Reklama

Dotaz na paní doktorku

Martina B. (Út, 28. 2. 2006 - 08:02)

Můj 2,5letý má již 5měsíců problémy se svěděním konečníku.Místo je zarudlé,vysušené,popraskané a někdy při kakání se vyskytné na konci stolice trochu krve.Doktorka nám napsala Framykoin,ten pomohl ne chvíli.Pak dostal sirup na roupy, ale svědění trvá.Pak dostal Infadolan,Pityol(ten to zhoršil nejvíc),pak Danifen,Advantan,Bactroban.Každá mast pomohla jen v době mazání,jak jsme přestali problém nastal znovu.Ted má udělané podruhé testy na roupy a jsou negativní.Prosím poraďte něco co pomůže.Díky.

l (Ne, 26. 2. 2006 - 02:02)

lekar mi pri gynekologickem vysetreni nasel zlateho stafylokoka a dal mi na nej tantum rosa se slovy,ze stejne neveri,ze mi to pomuze muzu se zeptat o co se jedna a co by ho dokazalo vymitit z meho tela ven??dekuji l

ivana (So, 11. 6. 2005 - 23:06)

děkuji:-))

ivana (Po, 6. 6. 2005 - 08:06)

Dobrý den, mohu se zeptat čeho jste paní doktorka, jakého oboru, jste jedna, či více lékařů, kteří odpovídají na dotazy? Děhuji moc.

Věra (Pá, 21. 1. 2005 - 15:01)

Paní doktorko, prosím Vás, můžete mi objasnit diagnózu? V říjnu loňského roku jsem měla lapar.slepého střeva,vše bylo v pořádku,jen mě bolelo asi dva dny pravé rameno,po zdělění lékaři mě ujistil, že je to po operaci normální. Po týdnu od operace, to jsem již byla doma mě manžel lehce plácnul do levé poloviny zadku, divila jsem se,že to bolí. Zašla jsem si k ortopedovi napsal rehabilitece, ale výsledek žádný. Může v tom být lokální zánět, nebo semnou špatně v nemocnici hnuli, a tudíž to může být problém v kostrči nebo v ploténce?

Martin Kostelný (Čt, 29. 7. 2004 - 15:07)

Někde sem četl o tzv. Dětské nemoci.Můj kamarád ji má a doktoři říkají že určitě zemře, chtěl bych vědět o této nemoci více a jestli mu mohu něják pomoci. Prosím odepište na můj E- Mail (kosta.martin"centrum.cz). Děkuji za odpověd

dana (So, 26. 6. 2004 - 18:06)

pani doktorko potrebuji radu,uz dlouho me boliva bricho vetsinou kazdy den.Pocituju tlak na konecnik i na konec patere i kdyz jsem po stolici. ajakoby sem se nedostatecne vyprazdnila.Boli a picha me v podbrisku.Gnekologicky jsem vporadku.Neustale mam nafoukly bricho a musim porad pšoukat a je mi těžko. Kvuli tomu se uz i stydim chodit do spolecnosti.nekdy se strida zacpa a pak ridsi stolice.Jakoby mi ve strevech furt neco probublavalo.Kdyz nic nejim tak je to lepsi,i kdyz tlak na konecnik pocituju porad.

Řeháková Drahom (Út, 4. 5. 2004 - 11:05)

Paní doktorko,žádam Vás,jestli by jste mi nemohla poradit nebo nepomohla získat psychologa.Brzy to bude2roky co jsem onemocněla neurog.tetanií a zároven jsem do toho získala generaliz.panickou poruchu.Celou tuto dobu se aktivně léčím,tzn.beru léky(poslední jsou Magnesium,Rivotril,Efectin,Prothazin,Miabene,Aulin) a taky jsem byla již 5xhospitalizována na psych.odděleních různých nemocnic,dále jsem se aktivně zůčastnovala různych psychoterapií at už v nemocnici,tak i ambulantně.Po té nastalo trochu zklidnění,ale asi za 3měsíce se začaly potíže postupně vracet.Ja jsem velice aktivní člověk(je mi30let),mam 2děti a jsem vdaná.Mam spoustu koničků a zájmů,které mě vždy pomahaly zapomenout na své stavy.V poslední době jsem čím dál více unavená,nemyslim,že je to léky,a vše dělam jaksi automaticky,bez většího zájmu a potěšení z vykonané práce.Mé děti potřebují zdravou mámu a já se snažím aby nic nepocítily,ale nevím jak dlouho to ještě vydržim.Manžel potřebuje ve mě oporu,ale cítím,že se mi i to manželství bortí.Nevím,ale prostě mu nemohu dělat oporu,když ji sama potřebuji.Dříve to chápal,ale když vidí,že mi to nepomáhá,tak se obrací zady.Nechci to řešit s psychyatrem,který mi bud dá nové léky nebo mě pošle do špitalu.Jsem víc a víc slabší a včera jsem dostala t.etanicky zachvat venku,bylo to blizko nemocnice,tak jsem oka¨mžitě dostala první pomoc.Začínam se bát chodit sama ven,když se mi něco stane,co bude s dětmi?Když doma to nikoho nezajímá?Tak se už téměř zoufalá obracím na vas.Děkuji za pochopení i za radu.Řehaková drahomíra

Skely (St, 12. 11. 2003 - 18:11)

Paní doktorko,bude mi 18 let a před třemi dny jsem měla první pohlavní styk. Dost to bolelo. Krvácela jsem a to pokračovalo až do dneška. Ale jen slabě. Myslím, že jsem zraněná. Chci jít na gynekologii,ale bojím se,že mě budou sešívat, nebo tak něco. Je možné, že se to samo zahojí? Předem děkuji

