Reklama

Antidepresiva

vitásek (Út, 16. 3. 2010 - 15:03)

pro franka:me bude v srpnu48let.taky nesnasim trvaly vedl.ucinky AD.hlavne ty na sex.ted musim na postu a pozdejc vecir Ti napisu o AD ktery maji min.vedlejsich ucinku a nezpusobuji vubec zadny sex.problemy.do teto oblasti vubec nezasahuji.je jich moc malo ale existuji.jedno je i na fobie a pan.ataky.ja ho beru.pracuje jinym zpusobem.nortilen je tricyklid1.generace.ja bych to taky trvale nebral.treba pri krizi nejakou dobu jo ale stale ne.zdar.

vitásek (Út, 16. 3. 2010 - 15:03)

ja taky nemuzu prakticky nic delat.vykonnost na 0.mam sice svuj byt1+1ale k tomu dluhy.mam tezky smiseny uzk.depres.syndrom,zachv.uzkosti a paniky,tezky naruseni a zmeny osobnosti,vegetativni poruchu a jeste neco dal.jsem v pln.ID(3.stupen)zazadej si sam o duchod.na to mas pravo.nejakou dobu to trva.ovsem potrebujes poradnyho doktora aby to vse dobre vypsal.stalo by za to za vymenu dr.vim je to tezky.ja uz jsem vymenil vsechny dr.i zubare a ne1x

Frank (Út, 16. 3. 2010 - 15:03)

Díky Vitásku. Je mi 45. Sex je jedna z mála radostí co člověk má a pozitovně ovlivňuje jeho náladu. To je právě to co mě vyděsilo. Vedlejší účinky. Lékařka mi ho předepsala místo noverilu. Vždy si raději přečtu, jaké ten lék má vedlejší účinky a většinou se to vyplatilo. Poruchy mám zmutované. Depresivní, panickou a úzkostou poruchu. Byl jsem závislý na xanaxu. Silou vůle jsem se ho zbavil. Občas mě v noci zbudí absťák. Ted se rozmýšlím, či DEPANT vyskoušet, či ne. Na sexuální útlum mi stačil cipralex. Krom toho jsem musel každou půlhoďku pít. V noci jsem se budit se zalepenými ústy. Depant vrátím lékařce. Ono by stařilo, kdyby mě přiklepli aspoň částečný důchod, protože depresy mám teď převážně z toho, že nemohu pomalu nic dělat a naskákali mi dluhy. Jednže podle lékařky mám asi jen rýmu, nebo něco takového.

vitásek (Út, 16. 3. 2010 - 13:03)

jo franku jestli je Ti blbe zkus ten prolong.me tenkrat moc pomohl,po tech strasnych stavech kdy bych snad vyskocil z okna a probdenych noci jsem se v PL jakz takz stabilizoval.jsi li mlady pod25mozna budes mit ze zacatku probleny s vedl.ucinky.ADzabiraji az po tydnech.nevim co Ti je ale tyto leky nepise psych.jen tak pro legraci.teprve po 6tydnech pokud se neprojevi zlepseni je treba uvazovat o jinem leku.je to beh na dl.trat.preji hodne sily.

vitásek (Út, 16. 3. 2010 - 12:03)

franku depant prolong obsahuje latku venlafaxin.kdyz jeste nemel generika tak original byl efectin.ja ho bral v r.2000.to jeste nebyl v tobol.s prodlouz.uvolnovanim.takze tehdy 2x denne75mg.dali me ho v PL a byl tehdy velmi drahy.nechtel jsem brat AD1.generace-tricyklicka.maji moc v.ucinku vc.sex.dysfunkce.venlafaxin je AD4.gen.tzv.SNRI-inhibitor zpetneho vychytavani serotoninu a noradrenalinu.ja po nem mel prob.se sexem.je to ale moderni AD-zkus

Frank (Út, 16. 3. 2010 - 11:03)

Dobrý den, máte někdo zkušenost s lékem DEPANT. Má psáno velmi mnoho vedlejších účinků. Díky

vitásek (Út, 16. 3. 2010 - 03:03)

nelly po zoloftu spat nebudes,neni sedativni,bere se vetsinou rano.ty asi vubec nemas deprese-bud rada.co to mas za doktorku,to je dnes nejaka moda psat na vse AD!ja beru AD aurorix ale na spani a uzkosti mam jeste neurol,elenium,diazepam,rivotril a spec.na spani stilnox-neni po nem rano ospalost.samo ze se jimi neladuju jako blazen ale v rozumne mire.pomahaji.unavena jsi protoze v noci nespis.me napisou co chci.trvej na necem na spani,ulevi seTi

vitásek (Út, 16. 3. 2010 - 02:03)

tyto manzelovi stavy se muzou zacit zlepsovat jak zaberou leky.pokud zaberou meli by zacit zabirat tak za2-3tydny nekdy i dele.pak by se jeho stav mohl zlepsit a postupne zlepsovat.ovsem zalezi tez na jeho psychice a na tom jestli je spis optimista nebo pesimista a jestli snadno propada stridani nalad a uzkostem.hlavne mu nerikejte-to nic neni,ty se tomu poddavas.vuli to zlomit nejde.pro nej to neco je.ani litost ovsem neni na miste.hodne stesti

vitásek (Út, 16. 3. 2010 - 02:03)

tyto manzelovi stavy se muzou zacit zlepsovat jak zaberou leky.pokud zaberou meli by zacit zabirat tak za2-3tydny nekdy i dele.pak by se jeho stav mohl zlepsit a postupne zlepsovat.ovsem zalezi tez na jeho psychice a na tom jestli je spis optimista nebo pesimista a jestli snadno propada stridani nalad a uzkostem.hlavne mu nerikejte-to nic neni,ty se tomu poddavas.vuli to zlomit nejde.pro nej to neco je.ani litost ovsem neni na miste.hodne stesti

