítil jako slaboch máme společný pokoj a vůbec mi nevadí se například převlíkat když tam jsou sestry a koukají na mě takže by mě víc vadila ta bolest.

Lisa (Ne, 27. 2. 2011 - 15:02)

no tak neverím ze v 15 ta...no tak náhodou je to normálne,čo na to vy ostatny?

Marcela (Ne, 27. 2. 2011 - 09:02)

čím ste dostávali vy...Od mamky rukou nebo vařechou vždycky to bylo na holou naposledy v 15 Od taty to bývalo řemenem naposledy asi v 17 taky přes holej zadek a pár dní se mi špatně sedělo. Segra to měla to samo.

iva (Ne, 27. 2. 2011 - 00:02)

čím ste dostávali vy ostatní ?

Jarmila(15) (So, 26. 2. 2011 - 13:02)

Ahojte,ja mám 16 a...no tak neverím ze v 15 ta biju varečkou,to si robíš srandu

Sympatikus (Pá, 25. 2. 2011 - 15:02)

Bol by som rád, keby mi niekto napísal o svojej mame, učiteľke, alebo inej žene, ktorá dávala výchovné výprasky na zadok. Čím detailnejšie, tým lepšie. Moja e-mailová adresa [email protected]

Sympatikus (Pá, 25. 2. 2011 - 15:02)

20 švihnutí šńůrou podle...Ahoj, môžeš mi napísať niečo viac o tvojej mame? Ako vyzerala? Či vyslovovala slovo zadek v súvislosti s výpraskom a podobne. Môj e-mail [email protected]

Natália (Pá, 25. 2. 2011 - 12:02)

Ahojte,ja mám 16 a nenávidím výprasky,je to hrozné.............najviac nenávidím varechu :D

Niki (Čt, 24. 2. 2011 - 22:02)

Nevím Niki, kolik Ti je, že...je mi 15 ale fakt som nedostala

Nicol (Čt, 24. 2. 2011 - 22:02)

Jsem jedna z těch, o...lutujem ta,nikdy by som to nechcela zažit,ale nechápem jednu vec!! čo preboha na tom výprasku može boliet

pe´tka (St, 23. 2. 2011 - 12:02)

20 švihnutí šńůrou podle mě jde docela vydržet, i když bolest to musí být taky šílená..bylo to na holou?
To Jitka: jaké barvy byly jelita po rákosce?
u nás byl zadek po šlauchu pořádně fialový vždy..

Reklama

Přidat komentář