Pavlina (Út, 4. 11. 2003 - 14:11)

Kamaradka je od dubna tohoto roku nemocna-nachlazeni, davivy kasel, ktery prechazi v duseni. V cervenci i v rijnu ji vysly pozitivni testy na cerny kasel. Nyni je v pracovni neschopnosti a ma predepsane silne antibiotika, ktere ale moc nepomahaji. Mohli jsme se od ni nakazit, kdyz s nami byla denne v praci? Je mozne tuto nemoc dale prenaset aniz se u nas objevily priznaky (kasel, apod.). Jaka je vubec lecba tohoto onemocneni (i homeopatika). Děkujeme za odpoved.

renatka (Po, 13. 10. 2003 - 11:10)

Paní doktorko, potýkám se snásledujícím problémem.. Již 14 dní po svém obvyklém termínu jsem nedostala menstruaci. Mám obavu, zda to není zánět nebo dokonce těhotenství. Jsem sice panna, ale přítel měl při mazlení výron semene, a i když ležel vedle mne,doufám, že se "nějakou cestou" nepřihodilo, že bych otěhotněla. Pomozte mi, dekuju.

Madla (Pá, 5. 9. 2003 - 11:09)

Potřebuji poradit zda požití lékiú pyrvinium a nález roupa dětského může poškodit plod v těhotenství

akury (Po, 28. 7. 2003 - 10:07)

četl jsem rubriku sex se zvířaty nehrozí opravdu žádné nebezpečí pro ženu,která si nechá nastříkat semeno do pochvy?

Lada (St, 11. 6. 2003 - 08:06)

Moje maminka má problém se silným pocením v obličeji. V těchto teplých dnech ani nevychází ven, tečou jí čůrky potu po obličeji. Byla u obvodního lékaře a ten jí řekl, že to nic není. Je z toho velmi nešťastná. Bere prášky na vysoký tlak, pokud budete potřebovat specifikaci, tak ji zjistím. Velmi nás to trápí. Maminka už se bojí vycházet ven.

Sára (Po, 2. 6. 2003 - 14:06)

Moje mamka (45 let) má velice fyzicky náročnou práci, je už z ní fyzicky i psychycky vyčerpaná. Minulý pátek se jí zatmělo před očima a hodně jí bušilo srdce, když si sundala boty tak na jedné noze měla prsty shora hodně vrásčité jako by kůže zestárla o 20 let a ze spodu chodidla se udělala kůže hladká, tak hladká, že uklouzla na koberci. Hýbat s prsty umí, ale cítí v noze napětí. Chci se zeptat jestli se někdo s tímto setkal a jestli to může mít souvislost se srdcem. Na srdce se zatím nijak neléčí. Prosím poraďte, mám o ni strach.

Lenka (St, 28. 5. 2003 - 22:05)

Cau Natalko,ja jsem ten Triamcinolon nanasela i nekolik dni potom co uz pupik nebyl citit ani nehnisal,mozna se u tebe nestaci ten zanet dolecit a utlumi jen priznaky,kdyz jsem s tim byla u doktora tak mavl rukou ze to nic neni a vyter mi taky nedelal.

Natálka; (Pá, 23. 5. 2003 - 11:05)

Lenko, diky za odpoved, ja jsem take dostala nejakou desinfekci, a po nanesení je to treba 14 dní v pohode, jenze pak zase zacne hnisat....a porad tak dokola....me se zda, ze tyhle vodicky jenom vysusi povrch ale ten zanet, ktery je uvnitr si tam vesele zije dal....no shodou okolnosti, jsem s tim byla opet u doktora....zase mi to vycistil....a mam prijit na kontrolu....tak uvidime....jenom mi je divny, ze treba neudelaji nejaky vyter a nesledne rozbor....no nic.....tohle je jen muj opravdu laicky nazor.

Lenka (Čt, 22. 5. 2003 - 00:05)

hnis a zapach z pupiku-prakticky lekar mi predepsal-TRIAMCINOLON(TRIAMCINOLON ACETONIDUM/,vatovou tycinkou belave kapicky nanesu i hloubeji do pupiku tak priblizne po 5-7 dnech je vse ok,obcas se ten zanet objevi ale parkrat namazu a mam zas dlouho klid.

Natálka; (St, 21. 5. 2003 - 10:05)

Vážená paní Doktorko,již půl roku mi podivně mokvá (hnisá) pupík, celé je to doprovázeno nepříjemným zápachem, at dbám na hygienu sebelíp. Navštívila jsem chirurgii, kde mi byl pupík jen vyčištěn, s tím, že se o nic vážného nejedná a je tam jen zánět, který může být způsoben vniknutím vody atd. (pupík mám hodně hluboký). Slyšela jsem i názor, že se může jednat o tzv. pupeční píštěl..., který musí být operativně odstraněn....můžete mi prosím poraditDěkuji

Praha5 (Pá, 9. 5. 2003 - 15:05)

Vazena pani doktorko!Trochu se za svuj problem stydim, a proto se obracim na vas s prosbou o radu i pomoc. Je mi 23 let a jeste jsem nebyla na gynekologickem vysetreni. Jiz druhym rokem ziji v zahranici a neudrzuji zadny vztah. V kratke dobe se budu vracet zpet do Ceske republiky a chtela bych se nechat vysetrit a napravit tak chybu, ktera byla zpusobena i prisnejsi vychovou v rodine. Prosim nemohla byste mi poradit nejakeho dobreho prazskeho gynekologa, ktery by me pochopil, pomohl mi a nevynadal hned pri prvnim kroku do ordinace? A jak vubec takova prohlidka probiha? Dekuji moc

Reklama

Přidat komentář