Reklama

Antidepresiva

Victoria (Pá, 21. 7. 2006 - 13:07)

Tak, a je to. Zhruba před deseti dny jsem konečně po několika letech úplně přestala brát Zoloft. Teď už beru jenom půlku Denibanu na noc (specifické neuroleptikum), cítím se docela dobře (i dlouhodobě), tak doufám, že mi to vydrží a že už brzy nebudu muset brát vůbec žádná psychofarmaka.

Eva (Čt, 20. 7. 2006 - 19:07)

Leni,Fevarin sice neznám,ale jsem na tom podobně blbě jako Ty. Taky hledám AD,které zabere,nebude mi po něm blbě a nebude mít žádné hnusné vedlejší příznaky. Doufám,že se nám podaří takové najít.

Lenka (Čt, 20. 7. 2006 - 10:07)

Mám dotaz máte někdo dobré zkušenosti s fevarinem? Zabral někomu? Je to moje xy AD a jelikož mi buďto nezabírají nebo je mi po nich hrozně zle jsem dost vůči léčbě AD skeptická, ale mám deprese a úzkosti a ty je potřeba léčit tak hledám....a zkouším. Díky za případnou odpověď

Eva (St, 19. 7. 2006 - 19:07)

Jitko,která bereš Wellbutrin,mám na Tebe dotaz. V pátek jsem vysadila Zoloft a od soboty beru Well. Od neděle mám migrény a nevolnosti,zatím to nepřestalo. Myslíš,že je to změnou léku a přestane to? Mám strach,že mi třeba well.nesedne (mám problémy najít AD který mi pomůžou a nebudou mít vedlejší účinky) a budu ho muset přestat brát. K Zoloftu se nechci vrátit,sice mi zabral na depky,ale utlumil úplně sex.chutě a mám 10 kg navrch. Je ještě nějaké jiné AD, které tak netlumí sex.chutě a netloustne se po něm???
Prosím o radu :-)))

katka (Po, 17. 7. 2006 - 10:07)

nemáte někdo zkušenosti co se stane když remeron 45 mg vysadim sama?týden potom co sem ho vasdila sem se cítila mnohem lépe....
zajímá mě názory nebo zkušenosti
díky :)

Návštěvník (Ne, 16. 7. 2006 - 17:07)

remeron sem brala asi 3 až 4 měsíce

Jitka (Ne, 16. 7. 2006 - 12:07)

katko, jak dlouho jsi remeron brala před tím, než jsi ho přestala brát? Po Zyprexe se hodně tloustne.

katka (So, 15. 7. 2006 - 17:07)

Lucie, mám pdobné problémy, deprese a úzkosti a chtěla sem i spáchat sebvraždu....brala sem vždy lékya zabrali na tak maximálně dva měsíce...nezkoušeli Ti třeba citalec?přijde mi docela dobrej nebo se taky hodně mluví o zyprexe nebo zoloftu....
hezký den :) katka

katka (So, 15. 7. 2006 - 17:07)

Již před týdenm sem přestala brát remeron 45 mg a cítím se mnohem lépe...moje doktorka mi ale nechce ho vysadit?mohla byste me prosím říci svůj názor popřípadě proč mi ho nemůže vysadit když stejně nějak nepomáhá jen po něm přibírám a cítím se podstatně lépe bez něho?
děkuji moc
katka

Terezka (Pá, 14. 7. 2006 - 22:07)

Dobry den.Narodil se mi po tezkem porodu syn,od jeho narozeni jsem zacala trpet obrovskou uskosti, az panicky strach, deprese.Kdyz mel syn rok, psychicky jsem se zhroutila a musela vyhledat psychiatra.Doktorka mi velice pomohla,asi behem pul rocni lecby, musim rici, ze to byl boj,pro me, manzela, jsem byla z nejhorsiho venku.Pak nastala lecba udrzovaci, po te jsem byla bez leku.V te dobe jsem otehotnela.V tehotenstvi jsem se citila velmi dobre, tesila jsem se na detatko, jen radost mi kazil obrovsjy strach z porodu.Poslednich 6tydnu uz byl strach neusny, nemohla jsem jist.Porodila jsem zdravou holcicku,vse byla fajn, ale opet pul roce po porodu prisli uzkosti a deprese.Radej jsem zasla hned k doktorce, nasadila mi leky,uzivam je uz 3 roky+pred 2 tehotenstvim.Bohuzel se to moc nelepsi, leky mi pani doktorka obcas musi vymenit.Byla jsem zavisla na Neurolu,uz ho ted neberu.Hlavni lek jsem mela Zoloft, ted Parolex 20, ted mi pridala Epiral, coz me desi,stejne tak Rivotril atd.Stav se mi nelepsi, pouze se drzim.Mam velike obavy, co bude dal??Muj dedecek z matcine i otcove strany meli velke psychycke poruch,konec zivota stravili v sanatoriu.Jsem mlada, je mi 25let.tato predstava me desi.Pred tydnem mi dosli leky a doktorka tam nebyla.Ted tyden byl vic jak hrozny.Manzel mi rika, tak se snaz to zvladnout bez leku, opravdu to nejde.Zachvaty place, beznadeje, nechuti zit.Nevim co dal, za rok musim nastoupit do zamestnani, kde me veznou?Ruce se mi trepou,jsem krejci a nenavliknu ani jehlu.Mam sanci se s toho jeste nekdy dostat?Doktorka mi rekla, ze leky budu muset uzivat cely zivot. Prosim poradte, velmi dekuji. Tereza

Jitka (Pá, 14. 7. 2006 - 16:07)

Ahoj Lenko, mě se zdál docela dobrý Seroxat (účinná látka Paroxetin) jak na depresi, tak na úzkost nebo fobii. Ten zklidňuje, brala jsem ho večer. Ostatní, co myslíte???

