Reklama

Antidepresiva

Martin (St, 22. 3. 2006 - 20:03)

Jak dlouho se musí brát?...no, to nevím, pořád je beru (asi půl roku), zkus se zeptat svého doktora, přibližně ti to asi řekne, ale přesně, si myslím, se to říct nedá

Martin (St, 22. 3. 2006 - 20:03)

Kdybych měl být úplně konkrétní, změnilo se např. to, že už nemám pocit, že budu muset dříve či později skončit v blázinci, protože mi není tak špatně...ještě studuju, než jsem začal brát prášky, myslel jsem si, že školu nedodělám...někdy jsem zůstal třeba týden doma a nic nedělal, přemýšlel jsem o sebevraždě, protože se to nedalo vydržet, vlastně jsem nemohl nic vydržet, nechodil jsem ven, protože se mi z toho zdvihal žaludek...nemá smysl to popisovat, určitě víš, co myslím. Všechny tyhle stavy přestaly, chodím do školy a plánuju, co bude dál, nebývá mi fyzicky špatně...samozřejmě to není ideální, někdy mám pocit, že mi ty prášky nepomohly dost, ale pak si vzpomenu, jak mi bývalo dřív, a vím, že to musí stačit, nevěřil jsem, že mi něco pomůže, a vlastně pořád žiju někde v zadu s vědomím toho, že ty prášky nebudou působit pořád nebo už to nebude stačit nebo se stane ještě něco horšího...jsem ale vděčný za to, jak je to teď, protože můžu žít, a o budoucnost se nestarám.
Neberu ten Fevarin samostatně, ale v kombinaci. Nedokážu říct, jak dlouho trvalo, než prášky začaly působit, protože jsem bral různé kombinace. Pokud jsou to tvoje první prášky, je možné, že nezaberou a budeš muset brát jiné...obecně bych ale řekl, že čtvrt až půl roku než se projeví úplný účinek a najdou se vhodné léky.

Ruda - Martinov (St, 22. 3. 2006 - 19:03)

Martine děkuji ti za odpověď. Můžeš být otevřenější a trošku popsat průběh léčby např. jak dlouho se to musí brát, jak tě to změnilo atd.?

Martin (St, 22. 3. 2006 - 17:03)

Fevarin jsem bral samostatně, později ještě v kombinaci s jiným lékem. Nakonec to pro mě byla asi ta nejlepší varianta po téměř půlročním hledání vhodného léku. Mně osobně velmi pomohl...ze začátku mi bývalo občas trochu špatně od žaludku, ale brzo to přešlo...s vedlejšími účinky bych si hlavu nedělal, na příbalovém letáku je jich tam, myslím, popsáno hodně, že to člověka může vyděsit, ale podívejte se na jakékoliv jiné léky...myslím, že v tom není rozdíl.

Návštěvník (St, 22. 3. 2006 - 15:03)

???

Ruda (St, 22. 3. 2006 - 14:03)

FEVARIN prosím pěkně má někdo zkušenosti s tímto lékem proti depresi? Může mi k tomu někdo něco bližšího říct? Děkuji

Návštěvník (St, 1. 3. 2006 - 19:03)

Podobně jako Vy beru antidepresiva. Nejhorší, co může člověk udělat je, že na internetu začne zjišťovat, jaké má kdo zkušenosti s těmito léky. Vždycky se dozvíte, že jsou "naprosté svinstvo", zničí vám játra, bude vám po nich špatně apod.
Měla byste důvěřovat svému doktorovi. Určitě ví, jaké léky vám píše a nebude si z Vás dělat pokusného králíka. Nemyslím si, že by se antidepresiva jakýmkoliv způsobem lišila od ostatních léků na tzv. "normální" onemocnění, pouze to pochopitelně lidé úzkostlivěji vnímají, protože mají pocit, že to ovlivní jejich myšlení nebo intelekt.
Já osobně jsem měla řadu vedlejších účinků na rúzné typy antidepresiv. Nebylo to nic tak strašného, bylo mi třeba trochu špatně od žaludku, ale nebylo to nic, co by se nedalo vydržet nebo mi výrazně vadilo.
Myslím, že není třeba dopředu zjišťovat, jaké vedlejší účinky by se mohly objevit. Pokud Vám nebudou léky vyhovovat, což je asi dost obvyklý případ,lékař určitě nabídne alternativu. Taky může trvat dlouho, než se objeví účinek. Já jsem brala asi čtyři různé typy prášků, než se našla kombinace, která začala účinkovat.
Co se týká definitivního vyléčení, to je těžké. Určitě pro Vás bude život mnohem jednodušší, budete mít pocit, že se každá jednotlivá chvíle dá snést, pravděpodobně zmizí fyzické příznaky, přestane pro Vás život být nesnesitelný. Potom bude hodně záležet na tom, jestli se jedná "pouze" o depresi anebo s ní jsou spojeny další problémy, třeba nízká sebedůvěra, soc. izolace apod. Na tom se ale dá pracovat, nepříjde to samo, ale určitě budete mít víc energie na to, abyste přehodnotila své postoje a změnila vzorce chování. Budete mít pocit, že to má smysl a je to částečně ve vašich rukou, pokud ho teď nemáte.
Já osobně nemůžu říct, že bych se cítila ideálně, byla šťastná, jak úžasný život můžu žít, na druhou stranu ale můžu žít, tzn. dokážu snést každou jednotlivou chvíli, není mi ze všeho špatně.

