Reklama

náhradní mateřství-matka

XX (Po, 15. 2. 2010 - 08:02)

...nahradni materstvi neni a...Co zakon nezakazuje, tak je povoleno - obecne plati, u nas neni vubec reseno. A jste celkem na omylu, ze zadny lekar tohle neudela, ba naopak, sam lekar mi nabidl moznost nahradni matky s tim, ze mi a partnerovi odebere vajicka a spermie, ale samotnou nahradni matku si musime najit sami. Zda ji za to neco dame ci ne, je ciste nase soukroma vec, on samotny zakrok provede. Ani gynekolog od NM nema zadny problem tohle podporit.

Ladislav (Pá, 12. 2. 2010 - 18:02)

...nahradni materstvi neni a myslim si ,ze to
nikdy nebude zlegalizovano,protoze neni to
pravnicky osetreno a zadny lekar,vam to na
cerno neudela ,protoze by ztratil titul a zaroven by mu zakazaly lekarskou praxi.Je treba se inoformovat na spravnych mistech a zjistite,ze to neni ,tak jednoduche .

marieosma (Pá, 12. 2. 2010 - 18:02)

proč se ze všeho dělá horor. Šlo by to velice jednoduše a právně podloženo, kdyby ovšem zákonodárci chtěli.
Žena, která se stane náhradní matkou - měla by se jinak nazývat!!, by zákonem na dítě neměla mít nárok. A zaplaceno by měla dostat, prožít těhotenství není zase úplně nic.
Každý nemá náturu pracovat třeba na pitevně, stejně tak by každá žena nebyla vhodná na donošení dítěte pro jinou rodinu. Šlo by to jen chtít a ne tu mít prostor pro neustálé porušování zákonů. Jedni by měli radost z dítěte, jiní by si něco přivydělali. Samozřejmě by to šlo umělým oplodněním. Žena, která by dítě nosila, by ve vlastním zájmu neměla mít dojem, že dítě je její, vždyť by byla použita jenom její děloha nic víc.

XY (Pá, 12. 2. 2010 - 17:02)

karlos- napiš jsem jméno...Zhruba jedna pětina párů potřebuje pomoc moderní medicíny, aby mohla přivést na svět potomka. Díky asistované reprodukci dnes mohou mít děti i ženy, které by jinak byly odsouzeny k trvalé bezdětnosti. Jde o zdravé ženy, jimž chybí děloha.
Lékaři ale vědí, jak jim pomoci. Žena poskytne vajíčko, muž spermii, ve zkumavce dojde k oplození. Pak stačí najít matku nositelku a oplodněné vajíčko jí vpravit do dělohy. Geneticky je dítě obou manželů, "jen" ho devět měsíců nosí jiná žena. Má to ale celou řadu právních a etických aspektů , kvůli kterým je u nás "léčba" takto postižených párů často takřka na hranici zákona.
Navíc je třeba brát zřetel na to, že při léčbě sterility, stejně jako při jiných léčebných postupech, je zákaz finančního zisku v souvislosti s lidským tělem a jeho částmi.
Pokud si pár sežene cizí náhradní matku, my nevíme a ani nemůžeme zkoumat, jestli jí za to zaplatí. Jeden princip, a to anonymity, se tedy porušuje určitě a druhý být porušen může.. (citace jednoho z mnoha publikovaných článků na toto téma, z něhož vyplývá, že to lze a zcela závisí na důvěře a dohodě mezi neplodným párem a náhradní matkou)

ach jo (Út, 9. 2. 2010 - 10:02)

karlos- napiš jsem jméno doktora, který to podporuje a udělá. Díky

ach jo (Út, 9. 2. 2010 - 10:02)

karlos - ty asi zase čteš až moc, a nežiješ realitu.

Žádná normální žena to neudělá, ani pro příbuzné. To může udělat asociální, hloupá a nezodpovědná osoba.
Copak si nepamatujete, co jste prožívali, když jste na ultrazvuku poprvé viděly, že vašemu miminku tluče srdíčko, když jste poprvé cítily pohyby a když jste porodily??
A navíc, to dítě bude té, která ho porodí!!! Chápete?? Takže když nebude uplně v pořádku, kdo za to bude moct? Dárci, nebo matka? A dárci samozřejmě o postižené stát nebudou, tak ho nechají matce a ta ho dá do ústavu, jak jinak...

karlos (Út, 9. 2. 2010 - 10:02)

Institut náhradní matky u nás...Tak tebe bych moc rad potkal. Co jsi zač, zákon sám? Je spousta lékařů kteří to podporují, nebo jsi na tom snad lépe než člověk který studoval několik let, aby nemocným maminkám pomohl. Bohudík nejsme v zemích třetího světa kde se děti kupují a prodávají jako bezcenné věci. Já osbně fandím holkám a ženám které mají tu možnost mimčo v pořádku donosit a zároveň držím pěsti rodinám které to stěstí nemají , aby na nějakou zdravou náhradní maminu narazily. Málo čteš, zkus to napravit.

