Reklama

antipsychotika

Luděk (Ne, 21. 3. 2010 - 19:03)

Obecně by se na AP moc pít nemělo, když to ale nepřeženeš, je to myslím v pohodě. Já beru Dogmatil a piju na něj dost. Alkohol ti může zvýraznit nežádoucí účinky, hlavně sedaci (útlum). Když jsem se napil na Risperdal, byl jsem unavený a hodně na mě ten alkohol působil.

olda (So, 20. 3. 2010 - 21:03)

Lidi jake je to s pitim alkoholu na antipsychotika?ma nekdo zkusenosti.a nerikejte mi ze se na nej pit nema,to vim taky.mam na mysli invegu nebo risperigon

všem (Út, 26. 2. 2013 - 19:02)

Také jsem brala Risperdal, ale začalo se mi tvořit mléko, tak jsem ho musela vysadit. Ted beru Abilify a Quetiapin a jsem spokojená.

Martin (Út, 26. 2. 2013 - 10:02)

Taky beru Abilify - OK :-)

(Út, 26. 2. 2013 - 08:02)

Tak to je pravda, hned jak...Ten Risperdal je právě nejhorší , má hrozný vedlejší účinky . Ale jinak antipsychotika se berou pořád, do konce života , tak je mi divný že jsi bez léků, jaký jsi měla problém?

Ten Risperdal možná zabírá na nemoc ,ale je skutečně hodně nepříjemný.

Mahtiel (Po, 25. 2. 2013 - 23:02)

Tak to je pravda, hned jak...Zkuste se poptat psychiatra třeba na Abilify, před více jak třemi lety jsem byla na psychině s akutní atakou, začala jsem brát Risperdal, ale ten byl na dvě věci, ospalost, zvýšená hladina prolaktinu apod., pak jsem si na základě dobrých recenzí nechala předepsat Abilify a fakt super. Ale co jsem slyšela nezabere každému, ale komu zabere, tak je s ním zpravidla velmi spokojený.

Risperdal (Út, 19. 2. 2013 - 22:02)

Tak to je pravda, hned jak jsem ho prestala brat, tak se mi menstruace vratila, ale mela jsem pak krvaceni mezi cykly ale ted uz ji mam pravidelnou. Myslite ze mne to teda poskodilo a jak jeste krome toho krvaceni mezi cykly? A neposkozuje to treba i krvetvorbu nejak? Nebo jsou nejaky dalsi rizika z toho?

Jinak ta moje doktorka se se mnou nebavi, a nema rada otazky, tak mam strach k nekomu jit s takovym pristupem.

Zezacatku jak jsem ten risperdal brala tak mi bylo hodne neprijemne, ale kdyz se dobere tak mam pocit ze je to lepsi, ze to ma nejake dlouhodobe ucinky ktere uz nejsou tak poskozujici a clovek se citi dlouho stabilizovane. Jenze brat to je opravdu hnusny. Jak to myslite brat dlouhodobe? Ja myslim ze kdyz jsem to dobrala tak se citim stejne jako pri brani a bez tech nezadoucich ucinku. A jak dlouho by se to teda melo brat? Totiz kdyz to beru tak jsem uplne neschopna.

pavel (Út, 19. 2. 2013 - 20:02)

Co by asi dnešní specializované medicíně,zvláště pak psychiatrii,řekl Hipokrat.Ten tvrdil,že nemůže dobře fungovat lékař,který není současně vzdělán ve filozofii.

A stejně (Út, 19. 2. 2013 - 18:02)

pravda je že oni ho píšou...to nepomohlo,že Sommerko? :-)))

Kyti (Út, 19. 2. 2013 - 17:02)

Ahoj,může někdo poradit a doporučit antipsychotika na potlačení halucinací a bludů při schyzofrenii? Aby bylo co nejméně nežádoucích účinků. Moc děkuji

(Po, 18. 2. 2013 - 17:02)

Je ho dulezite vymenit proto,...pravda je že oni ho píšou často a většina lidí má tenhle vedl. účinek, nechápu proč to lidem cpou ?
Nám to doktorka v Motole napsala dceři ve 14 letech a když jsem jí volala, tak i řekla, že až přijdeme na kontrolu , že nám dá jiný a ta kontrola byla za dva měsíce......to byla kráva. Tak sme vyměnili doktorku.

cizinka (Po, 18. 2. 2013 - 16:02)

Je ho dulezite vymenit proto, ze prolaktin pri dlouhodobem pusobeni na mlecnou zlazu pusobi nepriznive zmeny a taky nemuzes byt bez menstruace dlouhodobe, to muze nastat hyperproliferace endometria a ruzne problemy s nepravidelnym krvacenim. Doktorce proste rekni, ze Risperdal brat nebudes kvuli nezadoucim ucinkum, ze si zadaz zmenu leku. A kdyz neustoupi, najdi si noveho lekare.

(Po, 18. 2. 2013 - 08:02)

Dik moc za odpoved! Mne...ona ho musí vyměnit , ona musí sledovat tvoje zájmy akdyž tak vymen doktorku. Je to hrozný svinstvo a nemůžeš být dlouhobě bez menstruace , nebo mít mléko v prsou. Existují AP , která nemají takový vedlejší účinky.

Risperdal (Po, 18. 2. 2013 - 01:02)

Dik moc za odpoved! Mne tenhle lek od zacatku nevyhovoval, ale doktorka ho nechtela vymenit. A proc je dulezite ho pak vymenit? Ja jsem ji od zacatku rikala,z e mi ten lek nevyhovuje, ale ona jenom apelovala ze musim pokracovat. Pripada mi ze me dost omezuje (ten lek) a nemuzu pri nem normalne myslet.

cizinka (Ne, 17. 2. 2013 - 20:02)

protoze zvysi hladinu prolaktinu a telo si mysli, ze kojis dite, tak zastavi menstruacni cyklus, kdyz se to stane, je nutne risperdal vysadit a nahradit nejakym jinym lekem

Risperdal (Ne, 17. 2. 2013 - 19:02)

Nevite cim to je zpusobene ze se pri uzivani risperdalu zastavi menstruace?

schizák (Út, 8. 12. 2009 - 15:12)

dejte do vyhledavačku ZYPREXA-neuroleptikum pro někoho zajimavé zjištění

Jan Svoboda (So, 5. 12. 2009 - 23:12)

Za vraždu patnáctileté...Neverim ze ten clovek ji zabil jelikoz toho cloveka jsem znal osobne byl pro me neco jako muj vlastni otec neverim tomu

Fero (So, 5. 12. 2009 - 07:12)

Tak koukám,jak tady ta diskuze zase pokročila. S Joskou v čele se není čemu divit,že to je jen plné nadávek a jejího úchylného psaní. Nechtěla bys náhodou ty stará vykopávko jít mrdat končeně ty bezdáky a nás diskutující k tématu nechat už konečně napokoji? Copak ti už konečně nedocvakne,že tě každý na téhle planetě jen nesnáší a seš každému u zadku i s tím tvým debilním dítětem a vnučkou? To si fakt myslíš,že roztahování nohou,pro to,abys měla vůbec na chleba ti nikdo nezávidí? Můro jedna pelešivá,koukej si to jít srovnat do blázince a vrat se,až se budeš chovat jako člověk a né jako prase!

schizák (Út, 24. 11. 2009 - 14:11)

zajděte si radši do ANTIKVARIÁTU-obchodu se staršíma knihama-než si nadávat-ty knihy néjsou vyčtene-nebojte písmenka nezmiznou

Reklama

Přidat komentář