Reklama

Antidepresiva

David (Út, 5. 9. 2006 - 11:09)

Já jsem bral Efectin, ale výsledek nic moc. Byl jsem nervózní, potily se mi ruce. Teď beru Serlift (Zoloft) a je to v pohodě.

Návštěvník (Út, 5. 9. 2006 - 09:09)

Jarka. Prosím někoho kdo bral nebo bere efectin a komu pomohl aby se mi ozval. Děkuji.

mONIKA (Po, 4. 9. 2006 - 13:09)

ahoj,co je lepší na agorafobii?seropram nebo citalec?

monakalba"seznam.cz

mONIKA (Po, 4. 9. 2006 - 13:09)

ahoj......co je lepší na agorafobii?seropram nebo citalec.... monakalba"seznam.cz
DĚKUJI

Návštěvník (Po, 4. 9. 2006 - 10:09)

Je to zajímavé, jsem velmi citlivá na všechny léky, ale po efectinu mi zatím špatně nebylo. Užívám ho dvacet dní. Ale asi jsem čekala že bude na deprese zabírat dřív a víc.

Zuzana (Po, 4. 9. 2006 - 10:09)

Já beru už pátým rokem APO Fluoxetin, naprostá bomba.
Ale přibrala jsem 15 kilo.

David (Ne, 3. 9. 2006 - 14:09)

Ještě mám dobré zkušenosti se Seropramem, ten jsem taky nějakou dobu bral.

Petr (Ne, 3. 9. 2006 - 11:09)

Ahoj Davide, no problém je v tom, že jak už jsem psal, vystřídal jsem již mnoho antidepresiv, mohl bych rozdávat zkušenosti, ale mým úplně prvním byl právě Zoloft. Ten byl vynikající na náladu, cítil jsem se skvěle. Ale měl podstatný vedlejší účinek, a sice totální ztrátu chuti na sex. Prakticky s každým dalším antidepresivem byl nějaký problém. Jedině Ixel byl jakž takž snesitelný, ale po čase jako by úplně přestal účinkovat. Tak jsme ho vyměnili za ten Venlaxin (Efectin) a je mi po něm hrozně blbě, i při min. dávce. Nevím, zda to přejde, zda má smysl to dále brát. Absolutně to znemožňuje sportování, jsem při tom na omdlení. Tak fakt nevím :-(

David (Ne, 3. 9. 2006 - 02:09)

Petře, já jsem taky nějaký čas bral Efectin a rozhodně jsem s ním nebyl spokojený. Cítil jsem se tak divně, nepřirozeně, byl jsem nervózní a potil jsem se. Teď beru Serlift (Zoloft) a na noc Prothiaden a je to v pohodě. Přeji hodně zdaru v boji proti depresi, té hnusné nemoci...

Petr (So, 2. 9. 2006 - 16:09)

Ahoj všem, vyzkoušel jsem již řadu antidepresiv, ale jsem velice citlivý na vedlejší účinky. Teď mám tento problém: Vysadil jsem Ixel z důvodu silných závratí a bušení srdce a doktor mi nasadil Venlaxin, což je to samé co Efectin. Již po 2 dnech se však cítím hrozně, závratě, návaly horka, nevolnost, abnormálně zrychlený tep hlavně při zátěži (mám totiž na kole pulsmetr). A to jsem si vzal poloviční dávku, tj. 37,5 mg/den. Teď nevím, zda to přestat brát, nechci si zničit srdce. Díky za případnou radu.

Ivana (Út, 22. 8. 2006 - 19:08)

Paní doktorko, pravidelně užívám AD Asentra 100, můžu k nim brát DMAE? Za odpověď děkuji.

Návštěvník (Po, 21. 8. 2006 - 16:08)

Máte někdo zkušenosti s Efectinem. Za jak dlouho zabírá?

jaba (Čt, 17. 8. 2006 - 11:08)

Pro Jirku (příspěvky 30.3. a 6.6.)
Ahoj,beru Esprital od poloviny března. První týden jsem se cítila velmi ospale a unaveně, ale potom vše přešlo a nyní se cítím výborně. Kromě úzkostných stavů jsem měla i problémy s příjmem potravy,takže přírůstek na váze asi 6 kg mi vůbec nevadí.Občas mám pocit,že není vše OK,jakoby se mi úzkosti vracely,ale snažím se na to nemyslet a chmury zahnat nějakou činností - pomáhá to. Esprital stále beru,už 6 měsíců 30 mg. Napiš, jak to zvládáš ty.

evakrk (Pá, 4. 8. 2006 - 10:08)

Každému sednou jiná AD.Já jsem jich vyzkoušela mnoho, než mi sednul Coaxil.
Wobludko,po Denibanu jsem měla problémy jako ty, váha rapidně nahoru a prsa o dvě čísla větší a bolestivá.Měla bys hned vysadit.Mě je moje doktorka sebrala hned, jak jsem ji to řekla.

Victoria (Čt, 3. 8. 2006 - 17:08)

Tak jsem to bohužel tak úplně nezvládla. Po čtrnácti dnech bez antidepresiv jsem se k Zoloftu musela vrátit. Řeším teď docela závažný problém a začala jsem mít úzkostné stavy. Beru jen 50 mg, doufám, že až svůj problém vyřeším, budu se moci Zoloftu zase zbavit...

David (Čt, 3. 8. 2006 - 17:08)

Já jsem ztloustl dost, ale nevím, jestli jen po AD - beru ještě Dogmatil (neuroleptikum) a piju pivo...

Tlustěnka (Čt, 3. 8. 2006 - 10:08)

Ztloustli jste někdo po AD?

David (St, 2. 8. 2006 - 21:08)

Na mírnější deprese můžu doporučit preparáty z třezalky (např. Jarsin).Ze silnějších AD se mi osvědčil Serlift (Zoloft) a k tomu Prothiaden večer (podporuje spánek).

wobludka (St, 2. 8. 2006 - 17:08)

Začala jsem brát Deniban a hrozně mi natekla prsa, je to dost bolestivé. Máte někdo podobnou zkušenost? Jinak mi pomáhá, psychicky se cítím dobře - existuje nějaká jina alternativa, která by nezvyšovala prolaktin?

Dora (Pá, 21. 7. 2006 - 15:07)

Lenko, já mám s Fevarinem špatné zkušenosti, ale to nic neznamená, každému sedí něco jiného, pokud by ti ale po něm bylo blbě, HNED jdi za doktorem. Já jsem to nechala moc dlouho a opravdu to nestálo za to.

Reklama

Přidat komentář