Tak ještě znova (Út, 9. 2. 2010 - 10:02)

Institut náhradní matky u nás v ČR není legální. To jste takoví idioti? Nikdo vám nevloží cizí embryo do náhradní matky, protože je to TRESTNÉ ! Chápete? A i kdyby nakrásně, tak podle legislativy dítě patří ženě, která ho porodí. Takoví kreténi, co tady píšou, si snad ani žádné dítě nezaslouží.
jo a,
"papíry" na to samozřejmě žádné nejsou, protože je to ZAKÁZANÉ. Tak to pochopte, vy idioti, dítě není žádná věc, kterou si můžete koupit!! Uvažujte, co když potom náhradní matka porodí dítě postižené, tak jí ho necháte? Nebo si ho vezmete? Uvažujte!!!!
Nedělám si iluze, že pyzda, která tohle udělá za peníze, bude nějaká odpovědná, nebude třeba v těhotenství chlastat a kouřit. A co potom?
ach jo
Věrko, jestli potřebuješ peníze, tak jdi pracovat nebo šlapat. Tohle je fakt blbej způsob výdělku. Navíc nelegální. I když se někomu podaří dát do tebe něčí embryo, tak po porodu je to dítě tvoje a manžela, bude mít vaše jméno a vás jako rodiče - jestli jsi tedy vdaná. Co můžeš udělat je, že se ho po porodu vzdáš a dítě, podle zákona, poputuje do kojeňáku, kde jsou na novorozeně pořadaníky. "Náhradní rodiče" i kdyby klopili, tak mají smůlu. Tady holt nejsme v Emerice, naštěstí.
Jo, a až budeš těhotná, tak co řekneš dětem a okolí? Myslíš jako že si nikdo nevšimne, nebo jsi takový asociál, že to tvému okolí bude jedno?

JO a jak máte zajištěno, že Vám to dítě bude svěřeno do péče?? Papírově bude té, která ho porodí!!

Hledáme NM (Út, 9. 2. 2010 - 10:02)

Dobrý den, s partnerem hledáme seriózní zdravou ženu, která by nám mohla odnosit miminko. Veškerá vyšetření a odběry vajíček+spermií máme zajištěny. Jen vážné zájemkyně. [email protected]

Náhradní matka (Čt, 18. 4. 2013 - 10:04)

Ráda se stanu náhradní matkou.Info na:[email protected]

Nikola1984 (St, 17. 4. 2013 - 13:04)

Dobry den,jsem 28 leta maminka dvou zdravich synu 9 let a 2 roky.Oba porody,bez komplikaci,ja i deti jsme zdravi.Rada touto cestou odnosim Vase miminko :)[email protected]

Katka (Ne, 14. 4. 2013 - 18:04)

Dobrý den,
hledáme náhradní maminku, nejlépe ze středočeského kraje - není podmínkou, už s vlastními dětmi.
Pište prosím na [email protected]

petra (St, 10. 4. 2013 - 14:04)

Dobry den, pritelkyne nema v...je to možné a pokud bude zájem klidně povím víc .

surrogate3 (Čt, 21. 3. 2013 - 17:03)

Nabizim tez odoseni mimi,nelehke obdobi.Jsem svobodna,mam 2 deti.. A jako NM jsem 2 deti odnosila,zdrave.J.morava [email protected]

nahradni.mama25 (Út, 12. 3. 2013 - 03:03)

Jsme manželský pár a...Dobrý den, pokud jste ještě nenašli náhradní mámu pro Vaše mimi, ráda pomohu. Jsem zdravá maminka ze Zlína.

Kateřina (Út, 5. 3. 2013 - 11:03)

je to hnus, co jsou dneska...A je hnus lidi okolo jako Vy co soudí aniž by o tom něco věděli.

jojo, (Po, 4. 3. 2013 - 21:03)

je to hnus, co jsou dneska ženské ochotné udělat pro peníze....

lucie (Po, 4. 3. 2013 - 21:03)

Chtěla bych pomoct jako náhradní maminka párům,kteří by chtěli mimi.Je mi 21 let a mam jedno dítě.Jsem zdravá více na [email protected]

Katka (Po, 4. 3. 2013 - 10:03)

Stanu se ráda nahradní matkou.Info na :[email protected]

Petulík (St, 27. 2. 2013 - 22:02)

Dobrý den, mohla bych některou z vás, která již náhradní mateřství podstoupila, případně má více informací, o informace, kde se náhradní mateřství dá provést? Máme již najitou náhradní maminku, ale do Zlína to máme z ruky. Děkuji za pomoc. Piště na mail [email protected]

Reklama

Přidat komentář