pivicko1"seznam (St, 1. 3. 2006 - 18:03)

Antidepresiva - skutečně pomáhají?
Prosím vás o zkušenosti s AD.Byl mi předepsán TRITTICO AC.Beru ho týden,zatím necítím nějaké zvláštní zlepšení.Mám deprese několik let a až nyní jsem se odhodlala jít k lékaři,protože mé stavy únavy,třesu,bolestí svalů a nechutě cokoliv dělat byly již neúnosné.Občas čtu příspěvky od lidí,kterým AD nepomohly.Je naděje,že se někdy deprese zbavím?A prosím o vaše zkušenosti z nežádoucími účinky tohoto léku-únava,bolesti hlavy-za jak dlouho zmizí?Předem díky za krátký čas,který mi věnujete

Anna (St, 1. 3. 2006 - 13:03)

Po přibližne 3 letech experimentů s různými antidepresivi jsem našla leky, které mi vyhovuji a neomezují mě. nu je to boj , tak držím palce

Šárka (Út, 24. 1. 2006 - 08:01)

Nemáte někdo zkušenost s užíváním antidepresiva Zyloram?

Martina (Ne, 15. 1. 2006 - 19:01)

Já brala nejdřív Seropram 2x 1, potom Efectin er 150mg, pak mi dr přidal 75 mg, a teď beru Efectin er 0mg 2x denně, tedy, 300 mg. Pořád přibírám na váze a jsem staršně unavená, spím celou noc, od 20 hod do 8mi ráno a odpoledne od 13 hod tak 2-3 hodiny denně. Deprese už nemám,ale bojuju s velkou únavou. Když někam jedu, tak musím prostě spát, usnu třeba i v čekárně a prospím se, je to děsný, nevíte někdo, co mám dělat s tou únavou???

Eva (Ne, 15. 1. 2006 - 18:01)

Nevíte jaká jsou nejvhodnější antidepresiva na depresi, jejíž příznaky jsou hlavně porucha koncentrace..zpomalené myšlení..nerozhodnost..mlhavo, atd. Četla jsem, že některá AD mají právě tyto stavy jako vedlejší účinky, tak taková bych brát nemohla:(( Máte někdo zkušenosti? Prosím o radu a moc díky.

Dido (Ne, 1. 1. 2006 - 18:01)

A jaká mají tak strašný vedlejší účinky?

Simona (Čt, 22. 12. 2005 - 01:12)

ahoj Petře z 25.10.05,já mám také syndrom OCD,léčím se již 10 let,užívala jsem za tu dobu spoustu léků,např.Prozak,Deprex,Serlift,Fevarin a naposledy Zoloft 100mg ráno a 75mg Anafranilu večer byla jsem s touto kombinací i dávkou velice spokojena,neměla jsem žádné dlouhodobé nežádoucí účinky,ale samozřejmě na začátku ano,ale to během měsíce odeznělo,užávala jsem to takhe asi 4roky,pak jsem ale otěhotněla a muj psychiatr mi oba léky okamžitě vysadil,pak mi bylo hodně mizerně.A po 12 týdnu těhot.když už byl ukončem vývoj plodu,tak mi předepsal Cipralex,tak ho ted užívám je taky celkem dobrý,ale užívám minimální dávku,potřebovala bych více,ale kvůli miminku nemůžu!Psal jsi,že si myslíš že svého psychiatra otravuješ,co to jsou za blbosti,on je tady přece od toho,aby lidem kteří trpí depresí pomáhál,ne aby je soudil a když mu nedůvěřuješ,tak si najdi jiného.Dnes má právo volby!Psychiatrovi musíš důvěřovat jinak pak léčba nemá žádný smyslMěj se pěkně

Jan Renziv (So, 26. 11. 2005 - 01:11)

Dobrý den,pozorně čtu příspěvky ve vaší rubrice,ale nikde jsem se nedočetl,jak je to s vedlejšími účinky antidepresiv při dlouhodobém používání.Osobně beru již několik let Triticco v dávce 150mg denně a zdá se mi,že začínám mít menší problémy s pamětí(nemohu si vzpomenout na jméno člověka,kterého velmi dobře znám atd.)Na příbalovém letáčku u léku jsou popsány pouze možné vedlejší účinky při zahájení léčby.Jaké máte zkušenosti Vy,kteří berete podobné léky několik let? Děkuji Vám. Jan.