Lenka (Pá, 14. 7. 2006 - 12:07)

ahoj Jitko, píšeš, že máš mnohaleté zkušenosti s antidepresivy. Já brala Serlift,Remeron, asi další 4, jejichž jména si nepamatuji, jediné co mě zabíralo byl neurol,což je ale návykové a tlumící. Ted neberu nic,ale dobře se necítím.Mám hrozné deprese.Jaký je ten Wellbrutin? Nebo mi dej nějaký tip.Potřebuji spíš zklidnit, mám úzkosti, depky. Poradte klidně i ostatní. Všem díky Lenka

Eva (Út, 11. 7. 2006 - 13:07)

Jitko,já už taky beru AD nějaký ten rok,brala jsem jich několik,než mi sedl Zoloft.Některý mi přestaly po nějaké době účinkovat,po jiných jsem měla průjem nebo vyrášku. Zoloft mi sedí,jsem s ním celkem OK,ale vadí mi to otupení ve všech oblastech kromě váhy... Tak jsem zvědavá,jak mi sedne a jestli se nějak projeví,já určitě potřebuju zaktivizovat. Dám Ti pak vědět,jak mi je a kdybych se něco chtěla zeptat,tak napíšu.

Jitka (Út, 11. 7. 2006 - 12:07)

Pro JITKU - našla jsem pro Tebe něco o mirtazapinu = Mirtawin http://www.tigis.cz/PSYCHIAT/PSYCH499/07sves.htm
a částečně i tady http://www.tigis.cz/PSYCHIAT/PSYCH299/11zpravy.htm
tak si počti :)

Jitka (Út, 11. 7. 2006 - 12:07)

Pro Evu - Wellbutrin už beru asi 4 roky. Hrozně dlouho jsme hledali něco, co mi bude sedět a pomůže mi od depresí. Takže už jsem brala snad všechno :) Popravdě řečeno si na žádné vedlejší účinky nepamatuju - jen když mi jednou došel a já jsem musela být asi 4 dny bez něj, motala se mi hlava a byla jsem taková roztržitá. Wellbutrin patří k lékům, které aktivizují a nemají negativní vliv na sexuální funkce a na libido. Pokud se navíc snažíš přestat kouřit, je Wellbutrin ideálním kandidátem. Klidně se ptej dál, mám, bohužel, s AD mnohaleté zkušenosti :)

Eva (Út, 11. 7. 2006 - 10:07)

JItko, která bereš Wellbutrin,můžeš mi prosím o něm něco víc napsat,jestli jsi neměla nějaké vedlejší účinky... Cítíš se po něm dobře? A jak dlouho ho bereš? Já beru delší dobu Zoloft,ale dost jsem po něm přibrala - 10 kg a navíc moje chuť na sex je úplně nulová. Tak mi dr.změnila AD na wellbutrin,jsem zvědavá,co to se mnou udělá. díky za odpověď

Lenka (Po, 10. 7. 2006 - 19:07)

JITKO, zapomínání a roztěkanost určitě k depresi a úzkostem patří. L.

Jitka (Po, 10. 7. 2006 - 15:07)

Děkuju za radu, po měsíci užívání mi nezabral a ze svých 55 kg jsem spadla na 48 což je při výšce 170 už dost blbý, taky jsem uplně ztratila chut na jídlo a s depresí je to ještě horší. Změnil mi ho tedy na Mirtawin, o němž nevím taky nic. V příbalovém letáku je, že se po něm může ztloustnout, což bych zase nerada tloustla až bůhví kam. Lexaurin pomůže na chviličku ale pak je to zas nanic. Tak uvidíme jak to se mnou bude dál.

Jitka (Po, 26. 6. 2006 - 19:06)

JITKO, Wellbutrin beru už delší dobu. Je to docela atypický antidepresivum, aktivizuje, někdy až moc :) Předpokládám, že ti doktor po zabrání Wellbutrinu Lexaurin vysadí, je hodně návykový a dost tlumí. Někteří lidé po Wellbutrinu i zhubli, já jsem třeba skoro ztratila chuť k jídlu a jsem taková popudlivější. Ale vzhledem k tomu, že se asi až po 8 letech zkoušení různých léků přišlo na kombinaci, která mi pomáhá, jsem ráda. Hodně štěstí.

Jitka (Ne, 25. 6. 2006 - 13:06)

Děkuju za odkaz, podívám se i když net mám docela pročtený, potřebovala bych spíš osobní zkušenosti. Dost mě děsí ta nechut k sexu u všech AD, v tomhle byl teda Wellbutrin jednička - jen na ty deprese mi nepomohl

Reklama

Přidat komentář