Reklama

ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

Sona (Čt, 7. 1. 2021 - 17:01)

Mám také defibrilátor a chci se zeptat jestli se s ním mohu vážit na chytré váze od Xiaomi?

Vlasta (Čt, 4. 2. 2021 - 16:02)

Ahoj, jasně, že můžeš. Mám ICD 21 let :) Občas zapomínám, že ho vůbec mám :)

Zdenál (Po, 22. 3. 2021 - 00:03)

Tak to jsme dva.....ja přijel do kovošrotu a čumím na ten velkej magnet a vubec mne to nedošlo.Až kamarad mne zatahnul za ruku a rika tady asi nemuzes koukat kdyz jsi rikal ze mas budika;-) Tak jsem upaloval nastranu.

Marie (Čt, 4. 2. 2021 - 20:02)

Kde vám implantovali první ICD a po kolika letech došla baterka?

Zdenál (Po, 22. 3. 2021 - 00:03)

Po 10,5 letech mam první výměnu.

Sona (Čt, 7. 1. 2021 - 17:01)

Mám také defibrilátor a chci se zeptat jestli se s ním mohu vážit na chytré váze od Xiaomi?

Dannu (St, 21. 5. 2008 - 12:05)

Franto, záleží na tom, jak máte přístroj nastavený. Mě ale doktor řekl, že pokud budu procházet detektory normální rychlostí tak se stát nic nemůže. To jako abyste mezi tím nestál a nečučel kde co lítá. Takže myslím, že při normálním životním provozu to dělat nic nebude. Navíc říkal, že to přístroj spíše vyřadí z provozu, popř. se může přeprogramovat apod. (vše samo jen po tu dobu co tam budete stát). Takže šance že ránu dostanete je asi minimální.
Chtěla jsem se jinak zeptat - je tu někdo, kdo při těchto arytmiích omdlí? Zajímá mě to, protože nevím, zda v této situaci můžu dělat řidičák..

franta (So, 22. 3. 2008 - 11:03)

Mám nově implantovaný defibrilátor. V nemocnici mě poučili o omezeních které ICD vyžaduje. Obvodová lékařka mě ale upozornila, že může dojít k elektrickému výboji i při průchodu bezpečnostními čidly v hypermarketech atd. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuji.

eva (Čt, 20. 3. 2008 - 12:03)

Jsem ráda,že se ozval někdo z mladší generace.Prosí o zaslání tvojí e-mailové adresy,moje je evaryb"seznam.cz Děkuji.

Návštěvník (Čt, 20. 3. 2008 - 00:03)

nvm jestli můžu tykat....ale budu a kdyžtak se omlouvám..Je mi 17 a defibrilátor mám imúplantovaný od 14 let! A zkušenosti: to je individuální! já jsem se s tim za 3 roky nenaučila žít

pája (Čt, 7. 2. 2008 - 17:02)

Moc děkuji za odověd,mamča měla v 35 infarkt,ted má fibrilace,sice pracuji v oboru jako zd.sestra,ale chtěla jsem slyšet subjektivní názor od človíčka co tento budík nosí..abych neslyšela jen fráze od doktorů =o)hezký den Pája

jana (St, 6. 2. 2008 - 09:02)

Dobrý den Pajo,zavádění ICD se provádí v narkoze a bolestivé není.Proč vaší mamince budou ICD zavádět.Nějaké menší omezení bude mít,ale dá se s tím docela dobře žít.Hlavně bude mít jistotu,kdyby došlo k fibrilaci komor.

pája (So, 2. 2. 2008 - 10:02)

Zdravím,jsem tu poprvé a píši za mamku,která čeká v nemocnici na ICD..Nevíme o tom vůbec nic ani co nás čeká....je bolestivé zavádění implantatu?díky Paja

Lukáš (Po, 8. 9. 2008 - 16:09)

Jsem Lukáš defík budu mít teprve rok 60 min.

resuscitace výboj jsem měl 7krát neomdlel jsem. je mi 16 let

Návštěvník (Ne, 30. 9. 2007 - 16:09)

Prosím všechny,kteří mají implantovaný kardioverter,hlavně mladší generace,aby me kontaktovali na email.Jsem zoufalá a potřebuji si s někým o tom pohovořit.Moc děkuji. email evarybseznam.cz

Eva (Po, 17. 9. 2007 - 17:09)

Milá Dannnu,ani bych nechtěla se bavit o výbojích.Chci aby věděl, že i maldší lidi můžou mít kardioverter,jak s ním žijí,jestli máte nějaké omezení, co děláte.Trochu ho povzbudit.Jmenuje se Michal a jeho emailová adresa je plucius"seznam.cz moc děkuji.

dannu (Pá, 14. 9. 2007 - 08:09)

Klidne mi mail poslat můžete, ale jak jsem říkala, nikdy jsem výboj nedostala "zaživa" tak nevím, zda bych mu v tom mohla poradit, protože já ho necítím, jen se proberu a je mi hej :)

eva (Čt, 13. 9. 2007 - 15:09)

Dobrý den Dannu,děkuji za příspěvek.Syn nikdy neměl problémy sportuje-jezdí na kole,lyžuje. V srpnu dostal 3 výboje a od té doby se psychicky položil.Potřeboval by si s někým o tom popovídat.Jestli máte zájem napíši vám telefon nebo emailovou adresu.Děkuji za odpověd.

Dannu (Čt, 13. 9. 2007 - 08:09)

já mám ICD už rok (je mi 21)a zatím jsem měla jen 1 výboj..Mám to "štěstí" že vždy upadnu do bezvědomí takže to mám bezbolestné :) Jinak nějaké psychické újmy mi to nezpůsobilo, spíš naopak. Je lepší složit se na minutu než na 20 :) pokud vám to dává výboje i při sexu, může to být nastavením přístoje a je třeba se zmínit doktorovi - mě se to nikdy nestalo..

Eva (Čt, 6. 9. 2007 - 09:09)

Můj syn,kerému je 25 let má kardioverter 8let.Musel se s tím naučit žít,ale někdy to bylo těžké.Prosím dívku v jeho věku s kterou by si dopisoval,která má také voperovaný kardioverter.Děkuji.

Reklama

Přidat komentář