DP (Út, 1. 11. 2005 - 13:11)

Potýkáte se ze stavy neskutečnosti, odcizenosti od sebe sama či svého okolí? Je pro Vás život jako sen, jako dění za oponou, v mlze, za sklem? Jste na pochybách, zda vskutku existujete či nikoliv a musíte se o tom přesvědčovat? Předměty se Vám zdají nehmotné, jen jako představy či plochý obárzek? Zvuky a barvy vnímáte ploše, vzdáleně, cize, ochuzeně? Cítíte se od sebe odděleni či odtrženi, jakoby jedna vaše část jednala a druhá to pozorovala? Bojíte se, že každou chvíli zcela zmizíte nebo totálně zešílíte? Druzí vám připadají jako herci nebo roboti? Nepoznáváte se v zrcadle? Cítíte se prázdní, bez emocí, unavení - jakoby mrtví? Čas vám běží mnohem rychleji než dříve či naopak pomaleji?To, co jsem tady popsal jsou některé z příznaků depersonalizace a derealizace. Koho zajímá více, nechť se podívá na nové stránky http://depersonalizace.unas.czVe čtvrtek 3.10.05 v 18.00 a pravděpodobně i další čtvrtky diskutujeme o depersonalizaci a derealizaci na fóru:http://depersonalizace.unas.cz/forum/dp/index.phpNeváhejte a připojte se, Adam

kochanska (Čt, 27. 10. 2005 - 11:10)

Ahoj všem!Chtěla bych povzbudit všechny, kteří stále ještě váhají, zda navštívit psychologa nebo psychiatra. Mně to trvalo strašnou spoustu let, než jsem se k tomu odhodlala a teď lituji, že jsem nešla dříve. Po nasazení antidepresiv se cítím zase jako člověk a ráno vstávám s chutí do života. Rozhodně stojí za to překonat se a nechat si poradit od odborníka.

Romana (St, 26. 10. 2005 - 09:10)

Ahoj,Peter!Jedine antidepresivum, ktore mi ucinkovalo bol Efektin ER 75. Uzivala som ho v najnizsich davkach, lebo tiez velmi citlivo reagujem na lieky. Okrem serotoninu dviha aj hladinu noradrenalinu. Uplne mi zmizli ranne "rozlady", mala som dobru naladu a viac energie. Skoda, ze sa mi po nom zacal zvysovat krvny tlak. Ak si ho este neskusil uzivat, tak ti ho odporucam. Ale fakt je ten, ze kazde AD ma na kazdeho iny ucinok. Drzim palce a nevzdavaj to. Je beznou praxou, ze pacient vystrieda niekolko AD, kym najde to spravne. Lekari to dobre vedia.

Petr (Út, 25. 10. 2005 - 21:10)

Dobrý den. Trpím depresemi už delší dobu, cca 3 roky chodím k psychiatrovi, vyzkoušeli jsme už všechny možné léky, teď se k tomu přidaly příznaky OCD, jsem bez práce, bez přítelkyně, mám jen rodiče. Takže momentálně je mi velmi zle a doktor mi napsal Anafranil. Jsem asi mimořádně citlivý na léky, protože i minimální dávka (25 mg/den) mi dělá obrovské potíže. Zejména strašná ospalost, únava, nechutenství, neostré a rozmazané vidění. Je mi po 5 dnech ještě hůř, než předtím. Chtěl bych vědět, zda má smysl v léčbě tímto preparátem pokračovat, zda to po čase přejde, nebo ho mám vysadit, jako již spoustu léků předtím. Mám dojem, že už s tím už svého lékaře značně otravuji. Nejlépe mi bylo kdysi po Zoloftu, ale musel jsem ho vysadit kvůli totání impotenci po něm. Co bych měl žádat jako alternativu k Anafranilu? Navíc nejsem zrovna abstinent a občas řídím auto. (Střízlivý:-). Je něco, co tak šíleně netlumí, ale účinkuje? Děkuji za radu.

Nykkytta (Čt, 20. 10. 2005 - 08:10)

Nemá to žádné negativní účinky,ale doporučuje se,když zjistíš,že jsi těhotná,poradit se s gynekologem i psychiatrem,jaké léky dál užívat.

Reklama

Přidat komentář