Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

-Aleš- (Po, 11. 1. 2021 - 18:01)

Já jezdím pracovat do nemocnice, takže vím jak to tam vypadá. V době před covidem tam byl vždycky šrumec. Na chodbách pojízdná lehátka s pacienty, z nichž někteří byli evidentně v posledním tažení. Jenomže u toho nebyly hyeny novinářský a nefotili si je. Teď v době moru je tam klid.

Návštěvník (Po, 11. 1. 2021 - 18:01)

Frajere cos to tady psal, ze nemáš měsíc práci. A teďko jsi odborník přes zdravotnictví. Vlastně jako každej. :-))

Kača (Po, 11. 1. 2021 - 18:01)

V Brně? Tak to je příšerné...to je jako v nějaké rozvojové zemi.

-Aleš- (Po, 11. 1. 2021 - 18:01)

Tak samozřejmě je někam převáželi, ale nemocní a umírající v nemocnicích byli vždycky. Ne až v tomhle roce, jak se nám snaží namluvit. Teď ale už nemocnice moc netáhnou, tak se zaměřili na krematoria. Četl jsem článek, že prý jedou na 100%. To je fakt zpráva jak noha, na kolik procent by asi tak měly jet a jak to ten pisálek vypočítal?

Kača (Po, 11. 1. 2021 - 19:01)

Ta krize je spíš v nedostatku lůžek a personálu. Ač sotva koukám, zkusím to polopaticky. Příklad: jsou dvě stanice po 5 pokojích. Každý má 3 lůžka. Jeden pacient si jde zakouřit, tam má rande se svou láskou (trochu romantiky...) a na pokoj si donese koronavirus. Jakmile začne mít teplotu, musí ty dva, co s ním leží, ihned přemístit...ale kam, když u mužů je plno. Tak se odvolají na rychlo operace, aby byla aspoň nějaká lůžka volná... A to ještě ty dva musí dát do izolace, protože vir má svou inkubační dobu... a takto ubývají lůžka. A že personál nesmí chodit k pozitivním pacientům jen v respirátoru, to je snad jasné, takže obrovská zátěž na personál...To není normální situace a kdo tvrdí, že je, tak nemá pravdu...promiň. A že pisálci píšou nesmysly, na tom se snad oba shodneme, ale člověk se aspoň někdy pobaví :). Jen škoda, že zbytečně dráždí lidi a někteří, co to pořád dokola čtou, už jsou zoufalí...

Návštěvník (Po, 11. 1. 2021 - 18:01)

A jak to teda je, co myslíte? Je to s Covidem opravdu tak špatný a nebo číslama uměle hýbou? Nejde mi do hlavy co píše třeba Kača, docela má hrozný zkušenosti z okolí a pak co říkají lékaři, jako dal odkaz Aleš.

-Aleš- (Po, 11. 1. 2021 - 18:01)

Já budu za rebela, věřím jednoznačně lékařům :-)

Kača (Po, 11. 1. 2021 - 18:01)

To je dobře, Havrdovi věř alespoň v téhle věci: "Poté se opřel i do vybudování polních nemocnic v Praze a v Brně. „Zejí prázdnotou, neboť nejsou lidi na ošetřování pacientů.“ "....Aleši, zamysli se, kdo dal vybudovat polní nemocnice a kdo tedy nedomyslel, že tam nebude personál...ale peníze ze státní kasy mizí do kapes kamarádům...

Mia 22 (Po, 11. 1. 2021 - 18:01)

Taky je neznám. Jen jsem si všimla, jak Pepovi mizí vlasy. No, už taky není žádnej mladík. Taková hudba se mě líbí, má na mě vliv podobně jako sluníčko, najednou jsem plná života.

-Aleš- (Po, 11. 1. 2021 - 18:01)

Letí to hrozně, Pepovi už je 55 let, ten už asi ty vlasy musí mejt šamponem na zvětšení objemu.

Mia 22 (Po, 11. 1. 2021 - 17:01)

Aleši dík, je to bomba. A přesně jak je v jednom komentáři Landu můžeš milovat nebo nenávidět, ale do všeho jde naplno. Tak nějak to tam bylo.

-Aleš- (Po, 11. 1. 2021 - 18:01)

Já jsem věděl, že ty tuhle hudbu oceníš :-) Mně se líbí všichni co tam zpívají, jde z nich taková energie. Tu kozí bradku a toho s vousama jsem viděl poprvé.

-Aleš- (Po, 11. 1. 2021 - 17:01)

A tady ještě hezká písnička, možná Mia ocení, že se v ní sešli dva její oblíbenci

https://www.youtube.com/watch?v=fCTDZsAymBg

Mia 22 (Po, 11. 1. 2021 - 18:01)

Máš pamatováka. O Landovi jsem psala dávno již tomu, dávno.

-Aleš- (Po, 11. 1. 2021 - 17:01)

Tak už se ozývají lékaři, kteří mluví otevřeně o tom, že situace v nemocnicích není ničím mimořádná, tak jak se nám snaží namluvit teoretici ve sdělovacích prostředcích.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/demonstrace-staromestske-namesti-landa-suchanek-tvrzeni-covid-19-doktori.A210111_092922_domaci_lre

Kača (Po, 11. 1. 2021 - 18:01)

Jen poznámky k zamyšlení: Havrda, soukromník, co se ho to téměř netýká. Brát ti iluze o jeho názorech nebudu :), ale rozesmál si mne, díky. Jen se zamysli, jak se kovidová opatření dotknou jeho soukromé kliniky, kde neoperuje, pouze vyšetří, vybere peníze a případně pošle pacienta do FN, ať si tam domluví operaci...Toho doktora z Prahy neznám, ale chápu, že pro něj se moc nezměnilo, protože nepatří k sestrám, sanitářkám a sanitářům, co v tom "skafandru" jsou půl směny, i více. Dr. Beran hovořil o hlouposti plošných opatření a v tom jsme asi všichni za jedno...Já si to snad celé pustím na YT. Nepatřím ke zdravotníkům, jsem "nezdravotník", ale nikdy bych si nedovolila situaci zlehčovat, když to "nic se neděje", vidím na vlastní oči. Ahoj.

a (Po, 11. 1. 2021 - 13:01)

kdo si chce zalyžovat, tak do Madridu. no, ona to s tím klima moc sranda není.

Roman (Po, 11. 1. 2021 - 12:01)

Já nechci být žádnej intelektuál:) A karavan hezký ale nereálný pro mě.

Návštěvník (Po, 11. 1. 2021 - 14:01)

Neboj, nejsi.

Roman (Po, 11. 1. 2021 - 10:01)

Je to zajímavý že v Čr Isoprinosine neni a radši nám vnucují pochybný vakcíny,když se ukázalo že lék pomáhal.Jen je levnej,tak není zájem.Zase jde opět jen o prachy.A ještě mě nakrkla zpráva že v Řecku mají teplo a my jsme tady v takovém mrazivém hnoji.Jak se vám to může líbit? Já kdybych vylezl na kopec a viděl kolem sebe ten mráz a bílo tak si jen řeknu že je to v prdeli.

Reklama

Přidat komentář