vitásek (Út, 16. 3. 2010 - 01:03)

katrin hlavne to nevzdavejte.mam mnoho zkusenosti a poznatku.leku jsem vystridal mnoho.citalopram(mozna i escitalopram-cipralex)je nejselektivnejsi lek ze skupiny inhibitoru zpetneho vychytavani serotoninu(SSRI).me tyto leky prakticky nepomahali(myslim)ale to je u kazdeho jine.kdyz nezaberou1leky,pravdepodobnost ze zaberou2 nebo dalsi je vetsi.pro riziko sebevrazdy by bylo opravdu dobre lecit zatim manzela v lecebne.preji hodne sily a vytrvalosti

vitásek (Út, 16. 3. 2010 - 01:03)

od vitasek:ja jsem se po tom vsem pokusil otravit a skoncil jsem na metabolicky jednotce.nechteli me pustit z nem.domu,odvezli me nejdriv na psych.amb.sel jsem do lecebny,dostal anafranil 75 SR 2x denne.tehdy me zabral asi za2-3tydny.po necel2mes.na8tydnu skup.psychoterapie.uz se to se mnou tahne od ty doby.chodil jsem sice do prace ale uz to nebylo v praci jako predtim.kazdy rok v lecebne a vzdy dalsi prace.budte man.oporou,chce to nepodcenovat.

vitásek (Út, 16. 3. 2010 - 01:03)

pro Katrin:toto je velice vazny stav a je ho potreba ihned resit-coz jste zacali.jestli psychiatr stoji za neco tak posle manzela do lecebny,je to potreba hlavne ted kdy jeste antidepresiva nepusobi.ja jsem zazil neco podobnyho pred11lety.fabrika se rozpadla a to byla posledni kapka-spustilo to u me tezke deprese a uzkosti.nevim kolik bere denne citalopramu(20mg?).to by u nej nemuselo byt dostacujici!skoncil jsem v PID s temer 0 vykonnosti.Petr

.. (Po, 8. 3. 2010 - 22:03)

tady ti žádný doktor neporadí..
zkus tuhle adresu:
http://www.stopstigmapsychiatrie.cz/poradna.html

Katrin (Po, 8. 3. 2010 - 21:03)

Pane doktore prosím o radu. Manžel se mi před 5 dny zhroutil. Byli jsme u lékařky a nasadila mu léky CITALOPRAM-RATIOPHARM. Jedná se o deprese spojené se ztrátou zaměstnání a obav z finanční tísně. Manžel má pocit že selhal. Má stavy deprese, pocit neschopnosti, pomýšlí na smrt. Jak dlouho tyto stavy u člověka přetrvávají v průběhu léčby? Je mu 32 let.První příznaky začali o den dříve. Ihned jsme navštívili psychiatra. Moc děkuji za Odpověď. Katrin

nelly (Út, 16. 2. 2010 - 01:02)

ozvi se mi na [email protected] .... jestli chceš abych ti pomohla z nespavosti pryč, tak mi napiš....mám s tím sajrajtem hodně velké zkušenosti.... a jsem z toho pryč...nerada tady píšu své osobní poznatky...pač lidi by do mě naváželi, a to já nechci..

nejedná se o žádnou reklamu na doplnky stravy....

Nelly (Po, 15. 2. 2010 - 21:02)

No tak děkuju za odpověď,tak já tam šla s tím,že stejně nespím a ona mi připsala další 3 balení a na spaní nic.Já prostě jsem i unavená,ale nemůžu zabrat,x hodin čumím do stropu a nic:-( Pak přes den sotva funguju...Ona mi právě řekla,že prášky na spaní jsou návykový a že mi je psát nechce,že jsem ještě maldá atd.atd.No ale co mám jako dělat?A nějaká AD jsou jakože přímo na spaní?

Denda (Po, 15. 2. 2010 - 19:02)

Nelly, pokud vím z příbalového letáku, Zoloft by měl začít působit během 10 - 20 dní, tak tlač na dr., že tohle ti na spánek nepomáhá, ať zkusí jiný lék. Ale osobní zkušenosti přímo se Zoloftem nemám. Mně na spaní pomáhají jenom prášky na spaní, ale ty jsou návykové, takže je beru pouze občas. Akorát já nespím kvůli bolestem, ne kvůli stresu i když AD beru taky, ale Cipralex. Je na podobném principu jako Zoloft, na spaní by mi nepomohl.

Nelly (Po, 15. 2. 2010 - 19:02)

Ahoj prosím vás,dostala jsem AD na nespavost...jinak jsem si depresivně nepřipadala,ale nemohu v noci spát.Sama nevím proč.No dostala jsem Zoloft.Po měsíci jsem byla u dr.na kontrole a říkala jsem jí,že stejně nespím...Ona mi řekla,že teprve teď po tom měsíci to začne účinkovat,napsala mi další 3 balení s tím,že to bude lepší a lepší.no je to dalších 14 dní /celkem to beru teda 6 týdnů/ a spánek v noci stejně nepřichází!! Léky přímo na spaní mi napsat nechce! Co s tím? Máte někdo zkušenost?

Jitka (St, 3. 2. 2010 - 20:02)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se mohou kombinovat tyto léky - Zoloft, Xanax, Mirtazapine. Po přečtení říbalových letáků jsem získala dojem že kombinace těchto lékú není vhodná.

Pampeliška (Pá, 15. 3. 2013 - 20:03)

Nevite zdali na šuměni a...Proč nezkusíš ušního?

Reklama

Přidat komentář