Reklama

Představuji si, že jsem malý chlapec a že si na mne celou váhou stoupla dospělá žena

P (So, 24. 10. 2020 - 05:10)

Muselo to toho prvňáčka hodně bolet. Jak velkou váhou jsi na jeho malinké ruce stála? Kolik jsi vážila a kolik asi ten prvňáček mohl vážit? Dospělá žena obvykle vàží trojnásobně víc než takové dítě. Představ si, že ti na ruce stojí trojnásobek tvé váhy

PP (So, 24. 10. 2020 - 04:10)

Muselo ho to hodn3

PP (St, 21. 10. 2020 - 22:10)

Já jsem si v mých deseti letech ani nedokázal představit, jak je mamka těžká. Vážil jsem 25 kg a mamka vážila 65. Tedy dva a půlnásobně víc než já. Když jsme se s mamkou vážili na nádraží tak jsem kulil oči když ona stoupla na váhu a ručička vyskočila na to číslo

Tom (Čt, 22. 10. 2020 - 18:10)

A tys zažil nějakou situaci, při které bys ucítil váhu dospělého člověka sám na sobě?

PP (Pá, 23. 10. 2020 - 02:10)

Jednou na základce ve druhé třídě ve školní jídelně. Stál jsem ve frontě na oběd a přede mnou stála vychovatelka z družiny. Nějaký žák se před ní otočil s obědem a ona udělala krok vzad, aby ji nepolil šaty. Jak ustoupila dozadu, celou její váhou mi na okamžik stála na mé noze. Dodnes si pamatuji tu velkou váhu dospělého lidského těla, která mi zmáčkla nohu tak, že jsem hlasitě zařval a rozbrečel jsem se bolestí. Od té doby jsem měl ještě hodně dlouho respekt před váhou dospělého člověka a dával jsem si velký pozor na nohy dospělých lidí, aby na mne někdo nechtěně nešlápl.

PP (St, 21. 10. 2020 - 22:10)

Na ořechy si také pamatuji. Všichni dospělí rozšlapávali ořechy jak nic a my děti jsme po nich museli opakovaně dupat a často to naše dupání na ořech nestačilo. Pak na něj stoupla mamka a jen to křuplo a z ořechu byla v okamžiku placka

PP (St, 21. 10. 2020 - 21:10)

Děti jsou zvědavé. Když jsem měl 12 let, netroufal jsem si zkusit zvednout dospělého člověka, ale zkusil jsem zvednout padesátikilový pytel obilí. Byl tak těžký, že jsem jej nezvedl ani kousek. A dospělí lidé váží obvykle víc než 50 kilo

PP (St, 21. 10. 2020 - 21:10)

Když jsi byl malý, viděl jsi někdy nahou dospělou ženu a viděl jsi její nahý zadek? Viděl jsi, jak je její zadek veliký ve srovnání s tvým a představil sis, jak je to její nahé tělo těžké?

Tom (St, 21. 10. 2020 - 21:10)

Ne neviděl. Já jsem si tu váhu dospělého člověka uvědomil nejvíc, když jsem ji sám na sobě pocítil. A taky když dospělí lidé něco rozšlápli, co třeba pode mnou vydrželo.

PP (St, 21. 10. 2020 - 21:10)

Jaké předměty to byly? Máš na to konkrétní vzpomínky?

Tom (St, 21. 10. 2020 - 22:10)

Byly to třeba hračky. To asi nejčastěji, když jsem je nechal ležet na podlaze a někdo na ně pak šlápl. Vzpomínám si, jak mi jednou starší sestra rozšlápla dil ze stavebnice, který zůstal v pokoji na zemi. Zapraskalo to pod jejima nohama, ptal jsem se, co se stalo. Ona řekla jen: rozšlápla jsem kostičku, kdyby sis to uklidil, tak se to nestalo.

Nebo třeba jsem se snažil rošlápnout ořech a musel jsem několikrát dupnout a moc to nešlo. Dospělí ro rozšlápli hned.

PP (St, 21. 10. 2020 - 20:10)

Ty říkáš, že jsi například věděl, že dospělý člověk váží 75 kg. Ty jsi např. vážil 30 kg, tak jsi mohl spočítat, že je to dva a půl krát víc než váha dítěte a podle toho si to představit.

Tom (St, 21. 10. 2020 - 21:10)

To máš pravdu, spočítat to jde, ale prostě jen z čísel jsem si to nedokázal tak moc představit. Věděl jsem, že třeba o 5 kilo těžšího kluka než jsem já ještě unesu, ale třeba o 15 kilo těžšího už ne. A ti dospělí vážili ještě víc.

PP (St, 21. 10. 2020 - 20:10)

Zkusil jsi si tehdy představit, jaké by to bylo, kdyby ti celou váhou teta stála na hrudníku?

Tom (St, 21. 10. 2020 - 20:10)

Po tom šlápnutí tety mi bylo jasné, že s váhou dospělého člověka nemám šanci hnout. Ono jak došlapovala a už to hodně bolelo, tak jsem se snažil její nohu zvednout a ruku z pod ní vyprostit, ale samozřejmě to bylo bez šance. Takže bych si netroufl na sebe nechat stoupnout dospělého, ale zkoušel jsem, jestli na sobě unesu sestru, která vážila podobně jako já. A i to mi dalo zabrat. Dospělý člověk by mě rozšlápl.

Tom (Pá, 16. 10. 2020 - 19:10)

Jako malému mi několikrát dospělí lidé stoupli na ruku. Chtěl jsem poznat, jak jsou těžcí, tak mě nenapadlo nic lepšího, než občas položit svou ruku pod něčí nohu a nechat si na ní šlápnout...

Iva (Po, 19. 10. 2020 - 21:10)

To jsou tedy nápady... jak moc to bolelo?

Michal (St, 21. 10. 2020 - 21:10)

Děti jsou holt zvídavé. Můj spolužák chtěl taky vědět jak je těžká naše učitelka, tak když šla mezi lavicemi položil ji svou nohu do cesty. Ona tam nic nečekala, takže mu na ni šlápla plnou vahou. Byla normálně obutá, zatímco on si sundal i přezůvky, takže mu stoupla na nohu jen v ponožkách. Myslím, že ta podupaná noha byl zážitek na hezky dlouho :D

Iva (Čt, 22. 10. 2020 - 18:10)

Jo dětská zvědavost, chápu. :) Hlavně, že vám kluci nikdo nepolámal prsty, když vám na ně celou vahou šlápl.

Tom (Po, 19. 10. 2020 - 23:10)

Když si všimli, že mají něco pod nohou, tak většinou ani nedošlápli a moc to nebolelo. Plnou vahou to bylo horší, nečekal jsem, že to tak zabolí, když mi na ruku šlápla teta. Ale největší blbost je udělal, když jsem strčil prsty pod nohy staršího a už dospělého bratrance. Když mi na ně šlápl, zařval jsem bolestí a dlouho mě ještě bolely, jak mi je svou váhou zmáčkl. Ptal jsem se ho, kolik váží a on řekl, ať se sám podívám, že si stoupne na váhu. Ukázalo se 95 kg... bylo to poučení, pal už jsem ruce nikomu pod nohy radši nedával.

Reklama

Přidat komentář